دانلود کامل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید ها ۱۹
فرمت فایل doc
حجم فایل ۴۷ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۳۹

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود مبانی نظری پایان نامه رشته روانشناسی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
توضیحات:
فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc
بدون هیچ تگ و تبلیغات، قابلیت پرینت دارد
منبع و تولید انحصاری در :فروشگاه ساز فایلینا
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مقدمه مبانی نظری پرخاشگری زناشویی

تعاریف مفاهیم
تعاریف نظری:
پرخاشگری: پرخاشگری را کوشش درجهت وارد کردن آسیب بدنی به دیگران می داند (بارون،۱۹۷۷).
تعاریف عملیاتی:
پرخاشگری: نمره ای است که هر آزمودنی در پرسشنامه پرخاشگریAO..(پ پ) کسب می کند.

پرخاشگری

پرخاشگری و تهاجم مساله ای است که طی حیات انسان در طول تاریخ وجود داشته است . نگاهی کوتاه به جهان اطراف به ما نشان خواهد داد که همان گونه که بکی از علمای اجتماعی معاصر گفته است : ” عصر ما ، عصر پرخاشگری است ” . بخش عمده اخبار رادیو و تلویزیون شرح و نمایش خشونتهایی است که در نقاط مختلف جهان از سوی انسان ها نسبت به انسان های دیگر اعمال می شود . کشتارهای دسته جمعی ، قتلهای انفرادی ، تجاوز ، تبعیض ، محروم کردن از حقوق اولیه ، همه و همه گویای چهره خشن و زشت انسان نسبت به همنوعان خود است و جای تعجب نیست که عالم اجتماعی دیگری گفته است : ” ما رفتارهای خشن انسانها را نسبت به یکدیگر حیوانی می خوانیم ولی بررسی خشونتهای انسان نسبت به انسان نشان می دهد که به کاربردن صفت حیوانی در مورد این گونه رفتارها در واقع توهین به حیوانات است ” . در حقیقت هم هیچ حیوانی نسبت به هم نوع خود تا این اندازه بی رحم و تا این اندازه خشن نیست ( کریمی ، ۱۳۷۷ ).
جنگلها و نزاع های بی شماری که در طول قرون و اعصار برای بشر اتفاق افتاده عموماً معلول انگیزه درونی خصمانه انسان می باشد . پرخاشگری به صور گوناگون تجلی و بروز می کند . از شکل ساده تهاجمات لفظی یک فرد گرفته تا مخرب ترین آن یعنی جنگ که میلیونها نفر قربانی در طی جنگلهای متعدد از نسل بشر را گرفته همه مظاهر و جلوه های مختلف پرخاشگری این انگیزه ذاتی بشر می باشد . آنچه مسلم است این که انسان تحت تأثیر عوامل مختلف اجتماعی ، فرهنگی ، تربیتی ، اقتصادی و سیاسی بدین پایه از رفتارهای ناهنجار می رسد به طوری که عوامل مذکور به کنترل درآیند از شدت و میزان آنها تا حد زیادی کاسته خواهد شد . مسلماً تربیت و آموزش افراد در دوران نوجوانی و قبل از آن عامل موثری در بروز یا عدم بروز واکنشهای خصمانه خواهد بود .
به طوریکه اگر فرد از شرایط تربیتی و آموزشی سالمی در محیط خانه ، مدرسه و اجتماع بر خوردار باشد ، چنین رفتارهای ناهنجاری از خود بروز نخواهد داد . لذا توجه به امر تعلیم و تربیت ، انگیزه ها و عواطف و جهت دادن درست به رفتارهای آنان در دوران کودکی و نوجوانی موضوع حائز اهمیت می باشد . بدیهی است زمانی می توان گام موثر و سازنده ای در جهت کنترل چنین رفتارهای ناهنجاری برداشت که به توان شناخت دقیق و جامعی از فرآیند تشکیل رفتار پرخاشگرانه و علل به وجود آورنده آن به دست آورد و این شناخت زمانی حاصل می شود که بررسیهای علمی و دقیق در ابعاد مختلف مساله صورت گرفته باشد ( مرادی ، ۱۳۶۵ ) .

۲-۳-۱- تعریف پرخاشگری

ارائه تعریفی قابل قبول از پرخاشگری به لحاظ موضع گیری های نظری متفاوت دشوار است . ناظر ( ۱۳۷۲ ) تجلی کشاننده مرگ در رفتار هشیارانه را پرخاشگری تلقی کرده است . صادقی ( ۱۳۸۰ ) هر رفتار ناشی از ناکامی را پرخاشگری می دانند .
بارون ( ۱۹۷۷ ) پرخاشگری را هر رفتاری که هدف آن آسیب یا صدمه به موجود زنده دیگری که برای اجتناب از چنین عملی انگیخته شده است ، قلمداد می کنند.
عارفی ( ۱۳۷۸ ) پرخاشگری را صرفاً به منزله هر رفتاری که به دیگران آسیب برساند ، تعریف می کند و آن را بر حسب فعال – فعل پذیر ، مستقیم – غیر مستقیم ، همچنین کلامی – جسمانی تقسیم کرده است .
راستی فر ( ۱۳۷۱ ) پرخاشگری را کوششی در جهت وارد کردن آسیب بدنی به دیگران می داند.
دل وکیو والیری ( ۲۰۰۳ ) پرخاشگری را رفتار قابل مشاهده و به قصد آسیب رسانی اطلاق می کنند .
طبق اظهارات چارلز اشپیل برگر روان شناس و متخصص در مطالعه خشم ، خشم حالت هیجانی است که از نظر شدت متغیر است . خشم همانند سایر هیجانات با تغییرات فیزیکی و زیستی همراه است . رخدادهای درونی و رخدادهای بیرونی ، هر دو می تواند باعث خشم گردند ( انجمن روان شناسی آمریکا ، ۲۰۰۳ ) .
روان شناسان انسانی نگر مزلو ( ۱۹۶۸ ) بین پرخاشگری طبیعی یا مثبت که هدفش عمدتاً دفاع از خویشتن یا مبارزه با پیش داوری و دیگر بی عدالتی های جامعه است و پرخاشگری مرضی یا خشونت که وقتی طبیعت فطری ما دچار دشواری یا ناکامی می گردد حاصل می شود ، تمایز قائل شده اند(به نقل از سبحانی ، ۱۳۷۵ ).
رافضی ( ۱۳۸۳ ) پرخاشگری را به عنوان یک رفتار آشکار درگیر شدن و آسیب رسانده به دیگران مطرح نموده است . اسپلبرگ ، جکوبس ، راسل و ایوانز ( ۱۹۸۳ ) در تعریف دیگر پرخاشگری وارد کردن آسیب آشکار یا رفتارهای تنبیهی مستقیم به سایر افراد یا اشیاء می باشد (به نقل از زاهدی فر ، ۱۳۷۵ ) .
از دیدگاه اتکینسون و همکاران ( ۱۳۸۱ ) پرخاشگری معمولا به رفتاری اطلاق می شود که قصد از آن صدمه رساندن ( جسمانی یا زبانی ) به فرد یا نابود کردن دارایی افراد است . واژه اصلی در این ” قصد ” است . البته ممکن است این آسیب رسانی در انواع شیوه ها پیاده شده و حتی متضمن آزارهای روانی نظیر تحقیر ، توهین و فحاشی نیز می شود (زاهدی فر ، ۱۳۷۵ ) .

نمونه پیشینه پرخاشگری زناشویی

سیمون (۲۰۰۹) در پژوهش خود نشان می دهد که نگرش ها، ترس ها یا خاطرات افراد از عوامل زیر بنایی مشکلات جنسی است و افرادی که مشکلات جنسی دارند، معمولا اعتماد به نفس پایینی داشته و مضطرب و نگران تر هستند، آن ها افسرده هستند و روابط جنسی آن ها تحت تاثیر پیش بینی شکست آن ها قرار می گیرد و آن ها تجارب ناخوشایندی دارند.نتایج پژوهش نیکولز (۲۰۰۵) نشان داد که برای رسیدن به مرحله توافق در روابط زناشویی برقراری رابطه جنسی ارضا کننده برای هر دو طرف لازم است. در واقع او نشان داد که ارضا درست غریزه جنسی یک نیاز طبیعی است که باید به آن پاسخ داده شود وگرنه ممکن است پیامدهای منفی هم چون بیماری های روانی و جسمی، پرخاشگری و افسردگی را به دنبال داشته باشد.
هالبرت در سال ۱۹۹۳ با مطالعه بیش از ۵۵ زن متاهل ۳۸-۲۸ ساله داوطلب که دارای تمایل جنسی بودند از دو شیوه درمانی استاندارد ( ازدواج درمانی و سکس درمانی و آموزش ثبات ارگاسم استفاده نمود محقق با استفاده از انتخاب تصادفی ۲۹ نفر را تحت درمان استاندارد و۲۰ نفر را تحت درمان استاندارد و به همراه آموزش ثبات ارگاسم قرار داد. پس از انتخاب تصادفی از ۱۶ نفر از شوهران از درمان کنار رفتند و بدین ترتیب گروه درمان استاندارد به همراه آموزش ثبات ارگاسم با ۱۱ نفر زن به کار خود ادامه داد . در نتیجه تحلیل تفاوت معناداری از پیش آزمون به پس از آزمون در دو گروه گزارش نکرد .در هر دو گروه زنان مشاهده تحریک ،تمایل جنسی بیشتری داشتند در حالی که رضایتمندی واحقاق حق جنسی تفاوت معناداری بدست نیامد پس از گذشت ۳ ماه زنانی که تحت درمان هر دو شیوه بودند در مقایسه با گروه دیگر تحریک ، تمایل و احقاق حق جنسی بیشتری گزارش کردند . پس از گذشت ۶ ماه زنانی که از شیوه آموزش ثبات ارگاسم نیز در کنار درمان استاندارد بهره بردند در مقایسه با گروه دیگر افزایش قابل توجه ای در تحریک یا تمایل احقاق حق جنسی و رضایت جنسی خود داشتند . بدین ترتیب فرضیات هالبرت در استفاده موثر از شیوه آموزش ثبات ارگاسم بر تمایل جنسی پایین زنان مورد تایید قرار گرفت.
کارتز و جاردین در سال ۱۹۹۹ با برسی رابطه بین نگرانی و تنفر جنسی و تمایل جنسی پایین در بین ۱۳۸ دانشجوی دوره لیسانس (۵۶ درصد زن و۴۴ درصد مرد ) با دامنه سنی ۲۲-۱۹ سال ، علی رغم پیش بینی خود به این نتیجه دست یافتند که نگرانی بیش از آنکه با تنفر جنسی در ارتباط باشد با تمایل جنسی پایین مرتبط است در نتایج دیگر تحقیق وجود تمایل جنسی قویتر در مردان در مقایسه با زنان بوده . این یافته خود با کلیشه ها ونقش جنسی مردان که به لحاظ جنسی متهاجم هستند ، هماهنگ می باشد .
فهرست مطالب

چارچوب نظری و پیشینه پرخاشگری زناشویی

مبانی نظری تحقیق پرخاشگری زناشویی

چکیده: ۱
۱-۷- تعاریف مفاهیم ۹
۱-۷-۱- تعاریف نظری: ۹
فصل دوم : پیشینه تحقیق
۲-۳- پرخاشگری
۲-۳-۱- تعریف پرخاشگری ۲۶
۲-۳-۲- عوامل پیش بینی کننده پرخاشگری ۲۷
۲-۳-۳- اختلالات مرتبط با پرخاشگری ۲۸
۲-۳-۵- رویکردهای پرخاشگری ۳۲
۲-۳-۵-۱- رویکرد روان تحلیل گری ۳۲
۲-۳-۵-۲- رویکرد رشدی ۳۴
۲-۳-۵-۳- رویکرد ذاتی بودن پرخاشگری ۳۵
۲-۳-۵-۴ تعلیم شیوه های پرخاشگرانه رفتار: ۳۶
۲-۳-۵-۵- رویکرد انگیزشی ۳۶
۲-۳-۵-۶- رویکرد موقعیتی ۳۷

پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی

منابع

مبانی نظری و پیشینه نظری دلزدگی زوجین در زندگی زناشویی …

مبانی نظری و پیشینه نظری دلزدگی زوجین در زندگی زناشویی. ۹۷٫ http://l1l.ir/4xli برای دریافت فایل لینک موجود در ابتدای متن را در مرورگر خود سرچ نمایید. ۲۱ فروردین ۱۳۹۷٫ آموزشی · تحقیق · مقاله مبانی نظری دلزد · مبانی نظری و پیشینه پ · پیشینه و چارچوب نظری · maghaleh mabani nazari delzadegi zana shoyi · mabani nazari va …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلال در روابط زناشویی – آپارات

▶ ۰:۴۷

۲۶ فروردین ۱۳۹۷
کسب درآمد تضمینی و بدون نیاز به سرمایه از اینترنت مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره اختلال در روابط زناشویی دارای منابع کامل دارای رفرنس دهی استاندارد.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری زناشویی – آپارات

▶ ۰:۴۷

۲۷ اسفند ۱۳۹۶
کسب درآمد تضمینی و بدون نیاز به سرمایه از اینترنت مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری زناشویی قابل ویرایش با فرمت doc پیشینه داخلی و خارجی دارد رفرنس نو.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری – آپارات

▶ ۰:۰۹

۳۰ فروردین ۱۳۹۷
دانلود فایل دانلود فایل اصلیhttps://goo.gl/zVUf4u دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد.

مبانی نظری وپیشینه تحقیق تعارضات زناشویی – فروشگاه …

فصل دوم پایان نامه،پیشینه،ادبیات پژوهش ،کارشناسی ارشد روانشناسی،مفهوم ،مبانی نظری،تعارضات زناشویی دارای ۲۹ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد … وجود تعارض زناشویی ناشی از واکنش نسبت به تفاوت های فردی است و گاهی اوقات، آن قدر شدت می یابد که احساس خشم، خشونت، کینه، نفرت، حسادت و سوء رفتار کلامی و …

مبانی نظری وپیشینه تحقیق دلزدگی زوجین در بین زندگی …

مبانی نظری وپیشینه تحقیق دلزدگی ودلزدگی زناشویی. فصل دوم: مروری بر ادبیات تحقیق و پیشینه تحقیق. مقدمه. ۲-۱- دلزدگی و دلزدگی زناشوئی. ۲-۲- تعریف دلزدگی. ۲-۳- چگونگی پدیدآیی و تحول دلزدگی. ۲-۴- علائم دلزدگی. ۲-۵- دلزدگی زناشویی. ۲-۵-۱- تعریف دلزدگی زناشوئی. ۲-۵-۲ مبانی نظری دلزدگی. ۲-۵-۳- دلزدگی زناشوئی از …

فروشگاه مبانی نظری،پیشینه تحقیق،فصل دوم پایان نامه …

ادبیات نظری وپیشینه تحقیق ارزیابی ودید گاه های مهارتهای مقابله ای. ادبیات نظری وپیشینه تحقیق مهارتهای خودآگاهی و حل مساله در روابط زناشویی. پرسشنامه خشونت خانگی علیه زنان محسنی تبریزی و همکاران ۱۳۹۱٫ نمایش تصادفی. ادبیات نظری وپیشینه تحقیق کارکردهای اجرایی مغز. مبانی نظری وپیشینه تحقیق پرخاشگری در کودکان …

پرخاشگری| منابع علمی|ایبوک|مقاله انگلیسی|ترجمه|مبانی نظری

PSR18-سازگاری زناشویی-مبانی و چارچوب نظری، پیشینه تحقیق داخلی و خارجی: (بسته های آموزشی مبانی و چارچوب نظری روان شناسی علوم تربیتی و علوم اجتماعی) … و مردان ۹ نقش کروموزوم y در ایجاد تفاوت ها ۹ تفاوت در رشد ۱۰ تفاوت در علایق و رغبت ها ۱۲ پرخاشگری ۱۲ اضطراب ۱۳ ۲-۱-۳-۷ علل مشکلات و تعارضات در میان زوجین ۱۴ …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره پرخاشگری – داناکده

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ – ارجاع و پاورقی استاندارد دارد.رفرنس دهی استاندارد دارد.کاملترین در سطح اینترنت، دارای تحقیقات انجام شده در ضمینه تحقیقگارانتی بازگشت وجه دارد.مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره پرخاشگری فرمت : doc تعداد صفحات : ۴۶ بخشی از متن : پرخاشگری تعریف پرخاشگری پرخاشگری، معمولاً به رفتاری اطلاق می شود …

line

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت زناشویی و عملکرد جنسی در ۸۳ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc ….. که خوردن غذا هم برای انسان ایجاد تکانه های لذت می کند در حالی که هیچ سائق جنسی ندارد و یا افراد ممکن است از فعالیت هایی با ریشه جنسی برای اقناع نیازهای غیر جنسی خود استفاده کنند مانند: وابستگی، پرخاشگری، قدرت و مقام.

تصاویر برای مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی

{“clt”:”n”,”cr”:6,”ct”:15,”id”:”mY0Z1Hm8ngtm7M:”,”oh”:675,”ou”:”https://static.cdn.asset.aparat.com/avt/10261069-5412-b__301674065.jpg”,”ow”:900,”pt”:”مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری”,”rh”:”aparat.com”,”rid”:”MsgFS-u_42I-XM”,”rt”:0,”ru”:”https://www.aparat.com/v/nyr1C/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C_%D9%88_%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82_%D9%BE%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”آپارات”,”th”:90,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcRb5h0l3Z0fEAd1GzC9lCYSQpWJYfQ3hJ0qpqW97rP1FN2rJuEiHfKqoA”,”tw”:120}

{“clt”:”n”,”cr”:6,”ct”:9,”id”:”5xMdyOWbS7NV8M:”,”oh”:675,”ou”:”https://static.cdn.asset.aparat.com/avt/10261057-2063-b__340355101.jpg”,”ow”:900,”pt”:”مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری در دختران نوجوان”,”rh”:”aparat.com”,”rid”:”sPOX4jLllqmCXM”,”rt”:0,”ru”:”https://www.aparat.com/v/jRLag/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C_%D9%88_%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82_%D9%BE%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D9%86%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86″,”s”:””,”sc”:1,”st”:”آپارات”,”th”:90,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcT-PKLdNNawlF6dPu77ku2vcP5_b73uIwB-lMrWkZfK5p5IrskjgAkm8g”,”tw”:120}

{“cb”:6,”cl”:6,”clt”:”n”,”cr”:18,”ct”:3,”id”:”trmu6PwwoERFJM:”,”oh”:150,”ou”:”https://www.aparat.com/public/public/user_data/profile_photo/422/1263795-m.jpg”,”ow”:150,”pt”:”مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری”,”rh”:”aparat.com”,”rid”:”MsgFS-u_42I-XM”,”rt”:0,”ru”:”https://www.aparat.com/v/nyr1C/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C_%D9%88_%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82_%D9%BE%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C”,”s”:””,”st”:”آپارات”,”th”:90,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcSkQo3W2HqRe9gPD1yJzQJcxquraQXQg6rWe5k0IJMNTYhTIZIvh4Ck4-o”,”tw”:90}

تصاویر بیشتر برای مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشوییگزارش تصاویراز بازخورد شما متشکریم. گزارش یک تصویر دیگرلطفاًً تصویر توهین آمیز را گزارش دهید. لغوتمام
(function(){var a=document.querySelector(“#taw”),b=document.querySelector(“#topstuff”);if(a&&!a.clientHeight&&b&&!b.clientHeight)for(var c=document.querySelector(“#rso”).children,d=0;d

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *