دانلود کاملترین فایل پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

Published on Author adminLeave a comment

پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

هدف از این پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن ی باشد
دسته بندی روانشناسی،علوم تربیتی واجتماعی
بازدید ها ۱۶
فرمت فایل doc
حجم فایل ۷۴ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۹

پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود پرسشنامه پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روان‌شناسی تربیتی

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

نمره‌گذاری پرسشنامه مدیریت زمان:

در پرسشنامه مدیریت زمان، مدیریت زمان حاصل برآیند نمره سه شاخص هدفگذاری، اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی می‌باشد که برای به دست آوردن نمره هر شاخص، مجموعه نمرات گویه‌ها بر تعداد آنها تقسیم می‌شوند. میزان نمره در هر شاخص، نشان‌دهنده میزان بکارگیری آن توسط پاسخگویان است.

پایایی این پرسشنامه ۶۸/۰ تا ۹۱/۰ و ضریب آلفای آن بین ۷۰/۰ تا ۹۰/۰ می‌باشد.

اعتبار علمی:

در تهیه پرسشنامه سعی شده است از طریق مطالعات کتابخانه‌ای و منابع موجود ، با الهام از پرسشنامه‌هایی که به نوعی شباهتی به موضوع تحقیق دارند از جمله پرسشنامه خاکی و مقیمی استناد شد.

روایی:

روایی، مربوط به این سؤال است که آیا سؤال واقعاً آنچه را که باید اندازه‌گیری کند (بسنجد) اندازه‌ می‌گیرد یا خیر؟ در واقع سؤال مربوط به روایی توجه ما را به این نکته جلب می‌کند که تا چه حد وسیله سنجش و ابزار اندازه‌گیری واقعاً مفهوم مورد نظر را سنجیده است نه چیزهای دیگر را. (پاشا شریفی ۱۳۷۹).در این تحقیق برای تعیین روایی پرسشنامه از روش روایی صوری (شکلی) و روایی محتوایی استفاده شده است.جهت تعیین اعتبار صوری پرسشنامه توسط تعدادی از اساتید دانشگاه‌ها و مدیران متخصص و مسلط به موضوع تحقیق، تأیید شد. همچنین در مرحله پیش آزمون نسبت به بررسی روایی محتوایی پرسشنامه اقدام شد که اصلاحات شکلی برای مفهوم‌سازی جملات و عبارات و اصلاحات محتوایی برای سنجش ارتباط پرسش‌ها با هدف‌های تحقیق انجام شد.

پایایی:

منظور از پایایی یک وسیله اندازه‌گیری آن است که اگر شناسه‌ها و متغیرهای مورد سنجش یا همان وسیله (پرسش‌ها) تحت شرایط مشابه کراراًٌ اندازه‌گیری شوند، نتایج یکسانی حاصل می‌شود. و در این تحقیق ابتدا در یک نمونه ۵۰ تایی با استفاده از روش آلفای کرونباخ (فرمول زیر) و نرم‌افزار SPSS استفاده شد، با پایایی (۷/۰) اندازه‌گیری شد.

که بعد از اجرای نهایی پایایی پرسشنامه ۷۸/۰ به دست آمد.

اهمیت و ضرورت تحقیق
در جامعه ما، الگوی صرف وقت به میزان قابل ملاحظه‌ای کمیاب است. با وجود آنکه همه به یک میزان، زمان در اختیار داریم، ولی دیده می‌شود آنهایی موفق‌ترند که از وقت خود بهتر استفاده می‌‌کنند، الگوی رفتاری صحیح را باید با آموزش ایجاد کرد، مدیریت زمان، دانش، نگرش و رفتار افراد را در جهت بهره‌برداری هر چه بیشتر از عمر ارتقاء می‌بخشد. زمان و چگونگی مدیریت بهینه آن، یکی از مسائلی است که برای انسان‌ها حائز اهمیت است. ارزش زمان برای همه برابر نیست و همه به نحو یکسانی از آن استفاده نمی‌کنند. بسیاری ازانسان‌ها علاقه‌مندند که به نحو احسن از زمان، نهایت بهره را ببرند، در حالیکه برای دیگران این چنین نیست ،در این خصوص که چگونه از زمان استفاده شود، مسلماً به یک‌سری مهارت‌ها و مدیریت‌های ویژه‌ای مورد نیاز است، به عبارتی هر چه میزان آشنایی با این مهارت بیشتر باشد به همان نسبت کنترل و مدیریت آن ساده‌‌تر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد.
تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که مدیریت زمان در اهمالکاری تحصیلی تأثیرگذار است. مدیریت زمان یکی از مسائل مهم و جدی در سطح بین‌المللی است. جوانان و نوجوانان نیز بدون مدیریت زمان گاهی تمامی وقت خود را در امور غیر ضروری از بین می‌برند، استفاده درست و مؤثر از زمان، می‌تواند بعنوان رفتاری در جهت تأیید وجود انگیزش پیشرفت و موفقیت در نوجوانان و جوانان باشد. با این حال موضوع مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، موضوعی است که کمتر به آن پرداخته شده است.
بنابراین انجام پژوهش به منظور شناسایی رابطه و تعامل میان مهارت نوجوانان با مهارت جوانان در مدیریت زمان به مشاوران و برنامه‌ریزان در امور نوجوانان و جوانان کمک خواهد کرد تا در جهت ارائه شیوه‌های مناسب برنامه‌ها و راهکارهاموفق شوندو راهنمایی لازم بدهند ،در اهمیت مدیریت زمان می‌توان گفت که نوجوانان و جوانانی که نتوانند وقت خود را تنظیم کنند ازعهده انجام هیچ‌کاری بر نخواهند آمد. در زمینه مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان تاکنون در کشورمان تحقیقات اندکی انجام شده ،در نتیجه فقدان سابقه تحقیقی در بستر بومی جامعه مورد مطالعه، یکی از دل مشغولی‌های جدی تحقیق می‌باشد.از سوی دیگر مواجه با ازدیاد منابع در به انحراف کشاندن قشر نوجوان و جوان ،دسترسی محدود نوجوانان و جوانان به مشاوران و روانشناسان تربیتی متخصص و ماهر از جمله مشکلاتی است که نشان می‌دهد نوجوان و جوان در چه شرایط بحرانی روبرو می باشند.
مدیریت ضعیف زمان را نمی‌توان پنهان نمود و اثربخشی بیشتری مورد نیار است، زیرا برای موفقیت بیشتر چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه‌ای، نیازمند بکارگیری راهبردهای مدیریت زمان می‌باشیم. این راهبردها برای استفاده بهینه از وقت، تنظیم شده و بعنوان روش‌هایی برای کنترل زمان به کار می‌رود. با استفاده مؤثر از زمان می‌توان اهداف را مشخص کرد و وظایف و فعالیت‌ها را برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی نمود، با برنامه‌ریزی ، درک نوجوان و جوان از زمانِ در دسترس، افزایش یافته در نتیجه می‌توانند از زمان خود به صورت هدفمند و سازمان یافته بهره‌مند شوند. بیشترین کاربرد مدیریت زمان می‌تواند در جوانان و نوجوانان باشد چرا که این قشر از جامعه در آینده بعنوان نسل جدید چرخهای اقتصادی، علمی، فرهنگی کشور را به عهده خواهند داشت. با توجه به اهمیت فراگیری اصول مدیریت زمان و آگاهی از مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، تأثیر آن در سلامت جامعه فردای ما می‌باشد.
این تحقیق شاید وسیله‌ای جهت فراگیری و انتقال آن به دیگران و گامی در جهت رشد و تعامل جامعه برداشته شود. ضرورت توجه به مدیریت زمان بخصوص درکلان شهر تهران که نوجوانان و جوانان زیادی از وقت خودشان را به طرق مختلف از جمله ماندن در ترافیک و استفاده نادرست از اینترنت و بازی‌های کامپیوتری و قدم زدن (پرسه زدن) در کوچه و خیابان و از این قبیل از دست می‌دهند، حائز اهمیت است.از طرفی دیگر، پیچیدگی شرایط زندگی به واسطه ظهور رسانه‌های مختلف، موقعیت‌های پیچیده اجتماعی و اخلاقی، تغییرات اجتماعی، انتظارات و ارزش‌ها، فرصت را برای نوجوانان وجوانان تنگ‌تر و شرایط را بسیار سخت‌تر کرده است. به همین دلیل، آموزش راهبردهای مدیریت درست زمان برای نوجوانان وجوانان در کشور ما یک ضرورت است. از آنجا که نوجوانان و بخصوص جوانان پرمشغله‌ترین قشر جمعیت جوان هستند، همچنین قشر عظیمی از جمعیت کشور مان را تشکیل می دهند،ارائه راهبردهای مدیریت زمان به آنان، بسیار مهم به نظر می‌رسد.

پروپوزال ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ …

۴ روز پیش – عنوان این مقاله : پروپوزال ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن. هدف از این پروپوزال ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید می باشد. دانلود مستقیم فایل. به شما بازدید کننده محترم …

دانش نگرش و مهارت دانشجویان پزشکی نسبت به آموزش …

تا آنجا که با گسترش کاربرد یادگیری الکترونیکی در آموزش پزشکی، فدراسیون جهانی آموزش پزشکی از سال ۱۹۹۷ کمیته‌ای از مشاوران را به‌منظور استفاده از کامپیوتر در آموزش پزشکی … از این رو این مطالعه با هدف تعیین میزان دانش، نگرش و مهارت دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نسبت به آموزش الکترونیکی طراحی شد.

پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ …

پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن. ۱۳۹۷/۰۱/۲۹. نویسنده: فرهاد. پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن. هدف از این پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن ی باشد …

[PDF]ارزﯾﺎﺑﯽ ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎی ﻓﺮاﺷﻨﺎﺧﺘﯽ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن در دروس ﻣﻌﺎرف اﺳ

توسط امینی – ‏۲۰۱۵
۴ خرداد ۱۳۹۴ – ﻣﻘﻮﻟﻪ، اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ در ﺻﺪد اﺳﺖ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﯿﺰان ﺑﺮﺧﻮرداری داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن. از ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎی ﻓﺮاﺷﻨﺎﺧﺘﯽ. در دروس ﻣﻌﺎرف اﺳﻼﻣﯽ اﻗﺪام ﮐﻨﺪ ﺗﺎ از اﯾﻦ ﻃﺮﯾﻖ، ﺿﻤﻦ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ و ﻣﺸﺨﺺ ﮐﺮدن وﺿﻌﯿﺖ. ﻣﻮﺟﻮد ﺑﻪ اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر اﺻﻼح ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎی درﺳﯽ در اﯾﻦ زﻣﯿﻨﻪ ﺑﭙﺮدازد . ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. اﺳﺘﯿﻮارت. ۱٫ و ﻫﻤﮑﺎران. ) ۲۰۰۷(. ﺗﺄﮐﯿﺪ ﻣﯽ. ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﭘﮋوﻫﺸﻬﺎی اﻧﺠـﺎم ﺷـﺪه. در زﻣﯿﻨـﻪ ﻓﺮاﺷـﻨﺎﺧﺖ. ﻃﯽ. ۳۰٫ ﺳﺎل ﮔﺬﺷﺘﻪ …

[PDF]پرسشنامه انگیزه ی انجام کار در کودکان (نسخه ۲٫۱) – …

توسط RTO DhP
محیط موجب تقویت و ارتقاء یا تضعیف. انگیزه ی انجام کار. ۴٫ کودک. میشود ،. اطالعاتی. را. ارائه. می کند . پرسشنامه. انگیزه ی انجام کار. در کودکان. را کاردرمانگران یا سایر … استفاده می کنند و بر مهارتهای شناختی. ۱۲٫ و کالمی. ۱۳٫ کودک تکیه دارند. پرسشنامه. انگیزه ی انجام کار. در کودکان. از طریق مشاهده. ۱۴٫ به ارزیابی. انگیزه ی انجام کار.

فروشگاه فایل ۲۰۱۸

پرسشنامه ارزیابی ارزیابی دیدگاه ها و عقاید متخصصین درباره سربار اطلاعات وب · پرسشنامه ارزیابی ارزیابی دیدگاه ها و عقاید متخصصین درباره سربار اطلاعات وب … پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه …

[PDF]ﺑﺮﺭﺳﻲ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺎ ﻓﺮﺳﻮﺩﮔﻲ ﺷﻐﻠﻲ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎ

ﺍﺑﺰﺍﺭﻫﺎﻱ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﮔﻴﺮﻱ ﺍﻳﻦ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﺩﻭ ﭘﺮﺳﺸــﻨﺎﻣﻪ ﻓﺮﺳــﻮﺩﮔﻲ ﺷــﻐﻠﻲ (ﻣﺰﻟﭻ) ﻭ ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ. ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ (ﻋﺰﻳﺰﻱ … ﺗﺎ ﻫﻤﻴﻦ ۲۰-۳۰ ﺳﺎﻝ ﭘﻴﺶ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ … ﮔﺮﻳﮕﺰ ﻣﻲ ﮔﻮﻳﺪ : ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﺁﻥ ﺩﺳﺘﻪ ﺍﺯ ﺗﻮﺍﻧﺎﻳﻰ ﻫﺎ ﻭ ﻣﻬﺎﺭﺕ ﻫﺎﻳﻰ. ﺍﺳــﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﺑﻬﻴﻨﻪ ﺯﻣﺎﻥ ﺗﻮﺳــﻂ ﻓﺮﺩ ﻣﻨﺠﺮ ﻣﻰ ﺷــﻮﺩ (ﭘﻮﺭ ﻇﻬﻴﺮ، ۱۳۸۰ ). ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺳــﺮﻭﺵ، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﺯﻣﺎﻥ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺷــﻴﻮﻩ ﻫﺎﻯ ﻋﻠﻤﻰ ﻭ ﻣﻮﺛﺮ ﺻﺮﻓﻪ ﺟﻮﻳﻰ ﺩﺭ ﻭﻗﺖ ﻭ ﻣﻬﺎﺭ ﻛﺮﺩﻥ ﺁﻥ ﺟﻬﺖ ﺩﺳــﺘﻴﺎﺑﻰ ﺑﻪ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ ﺑﻴﺸﺘﺮ.

SID.ir | ارتباط بین بهره گیری از مهارت های فردی مدیریت زمان …

توسط کبریایی علی
روش بررسی: در یک مطالعه توصیفی- مقطعی در سال ۱۳۸۹ در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۳۳۲ دانشجوی نمونه تحقیق به روش طبقه ای نسبتی و در طبقات به صورت تصادفی منظم انتخاب شدند. بهره گیری از مهارت فردی مدیریت زمان در چهار حیطه با استفاده از پرسشنامه بررسی شد. روایی و پایایی پرسشنامه ارزیابی شد. یافته ها: دانشجویان از نظر …
وارد نشده: افراد ‏۳۰ ‏ارائه ‏راهکارهایی

[PDF]آگاهی و مهارت اعضای تیم مدیریت بحران بیمارستان در مورد …

توسط E Rahmani – ‏۲۰۱۶ – ‏مقالات مرتبط
داده ها پرسشنامه بی نام و محقق ساخته ای بود که پژوهشگر به طور حضوری و با مراجعه به اعضاء تیم مدیریت بحران بیمارستان و. پس از بیان اهداف و دالیل …. تا خرداد. ۳۱۶۰٫ با هدف ارزیابی سطح. آگاهی و مهارت اعضای تیم مدیریت بحران بیمارستان شهید رجائی گچساران،. یاسوج، ایران، از تریاژ در شرایط بحران طراحی و انجام شد. قبل از انجام مطالعه.

همایش های اخیر لیست مقالات همایش نهمین همایش بین المللی …

۶, بررسی میزان مهارتهای دانش آموزان دوره ابتدایی با توجه به اهداف آموزشی درس تربیت بدنی (موردبررسی: شهرستان بابل)_مقاله پوستری, بیشتر. ۷, تحلیل رگرسیونی ….. ۱۴۱, تاثیر ۸هفته تمرینات ریتمیک با وبدون موزیک بر تعادل ایستا و پویای کودکان ۸ تا ۱۲ ساله ی مبتلا به سندرم داون_مقاله شفاهی, بیشتر. ۱۴۲, ارتباط بین …

علوم اجتماعی – فایلینا

… شهروندی و تخلفات رانندگی,پروپوزال ارزیابی ارتباط اخلاق ترافیک شهروندی و تخلفات رانندگی,ویژگی ها و پیامدهای مهارتهای اجتماعی با تاکید در افراد نابینا,خلاصه … جامعه شناسی امیل دورکیم,مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارتهای اجتماعی,پرسشنامه شناسایی نظام اخلاقی نخبگان علمی کشور و علل تاثیرگذار بر آن و ارائه راهکارهایی …

[PDF]Assessment of Knowledge, Health Belief and Patterns of …

افرادی که در سن پایین مصرف سیگار را آغاز می کنند احتمال تبدیل شدن آن ها به سیگاری قهار بیشتر است. عالوه بر این شانس … ۳۰/۴ از نوجوانان، در ۱۲-۱۵ سالگی %و قلیان ۶۵ %میانگین سنی شرکت کنندگان ۱۶/۴۷ با انحراف معیار ۱/۱۳ بود. شیوع تجربه … سل، ایدز و ماالریاست )۵( و این میزان تا سال ۲۰۲۰ به ۱۰ میلیون نفر. مرگ در سال …

مرجع فایلهای آموزشی | دانلود یک فونقاب عکس لایه باز بسیار …

۱۹ دی ۱۳۹۶ – … ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت …

مدیریت – فایلینا

fileina.com,فروشگاه ساز فایلینا,مدیریت,لزوم تجدید نظر درسیاست‌های جمعیتی ایران,بررسی رابطه بین سرمایه فکری ومیزان کارایی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال ۹۱-۹۰,رابطه سبک های تصمیم گیری با هوش فرهنگی در کارکنان اداره بیمه,تعیین ارتباط بین الگوی مدیریت سایبرنتیک و خلاقیت کارکنان,رابطه بین هوش …

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی – کارشناسی ارشد

مریم یکه زارع, دکتراصغر دالوندی, پرستاری, بررسی تأثیر اموزش مهارت هوش هیجانی بر مهارتهای اجتماعی و پرخاشگری دختران بی سرپرست ۱۸-۱۲ سال مرکز نگهداری … ارتوپی فنی, مقایسه تأثیر کفش آکسفورد با راکر پاشنه تا پنجه با کفش آکسفورد بدون راکر بر میزان مصرف انرژی افراد سالم, ۹۶/۱۰/۲۷, ۱۳:۳۰, سالن جلسات ابن سینا.

[PDF]رابطـهی مهارت هـای ارتباطـی بـا عملکرد آموزشـی – پژوهش مدیریت …

فصل نامه پژوهش مدیریت آموزش کشاورزی. ۸۹٫ شماره ۳۰، پاییز ۹۳٫ رابطـهی مهارت هـای ارتباطـی بـا عملکرد آموزشـی- پژوهشـی اعضـای هیأت. علمـی دانشـگاه علـوم کشـاورزی و … برای گردآوری داده ها از پرسشنامه استفاده شد. … اعضـای هیـأت علمـی کشـاورزی و منابع طبیعی بر مبنای یافته های به دسـت آمـده از پژوهش، پیشـنهادها و راهکارهایی در جهت.

[DOC]بهره وری نیروی انسانی – مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی

عوامل موثر در بهره‌وری ۱۲٫ الف: عوامل برون سازمانی: ۱۲٫ ۱- عوامل فرهنگی: ۱۲٫ ۲- عوامل اقتصادی: ۱۳٫ ۳- عوامل اجتماعی: ۱۳٫ ب- عوامل درون سازمانی: ۱۳٫ ۱-نیروی انسانی: ۱۳ … مطرح سازید و ارتباط ایجاد کنید ۳۰ … در نهایت از استرس به عنوان یک عامل کاهنده کارایی و انگیزه نیروی انسانی نام بردیم و راهکارهایی برای کاهش استرس را ارائه نمودیم.

ﺪ ﺑﺎزرﮔﺎ ﯽ

توسط اسماعیل پور – ‏۲۰۱۷
ﻣﺨﺘﻠﻒ. اﺳﺖ. در. اﻳﻦ. راﺑﻄﻪ،. آزﻣﺎﻳﺸﻲ. ﻃﺮاﺣﻲ. ﺷﺪ. ﻛﻪ ﺑﺮ. ای. ﭘﻴﺎده. ﺳـﺎزی. آن. ۶۰٫ ﻧﻔـﺮ. از. ﻣﺸـﺘﺮﻳﺎن. ﺷﺮﻛﺖ. ﺗﺒﻠﻴﻐﺎﺗﻲ. ﺷﺎﭘﺮک. در. رده. ﺳﻨﻲ. ۲۰٫ ﺗﺎ. ۳۰٫ و. ۳۱٫ ﺗﺎ. ۴۰٫ ﺳﺎل. ﺑﻪ. ﻃﻮر. ﺗﺼـﺎدﻓﻲ. اﻧﺘﺨـﺎب. ﺷـﺪﻧﺪ . اﻳﻦ … در ﻫﺮ زﻣﺎن و ﻣﻜﺎن ﻣﻮاﺟﻪ ﺷﺪه .اﻧﺪ. اﻳﻦ در ﺣﺎﻟﻲ اﺳـﺖ ﻛـﻪ. آﻧﭽﻪ در ﺑﺤﺚ ﺗﺒﻠﻴﻐﺎت ﺣﺎﺋﺰ اﻫﻤﻴﺖ اﺳﺖ،. ارزﻳﺎﺑﻲ ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ آن اﺳﺖ . در ﺑﺴﻴﺎری از ﻣﻮارد. ﺑﻪ. دﻟﻴﻞ. روش اﺷﺘﺒﺎه ﺷﺮﻛﺖ ﺗﺒﻠﻴﻎ. ﻛﻨﻨﺪه در اراﺋﺔ ﺗﺒﻠﻴﻐﺎت،.

تأثیر درمان فعال‌سازی رفتاری مبتنی بر تغییر سبک …

درمان فعال‌سازی رفتاری می‌کوشد تا با غلبه بر مسائل روان‌شناختی کودکان مبتلا به دیابت، بهزیستی روان‌شناختی را در این افراد برای مدتی طولانی ارتقاء بخشد. هدف از پژوهش حاضر تعیین … بازه نمرات آزمودنی‌ها در این پرسشنامه بین ۳۰ تا ۱۲۰ می‌باشد که نمره بالاتر نشان‌دهنده میزان افسردگی بیشتر در آزمودنی‌ها است. Reynolds ضرایب …

دانلود مقاله و فایل – یک سایت دانلود سایت دیگر

عنوان این مقاله : مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن هدف از این مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید اطلاعت بیشتر دربارهمبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در …

اثربخشی آموزش هوش هیجانی بر مدیریت زمان و خود کارآمدی دانش …

توسط حاجلو – ‏۲۰۱۵
هدف این پژوهش تعیین اثربخشی آموزش هوش هیجانی بر بهبود مدیریت زمان و خودکارآمدی دانش‌آموزان دختر بود. جامعه آماری کلیه دانش‌آموزان دختر سال اول متوسطه شهرستان هیر مشغول به تحصیل در سال تحصیلی ۹۱-۹۰ بودند. از این جامعه آماری دو کلاس ۲۰ نفری جمعاً ۴۰ دانش‌آموز دختر به‌صورت تصادفی خوشه‌ای چند مرحله‌ای انتخاب و در دو گروه آزمایش و …
وارد نشده: راهکارهایی

[PDF]ﺎوری ﻨ ﻴﺎﺳﺖ ﻋﻠﻢ و ﻓ ﺳ اﻓﺰار اراﺋﺔ ﻣﺪﻟﻲ ﻛﺎرﺑﺮدی ﺑﺮای ﺳﻨﺠ

ﻣﻮﺿﻮﻋﻲ ﺗﺤﻘﻴﻖ اراﺋﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ ﻛﻪ در آن، ﺷﺎﺧﺺ. ﻫﺎ ﺑﺮﺣﺴﺐ ﻣﻴﺰان ﭘﻴﭽﻴﺪﮔﻲ و دﺷﻮاری و ﻃﺒﻖ ارزﻳﺎﺑﻲ و ﺗﺄﺋﻴﺪ ﺧﺒﺮﮔﺎن، در ﺳﻄﻮح ﺑﻠﻮغ ﺗﻮزﻳﻊ ﺷﺪه. اﻧﺪ . در. ﭘﺎﻳﺎن، ﻣﻌﺘﺒﺮﺗﺮﻳﻦ ﺷﺮﻛﺖ ﺗﻮﻟﻴﺪﻛﻨﻨﺪه ﻧﺮم. اﻓﺰار در اﻳﺮان ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ داﻧﺶ. ﻣﺤﻮ. ر ﻣﻮرد ﺳﻨﺠﺶ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺪل ﺑﻠﻮغ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ داﻧﺶ، ﺳﻄﺢ ﺑﻠﻮغ آن. ﺑﻪ. ﺻﻮرت دﻗﻴﻖ ﻣﺸﺨﺺ ﺷﺪه و راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳﻲ ﻧﻴﺰ ﺟﻬﺖ ﺑﻬﺒﻮد ﺑﻠﻮغ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ داﻧﺶ اﻳﻦ ﺳﺎزﻣﺎن اراﺋﻪ ﺷﺪه. اﻧﺪ ﺗﺎ راﻫﮕﺸﺎی ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت …

اثر بخشی آموزش مهارت های توانمندسازی روان شناختی بر …

۱۵ تیر ۱۳۹۴ – ۲۳٫ اثر. بخشی. آموزش. مهارت. های. توانمندسازی. روان. شناختی. بر. استرس. شغلی. پرستاران. بخش. های. مراقبت. ویژه. بیمارستان. شهید. رجایی. شیراز. در. سال ….. مدیریت. استرس. برای. آرامش. و. بهبود. و. مدیریت. استرس. می. باشند . آموزش. راهکارهای. مقابله. با. استرس. به. کارکنان. در. همه. ی. سطوح. سازمانی. که. می. خواهند. بر.

ﻫﺎی ﺳﺒﻚ و زﻧﺪﮔﻲ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺑﻬﺒﻮد ﺑﺮ زﻧﺪﮔﻲ ﻫﺎی ﻣﻬﺎرت آﻣﻮزش ا

توسط A Beygi – ‏۲۰۱۳ – ‏بیان شده در ۲ یافته – ‏مقالات مرتبط
۲۰ بهمن ۱۳۹۱ – ﺷﻮد ﻛﻪ ﺑﻪ اﻓﺮاد ﻛﻤﻚ ﻣﻲ. ﻛﻨـﺪ ﺗـﺎ ﺗـﺼﻤﻴﻤﺎت ﺧـﻮد را آﮔﺎ. ﻫﺎﻧـﻪ اﺗﺨـﺎذ. ﻛﻨﻨﺪ، ﺑﻪ. ﻃﻮر ﻣﻮﺛﺮ ارﺗﺒﺎط ﺑﺮﻗﺮار ﻛﻨﻨﺪ، ﻣﻬﺎرت. ﻫـﺎی ﻣﻘﺎﺑﻠـﻪ. ای و ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ ﺷﺨـﺼﻲ ﺧـﻮد را. ﮔــﺴﺘﺮش دﻫﻨــﺪ و زﻧــﺪﮔﻲ ﺳــﺎﻟﻢ و ﭘﺮﺑــﺎری ….. ﻫـﺎ روی ﻣـ. ﺴﺎﻟﻪ. ای ﺑـﻪ ﺻـﻮرت ﮔﺮوﻫـﻲ ﻣـﺸﻮرت ﻣـﻲ. ﻛﺮدﻧـﺪ، اﻓـﺮاد. راﻫﻜﺎرﻫﺎی ﺧﻮد را ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺑﺎرش ﻓﻜﺮی ﻣﺘﻨﺎﺳـﺐ ﺑـﺎ زﻣـﺎن ﺟﻠـﺴﻪ اراﻳـﻪ ﻣـﻲ. دادﻧـﺪ و ﻳـﺎ. ﻣﻬﺎرﺗﻲ را ﺑﻪ ﺻﻮرت اﻳﻔﺎی ﻧﻘﺶ ﭘﻴﺎده ﻣﻲ.

[PDF]بررسی موانع و ارائه راهکارهای مناسب جهت برقراری نظام مدیریت …

توسط J Yazdani Chraty – ‏۲۰۱۴
و رضایت شغلی جمع آوری و روایی توسط سه نفر از افراد صاحب. نظرتایید گردید، پایایی پرسشنامه ها، به روش ضریب آلفای کرونبا به میزان ). ۹۴٫ %. ( برای پرسشنامه تفویض اختیار و به میزان. ) ۸۸٫ %. ( برای پرسشنامه رضایت شغلی، تایید گردید. نتایج حاصل از پرسشنامه ها با نرم افزار. SPSS16. مورد ارزیابی قرار گرفت. یافته ها.

[PDF]همبستگی بین مهارت های ارتباطی و ارتباط استاندار …

۲۱ مهر ۱۳۹۴ – بیمارستان ها. توانایی برقراری ارتباط برای افراد مشغول به کار در نظام سالمت، به ویژه پرستاران بسیار مهم مقدمه: … SBAR پرسشنامه برای جمع آوری اطالعات دربارۀ مهارت های ارتباطی بین فردی و ابزار ارتباطی استاندارد … بین مهارت های بین فردی و استانداردهای ارتباطی و نیز مهارت های فردی با وضعیت، پیشینه، ارزیابی.

دانشکده علوم ارتباطات – سامانه بانک اطلاعات پایان نامه – …

۲, ارزیابی چهار مدل سقف /کف از بعد کیفیت، هزینه و زمان در ساختمان‌های فلزی شهر تهران به روش تحلیل سلسله مراتبی, مرتضی معصومی قهساره, دانشکده فنی و مهندسی, عمران, ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ….. ۸۳, لباسهای بدون پایان (ارائه راهکارهایی جهت افزایش طول عمر استفاده از محصول), محمد رفیعیان کوپایی, دانشکده هنر, طراحى صنعتى, ۱۳۹۶-۰۶-۰۸٫

[PDF]مطالعات بازی – مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال

عنوان یک ابزار کمکیِ درمانی می نگرند بلکه با آزمون علمی، به بررسی اثراتی در بازی می پردازند که تا قبل از این تنها … Motor Rehabilitation. Stroke Rehabilitation/post-stroke rehabilitation. Brain Injury Rehabilitation. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Impaired balance. Exergames- Exergaming …. آزمایشی بر روی افراد مسن ۸۴ ساله، تأیید.

فایل فان-فایل گستر

پرسشنامه ارزیابی تاثیر سبکهای تفکر و نگرشهای فرزند پروری مادر بر پیش بینی اضطراب فرزندان · پرسشنامه ارزیابی تاثیر سبکهای تفکر و نگرشهای فرزند … پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و …

[PDF]ﺄﺛﻴﺮ آﻣﻮزش ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﺮس ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﺪل ﺑﺰﻧﻒ ﺑﺮ ارﺗﻘﺎء رﻓ – Bimonthly …

توسط F EbadifardAzar – ‏۲۰۱۲ – ‏مقالات مرتبط
ﻛﻨﺘﺮل و ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﺮس در اﻳﻦ ﺑﻴﻤﺎران ﺿﺮوری اﺳﺖ . ﻫﺪف از اﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ارزﻳﺎﺑﻲ ﺗ. ﺄ. ﺛﻴﺮ آﻣﻮزش. راﻫﻜﺎ. رﻫﺎ و ﺗﻜﻨﻴﻜﻬﺎی ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﺮس. ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﺪل ﺑﺰﻧﻒ درارﺗﻘﺎء. رﻓﺘﺎر. ﺑﻴﻤﺎران. ﻣﻮﻟﺘﻴﭙﻞ اﺳﻜﻠﺮوزﻳﺲ در. اﻳﻦ … از ﺑﻴﻤﺎران ام اس ﺑﺎ ﺳﻦ. ۱۵٫ ۵۰ ﺗﺎ. ﺳﺎل از. ﺑﻴﻤﺎرﺳﺘﺎن ﺳﻴﻨﺎ و. ﺷﺮﻳﻌﺘﻲ ﺗﻬﺮان. ﺑﻮدﻧﺪ. ، ﻛﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺗ. ﺼﺎدﻓﻲ در دو ﮔﺮوه ﻣﻮرد و. ﺷﺎﻫﺪ. ﻗﺮار. ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ . اﺑﺰار ﮔﺮدآوری. داد. ه. ﻫﺎ ﺷﺎﻣﻞ ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﺗﻨﻈﻴﻢ ﺷﺪه ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﺪل ﺑﺰﻧﻒ.

[PDF]اصل مقاله (۱۴۹۸ K)

۷ تیر ۱۳۸۹ – ﺳﺎل اﻧﺘﺸﺎر. ). ﻋﻨﻮان ﻣﻘﺎﻟﻪ، ﻧﺎم ﻣﺠﻠﻪ، ﺷـﻤﺎره ﻣﺠﻠـﻪ، ﺷـﻤﺎره. ﺻﻔﺤﻪ. ﻋﻠﻴﺰاده، ﻣﺤﻤﺪﺣﺴﻴﻦ. و. ﺗﺠﺎری، ﻓﺮﺷﺎد. ۱۳۸۵(. ). ﺑﺮرﺳﻲ وﺿﻌﻴﺖ اﻳﻤﻨﻲ اﻣﺎﻛﻦ ورزﺷﻲ داﻧﺸﮕﺎه. ﻫﺎی. دوﻟﺘﻲ ﺗﻬﺮان و اراﻳﻪ راﻫﻜﺎرﻫﺎی … ﻧﻮﻳﺴﻨﺪه ﺑﻪ ﺳﺎﻳﺮ ﻧﺸﺮﻳﺎت ﻋﻠﻤﻲ ﻛﺸﻮر، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻧﺸﺮﻳﻪ، ﻣﻘﺎﻻت دﻳﮕﺮ آن ﻧﻮﻳﺴﻨﺪه را ﻣـﻮرد ﺑﺮرﺳـﻲ. ﻗﺮار ﻧﺨﻮاﻫﺪ داد. -۳٫ اراﺋﻪ. دﻫﻨﺪه. ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺗﻌﻬﺪ. ﻛﻨﺪ. ﺗﺎ زﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺟﻮاب ﻧﻬﺎﻳﻲ (ﭘﺬﻳﺮش ﻳﺎ رد) ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺧﻮد را درﻳﺎﻓﺖ ﻧﻜﺮده.

[PDF]اصل مقاله (۲۹۹ K) – نشریات علمی دانشگاه

توسط رضایی صوفی – ‏۲۰۱۶ – ‏مقالات مرتبط
ای، ارزﯾﺎﺑﯽ ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ و ﻓﺮاﮔﯿﺮی ﻓﻦ. آوری. اﻃﻼﻋﺎت ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ (. ﮔﻮﻟﺪن و ﺳﻨﺘﯿﺎ. ۱۳٫ ،. ۲۰۰۲٫ ). ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻫﻤﻪ. ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎ در اﺑﻌﺎد ﻣﺨﺘﻠﻒ، ﺑﺮای ﻧﯿﻞ ﺑﻪ ﻫﺪف. ﻫﺎ، ﺑﺎﯾﺪ ﮔﺮوﻫﯽ از. ﻧﯿﺮوﻫﺎی ﻻﯾﻖ و ﮐﺎرآﻣﺪ را در … ۲۰۰۹٫ ) . زﻣﭙﺘﮑﯿﺲ و. ﻫﻤﮑﺎران (. ۲۰۰۹٫ ) ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ زﻣﺎن ﺑﺎ ﻣﯿﺰان ﺧﻼﻗﯿﺖ. ﻓﺮدی و اراﺋﻪ اﯾﺪه. ﻫﺎی ﺧﻼق، راﺑﻄﻪ ﺗﻨﮕﺎﺗﻨﮕﯽ ﺑﺎ ﻓﺮﻫﻨﮓ و. ﻓﻀﺎی ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ دارد. ؛ اﻣﺎ. اوﻧﺎ. ۱۶٫ (. ۲۰۱۱٫ ) ﻣﻌﺘﻘﺪ اﺳﺖ ﮐﻪ اﻓﺮاد ﺑ. ﺎ. ﺗﻮاﻧﺎﯾﯽ.

[PDF]بررسی کیفیت خدمات بهداشتی درمانی ارائه شده در مراکز …

ﺑﺎ ﻫﺪف ارزﯾﺎﺑﯽ. ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﺑﻬﺪاﺷﺘ. ﯽ. درﻣـﺎﻧ. ﯽ. اراﺋـﻪ. ﺷﺪه. در ﻣﺮاﮐﺰ ﺑﻬﺪاﺷﺘ. ﯽ. درﻣﺎﻧ. ﯽ. ﺷﻬﺮ ﺧﺮم آﺑﺎد. ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﺪل ﺳﺮوﮐﻮال. در ﺳﺎل. ۱۳۸۹٫ اﻧﺠﺎم. ﺷﺪ .. ﻣﻮاد و روش. :ﻫﺎ. در اﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ. ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ …. در. اﯾﻦ ﻣﺮاﮐﺰ ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ، ﺗﺎ ﺑﺎ اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎﯾﯽ. ﺑﺮای ﮐﺎﻫﺶ اﯾﻦ. ﺷـﮑﺎف. ، ﮐﯿﻔﯿـﺖ ﺧـﺪﻣﺎت و ﻫﻤﭽﻨـﯿﻦ ﻣﯿـﺰان. رﺿﺎﯾﺖ ﻣ. ﺮاﺟﻌﯿﻦ. اﻓﺰاﯾﺶ. ﯾﺎﺑﺪ . ﻣﻮاد و روش. ﻫﺎ. اﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ ﻣﻘﻄﻌﯽ. در ﺳـﺎل. ۱۳۸۹٫

بررسی مهارتها و قابلیتهای کتابداران دیجیتال: موردپژوهی …

نتیجه گیری: به طورکلی، میزان توانمندی در مهارتهای دیجیتال در بین کتابداران مورد بررسی پایین بوده است، اما در صد بالایی از کتابداران از اهمیت مهارتهای دیجیتال آگاهند … به دلیل اهمیت نقش کتابداران دیجیتال در محیطهای کتابخانه ای برای ارتقای سطح ارائه خدمات در این سازمانها، پژوهش حاضر بر آن است تا به بررسی مهارتها و قابلیتهای …

[PDF]بررسی و ارزیابی صنعت احداث ساختمان های پیش ساخته بتنی …

توسط هروی – ‏۲۰۱۷ – ‏مقالات مرتبط
ارزیابی صنعت احداث. ساختمان های پیش ساخته بتنی، نیاز به استفاده از مدل و روشی مناسب دارد. تالش این تحقیق در راستای معرفی مدل و روش مناسب به منظور شناخت …. افزایش سطح مهارت و آموزش افراد تیم ساخت وساز. ]۱۲[. Soc4. افزایش رضایت و اطمینان از کیفیت و پایداری محصول نهایی )ساختمان(. ]۲۹[. Soc5. کاهش میزان آلودگی های …

[PDF]بررسی اثربخشی دو روش آموزشی تمرین کار عملی و سخنرانی …

۱۱ آبان ۱۳۹۴ – ﻧﻴﺴﺖ. ).۱۲(. ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ، ﻳﻚ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻧﻴﻤﻪ ﺗﺠﺮﺑﻲ از ﻧﻮع ﻗﺒﻞ و. ﺑﻌﺪ. ﻣﻲ. ﺑﺎﺷﺪ . ﻫﺪف اﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺗﻌﻴﻴﻦ اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ دو. روش آﻣﻮزش اﻳﻤﻨﻲ ﺑﺮق در دو ﮔﺮوه ﻣﺨﺘﻠﻒ اﻧﺘﺨﺎب. ﺷﺪه اﺳﺖ. ﻋﺪم وﺟﻮد ﺷﻮاﻫﺪ ﻛﺎﻓﻲ ﻣﺒﻨﻲ ﺑﺮ اﺛﺒﺎت و. ا. ﻃﻤﻴﻨﺎن اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﺟﻠﺴﺎت آﻣﻮزﺷﻲ ﺑﺎ روش ﺗﻤﺮﻳﻦ ﻛﺎر. ﻋﻤﻠﻲ در ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﺑﺎ روش آﻣﻮزش ﺳﺨﻨﺮاﻧﻲ، ﺳﺒﺐ ﺷﺪه. اﺳﺖ ﺗﺎ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ارزﻳﺎﺑﻲ ﻣﻴﺰان اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ. روش آﻣﻮزﺷﻲ ﺗﻤﺮﻳﻦ ﻛﺎر ﻋﻤﻠﻲ …

[DOC]جدول پیش بینی عوامل خطر بیماری کرونر قلب

۱۲٫ ارزیابی از مراقبت پیشگیرانه کنونی/ دستیابی به اهداف(Assessment). 12. برنامه ریزی بمنظور اصلاح فعالیتهای روزانه موجود که مراقبت پیشگیرانه راحمایت می کنند(Planning). 12 … پرسشنامه ارزابی مهارت. ۳۴٫ پرسشنامه ارزابی … رویکرد بالینی پیشنهادی برای افزایش فعالیت بدنی افراد کم تحرک ۲ تا ۱۸ سال. ۸۱٫ پاورقی: سبک …

[PDF]ﺛﯿﺮ آﻣﻮزش ﻫﻮش ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ ﺑﻪ روش دروﻧﮕﺮدی ﺟﺬب و اﻧﻄﺒﺎق ﺑﺮ ﺗﺎ – فرهنگ …

توسط شورچی گلنکدری – ‏۲۰۱۳
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ – ﺷﺪﻧﺪ. اﻓﺮاد ﮔﺮوه آزﻣﺎﯾﺶ ﺗﺤﺖ آﻣﻮزش ﻫﻮش ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ . ﮔﺮوه ﮐﻨﺘﺮل. ﻫﯿﭻ آﻣﻮزﺷﯽ درﯾﺎﻓﺖ ﻧﮑﺮدﻧﺪ. ﻗﺒﻞ و ﺑﻌﺪ از آﻣﻮزش و. ۱۰٫ ﻫﻔﺘﻪ ﺑﻌﺪ از اﺗﻤﺎم آﻣﻮزش. ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮی. « ﺑﺎس و ﭘﺮی. ۵» … ﻣﺘﻐﯿﺮه ﺗﺠﺰﯾﻪ و ﺗﺤﻠﯿﻞ ﺷﺪ. ﻧﺘﺎﯾﺞ ﻧﺸﺎن. داد ﮐﻪ ﻣﯿﺰان ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮی ﮐﻠﯽ و ﻧﯿﺰ ﺗﻤﺎم ﻣﺆﻟﻔﻪ. ﻫﺎی آن در ﮔﺮوه آزﻣﺎﯾﺸﯽ ﮐﺎﻫﺶ. ﯾﺎﻓﺘﻪ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﺎ زﻣﺎن ﭘﯿﮕﯿﺮی ﻧﯿﺰ اداﻣﻪ داﺷﺖ. ﻣﯿﺰان ﺗﺎب. آوری ﻧﯿ. ﺰ اﻓﺰاﯾﺶ داﺷﺖ. ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻣﯽ.

[PDF]نقش آموزش کارآفرینی بر افزایش خلاقیت دانشجویان – …

۲۳ مهر ۱۳۹۳ – ۱۲٫ /. ۱۳۹۳٫ ﭼﮑﯿﺪه. ﻣﻘﺎﻟﻪ. اﻓﺰاﯾﺶ ﺟﻤﻌﯿﺖ، ﺗﺤﻮﻻت و دﮔﺮﮔﻮﻧﯽ ﻫﺎی ﺳﺮﯾﻊ ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژﯾﮏ اﺗﻔﺎﻗﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻓﺮاﯾﻨﺪ آﻣـﻮزش و ﻫـﺪاﯾﺖ اﻓـﺮاد را ﺗﺤـﺖ. ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻗﺮار ﻣﯽ دﻫﺪ، از اﯾﻦ رو ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ ﻧﻤﻮدن دروس و اﻫﺪاف …… ﻓﺮاﺳﻮی. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. ،. ﺳﺎل ﺷﺸﻢ،. ﺷﻤﺎره. ۲۱٫ ، ﺻﻔﺤﺎت. ۱۶۶٫ -. ۱۴۹ . ۱۴٫ -. ﻗﺎﺳﻢ ﻧﮋاد ﻣﻘﺪم، ﻧﯿﻤﺎ. (. ۱۳۸۹٫ ) ، ارزﯾﺎﺑﯽ ﻣﯿﺰان ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ. داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﯽ،. ﻓﺼﻠﻨﺎﻣﻪ اﺑﺘﮑﺎر و ﺧﻼﻗﯿﺖ در. ﻋﻠﻮم.

[PDF]میزان رضایت مندی بیماران سالمند بستری از خدمات ارائه شده در …

میزان رضایت مندی بیماران سالمند بستری از خدمات ارائه شده در بیمارستان های عمومی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سال ۱۳۸۸٫ ۱-Davies …. 30 سؤال کاهش یافت. نمرهی رضایتمندی بیماران جمع آوری شده از ابعاد مورد. طیفی بین ۰ تا ۱۰۰ PSQ II ی بررسی در پرسشنامه. داشت. لذا در تقسیمبندی طیف نمرات رضایتمندی کلی. بیماران …

[PDF]بررسی اثربخشی عملکرد سوپروایزران آموزشی از دیدگاه …

توسط M Khodayarian – ‏مقالات مرتبط
۲۵ خرداد ۱۳۹۱ – ارزﻳﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد، ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ. ﻫﺎی ﺧﻮد را اﺛﺮﺑﺨﺶ ﺑﻴﺎن ﻧﻤﻮدﻧﺪ . ﻧﻤﻮﻧﻪ. ﻫﺎی ﭘﮋوﻫﺶ ﮔﺰارش ﻧﻤﻮدﻧﺪ ﻛﻪ. ﻫﻤﻪ ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎی ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺷﺪه ﺑﻪ ﻣﻴﺰان. ۱۰۰-۷۰ %. در اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺳﻮﭘﺮواﻳﺰر آﻣﻮزﺷﻲ ﻧﻘﺶ دارد …. ﻫـﺎ، ﭘﺮﺳﺸـﻨﺎﻣﻪ ﭘﮋوﻫﺸـﮕﺮ. ﺳـﺎﺧﺘﻪ ﻛـﻪ از. ﻃﺮﻳــﻖ ﻣﺸــﺎوره ﭘــﻲ در ﭘــﻲ ﺑــﺎ اﺳــﺎﺗ. ﻴﺪ ﻣــﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮﺳــﺘﺎری. داﻧﺸﮕﺎه. ﻫﺎی ﭘﺮﺳﺘﺎری و ﻣﺎﻣﺎﻳﻲ ﺗﻬﺮان و ﺗﺮﺑﻴـﺖ ﻣـﺪرس و ﻧﻴـﺰ. ﻛﺎرﺑﺴﺖ ﻧﻈﺮات و ﺗﺠﺮﺑﻴﺎت ﻓﺮدی ﻣـﺪﻳﺮان …

[PDF]ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ و رﺗﺒﻪ ﺑﻨﺪی ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ ﺟﺬب : ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﻌﺪ

توسط رضا طهماسبی – ‏۲۰۱۶
ﻫﺎی ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﻋﻤﻮﻣﻲ. ﺳﺎل. ﭘﻨﺠﻢ. ، ﺷﻤﺎره. ﻫﻔﺪﻫﻢ. ،. ﭘﺎﻳﻴﺰ. ۱۳۹۱٫ ﺻﻔﺤﻪ. ۲۶- ۵٫ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﻌﺪادﻫﺎ. : ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ و رﺗﺒﻪ ﺑﻨﺪی ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ ﺟﺬب. و ﻧﮕﻬﺪاﺷﺖ اﺳﺘﻌﺪادﻫﺎی ﻋﻠﻤﻲ. دﻛﺘﺮ رﺿﺎ ﻃﻬﻤﺎﺳﺒﻲ. *. دﻛﺘﺮ. آرﻳﻦ ﻗﻠﻲ ﭘﻮر ….. ای از ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ. ﻫﺎی ﻓﺮدی ﺷـﺎﻣﻞ. ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ، داﻧﺶ و ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ و ﺑﻬﺒﻮد ﺗﻌﺮﻳـﻒ ﻣـﻲ. ﻛﻨﻨـﺪ. (. Michaels, 2001:30. ). در. ﺗﻌﺮﻳﻔﻲ دﻳﮕﺮ اﺳﺘﻌﺪاد ﺷﺎﻣﻞ اﻓ. . ﺮاد ﺑ. . ﺎ ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ. ـﻫ. ﺎی ﺑﺎﻻ و ﻳﺎ اﻓﺮاد ﺑﺎ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺑﺎﻻ. ۳٫

چکیده فارسی – موسسه کار و تامین اجتماعی

مدیریت کار. ۱۳۷۹٫ ۳۱٫ ۳۰-۷۹۱۳- Man. ” بررسی عوامل مؤثر در نظام ارزشیابی عملکرد کارکنان و ارائه الگوی مناسب “. دکتر محمد علی حقیقی. دکتر سید محمود حسینی. مدیریت کار …. ۴۵-۸۱۰۴ – Psy. بررسی ویژگیهای هویت و مهارتهای تحصیلی و شغلی نوجوانان و جوانان ۱۴ تا ۲۵ ساله مشهد و آمادگیهای آنان برای ورود به زندگی شغلی بزرگسالی.

[PDF]ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﺗﻔﻜﺮ اﻧﺘﻘﺎدی در ﻛﺘﺎﺑﺪاران داﻧﺸﮕﺎه ﺷﻴﺮاز و داﻧﺸ – مجله پیاورد سلامت

ﻖ ﺑﺎ ﻓﺮاﻫﻢ آوری. اﻃﻼﻋﺎت. ﻻزم ﺟﻬﺖ ﺗﻘﻮﻳﺖ ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎی ﺗﻔﻜﺮ اﻧﺘﻘﺎد. ی در ﻛﺘﺎﺑﺪاران داﻧﺸﮕﺎﻫﻲ، ﺑﻪ. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﻳﺰی. ﻫﺎی ﻫﺪﻓﻤﻨﺪ و اراﺋﻪ راﻫﻜﺎرﻫﺎی ﻣﺆﺛﺮ. در. اﻋﺘﻼی ﻋﻠﻤﻲ داﻧﺸ. ﺎهﮕ. ﻫﺎی ﻛﺸﻮر. ﻛﻤﻚ ﺧﻮاﻫﺪ ﻧﻤﻮد . واژه …. اﻳﻦ ﺗﻔﻜﺮ در. ﺳﻄﻮح ﻣﺨﺘﻠﻒ و ﻣﻴﺰان اﺳﺘﻔﺎده از آن از ﻃﺮﻳﻖ. ارزﻳﺎﺑﻲ. ﻫﺎی ﻣﺴﺘﻤﺮ در ﻧﻈﺎم. ﻫﺎی آﻣﻮزﺷﻲ اﺳﺖ. ). ۲۶(. ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ در اﻳﺮان ﺑﻪ دﻟﻴﻞ ﺗﻮﺟﻪ ﻓﺰاﻳﻨﺪه ﺑﻪ آﻣﻮزش. ﻋﺎﻟﻲ ﺧﺼﻮﺻﺎً آﻣﻮزش ﭘﺰﺷﻜﻲ، در ﺳﺎل. ﻫﺎی اﺧﻴﺮ. روش.

[PDF]اثربخشی آموزش مهارت‌های زندگی بر سرمایه روان‌شناختی و …

مهارت های زندگی. سرمایه روان شناختی. سازگاری. نوجوانان. بدسرپرست. * نویسنده مسئول. نوع مطالعه: پژوهشی. تاریخ دریافت: ۱۳۹۵/۰۹/۱۷٫ تاریخ پذیرش: ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ …. بین نه تا شانزده سال. عدم حضور مالک‌های‌خروج‌از‌پژوهش‌عبارت‌بودند‌از: در جلســات آموزش؛ اخالل در جریان آموزش؛ عدم پاســخدهی به. پرسشنامه ها؛ شرکت در سایر جلسات آموزشی به …

[PDF]Global education monitoring report, 2016 – unesdoc – Unesco

اعالمیـه اینچئـون درمـورد آموزش تا سـال ۲۰۳۰ نقش تعیین کننده ای در شـکل دادن به هدف آموزش در توسـعه پایدارداشـته اسـت: »تضمیـن …. ارزشمندی در چگونگی پایش و سنجش میزان پیشرفت هدف چهارم توسعه پایدار ارائه می کند و با ارائه مثال نشان می دهد که امکان …. آموزش می تواند به افراد مهارت های مشارکت در شکل دادن و حفظ شهرهای پایدار را.

[PDF]استرس دانش اثربخشی آموزش هوش هیجانی بر مهارت های اجتماعی …

۱۳ دی ۱۳۸۹ – سال. چهارم. ، شماره. دوم. ،. تابستان. ۲۹۳۱٫ ی، پ. اپ. ی. ۲۱٫ صص. ۸۲٫ -. ۷۹٫ اثربخشی آموزش هوش هیجانی بر مهارت های اجتماعی و شیوه های مقابله با. استرس دانش … ۱۱۱۳٫ ( بود. پرسشنامه. مهارت های اجتماعی و شیوه مقابله با استرس به عنوان پیش آزمون و پس آزمون اجرا گردیدند. افراد گروه آموزش هوش هیجانی. ۱۲٫ جلسه. ساختار.

[PDF]هنجاریابی و تحلیل عاملی اکتشافی و تاییدی پرسشنامه …

۱۷ اسفند ۱۳۹۳ – آمـاری ایـن تحقیـق در بخـش کیفـی مشـتمل بـر صاحـب نظـران حـوزه فرهنگـی مدیریـت … تحقیـق راهکارهایـی جهـت ارتقـاء فرهنگ شـهروندی ارائه شـده اسـت. ….. طـرح مقدماتـی پرسشـنامه تـالش گردیـد تـا میـزان. روایـی و پایایـی پرسشـنامه تعییـن شـود. یافته های تحقیق. منطقه. جمعیت. منطقه. جمعیت. ۱٫ ۴۹۲۳۰۰٫ ۱۲٫ ۲۳۴۴۰۰٫ ۲٫

[PDF]اضطراب امتحان و عملکرد تحصیلی دانشجویان دختر پرستاری

توسط F Yazdani – ‏۲۰۱۲ – ‏بیان شده در ۱۳ یافته – ‏مقالات مرتبط
روی ۱۶۱ نفر از دانش جویان پرستاری دختر مشغول به تحصیل در ترم تحصیلی دوم تا. ششم انجام …. بیش تری را جهت شناسایی عوامل مرتبط با آن و ارائه راهکارهایی. جهت کاهش آن …. پرسشنامه نبودند. نهایتاً بررسی ها روی ۱۶۱ دانشجوی پرستاری. دختر صورت پذیرفت. به منظ ور تعیین میزان اضط راب امتحان، پرسش نامه اضطراب.

[DOC]Download (337kB) – qums – دانشگاه علوم پزشکی قزوین

توسط جمال الدینی
عنوان: بررسی منابع ایجاد کننده استرس شغلی و راه های تطابق با آن در کارمندان دانشگاه علوم پزشکی قزوین طی سال ۱۳۹۵ … منابع استرس برپایه پرسشنامه HSE و روش های مقابله با استرس شغلی با پرسشنامه Brief COPE ارزیابی شد. … بیشتر افراد برای مقابله با استرس ناشی از شغل به پذیرش مشکل (متوسط نمره ۵۸/۶) روی آورده اند.

[PDF]و اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎی ﻫﺎی اﺟﺮاﯾﯽ ﻗﺰوﯾﻦ ﻧﺎﻣﻪ دورﮐﺎری در دﺳﺘﮕ – فصلنامه …

توسط محرابی – ‏۲۰۱۵
ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ اﺟﺮای آﺋﯿﻦ ﻧﺎﻣﻪ دورﮐﺎری در دﺳﺘﮕﺎه. ﻫﺎی اﺟﺮاﯾﯽ ﻗﺰوﯾﻦ و اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎی ﻋﻤﻠﯽ. ۶۶٫ -۲٫ اﻫﻤﯿﺖ و ﺿﺮورت ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﭘﺲ. از. اﺑﻼغ. آﯾﯿﻦ. ﻧﺎﻣﻪ. و. ﺗﺼﻤﯿﻢ. دوﻟﺖ. در. آذر. ﻣﺎه. ﺳﺎل. ۱۳۸۹ … اﻓﺮاد. دورﮐﺎر. ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ . ﻣﺎ ﻧﯿﺰ در اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺑﻪ دﻧﺒﺎل آن ﻫﺴﺘﯿﻢ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮات ﺧﺒﺮﮔﺎن. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ اﺟﺮای ﻗﺎﻧﻮن دورﮐﺎری را ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﻧﻤﻮده و ﻣﯿﺰان ﺗﺄﺛﯿﺮ اﯾﻦ. ﻋﻮاﻣﻞ را ﺑﺴﻨﺠﯿﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮاﻧﯿﻢ راﻫﮑﺎرﻫﺎی ﻋﻤﻠﯽ را در اﺟﺮای …

[PDF]هوش مدیریت – نشریه آزمایشگاه و تشخیص

)۱۳و۱۲(. مفهوم هوش مفهومی برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ توسط. Stevens و سپس در سال ۱۹۹۹ توسط Emmons مطرح. Downloaded from labdiagnosis.ir at 13:49 +0430 on ….. ارائه شده است. به همین منظور اوال باید مهارت های ارتباطی. مدیران تقویت ش ود؛ به عبارتی گفت و ش نود با کارکنان و. شبکه سازی را توس عه داد؛ ثانیاً باید …

[PDF]ﺗﺎﺛﻴﺮ ﻣﺪاﺧﻼت ﺧﻮدﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻲ ﺑﺮ ﺗﺒﻌﻴﺖ از رژﻳﻢ داروﻳﻲ و ﺳﺒ

۱۳ اسفند ۱۳۹۱ – ﺑﻪ ﺳﺒﻚ زﻧﺪﮔﻲ ﺳﺎﻟ. ﻢ و ﺗﺒﻌﻴﺖ از رژﻳﻢ داروﻳﻲ ﻃﻮﻻﻧﻲ ﻣﺪت و ﮔﺮوه ﻛﻨﺘﺮل ﻣﺪاﺧﻼت روﺗﻴﻦ را درﻳﺎﻓﺖ ﻛﺮدﻧﺪ . اﺑـﺰار ﺟﻤـﻊ آوری. داده ﻫﺎ ﺷﺎﻣﻞ ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﭘﮋوﻫﺸﮕﺮ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺎﻣﻞ اﻃﻼﻋﺎت دﻣﻮﮔﺮاﻓﻴﻚ، ﭘﺎﻳﺒﻨﺪی ﺑﻪ رژﻳﻢ …. ۱۲(. ﺗﻮاﻧﻤﻨـﺪ. ﺳـﺎزی ﺑﻴﻤـﺎران ﺑﻮﺳـﻴﻠﻪ. اﻓﺰاﻳﺶ ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎی ﺧﻮد ﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻲ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ. آﻣﻴﺰ در ﮔﺮوﻫﻬﺎی. ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﻴﻤﺎران ﻣﺰﻣﻦ ﻗﺒﻼ ﻣﻄﺎﻟﻌـﻪ ﺷـﺪه اﺳـﺖ. ا. ز ﺟﻤﻠـﻪ،. ﻣﺪاﺧﻼت ﺧﻮدﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻲ در ﺑﻴﻤﺎران روﻣﺎﺗﻮﺋﻴﺪی در …

[PDF]در رﻫﻴﺎﻓﺖ ﻛﻨﻨﺪﮔﺎن ﻧﮕﺮش و ﻣﻬﺎرت ﺷﺮﻛﺖ ، ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﺎﺛﻴﺮﮔﺬا

توسط اتحادی – ‏۲۰۱۳
ﺗﺎرﻳﺦ درﻳﺎﻓﺖ. :۳۰/۰۴/۹۰٫ ﺗﺎرﻳﺦ ﭘﺬﻳﺮش. :۱۵/۱۱/۹۰٫ ﭼﻜﻴﺪه. ﻫﺪف اﺻﻠﻲ ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ ﺳﻨﺠﺶ داﻧﺶ. ،. ﻧﮕﺮش و ﻣﻬﺎرت ﻛﺸﺎورزان ﺷﺮﻛﺖ. ﻛﻨﻨﺪه در رﻫﻴﺎﻓﺖ. ﻣﺪرﺳﻪ. ﻣﺰرﻋﻪ. ﻛﺸﺎورز ﭘﻴﺮاﻣﻮن ﮔﺴـﺘﺮش. ﻓﻨﺎوری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ … در اﻳﻦ زﻣﺎن. ﺑﻮد ﻛﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﺗﻠﻔﻴﻘﻲ آﻓﺎت. ۱٫ ﻪﺑ. ﻋﻨﻮان ﻳﻚ ﺷﻴﻮه ﻧﻮﻳﻦ ﻣﺪ ﻧﻈﺮ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ . ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺗﻠﻔﻴﻘﻲ آﻓﺎت. ۱٫ در واﻗﻊ ﻳﻚ ﻧﻮآوری ﺟﺪﻳﺪ. ﺑﺮای ﻛﻨﺘﺮل آﻓﺎت اﺳﺖ ﻛﻪ در. ۵۰٫ ﺳﺎل اﺧﻴﺮ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ.

[PDF]شناسایی علل بومی بروز فساد اداری: مورد مطالعه شهرداری … – …

کدها، شاخص های طراحی پرسشنامه در غالب علل بروز فساد اداری مشخص گردید. …. واژه »فساد اداری« را به عنوان مترادف »رشوه خواری« به منظور ۳۰چند منظوره فساد شورای اروپا …. سال هفدهم شماره ۶۸ پاییز ۹۶٫ شناسایی علل بومی بروز فساد اداری: مورد مطالعه شهرداری تهران. ۱۲٫ ✓. آزادی اقتصادی )آزادی اقتصادی پایین منجر به سطوح باالتری از فساد …

بررسی تأثیر موسیقی درمانی بر میزان راحتی و برخی علایم …

۱۵ اسفند ۱۳۹۵ – هدف این مطالعه تعیین تأثیر موسیقی درمانی بر میزان راحتی و برخی شاخصه های همودینامیک بیماران تحتهدف: . همودیالیز بوده است. … یافته های پژوهش نشان داد که استفاده از موسیقی درمانی در طول همودیالیز می تواند میزان راحتیبحث‌و‌نتیجه‌گیری: . این بیماران را …. زمان مداخله، قرار داشتن در محدوده سنی ۳۰ تا ۸۵ سال، نداشتن.

[PDF]آﻣﻮزان در ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ درﺳﻲ ﻫﺎی ﺷﻬﺮوﻧﺪی ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز داﻧﺶ ﻣﻬﺎرت

توسط حسینی مهر – ‏۲۰۱۱
ﻧﻴﺎزﻫﺎ در اﺑﻌﺎد ﻓﺮدی، ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ و ﺳﻴﺎﺳﻲ ﻧﻤﻮد ﺑﻴﺸﺘﺮی دارد. ﻛﻠﻴﺪ وا. ﮋه. ﻫﺎ. : ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺷﻬﺮوﻧﺪی، ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ درﺳﻲ. ،. راﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ. ، ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎی ﺷﻬﺮوﻧﺪی. درﻳﺎﻓﺖ ﻣﻘﺎﻟﻪ: ۱۲/۱۱/۱۳۸۹٫ ﭘ. ﺬﻳﺮش ﻣﻘﺎﻟﻪ: ۲/۸/۱۳۹۰٫ ۱ … ﻧﺎﻣﻪ رﻫﺒﺮی و ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ آ. ﻣﻮزﺷﻲ /ﺳﺎل ﭘﻨﺠﻢ / ﺷﻤﺎره ﭼﻬﺎرم/ زﻣﺴﺘﺎن. ۱۳۹۰٫ ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﻣﻔﻬﻮم ﺷﻬﺮوﻧﺪ. ی. ﻳﻜﻲ از دﻳﺮ. ﭘﺎﺗﺮﻳﻦ ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ ﺳﻴﺎﺳﻲ. -. اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ از دوران ﻳﻮﻧـﺎن ﺑﺎﺳـﺘﺎن. ﺗﺎ ﻛﻨﻮن ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ. ﻋﺪه. ی.

[PDF]Assessment Health,Safety & Environment Culture in an Oil …

ارزیابی از محیط هم توسط چک. لیست محیطی تکمیل شد. داده های حاصل از پرسشنامه و چک لیست ها به. بانک اطالعاتی منتقل و تجزیه وتحلیل آماری توسط آزمون های کای اسکوئر. و اسپیرمن انجام شد. میانگین سنی افراد مورد بررسی ۳۵/۴۶ سال و با انحراف معیار یافته ها: ۱۰/۶۸ بود. همچنین بیشتر شرکت کنندگان متأهل بودند )۷۰/۵۰%(. بیشتر.

[PDF]متن کامل (PDF) – مدیریت ارتقای سلامت

۵ مرداد ۱۳۹۵ – کــودک فلــج مغــزی ۴ تــا ۱۲ ســال ســاکن اســتان کردســتان و بــه شــیوه تمــام شــماری انتخــاب شــدند. کـه در مرحلـه بعـد از … کنتـرل قـرار گرفتنـد. داده هـا بـا پرسشـنامه اطاعـات جمعیـت شـناختی مـادر و کـودک و “فـرم کوتـاه ۳۶ … پیشــنهاد می شــود آمــوزش بــه مــادران در راســتای ارائــه مراقبــت صحیــح. بـه منظـور بهبـود …

Tabtiz university of medical sciences

:بررسی نیازهای آموزشی مادران کودکان زیر یکسال مراجعه کننده به مراکز بهداشتی درمانی در مورد تغذیه تکمیلی و ارائه راهکارهای مناسب در خرم آباد. ۱۵٫ بررسی رعایت استاندارد …. تعیین میزان مهارت کارکنان بهداشتی در زمینه اندازه گیری شاخص های آنتروپومتریک کودکان زیر شش سال در مراکز بهداشتی در مانی شهرستان یزد. ۱۳۲٫ ضرورت اقدام در جهت …

بررسی و ارزیابی سطح بلوغ مدیریت سرمایه انسانی در سازمان …

با توجه به مطالب فوق در این مقاله که حاصل یک پژوهش میدانی از شاخه کاربردی است محققین درصدد برآمدند تا میزان سطح بلوغ مدیریت سرمایه انسانی در سازمان های بخش … تا ۵۳٫۸۳ در نوسان بوده است که بر اساس مدل باسی و مک مورر کلیه سازمان های مورد مطالعه دارای سطح بلوغ ضعیف می باشد که در پایان به ارایه راهکارهایی برای ارتقا سطح …

[PDF]بررسی میزان تاثیر و نقش عوامل موثر بر وجدان

۳۰ فروردین ۱۳۸۹ – ﻛﻨـﺪ و ﺑﺎﻋـﺚ ﻣـﻲ. ﺷـﻮد، اﻓـﺮاد ﻧﺴـﺒﺖ ﺑـﻪ. وﻇﺎﻳﻒ و رﻓﺘﺎر ﺷ. ﻐﻠﻲ ﺧﻮد ﺑﻪ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺷﻜﻞ و ﺑﺪون وﺟﻮد ﻋﺎﻣﻞ ﻛﻨﺘﺮل ﺧﺎرﺟﻲ ﺣﺴﺎس ﺑﺎﺷﻨﺪ. وﺟـﻮد وﺟـﺪان ﻛـﺎری در ﻳـﻚ. ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﺎﻋﺚ اﻓﺰاﻳﺶ ﺳﻄﺢ ﺑﻬﺮه. وری، ﺗﺤﻘّﻖ ﺗﻮﺳﻌﻪ. ٔ. ﭘﺎﻳﺪار، ﺗﺤﻮ ل ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ اﻧﺴﺎن، ﺛﺒـﺎت ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ وﻧﻈـﻢ اﻗﺘﺼـﺎدی ﻣـﻲ. ﮔـﺮدد. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺘﻌﺪدی در اﺑﻌﺎد ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺮ وﺟﺪان ﻛﺎری ﻣﺆﺛّﺮ اﺳﺖ. ﻫـﺪف از ﭘـﮋو. ﻫﺶ ﺣﺎﺿـﺮ ﺑﺮرﺳـﻲ ﻣﻴـﺰان ﺗـﺎ. ٔ. ﺛﻴـﺮ و ﻧﻘـﺶ ﻋﻮاﻣـﻞ.

[PDF]سال ۹ تا ۶ کودکان های اضطراب و مشکالت برون سازی … – روان …

اندازه نشانه های برون سازی به طور معنی داری کاهش. یافتند. نتایج این مطالعه شواهد بیشتری را برای نقش. مهارت های مدیریت رفتاری فرزندپروری در کاهش. اضطراب دوران کودکی نشان می دهد. کارت رایت. -. هاتون و همکارانش. ۲]۵٫ [. یک برنامه درمانی به. نام. ” از ترس تا شجاعت. ۵″. را طراحی کردند، اگرچه این. برنامه تا حد زیادی از اصول درمان شناختی.

[PDF]بر میزان احساس فوردایس رفتاری شیوه شناختی به شادکامی …

توسط حسینی – ‏۲۰۱۷ – ‏مقالات مرتبط
Journal of Neyshabur University of Medical Sciences. مقاله پژوهشی اصیل. تأ. ثیر. آموزش. شادکامی. به. شیوه شناختی. –. رفتاری. فوردایس. بر میزان احساس ….. سال. بود. ) ۱۸٫ (. روش. اجرای پژوهش. بعد. از. مشخص. شدن. افراد،. ابتدا. پیش. آزمون. پرسشنامه. احساس. انسجام روانی. ارائه شد و سپس. قرار بر این شد که. گروه آزمایش به مدت. ۱۱٫

علیرضا فارسی – پروفایل

۱۲٫ تربیت بدنی ۲ (کارشناسی). ۱۳٫ رشدوتکامل حرکتی (کارشناسی). ۱۴٫ روانشناسی ورزشی (کارشناسی). ۱۵٫ روانشناسی ورزشی مقدماتی (کارشناسی). ۱۶٫ فوتبال (۱) (کارشناسی). ۱۷٫ …. فارسی, “استحکام ذهنی صفت، یا قابلیتی رشد پذیر ارزیابی اثر بخشی تمرین مهارت های روان شناختی” , مطالعات روان شناسی ورزشی, صفحات:۶۷-۸۸, ۱۳۹۴٫

[PDF]اثربخشی واقعیت‌درمانی گروهی بر راهبردهای مقابله‌ای – …

توسط L Ramzi – ‏مقالات مرتبط
ای. ﻣﻮ. ﺛﺮ،. ﺑﻪ. اﻓﺮاد. در. ﻏﻠﺒﻪ. ﺑﺮ. ﻣﺸﮑﻼت. ﺟﺴﻤﺎﻧﯽ. و. رواﻧﯽ، رواﺑﻂ. ﺑﯿﻦ ﻓﺮدی، اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. و. ﺗﻌﺎرﺿﺎت ﻓﺮدی. ﮐﻤﮏ. ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ . ﭘﮋوﻫﺶ ﺣ. ﺎﺿﺮ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺑﺮرﺳﯽ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ واﻗﻌﯿﺖ. درﻣﺎﻧﯽ ﺑﻪ. ﺷﯿﻮه. ﮔﺮوﻫﯽ ﺑﺮ ﺑﻬﺒﻮد راﻫﺒﺮدﻫﺎی ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ. ای. اﻧﺠﺎم ﺷﺪ . ﺷﺮﮐﺖ. ﮐﻨ. ﻨﺪﮔﺎن. ۹۱٫ زن ﻣﺘﺎﻫﻞ ﺷﺎﻏﻞ ﺷﻬﺮ ﻣﺸﻬﺪ ﺑﻮدﻧﺪ. و. ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ راﻫﺒﺮدﻫﺎی ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ. ای. ﻻزاروس و ﻓﻮﻟﮑﻤﻦ. (. WOCQ. ) را ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻧﻤﻮدﻧ .ﺪ. ﺗﻌﺪاد. ۳۰٫ ﻧﻔﺮ. از ﺷﺮﮐﺖ. ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن. ﮐﻪ ﻧﻤﺮه ﺑﺎ.

mainpage-backup | دانشگاه شهید رجایی

۲ بهمن ۱۳۹۵ – به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بنا به ابلاغیه مدیریت محترم امور اداری و منابع انسانی دانشگاه، از تاریخ ۲۴ تیرماه لغایت ۲۰ مرداد ماه سال جاری، دانشگاه ….. آشنایی با تعداد و نوع سوالات هرآزمون; آشنایی با بخش های هرآزمون; آشنایی با نحوه نمره دهی; ارائه راهکار برای تقویت مهارت های زبانی; ارائه راهکارهای مناسب جهت کسب نمره …

[PDF]ﻫﺎ ﭘﻴﻮﺳﺖ ﺪار ﻳﭘﺎ ی ﻛﺸﺎورز ﺪﮔﺎه ﻳ ﭘﺮورش ﮔﻮﺳﻔﻨﺪ و ﺑﺰ از د – فرهنگستان علوم

ﺷﺮا. ﻂﻳ. زﻣﺎن، ﮔﺮوه ﻋﻠﻮم ﻛﺸﺎورزی ﻓﺮﻫﻨﮕﺴﺘﺎن ﻋﻠﻮم ﺟﻤﻬﻮری اﺳﻼﻣﻲ اﻳﺮان، ﻫﻤﺎ. ﻳ. ﺶ. ﻳ. ﻚ. روزه. یا. ﺗﺤﺖ ﻋﻨﻮان. ” ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮورش. ﮔﻮﺳﻔﻨﺪ و ﺑﺰ از دﻳﺪﮔﺎه ﻛﺸﺎورزی ﭘﺎﻳﺪار. ﺑ”. ﺎ ﻣﺸﺎ. رﻛﺖ. ﮔﺮوﻫ. ﻲ. از اﻋﻀﺎ. ی … ﺧﺮداد ﻣﺎه ﺳﺎل. ۱۳۹۱٫ ﺑﺮﮔﺰار ﻧﻤﻮد . در ا. ﻦﻳ. ﻫﻢ. ﻳاﻧﺪ. ﺸ. ،ﻲ. ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﻣﻬﻢ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ. ﭘﺮورش ا. ﻦﻳ. دو ﻧﻮع دام ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻣﻘﺎﻟﻪ. ﻫﺎ. ی. ﻣﺘﻌﺪد اراﺋﻪ ﮔﺮد. ﺪ،ﻳ. و. در ا. ﻳﻦ. راﺳﺘﺎ درﺑﺎره ﻣﺸﻜﻼت ﻣﻮﺟﻮد ﺑﺤﺚ و ﺗﺒﺎدل ﻧﻈﺮ ﺷﺪ …

[PDF]ﮐﺘﺎﺑﭽﻪ ﺧﻼﺻﻪ ﻣﻘﺎﻻت ﻫﻤﺎﯾﺶ – معاونت توسعه مدیریت و منابع – …

۱۴ مرداد ۱۳۹۵ – ۶۲٫ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ زﻣﺎن در ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﮐﺎری ﮐﺎرﮐﻨﺎن. ﻣﻬﺮاﻧﮕﯿﺰ. ﺑﺎﻟﻐﯽ دﻣﺎوﻧﺪی. ﻣﻌﺎوﻧﺖ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت. ۷۲٫ ۶۳٫ ﺑﺮرﺳﯽ. ﻣﯿﺰان آﮔﺎﻫﯽ، ﻧﮕﺮش و ﻋﻤﻠﮑﺮد ﭘﺮﺳﻨﻞ ﺑﯿﻤﺎرﺳﺘﺎن آﯾﺖ ا… روﺣﺎﻧﯽ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﺑﺎﺑﻞ در زﻣﯿﻨﻪ. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﭘﺴﻤﺎﻧﺪﻫﺎی ﭘﺰﺷﮑﯽ. ﺳﻤﯿﻪ. ﺟﻌﻔﺮﯾﺎن. ﻣﻌﺎوﻧﺖ ﺑﻬﺪاﺷﺘﯽ. ۷۳٫ ۶۴٫ ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد دﺳﺘﯿﺎران داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺑﺎﺑﻞ در آزﻣﻮن داﻧﺸﻨﺎﻣﻪ ﺗﺨﺼﺼﯽ ﮔﺮوه. ﻫﺎی ﺑﺎﻟﯿﻨﯽ. از ﺳﺎل. ۱۳۹۰٫ ﺗﺎ .۱۳۹۴٫ ﯾﻮﺳﻒ. ﯾﺤﯿﯽ.

[PDF]تدوین الگوی آموزش محیط زیست جهت تقویت حکمرانی … – …

۲۱ فروردین ۱۳۹۵ – هـدف از ایـن تحقیـق ارائه الگوی آموزشـی جهت تقویت حکمرانـی پایدار در. مدیریـت … جوامـع بومـی و فعـاالن سـازمان های مردم نهـاد جهـت تکمیـل پرسشـنامه ….. ۸۹/۱۴٫ ۰/۱۲٫ ۱۰/۳۷٫ ۹٫ ۹٫ بهم پیوستگی مدیریت منابع. آب های سطحی و زیرزمینی. ۸۰/۶۷٫ ۰/۱۱٫ ۸/۴۸٫ جدول ۲٫ امتیاز نهایی معیارهای حکمرانی پایدار در مدیریت منابع آب …

[PDF]آﻣﻮزان ﺑﺮ ﺧﻮدﻛﺎرآﻣﺪی و اﻧﮕﻴﺰش ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ داﻧﺶ ﻫﺎی ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ

ﺗﺎرﻳﺦ درﻳﺎﻓﺖ. :۱۲/۰۷/۱۳۹۱٫ ﺗﺎرﻳﺦ ﭘﺬﻳﺮش. :۲۹/۱۱/۱۳۹۲٫ ﺻﺺ. :۴۴-۳۱٫ اﺛﺮﺑﺨ. ﺸﻲ آﻣﻮزش ﮔﺮوﻫﻲ ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎی ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ. ﺑﺮ ﺧﻮدﻛﺎرآﻣﺪی و اﻧﮕﻴﺰش ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ داﻧﺶ. آﻣﻮزان. ﭘﺴﺮ ﺳﺎل اول دﺑﻴﺮﺳﺘﺎن ….. ﻣﻬﺎرت دوم و ﺳﻮم؛ ﻳﻌﻨﻲ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ زﻣﺎن و ﺗﻤﺮﻛﺰ. ﺣﻮاس ﻣﻮرد آﻣﻮزش ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ . ﺗﻌﺮﻳﻒ ﻣﺪﻳﺮ. ﺖﻳ. زﻣﺎن و ﻣﺮاﺣﻞ آن، ﺑﺮرﺳﻲ ﻋﻮاﻣﻞ اﺗﻼف وﻗﺖ و اراﺋﻪ. راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳﻲ ﺑﻪ. ﻣﻨﻈﻮر ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ در ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ زﻣﺎن و. اﺳﺘﻔﺎده ﺑﻬﺘﺮ از وﻗﺖ، …

[PDF]تلفیق مدیریت مشارکتی و سیستم های فازی برای ارزیابی …

ﺗﻠﻔﯿﻖ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﺸﺎرﮐﺘﯽ. و. ﺳﯿﺴﺘﻢ. ﻫﺎی ﻓﺎزی ﺑﺮای ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد … اﺑﺰاری ﻣﻨﺎﺳﺐ و اﺛﺮ. ﺑﺨﺶ ﺑﺮای. دﺳﺘﯿﺎﺑﯽ. ﺑﻪ اﻫﺪاف آﻣﻮزﺷﯽ ﺗﻠﻘﯽ ﻣﯽ. ﺷﻮد. ﮐﻪ ﺑﺎ ﺑ. ﻪ. ﮐﺎرﮔﯿﺮی آن ﻣﯽ. ﺗﻮان. ﻣﯿﺰان ﮐﺎراﯾﯽ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. ﻫﺎ و ﺗﺤﻘﻖ اﻫﺪاف را … ﺗﺎ. ﯾﮏ ﻣﺪل ارزﺷﯿﺎﺑﯽ ﮐﺎرآﻣﺪ و ﻣ. ﺛﺮﺆ. ﺑﺮای. ﺗﺨﻤﯿﻦ ﻣﯿﺰان. ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن در ﺟﻬﺖ دﺳﺘﺮﺳﯽ ﺑﻪ اﻫﺪاف. اراﺋﻪ ﺷﻮد . در. اﯾﻦ ﻣﺪل ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ. ﻋﺪم. ﻗﻄﻌﯿﺖ در ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ و روﺷﻬﺎی اﻧﺪازه. ﮔﯿﺮی ﻋﻤﻠﮑﺮد آﻣﻮزﺷﯽ.

[PDF]ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد دﻫﯿﺎران در ﻓﺮآﯾﻨﺪ ﺗﻮﺳﻌﮥ ﭘﺎﯾﺪار روﺳﺘﺎ – دانشگاه فردوسی مشهد

توسط سربرقی مقدم طرقبه – ‏۲۰۱۶
ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه ﻣﺴﺌﻮل. : magh30@um.ac.ir. اواﺧﺮ دﻫﻪ ﭘﻨﺠﺎه. ، در زﻣﺎن. ﺣﺎﺿـﺮ ﺑـﻪ. ﺳـﺎزﻣﺎن اﺟﺮاﯾـﯽ. ﺟﺪﯾـﺪی ﺑـﻪ ﻧـﺎم. « دﻫﯿـﺎری. » ﺑـﻪ ﻣﺴـﺌﻮﻟﯿﺖ. « دﻫﯿـﺎر. » اﻧﺠﺎﻣﯿﺪه. اﺳ. ﺖ. واژه دﻫﯿﺎر ﺑﺮای اوﻟﯿﻦ ﺑﺎر در ﺳﻨﺪ ﺑﺮﻧﺎﻣﮥ …. ﻧﯿﺎزﻣﻨﺪ ارزﯾﺎﺑﯽ دﻗﯿﻖ ﻋﻤﻠﮑﺮد اﺳﺖ. روﺳﺘﺎ ﻧﯿﺰ. ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان. واﺣﺪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و دﻫﯿﺎری. ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان. ﯾﮏ ﺳـﺎزﻣﺎن. و ﻧﻬـﺎد. ﻋﻤـﻮﻣﯽ ﻏﯿﺮدوﻟﺘـﯽ از اﯾـﻦ اﻣـﺮ. ﻣﺴـﺘﺜﻨﺎ. ﻧﯿﺴـﺖ. ﻃـﯽ. ﺳﺎل. ﻫﺎ. ی اﺧﯿﺮ. درزﻣ. ﮥﻨﯿ. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. روﺳﺘﺎﯾﯽ.

معاونت دانشجویی | اخبار و رویدادها – دانشگاه تربیت مدرس

دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای درخواست و تکمیل فرم مربوطه تا تاریخ ۹۷/۰۲/۰۴ به اداره خدمات دانشجویی اتاق ۱۰۸ مراجعه فرمایند. … انجام می‌گیرد. ۱۲اسفند۱۳۹۶٫ به گزارش اداره خدمات دانشجویی؛. دو دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس به عنوان دانشجوی نمونه سال کشوری انتخاب شدند. ۱۲اسفند۱۳۹۶٫ به گزارش مرکز تربیت بدنی؛.

[PDF]بررسی میزان و عوامل مرتبط با آسیب پذیری روان شناختی …

گزارش پژوهشــی تهیه شده چکیده ای از پروژه تحقیقاتی با عنوان »بررسی میزان و عوامل مرتبط با آسیب پذیری. روان شناختی … ارائه پیشــنهادها، نقطه نظرها و راهکارهای جدید با توجه به عنوان طرح به مرکز تحقیقات موجب غنای بیشــتر، … افراد مبتال به بیماری های مزمن جسمی یا روانی، از اختالالت رفتاری، شناختی و جسمانی شدید و طوالنی مدت.

[PDF]اصل مقاله – فصلنامه مطالعات ملی کتابداری و سازماندهی اطلاعات

در فرآیند ارزشیابی درونی، کلیه اعضای گروه آموزشی )مدیریت گروه، اعضای … ۱۲٫ فصلنامه مطالعات ملی ڪتابدا ری و سازماندهی اطالعات | شامره ۹۳٫ شناسایی اهداف گروه به صورت روشن و میزان تحقق آنها، جلب توجه اعضای هیئت علمی به. ابعاد مختلف گروه، … در کتابخانه های دانشگاهی در انگلستان«، به بررسی آثار و نتایج۳۰ سال ارزیابی خدمات.

[PDF]بررسی مقایسه ای تأثیر دو روش آموزشی سخنرانی و بسته …

بررسی تﺄﺛیر آموزش کارکنان پرستاری بر میﺰان رعایت حریم اطﻼعاتﻲ بیماران بستری در بﺨﺶ. اورژانﺲ . … سخنرانی و بسته آموزشی بر خودکارآمدی دانش آموزان دختر ۹-۱۲ ساله در مدارس ابتدایی استان البرز انجام شد. … ارائه بسته آموزشی بهداشت بلوغ به عنوان یک روش آموزشی مؤثر در جهت افزایش خودکارآمدی دانش آموزان دختر پیشنهاد. می گردد …

[PDF]ریسک فاکتورهای استرس شغلی در بین کارکنان یک صنعت …

توسط Z Naghavi – ‏۲۰۱۳ – ‏بیان شده در ۲ یافته – ‏مقالات مرتبط
ﭘﺮﺳﺸـﻨﺎﻣﻪ ﺑـﺎ اراﺋـﻪ. ﺗﻮﺿﻴﺤﺎت ﺷﻔﺎﻫﻲ، ﺗﻮﺳﻂ ﺷﺎﻏﻠﻴﻦ ﺗﻜﻤﻴﻞ ﮔﺮدﻳﺪ . ﻳﺎﻓﺘﻪ. ﻫﺎ. : ﻣﻴﺎﻧﮕﻴﻦ اﺳﺘﺮس ﺑﺮای اﻓﺮاد ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﻲ در دو ﺻﻨﻌﺖ ﻣﻮرد ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ در ﮔﺴﺘﺮه ﻧﺮﻣﺎل ﻗﺮار داﺷـﺖ . ﺷـﺎﻏﻠﻴﻦ ﻫـﺮ دو. ﺻﻨﻌﺖ در اﺑﻌﺎد ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﻲ … را در ﺳﻄﺢ اﺳﺘﺮس ﻛﻠـﻲ ﺗﺠﺮﺑـﻪ. ﺷﺪه ﺑﻴﻦ دو ﮔﺮوه ﺷﻐﻠﻲ ﻛﺎرﮔﺮان ﻋﻤﻠﻴﺎﺗﻲ و ﻛﺎرﻛﻨﺎن دﻓﺘﺮی ﻧﺸﺎن داد . ﻧﺘﻴﺠﻪ. ﮔﻴﺮی. : ﺗﻨﻈﻴﻢ ﺑﺎر ﻛﺎری اﻓﺮاد ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪی. ﻫﺎ، ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ و ﻣﺤﺪودﻳﺖ. ﻫﺎی ﺟﺴﻤﻲ و رواﻧﻲ آﻧﺎن، ﺗﻌﺮﻳﻒ …

[PDF]بررسی میزان تأثیر استفاده از فضای مجازی بر ارزش های خانواده

توسط خدامرادی – ‏۲۰۱۴
اسـت؛ ۲( ایـن ارزش هـا در میـان اسـتفاده کنندگان از فضـای مجـازی، متناسـب بـا طـول زمـان اسـتفاده )روزانـه،. هفتگـی، ماهانـه(، متفـاوت اسـت؛ ۳( ارزش هـای خانوادگـیِ افـرادی کـه از فضـای مجـازی اسـتفاده می کننـد، بـا. توجـه بـه ….. دانش آمـوزان مقطع متوسـطه شـهر شـیراز و ارائـه ی راهکارهایی برای پیشـگیری و درمان« نشـان داد کـه: ۶۴/۳٫ درصـد آنـان بـه …

دانلود کتاب های الکترونیک مقاله جزوه منبع علمی و پژوهشی …

دانلود کتاب های الکترونیک و منابع آموزشی و تحقیقاتی در زمینه ی مدیریت در گرایش های مدیریت دولتی صنعتی بازرگانی اجرایی مالی آموزشی تحول منابع انسانی استراتژیک مقاله … SA62-بررسی رضایت مندی کارشناسان شرکت توانیر از مسیر پیشرفت شغلی و ارائه راهکارهایی جهت بهبود آن … با میزان رضایت شغلی معلمان در سال ۹۳-۹۲٫

[PDF]اراﺋﻪ ﻣﺪل ﺷﺒﻜﻪ ﻋﺼﺒﻲ ﻛﻮﻫﻮﻧﻦ ﺟﻬﺖ ﻣﺸﺨﺺ ﻛﺮدن ﺳﻬﻢ ﻫﺮ ﻳﻚ ا

ﻣﺠﻴﺪ ﭘﺮﭼﻤﻲ ﺟﻼل و ﻫﻤﻜﺎراﻧﺶ در ﺳﺎل. ۱۳۸۶٫ ، در ﺗﺤ. ﻘﻴﻘﻲ ﺑﺎ. ﻋﻨﻮان ﺗﺤﻠﻴﻠﻲ ﺑﺮ ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﺄ. ﺧﻴﺮات زﻣﺎن و ﻫﺰﻳﻨﻪ در ﭘﺮوژه ﻫﺎی. ﺳﺪﺳﺎزی و ﻣﻴﺰان ﺗﺎﺛﻴﺮ ﻛﺎرﻓﺮﻣﺎ، ﻣﺸﺎور و ﭘﻴﻤﺎﻧﻜﺎر در آن، اﻗﺪام ﺑﻪ. ﺑﺮرﺳﻲ ﻋﻠﻞ اﻓﺰاﻳﺶ زﻣﺎن و ﻫﺰﻳﻨﻪ در ﺗﻌﺪادی از ﭘﺮوژه ﻫﺎی ﺑﺰرگ. ﺳﺪﺳﺎزی ﻛﺸﻮ. ر، در ﻗﺎﻟﺐ اﻧﺠﺎم ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ و ارﺳﺎل و درﻳﺎﻓﺖ. ﭘﺮﺳﺶ ﻧﺎﻣﻪ ﺑﺎ ﻣﺪﻳﺮان و ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﺎن ﺻﺎﺣﺐ ﻧﻈﺮ درﮔﻴﺮ در اﻳﻦ. ﭘﺮوژه ﻫﺎ، ﭘﺮداﺧﺘﻨﺪ و ﺿﻤﻦ ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ، ﺗﺤﻠﻴﻞ و ﺟﻤﻊ ﺑﻨﺪی …

[PDF]رﻓﺘﺎری ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﺳﺘﺮس ﺑﺮ ﺳﻼﻣﺖ روان و راﻫﺒﺮدﻫﺎی ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ – ا – Iranian …

ﻫﺎی ﭘﺴﺘﺎن اﯾﺮان،. ﺳﺎل. ﻫﻔﺘﻢ. ، ﺷﻤﺎره. دوم. ،. ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن. ۱۳۹۳٫ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ ﮔﺮوه درﻣﺎﻧﯽ ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ. -. رﻓﺘﺎری ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﺳﺘﺮس ﺑﺮ ﺳﻼﻣﺖ روان و راﻫﺒﺮدﻫﺎی ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ. ﺑﺎ درد ﺑﯿﻤﺎران ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ ﺳﺮﻃﺎن ﭘﺴﺘﺎن. ﻣﻬﺴﺎ ﮐﺎرآﻣﻮزﯾﺎن. *: …. ۳۰٫ ﺗﺎ. ۶۵٫ ﺳﺎل . )۴٫ ﺣﺪا. ﻗﻞ ﺗﺤﺼﯿﻼت ﺳﯿﮑﻞ . ﺟﻠﺴﻪ اول ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر اﻧﺠﺎم ﭘﯿﺶ آزﻣﻮن ﻓﺮاﻫﻢ ﺷﺪه ﺑﻮد،. ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ. ﻫﺎ و ﻣﻘﯿﺎس. ﻫﺎی ﭘﮋوﻫﺶ اﺟﺮا ﺷﺪ . ﺳﭙﺲ اﻓﺮاد. ﺑﻪ ﺗﺼﺎدف در دو ﮔﺮوه آزﻣﺎﯾﺶ و ﮐﻨﺘﺮل ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ.

[PDF]از دﻳﺪﮔﺎه ﺑﻬﺒﻮد ﻛﻴﻔﻴﺖ آن ی راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳﻲ ﺑﺮای و اراﺋﻪ ﺑﺮرﺳ – پژوهش در آموزش …

توسط نسرین عظیمی – ‏۲۰۱۷ – ‏مقالات مرتبط
۲۹ فروردین ۱۳۹۳ – ۸٫ ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﻲ ﻣﺎﻣـﺎﻳﻲ. ﺳـﺎل ﺗﺤﺼـﻴﻠﻲ. ۹۳ – ۹۲٫ ﺑـﻪ ﺻـﻮرت ﻧﻤﻮﻧـﻪ. ﮔﻴـﺮی در. دﺳﺘﺮس اﻧﺘﺨﺎب ﺷﺪﻧﺪ. اﺑ. ﺰار ﮔﺮدآوری اﻃﻼﻋﺎت، ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ. ی. دو. ﺑﺨﺸﻲ ﺷﺎﻣﻞ اﻃﻼﻋﺎت دﻣﻮﮔﺮاﻓﻴﻚ و. ۳۰٫ ﺳﻮال ﺟﻬﺖ ﺑﺮرﺳﻲ ﻣﺸـﻜﻼت. ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ در ﺳﻪ ﺣﻴﻄﻪ. ی ﻋﻮاﻣﻞ ﻓﺮدی، ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻣﺮﺑﻲ. و. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺤﻴﻄﻲ. -. ﻓﻴﺰﻳﻜﻲ و ﻳﻚ ﺳﻮال ﺑﺎز درﺧﺼﻮص اراﺋﻪ راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳ. ﻲ. ﺑﺮای. ﺑﻬﺒﻮد ﻛﻴﻔﻴﺖ آﻣﻮزش ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ ﺑﻮد . ﭘﺲ از ﺟﻤﻊ. آوری اﻃﻼ.

فایل چی | دانلود مقاله، تحقیق، پروژه و نمونه سوالات | برگه ۴

نشانه های کمبود ویتامین B12 در بدن کمبود ویتامین B12 باعث می شود تا کلید خود را حتی در یخچال جا بگذارید. به گزارش میزان، کمبود ویتامین ها در بدن می تواند باعث از بین رفتن انرژی شود. یکی از … ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ پروژه و پایان نامه دیدگاه‌ها برای پرسشنامه ارزیابی ارتباط اخلاق ترافیک شهروندی و تخلفات رانندگی بسته هستند.

[PDF]راهکارهای کاهش مخاطرات طبیعی و مدیریت ریسک در توسعه …

و مدیریت ریسک در توسعه پایدار باغات مرکبات استان مازندران. بود. پژوهش از نوع کاربردی و جامعه آماری آن شامل. ۱۲۲۳۶۱٫ باغدار مرکبات در روستاهای مربوط به. ۱۲ …. تا. شرایط. الزم برای رسیدن و تداوم در پایداری باغات فراهم آورند و ارائه. راهکار. های اجرا. یی این تحقیق همگام با. سیاست. های کالن کشاورزی برای. توسعه پایدار باغات. ، می.

[PDF]اثر بخشی نظریه ی سازنده گرایی در تدریس ریاضی دوره ی …

۳ شهریور ۱۳۸۹ – ی راﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ اﺳﺖ . اﻫﺪاف ﺟﺰﺋﯽ اﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ، ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ. ی اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ روش. ﻫﺎی ﺗﺪرﯾﺲ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ. ﺳﺎزﻧﺪه. ﮔﺮاﯾﯽ ﺑﺎ روش ﺗﺪرﯾﺲ ﻣﺘﺪاول. (. ﺳﻨﺘﯽ. ) در ﯾﺎدﮔﯿﺮی داﻧﺶ. و ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ رﯾﺎﺿﯽ، ﻣﻬﺎرت ….. ۳۰٫ ﺟﻠﺴﻪ و در ﻃﯽ ﯾﮏ ﻧﯿﻢ. ﺳﺎل ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﺑﻪ اﺟﺮا درآﻣﺪ و. ﺑﻪ. ﻃﻮرﻫﻢ. زﻣﺎن ﺑﺮای ﮔﺮوه ﮐﻨﺘﺮل، ﺗﺪرﯾﺲ ﺑﻪ ﺷﯿﻮه. ی ﻣﺘﺪاول. (. ﺳﻨﺘﯽ. ) اراﯾﻪ ﮔﺮدﯾﺪ . Downloaded from jamlu.liau.ac.ir at 14:20 +0430 on …

[PDF]ارزیابی خطر ناشی از مواجهه با جراحات ناشی از اشیای تیز به …

های مورد نیاز به مدیریت ارائه گردد تا اقدام کنترلی در. مورد آنها صو. رت گیرد. تکنیک. های ارزیابی ریسک ممکن است. در یک طیف و از رویکردهای کامالً کیفی، تا انواع نیمه. کیفی و. انواع کمّی. طبقه. بندی شوند. محدودیت. هایی مانند زمان، پول،. نیروی انسانی، مهارت. ها، ادارک مدیریت، ارتباطات ریسک. منتقله به جامعه و فشارهای سیاسی، همگی بر ارزیا.

[PDF]ﻧﮕﻨﻪ ز ﮐﺮد آزاده ﺳﮑﯿﻨﻪ ﺷﺎﻫﯽ ﯾﺪاﻟﻪ ﻣﻬﺮﻋﻠﯿﺰاده – علوم تربیتی – دانشگاه …

توسط کردزنگنه – ‏۲۰۱۳
اﻧﺶ، ﻧﮕﺮش و ﻣﻬﺎرت ﻧﯿﺮوی اﻧﺴﺎﻧﯽ از ﻃﺮﯾﻖ. ﻓﺮاﯾﻨﺪ آﻣﻮزش، ﺑﺮاﺑﺮ ﻣﯽ. ﮔﯿﺮﻧﺪ . اﻣﺮوزه. از آﻣﻮزش. ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان. ﺆﻣ. ﺛﺮﺗﺮﯾﻦ. راه. ﺗﺠﺪﯾﺪ ﺑﻨﺎی. ﻧﯿﺮوی. اﻧﺴﺎﻧﯽ. ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎ ﻧﺎم. ﻣﯽ. ﺑﺮﻧﺪ و ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﮐﻪ. ﻫﺮ زﻣﺎن. اﯾﻦ. ﺟﺮﯾﺎن … ﺗﺎ. ۳۰٫ درﺻﺪ ﺗﻮان. ﺧﻮد. ﮐﺎر ﻣﯽ. ﮐﻨﻨﺪ وﻟﯽ. اﮔﺮ آﻧﺎن. آﻣﻮزش. ﺑﺒﯿﻨﻨﺪ و ﺑﻪ. ﻃﻮر. ﺷﺎﯾﺴﺘﻪ. ﺑﺮاﻧﮕﯿﺨﺘﻪ. ﺷﻮﻧﺪ. ۸۰٫ ﺗﺎ. ۹۰٫ درﺻﺪ از ﺗﻮاﻧﺎ. ﯽﯾ. ﻫﺎ و ﺻﻼﺣﯿﺖ. ﻫﺎی. ﺧﻮد را ﺑﺮوز ﺧﻮاﻫﻨﺪ. داد. (. ﻋﻼﻗﻪ ﺑﻨﺪ،. ۱۳۸۳٫ ). ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ …

[PDF]مدیریت کیفیت جامع در صنعت بیمه ایران و ارائه یک الگوی …

دهد . -۲٫ دیدگاه بازاریابی رابطه. مند بر حداکثرسازی ارزش مورد. نظر مشتریان متمرکز است . -. استر. اتژی. های بازاریابی رابطه. مند به توسعه و تقویت. روابط قوی با مشتریان و عرضه. کنندگان،. بازارهای حاصل. از مشتریانِ توصیه. کننده، بازارهای حاصل از تاثیر افراد. بانفوذ، و بازارهای جذب نیروی انسانی، و بازار داخلی. –. که درون سازمان است.

[PDF]حفــظ و ارتقــای روحیــه و کار جهــادی یکــی از توصیه هــای … – …

مدیریت مهارت های ارتباطی و رفتاری سازمان. ۲۹٫ ارزیابی سـرمایه های اجتماعـی. ۳۰٫ عملکـرد کارکنان و منابع انسـانی. ۳۱٫ مهـارت های ارتباطی برای مدیران. ۳۲٫ تذکر سیستمی و رویکردهای حل مسئله. ۳۳٫ فرآیند و فنون تصمیم گیری. ۳۴٫ چگونگی تبدیل چشم انداز ملی به چشم انداز سطوح سازمانی. ۳۵٫ رهبری )مدیریت(تغییر و تحول در سازمان. ۳۶٫

[PDF]اولویت‌های پژوهشی سال ۹۴-۹۳ سازمان بهزیستی … – دانشگاه …

۲ | بررسی مقایسه شیوع آمبلیوپی و سایر اختلالات بینایی در کودکان ۳ ساله و اول | ارزیابی بارزشیایی / اثربخشی اقتصادی …. ۳۰ || بررسی الگوهای اشتغال معلولان دارای مهارت آماده به کار و ارائه راهبردهای قابل اجرا در کشور . …. تا ۱۰ | ارائه راهکارهای افزایش اثربخشی آموزشهای کارکنان در سازمان بهزیستی | تحلیل وضعیت/اثربخشی.

عوامل مؤثر بر توانمندی زنان سرپرست خانوار مورد مطالعه: زنان …

تحقیق حاضر با هدف شناسایی و ارزیابی عوامل جامعه شناختی مؤثر بر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با در نظر داشتن دو رکن مذکور پیش برده شده است. … در این قبیل پژوهش‌ها علاوه بر ارائه بحث های نظری پیرامون توانمند سازی، با تمرکز بر یک یا چند مورد از مسائل مبتلا به زندگی زنان سرپرست خانوار، سعی در ارائه راهکارهایی در جهت …

[PDF]دو گروه ی بین پزشک و پرستار از دیدگاه هر ارتباط … – مجله …

سال. پانزدهم. ، شماره. و۱٫ ،۲٫ بهار. و تابستان. ۱۹۳۲٫ ارتباط حرفه ا. ی بین پزشک و پرستار از دیدگاه هر. دو گروه. اکبر شکری. *. ۱٫ ، عباس یزدان پناه. ۲٫ ، شقایق وحدت ….. تا. چه حد پزشکان در موقع تصمیم گیری. برای. بیمار از شما نظرخواهی می کنند؟ ۱۲٫ /۸٫ ۲۱٫ ۲۸٫ ۴۲٫ ۱۶٫ /۲٫ ۲۲٫ ۵٫ در زمان مواجه شدن با مشکل در حین مراقبت. از. بیمار تا چه حد …

[XLS]دریافت فایل

ارایه راه حل, *مقاله. ۴, ۳, آب منطقه‌ای خراسان جنوبی, آسیب شناسی وضعیت کیفیت کار تیمی در شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی و ارائه راهکارهای تقویت کار تیمی, دانشگاه …. نتایج نشان داد که وقوع خشکسالی درمنطقه نیاز آبیاری محصولات گندم ، جو ، گوجه فرنگی ، سیب زمینی ، ذرت وبرنج را به ترتیب به میزان ۵۴ ، ۶۸ ، ۲۴ ، ۱۲ ، ۲۸ ، و۶ …

[PDF]بررسی تأثیر دوره های کوتاه مدت آموزشی بــر کارآئـی …

ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﺳﻄﺢ ﻣﻌﻠﻮﻣﺎﺕ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻭ ﺍﺭﺗﻘﺎﺀ ﺳـﻄﺢ ﻣﻬـﺎﺭﺕ ﺷـﻐﻠﯽ ﮐﺎﺭﮐﻨـﺎﻥ ﺑـﻪ ﻣﻨﻈـﻮﺭ. ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﮐﺎﺭﺁﺋﯽ ﺁﻧﺎﻥ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ … ﺍﺛﺮ ﺑﺨﺸﯽ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ. ” ﺩﺳﺖ ﻳﺎﻓﺘﻪ ﻭ ﺳﭙﺲ ﺭﺍﻫﮑﺎﺭﻫﺎﯼ ﻣﺆﺛﺮ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺗﺪﺍﻭﻡ ﻳﺎ ﺗﺠﺪﻳـﺪ ﻧﻈـﺮ ﺩﺭ ﺭﻭﺷـﻬﺎﯼ. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﻳﺰﯼ ﻭ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﺩﻭﺭﻩ ﻫﺎﯼ ﮐﻮﺗﺎﻩ ﻣﺪﺕ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﭘﻴﺸﺎﺭﻭﯼ ﺧﻮﺩ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﺪ . ﻫـﺪﻑ ﺍﺯ ﺍﺭﺍﺋـﻪ. ﻣﻘﺎﻟـﻪ ﺣﺎﺿـﺮ … ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺩﻳﮕﺮﺍﻥ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ ﮐﻪ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﻣﺬﮐﻮﺭ ﺗﺤﻘﻖ ﻧﺨﻮﺍﻫﻨﺪ ﻳﺎﻓﺖ ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻬﺎ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺁﻣﻮﺯﺵ.

[PDF]ت ا قیقحت مش تری و بازار – شرکت بازرسی کیفیت و …

هدف ما انجام گستره وسیعی از انواع پژوهش و ارائه راهکارهایی. است که صنایع مختلف را در جهت بهبود مستمر عملکرد خود در بازار کشور سوق داده و به موفقیت. برساند. نیروی انسانی. پژوهشگران. با توجه به سطح باالی دقت در نحوه اجرای پژوهش، واحد تحقیقات مشتری و بازار جهت جذب. پژوهشگران خود جنبه های مختلفی را در نظر گرفته و افراد را پس …

[PDF]به کار گرفته شده در یا مقابله ی عوامل استرس زا و … – نشریه …

ی که سازمان بهداشت جهانی در سال. ۲۴۱۲٫ ارائه نموده است، پیش. بینی می. شود بین سال. های. ۲۴۴۴٫ تا. ۲۴۱۴٫ ،. جمعیت افراد. ۳۴٫ سال به باالی جهان دو برابر شود به …. میزان واکنش. پذ. یری فرد از عوامل استرس. زا دارد؛ به. ویژه، افراد سالمند. کم. تر واکنش عاطفی و جسمی در برابر عوامل استرس. زای میان فردی. دارند. ) ۱۲٫ ( . این حقیقت قابل.

[PDF]١٣٩۶ ﺳﺎل ﻨﺎو ﻦ دوره ی آ ﻮز ﯽ – دفتر طرح و برنامه دانشگاه خو …

۷ تیر ۱۳۹۶ – ﻫﺎ و راﻫﮑﺎرﻫﺎی ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮای ﺗﺤﻘﻖ اﻫﺪاف ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ و رﻓﻊ ﻣﺸﮑﻼت اﻗﺪام ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ . اﻟﺰاﻣﺎت. آﻣﻮزﺷﯽ ﻣﻨﺪرج در ﻓﺼﻞ ﻧﻬﻢ ﻗﺎﻧﻮن ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﮐﺸﻮری و ﻧﻈﺎم آﻣﻮزش ﮐﺎرﮐﻨﺎن دوﻟﺖ و ﺗﺒﯿﯿﻦ ﺗﮑ. ﺎﻟﯿﻒ. ﺳﺎزﻣﺎﻧﻬﺎ در ﻣﻘﻮﻟﻪ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ و ﺗﻌﺎﻟﯽ ﻣﻌﻨﻮی و ﺣﺮﻓﻪ. ای، ﮔﻮﯾﺎی ﺗﻮﺟﻪ ﻧﻈﺎم اداری ﺑﻪ اﻣﺮ. آﻣﻮزش اﺳﺖ . ﺑﺎ ﻋﻨﺎﯾﺖ ﺑﻪ ﻣﻨﻮﯾﺎت ﻣﻘﺎم ﻣﻌﻈﻢ رﻫﺒﺮی ﮐﻪ ﺳﺎل. ۱۳۹۶٫ را ﺳﺎل اﻗﺘﺼﺎد ﻣﻘﺎوﻣﺘﯽ، ﺗﻮﻟﯿﺪ و اﺷﺘﻐﺎل ﻧﺎم.

[PDF]ﻧﻘﺶ ﺗﻔﻜﺮ اﺳﺘﺮاﺗﮋﻳﻚ ﺑﺮ ﭘﻴﭽﻴﺪﮔﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎری ( ﺷﺮﻛﺖ ﻫﭙﻜﻮ – دانشگاه آزاد اسلامی

ﺎﻣﻌﻨ. دار. ی ﻧﺪاﺷﺘﻨﺪ . واژﮔﺎن ﻛﻠﻴﺪی. : ﭘﻴﭽﻴﺪﮔﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎری، ﺗﻔﻜﺮ اﺳﺘﺮاﺗﮋﻳﻚ، ﻓﺮﺿﻴﻪ. ﻣﺤﻮری. ، ﻧﻴﺘﻤﻨﺪی، ﻧﮕﺮش ﺳﻴﺴـﺘﻤﻲ، ﺗﻔﻜـﺮ در. ﻃﻮل زﻣﺎن و ﻓﺮﺻﺖ. ﻃﻠﺒﻲ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪاﻧﻪ hamid-reza@myway.com. 1. اﺳﺘﺎدﯾﺎر ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ دوﻟﺘﻰ، داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﯽ، واﺣﺪ اراک masumehfeyzi@gmail.com2. ﮐﺎرﺷﻨﺎس ارﺷﺪ داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﯽ، واﺣﺪ اراک؛ (ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه ﻣﺴﺌﻮل ). ﺻﻔﺤﺎت. ۱۴۱٫ ﺗﺎ. ۱۷۰٫ درﻳﺎﻓﺖ. :۱۸/۱/۹۴٫ ﭘﺬﻳﺮش. :۳۰/۴/۹۴ …

اصل مقاله (۸۲۵ K) – پژوهش‌های مدیریت منابع انسانی

توسط صفدریان – ‏۲۰۱۷
های مدیریت منابع انسانی دانشگاه جامع امام حسین. ) ع(. سال. نهم. ،. شمار. ۳ۀ. ) پاییز. ۹۳۱۶٫ (:. ۹٫ . ۳۰٫ تبیین روابط بین توانمندی و چابکی سازمانی و ارائه. یک الگو در راستای. یس. است. ها. ی. کلی نظام اداری. علی صفدریان. *. ، مسعود پورکیانی. **. تاریخ دریافت: ۰۰٫ /. ۰۳٫ /. ۹۳۱۶٫ تا. ریخ پذیرش: ۵۲٫ /. ۰۰٫ /. ۹۳۱۶٫ چکیده. هدف این پژوهش.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *