دانلود کاملترین فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید ها ۱۷
فرمت فایل doc
حجم فایل ۴۸۲ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۵۴

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود مبانی نظری پایان نامه رشته روانشناسی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
توضیحات:
فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc
بدون هیچ تگ و تبلیغات، قابلیت پرینت دارد
منبع:فروشگاه ساز فایلینا
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
مقدمه

ادراک دانش آموزان

آموزش‌ وپرورش از اساسی‌ترین ارکان توسعه‌ی هر کشور است و برنامه‌ریزی در مسائل مربوط به‌نظام آموزشی، بدون تـوجه بـه نگرش و دیدگاه فراگیران نسبت‌ به‌ درس‌ و مدرسه چندان مفیدومؤثر‌نخواهد‌بود‌. آموزش‌وپرورش شامل کتاب، معلم، دانش‌آموزان و…است هر یک از این اجزا در درون‌ سیستم و نظام آموزشی جایگاه و نقش‌ خاصی‌ دارند‌ و سیستم را دررسیدن به‌ هدف‌های‌ اصلی‌ یاری می‌رسانند. یکی از اجـزای مـهم واصلی‌ این سیستم، نگرش‌ها، ادراک و علایق ‌دانش‌آموز است، که نقش‌ قابل‌توجهی در تعلیم همه‌ی آموزندگان‌ دارد. برنامه‌ریزان‌ درسی‌ باید توجه مخصوص به نیازهای ویژه‌ی یادگیرندگان و تغییر‌ این‌ نیازها که‌ موجب پرورش و پیشرفت آن‌هاست، مبذول دارند‌(ماهی دشتی و محمد ،۱۳۸۴).
آلپورت، ادراک را یک حالت روانی –عصبی – آمادگی می‌داند که از طریق تجربه سازمان‌یافته یا تأثیری هدایتی و پویا بر پاسخ‌های فرد، در برابر پدیده‌ها و موقعیت‌ها ظهور می‌کند (کریمی،۱۳۷۹). شریفی (۱۳۶۸) ادراک از رفتار معلم را برداشت‌های ذهنی دانش‌آموز از رفتار معلم می‌داند.
موسوی (۱۳۸۵) چون موضوع ادراک بر رفتار‌ سازمانی‌ تأثیر‌ بسیار زیادی دارد، بررسی ایـن امـر بـه‌ویژه‌ کاربردهای آن حائز اهمیت است. اغلب گفته می‌شود که «هرکس دنیا را‌ با دیدگاه متفاوتی‌ می‌بیند.» این عقیده کم ‌و بیش حقیقت دارد، زیرا هـرکسی در منظری ایستاده و واقعیت‌های‌ پویا‌ و مسائل زندگی را‌ از‌ آن دیدگاه می‌نگرد و این تفاوت و اختلاف دیدگاه‌های افراد برخاسته ازنظر آنان اسـت. هنگامی‌که اشخاص در معرض اطلاعات، وضعیت‌ها یا رخدادهای واحدی قرار می‌گیرند، اغلب واکنش‌های متفاوتی از خود نشان‌ می‌دهند و هر کس مایل است که نظر خویش را درست بداند؛ بنابراین شناخت امکان‌پذیر نیست، چنین‌ تفاوت‌های دیدگاهی، این نکته را نشان می‌دهد که برخلاف آن‌که شعور متعارف حکم‌ می‌کند، آدمی دنیای اطراف خود را بی‌پیرایه‌ و مستقیم درک نمی‌کند یا به دیگر سخن آدمی‌ است که فعالانه تصویر یا جلوه‌ای از دنیای پیرامون خود را از طریق فرآیند پیچیده و پویای‌ ذهنی ساخته و بر اساس آن به‌ تـدوین‌ بـرنامه زندگی خود اقدام کرده و ایفای نقش می‌کند ادراک هر موجودی به‌اندازه ظرفیت وجودی اوست و این ادراکات نه‌تنها بر رفتار شخص‌ بلکه بر رفتار دیگران نیز مؤثر‌ است.
در سال‌های اخیر شواهد تحقیقاتی نشان دادند که دانش آموزان روی اعمال و افکار معلمان اثر می‌گذارند و افکار و رفتارهای معلمان تحت تأثیر نحوه واکنش دانش آموزان به فعالیت‌های کلاسی قرار می‌گیرد. این مسئله تأکید بند‌ورا روی تعاملات متقابل شناخت، رفتار و اعمال محیطی را به یاد می‌آورد (زارع،۱۳۹۰).
۲-۲-۱ ادراک و اهمیت آن
ادراک مفهومی است کـه درنـتیجه دریافت اطلاعات حسی حاصل‌ می‌شود. انسان تحت تأثیر محرک‌های حسی و با توجه به برداشت، پنداشت و یا استنباط خود دست به عملی می‌زند که برطرف‌کننده‌ یکی‌ از نیازهای اوست ولی این‌ عمل‌ همیشه‌ مبتنی بر واقـعیات نـبوده‌ و درنتیجه نیاز او برطرف نخواهد شد. دو عنصر اساسی در این تعریف وجود دارد، اولاً، ادراک دستگاهی‌ است مشتمل‌‌بـر‌گزینش وتفکیک، بعضی اطلاعات‌ پردازش می‌شود و بعضی نمی‌شود. به‌عنوان‌مثال، درباره اوقـاتی بیندیشید‌ کـه‌ تیک و تاک ساعت پیش از خواب مزاحمتان است. صدای ساعت معمولاً موردتوجه است. هرچند که خودصدا‌ تداوم‌ دارد. این‌ جدا کردن بـه ما یاری می‌دهد تا از توجه‌ به‌ اطلاعات‌ نامربوط‌ و آزاردهنده پرهیز کنیم.
عنصر دوم، سازمان‌دهی است. اطلاعاتی که پردازش می‌شود به‌ صورتی مرتب طبقه‌بندی می‌گردد تا‌ بتوانیم‌ به‌ اطلاعات حاصل از محرک‌ها معنایی بدهیم. هر محرک نشانه‌های مـعینی از مـاهیت‌ خود بـه دست می‌دهد (موسوی،۱۳۸۵)
مورهدوگریفتن (۲۰۱۲) ادراک فرد از پدیده‌ای ممکن است‌ با‌ مـاهیت‌ واقـعی آن متفاوت باشد: آنچه شنیده می‌شود الزاماً همان چیزی نیست که‌ گفته‌شده است. ادراک در حقیقت عبارت‌ است‌ از استنباط و تـعبیر شـخص از مـحیط و نه ثبت دقیق آنچه در‌ دنیای‌ خارج‌ موجودیت دارد. همچنین پدیده واحدی ممکن است به‌وسیله افراد مـختلف بـه صور گوناگونی فهمیده و درک شود. فهم و درک واحـدی مـمکن است به طرق مختلف ایجاد‌ شود، ادراک با‌ نیازهای‌ شخص ارتباط نزدیک دارد و به‌طوری کلی‌ امری است منحصربه‌فرد کـه نمایانگر‌ تمام‌ یا قسمتی از موقعیت آن‌گونه که‌ فرد‌ آن را‌ می‌بیند، هست دانش آموزان معلمانی را ترجیح می‌دهندکه گرم ودوستانه باشد، مهم‌تر از آن روابط مثبت معلم و دانش‌آموز است که در آن معلمان از مهارت‌های خاص استفاده می‌کنند، با واکنش‌های مثبت دانش آموزان به مدرسه و دستیابی‌های درسی بیشتر در ارتباط است (کیلن، ۱۹۹۸).
گازدا (۱۹۷۳) به‌منظور فراهم ساختن بستر مناسب برای پرورش خود پنداره‌ی دانش آموزان و شکل‌گیری احساس مهم بودن و ارزشمندی در دانش آموزان، معلمان باید به نکاتی توجه داشـته باشـند؛ مهارت‌های برقراری ارتباط جهت اثربخشی معلم و ادراک صحیح دانش‌آموز از وی اهمیت زیادی دارد. دراین‌باره گازدا الگویی را مطرح می‌کند که عبارت است از:۱- کاوش خود : معلم ضمن برقراری ارتباط مثبت بادانش آموز وی را به کاوش در خود تـشویق می‌کند که در این میان سه مهارت ارتباطی همدلی، احترام و محبت اهمیت دارد.
۲ -خود فهمی: با افزایش اعتماد دانش آموزان به معلم، آن‌ها در فضای اعتماد آمیز کـلاس درس درباره‌ی یکدیگر چیزهای بیش‌تری یاد می‌گیرند.
انصاری (۱۳۷۵) جو روانی- اجتماعی کلاس: شامل دو متغیر کلی ادراک (برداشتی که افراد از واقعیت‌های موجود در کلاس دارند) و انتظار (تمایلات و خواسته‌هایی که افراد از جو روانی – اجتماعی کلاس دارند) است. جوی برای یادگیری مطلوب است که تفاوت ادراک و انتظار زیاد نباشد یا این دو مساوی باشند. در صورت تفاوت، باید در پی اصلاح یا تغییر جو کلاس بود. پس دارند.

نمونه پژوهش‌های مربوط به ادراک دانش آموزان

سیریلو وایزنمن[۱] (۲۰۰۶) پژوهشی با عنوان رفتار ارتباطی معلم در کلاس درس انجام داده‌اند هدف آن‌ها از این پژوهش بررسی فهم و درک دانش آموزان از پنج دسته از رفتار ارتباطی معلمان در کلاس هست که عبارت‌اند از: بازخواست، تشویق تحسین، حمایت غیرکلامی، درک کردن و دوستانه، کنترل کردن. نمونه آماری این پژوهش را ۸ معلم از هفت مدرسه متفاوت و ۱۷۸ نفر از دانش آموزان آن‌ها تشکیل می‌دهد ابزار اندازه‌گیری آن‌ها پرسشنامه رفتار ارتباطی معلم TCBQ)) است. یافته‌های پژوهش نشان داده است که بین درک و فهم و درک دختران و پسران از رفتار ارتباطی معلمان در کلاس تفاوت معنادار وجود دارد که اغلب تفاوت‌ها در متغیر حمایت غیرکلامی می‌باشد.

گوریگن وای جایمن[۲] (۲۰۰۰) در یک پژوهش اعتماد وادراک دانش‌آ‌موزان به معلمان را یک عنصر ایجاد انگیزه برای یادگیری ‌دانستند و با مطالعه ۳۰۰ دانشجو به این نتیجه رسیدند بین اعتماد دانش آموزان به معلمان و انگیزه برای یادگیری ارتباط مستقیم وجود دارد.نمونه پژوهش مربوط به انتظار دانش آموزان

مطالعات بیشتری‌ در مـورد انـتظارات‌ دانش‌آموزان کلاس‌های بالاتر در امریکا انجام‌ شد که نشان می‌داد‌ که‌ آنـچه در مـعلمان مورد قضاوت و توجه قرار می‌گیرد شخصیت‌ معلم و روش‌ برقراری انضباط و روش تدریس‌ آن‌ها است که مهم‌ترین صفت مشخصه‌ی آنان‌ به‌ شمار‌ می‌رود. این یـافته‌ها با نتایج‌ تحقیقاتی‌ که‌ به‌وسیله آلن در انگلستان در دوره‌ی دوم‌ دبیرستان انجام شـد در یک زمینه است (آلن[۱]،۱۹۹۳).

رایت‌[۲]‌(۱۹۳۲) دختران و پسران‌ بیش‌ از هر چیز به‌ شایستگی و صلاحیت یک معلم به‌عنوان فردی‌ که به دیگران دانش‌ می‌آموزد‌ و نـیز بـه مهارت‌ها و تسلط او در نحوه درس دادن اهمیت قائل‌ می‌شوند. انتظارات دیگری‌ که‌ آن‌ها‌ از معلم‌ داشتند این بود کـه درسـش را جالب‌توجه و گیرا کند، گاه‌گاهی لطیفه‌ای بگوید و شوخی‌ کند‌ و فضای خشک کلاس را متنوع سازد، رفتارش‌ با دانش‌آموزان صمیمی و دوستانه بـاشد و دانـش‌آموز‌ بـتواند‌ به‌راحتی با او تماس‌ بگیرد.

اگر به‌طور مقایسه حساب کنیم، تحقیقات کمتری در ایـن زمـینه انجام‌شده‌ است، ولی نتیجه‌ی عمده‌ی کارهایی که انجام‌شده این است که دانش آموزان‌ بیش از هر‌ چیز‌ عـلاقه‌مندند‌ کـه معلم آنچه‌ بیان می‌کند واضح و منطقی باشد. دانش‌آموزانی ‌ که در این تحقیق شرکت داشتند در مورد خصوصیات‌ ۴۰‌ معلم‌ اظهارنظر کـردند. مهم‌ترین چـیزی که جلب‌ توجه می‌کرد این بود که اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق دانش آموزان‌ معتقد بودند کـه معلم بـایستی از قبل در دانش‌آموز آمادگی ذهنی به وجود بیاورد و برای مطلب‌ اساسی‌ اهمیت قائل شود و مقدماتی برای بهتر فـهمیدن‌ آن بـیاورد و به این وسیله درس‌ را‌ گیراتر و قابل‌فهم‌تر سازد. در این ارزیابی به‌ خصوصیات‌ اخلاقی‌ و فـردی معلم تـوجه کمتری‌ شده است و در‌ اظهارنظرهای آخر به همفکری‌ و همدردی بادانش آموز اشاراتی شده است. تا آنجا که معلوم شده است دانش‌آموزان‌ معلمان خود‌ را به سبب دانایی و هوشیاری‌ آنان مورداحترام و تمجید قرار‌ می‌دهند.

درتحقیق پیرنیا (۱۳۵۲) از ۸۶۶‌ کودک در ۱۲ دبستان و ۵۱۳ نفر دانش‌آموز در پنجم دبیرستان خواسته شد تا انشای کوتاهی درباره یک معلم ‌‌خوب‌ و یـک‌ معلم مـتوسط بنویسند. برای نوشتن هر دو مطلب بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به‌ آن‌ها‌ فرصت‌ دادند.۲۱‌ معلم ۱۳۷۹ انشاء را از جهت‌ محتوا مورد رسیدگی قراردادند. هر معلم‌ قسمتی جداگانه از انشاء را‌ مطالعه کرد. پنج‌قسمتی که در زیر می‌آید نتیجه‌ی آن تحقیق‌ است که به‌خوبی نشان‌ می‌دهد که تصورات‌ و انتظارات‌ دانش‌آموزان‌ از معلمان تا چه‌ میزان است و در چه مسائلی متمرکز می‌شود.۱Allen

۲ Wright

فهرست مطالب

فصل دوم: چارچوب نظری و پیشینه ادراک و انتظار دانش آموزان

۲-۱- مقدمه .
۲-۲-ادراک دانش آموزان
۲-۲-۱ – ادراک واهمیت آن .
۲-۲-۲ – ادراک مثبت از معلمان وارتباط کلامی تعاملی .
۲-۲-۳- تفاوت های فرهنگی در ادراک وارتباط تعاملی کلامی .
۲-۲-۴- پژوهش های مربوط به ادراک دانش آموزان.
۲-۳- انتظارات دانش آموزان۳۰
۲-۳-۱- پژوهش های مربوط به انتظار دانش اموزان .
۲-۴-۲- جو مدرسه وتاثیر آن برادراک
۲-۴-۳- روابط دانش آموز – معلم .

پیشینه ادراک و انتظار دانش آموزان در پژوهشهای داخلی و خارجی

۲-۶ – خلاصه فصل.
منابع
منابع فارسی
منابع انگلیسی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان – آپارات

▶ ۰:۰۹

۳ روز پیش
دانلود فایل دانلود فایل اصلیhttps://goo.gl/Qs9ANh دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان ن.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش ادراک دانش آموزان (رفتار معلمان) …

‘گزیده اطلاعات در مورد مبانی نظری و پیشینه پژوهش ادراک دانش آموزان (رفتار معلمان) (فصل ۲ پایان نامه),فصل دوم پایان نامه ارشد رفتار مثب معلمان,چارچوب نظری ادراک مثبت از معلمان,پیشینه نظری نظریه در مورد رفتار نامناسب معلمان ,پیشینه پژوهش ادراک دانش آموزان.

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک دانش آموزان|download

یکی دیگر از فایل ها با عنوان دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک دانش آموزان. … میشو وهمکاران (۱۹۹۶) ۱-انتظار شاگردان به ادراک از جو روانی و اجتماعی کلاس بیشتر است ۲- بیشترین تفاوت ادراک و انتظار شاگردان در مؤلفه‌های مشارکت برخورداری از پشتیبانی معلم و نظم و سازمان‌دهی مطالب است ۳- کمترین تفاوت ادراک و انتظار دانش آموزان …

edocx

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان-دانلود فایل |مبانی نظری ادراک و انتظار دانش آموزان|پیشینه ادراک و انتظار دانش آموزان|دانلود مبانی نظری ادراک و انتظار دانش آموزان|پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان|ادبیات نظری ادراک و انتظار دانش آموزان|فصل دوم پایان نامه ادراک و انتظار دانش آموزان|ادبیات و مبانی نظری ادراک و …

فروشگاه فایل بلبل | مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره …

موفقیت تحصیلی مربوط به یک پایه مشخص یا دوره خاصی است ولی پیشرفت تحصیلی به مقایسه مراحل ورودی و نهایی پایه ها و نمرات مختلف اشاره دارد. نظریه های عملکرد تحصیلی. نظریه انتظار معلم. معلمان گاهی اوقات با رفتارهای خویش به شکل گیری ادراک کفایت در دانش آموزان یاری می رسانند. مثال، دانش آموزی را در نظر بگیرید که در درس …

[PDF]ی آﻣﻮزﺷﻲ ﻧﻬﺎ ﺳﺎزﻣﺎ ﺗﺤﻠﻴﻞ وﺿﻌﻴﺖ اﺟﺮای ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻛﺎرورزی ﻣ

۹ فروردین ۱۳۹۱ – ﺗﻬﺎ. ی ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ آﻣﻮزﺷﻲ اﺳﺖ . ﭼﻨﻴﻦ ﺷﺮاﻳ. ﻄﻲ از. ﻃﺮﻳﻖ ﺗﻠﻔﻴـﻖ. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی داﻧﺶ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ و ﻋﻠﻮم ﺗﺮﺑﻴﺘﻲ ﺑﺎ ﺟﻨﺒﻪ. ﻫﺎ. ی ﻋﻴﻨﻲ ﻣﺪارس و واﺣﺪ. ﻫـﺎ. ی آﻣﻮزﺷـﻲ. ﺗﺤﺖ ﻧﺎم ﻛﺎرورزی در واﺣﺪ. ﻫﺎ. ی آﻣﻮزﺷﻲ ….. ﺗﺤﻘﻴﻖ ﺣﺎﺿـﺮ. در. ﭘـﻲ ﺷﻨﺎﺳـﺎﻳ. ﻲ ﻧﻘـﺎط ﺿـﻌﻒ و ﻗـﻮت ﺑﺮﻧﺎﻣـﻪ ﻛـﺎرورزی. داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن در واﺣﺪ. ﻫﺎ. ی آﻣﻮزﺷ. ﻲ و اراﺋﻪ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎدﻫﺎﻳﻲ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر. اﺻﻼح و. ﺑﻬﺒﻮد اﻳﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ اﺳﺖ . ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی و ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت.

دانش آموزان| منابع علمی|ایبوک|مقاله انگلیسی|ترجمه|مبانی نظری

PSR103- فراشناخت – مبانی و چارچوب نظری، پیشینه تحقیق داخلی و خارجی: (بسته های آموزشی مبانی و چارچوب نظری روان شناسی علوم تربیتی و علوم اجتماعی) … تحلیل اثربخشی راهبردهای … از فناوری اطلاعات و ارتباطات انتظار می رود که به بهبود عملکردها، به خصوص اجرای دانش آموزان بخصوص در مسائل علمی شان کمک کند. نیاز به بهبود …

[PDF]ﻣﺪرﺳــﻪ و « ﻣﺤــﻮر ﻳــﺎدﮔﻴﺮی » ﺑﺮرﺳــﻲ ﺟــﻮ ارﺗﺒﺎط آن ﺑﺎ ا – دانشگاه شاهد

ﺑﺎ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی و. ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﺗﺤﻘﻴﻖ و اراﺋﻪ. آﻧﻬﺎ. ﺑﻪ اﻓﺮاد ﻣﺘﺨﺼﺺ ﺑﺮای اﻇﻬﺎر ﻧﻈﺮ، ﭼﻬﺎر ﻋﺎﻣﻞ ﺑﺮای ﺟﻮ. ﻳﺎدﮔﻴﺮی. ﻣﺤﻮر، اﺳﺘﺨﺮاج. ﺷﺪ ﻛﻪ ﺷﺎﻣﻞ اﻧﺘﻈﺎ. رﻫﺎی ﺳﻄﺢ ﺑﺎﻻ، ﻧﮕﺮش، اﻧﮕﻴﺰش و ﻣﺤﻴﻂ. ﻳﺎدﮔﻴﺮی اﺳﺖ ….. در ﺗﺤﻘﻴﻘﻲ دﻳﮕﺮ. ، ادراک. ﻫﺎی داﻧـﺶ. آﻣـﻮزان از. ﺟـﻮ. ﻣﺪرﺳﻪ ﺑﺮرﺳﻲ. ﺷﺪ؛ در اﻳﻦ ﺗﺤﻘﻴ. ﻖ. از دﻳﺪ. داﻧﺶ. آﻣـﻮزان در. ﻣﺪارس اﺛﺮﺑﺨﺶ، ﻧﻈﻢ و ﺳﺎزﻣﺎﻧﺪﻫﻲ، ﺣﻤﺎﻳـﺖ ﻣﻌﻠﻤـﺎن،. ﺧﻮدﭘﻨــﺪاری داﻧــﺶ. آﻣــﻮ. زان، ﺗﻤﺮﻛــﺰ ﻋﻠﻤــﻲ …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان » …

۵ روز پیش – عنوان این مقاله : مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان. دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید. دانلود مستقیم فایل. به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد میکنیم برای دانلود مقالات بیشتر به سایت …

مرجع فایلهای آموزشی | دانلود رایگان تحقیق و پروژه و فایلهای …

دانلود رایگان تحقیق و پروژه و فایلهای اموزشی. … مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارتباط خودکنترلی و بهزیستی روانشناختی · ادامه / دانلود · مبانی نظری و پیشینه تحقیق وضعیت روانشناختی و سلامت روانی کودکان · ادامه / دانلود. مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان · ادامه / دانلود …

تحقیق تأثیرجو روانی _ اجتماعی کلاس درپیشرفت تحصیلی …

۲ – بین ادراک و انتظار دانش آموزان از کلاس با پیشرفت تحصیلی در سطح ۵ % رابطه معنی دار وجود دارد و فرض ما با احتمال ۹۵% تأیید می گردد ، این بدان معنی است که در نظر گرفتن … پیشینه تحقیق ۱۶ جوهای تحصیلی مدارس ۱۹ شناخت ازاشیاء ۲۱ ۲) جایگاه علمی موضوع ۲۴ ۳) بررسی مؤلفه های جو روانی _ اجتماعی کلاس ۳۴ ۱-۳ مؤلفه مشارکت ۳۴

[PDF]تحلیل رفتگی آموزشی – فصلنامه پژوهش و برنامه ریزی در …

ﮐﯿﻔﯿﺖ. آﻣﻮزش و ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﺪﻣﺎت آﻣﻮزﺷﯽ ﺑ. ﺮ ﺗﺤﻠﯿﻞ رﻓﺘﮕﯽ. آﻣﻮزﺷﯽ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن. ﭼ. ﻘﺪر اﺳﺖ. ، اﻧﺠﺎم ﺷﺪه اﺳﺖ. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ. Downloaded from journal.irphe.ir at 22:42 +0430 on Friday April 20th 2018 ….. در ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺧﻮد. ﺑﺎ. ﻋﻨﻮان. « ارزﺷﯿﺎﺑﯽ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﻣﺮاﮐﺰ آﻣﻮزﺷﯽ داﻧﺸﮕ. ﺎه ﭘﯿﺎم ﻧﻮر اﺳﺘﺎﻧﻬﺎی آذرﺑﺎﯾﺠﺎن. ﺷﺮﻗﯽ و ﻏﺮﺑﯽ. » ﺑﻪ اﯾﻦ ﻧﺘﯿﺠﻪ دﺳﺖ ﯾﺎﻓﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﯿﺎﻧﮕﯿﻦ ﺷﮑﺎف ادراک و اﻧﺘﻈﺎر داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن از ﮐﯿﻔﯿﺖ.

بررسی تأثیر شادابی و نشاط در پیشرفت تحصیلی دانش …

توسط نیاز آذری – ‏۲۰۱۴
در بهشت جایی است که به آن خانه شادی گفته می‌شود، هیچ کس به آن وارد نمی‌شود مگر آنکه موجب شادی کودکان شده باشد.» پیامبر اکرم(ص) امروزه شادابی و نشاط فضای آموزشی نقش و جایگاه برجسته‌ای در مبحث کیفیت و برنامه‌ریزی آموزشی دارد. به طوری که شور و شوق به تحصیل، فعال شدن حس کنجکاوی و افزایش خلاقیت دانش‌آموزان ارتباط …

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره عملکرد تحصیلی – …

موفقیت تحصیلی مربوط به یک پایه مشخص یا دوره خاصی است ولی پیشرفت تحصیلی به مقایسه مراحل ورودی و نهایی پایه ها و نمرات مختلف اشاره دارد.نظریه های عملکرد تحصیلینظریه انتظار معلممعلمان گاهی اوقات با رفتارهای خویش به شکل گیری ادراک کفایت در دانش آموزان یاری می رسانند. مثال، دانش آموزی را در نظر بگیرید که در درس …

[PDF]نتیجه گیری

اﯾﻦ ﭘـﮋوﻫﺶ ﺑـﺎ ﻫـﺪف ﺑﺮرﺳـﯽ راﺑﻄـﻪ ادراک ﺳـﺒﮏ. ﻫـﺎی ﻓﺮزﻧـﺪﭘﺮوری ﺑـﺎ. ﺧـﻮدﺗﻨﻈﯿﻤﯽ. ﺧﻮدﻣﺨﺘﺎراﻧﻪ و ﺟﻬﺖ. ﮔﯿﺮی ﻣﺬﻫﺒﯽ داﻧﺶ آﻣﻮزان ﻣﻘﻄﻊ ﻣﺘﻮﺳﻄﻪ ﺷﻬﺮ ﮐﺮﻣـﺎن اﻧﺠـﺎم ﮔﺮﻓـﺖ . ﻓﺼـﻞ. ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﺑﺤﺚ و ﻧﺘﯿﺠﻪ. ﮔﯿﺮی و اراﺋﻪ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدﻫﺎ ﭘﯿﺮاﻣﻮن ﯾﺎﻓﺘﻪ. ﻫﺎی ﺗﺤﻘﯿـﻖ اﺧﺘﺼـﺎص دارد . در اﯾـﻦ. ﻓﺼﻞ اﺑﺘﺪا ﺧﻼﺻﻪ و ﻧﺘﺎﯾﺞ ﮐﻠﯽ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﻫﻤﺮاه. ﺑﺎ ﯾﺎﻓﺘﻪ. ﻫﺎی آن. ﻫﺎ اراﺋـﻪ ﻣـﯽ. ﺷـﻮد . ﺳـﭙﺲ. ﯾﺎﻓﺘـﻪ. ﻫـﺎی. ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺑﺮاﺳﺎس ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﺑﺎ آن. ﭼﻪ ﮐﻪ ﺳﺎﯾﺮ ﻣﺤﻘﻘﺎن و …

[PDF]اﺳﺎس ﻣﺪﻟﻲ ﺑﺮای رﺿﺎﻳﺖ از ﻳﺎدﮔﻴﺮی در ﻣﺪارس ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ ﺑﺮ ی ارا

توسط فیروزی – ‏۲۰۱۷
اﻧﺘﻈﺎر ﻋﻤﻠﻜﺮد و ﺟﻮ ﻳﺎدﮔﻴﺮی. ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎ ﻓﻴﺮوزی. *. ﻣﺮﻳﻢ ﺟﻮﻛﺎر. *. *. داﻧﺸﮕﺎه ﻳﺎﺳﻮج. ﭼﻜﻴﺪه. ﻫﺪف از ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ، اراﺋﻪ. ی. ﻣﺪﻟﻲ ﺑﺮای رﺿﺎﻳﺖ از ﻳﺎدﮔﻴﺮی ﺑﺮ اﺳﺎس ﻧﻈﺮﻳﻪ. ی. ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ. -. اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺑﻨﺪورا در … داﻧﺸﺠﻮی ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﻲ ارﺷﺪ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت آﻣﻮزﺷﻲ،. ﮔﺮوه روان. ﺷﻨﺎﺳﻲ و ﻋﻠﻮم ﺗﺮﺑﻴﺘﻲ، داﻧﺸﻜﺪه. ی. ﻋﻠﻮم اﻧﺴﺎﻧﻲ، داﻧﺸ. ﮕﺎه. ﻳﺎﺳﻮج. maryamjokar1392@yahoo.com. ﺗﺎرﻳﺦ درﻳﺎﻓﺖ ﻣﻘﺎﻟﻪ: ۱۴/۱۱/۹۳٫ ﺗﺎرﻳﺦ درﻳﺎﻓﺖ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﻧﻬﺎﻳﻲ:.

بنیان پژوه | مبانی نظری جو کلاس درس – بنیان پژوه

۱۵ تیر ۱۳۹۶ – نتایج تحقیقات نشان می دهد که پس از والدین که شکل دهنده جو خانه هستند، مدیر شکل دهنده جو مدرسه و معلم شکل دهنده جو کلاس است. جو کلاس مهم ترین نقش را در شکل گیری احساسی دانش آموزان ایفا می کند. تعریف جو کلاس دارد. مبانی نظری جو کلاس دارد. ادراک و انتظار دانش آموزان از جو روانی، اجتماعی کلاس دارد. انواع جوهای …

مبانی نظری تحقیق و پژوهش درباره عملکرد تحصیلی

مبانی نظری تحقیق و پژوهش درباره عملکرد تحصیلی: در اوایل دهه ۱۹۹۰، یعنی زمانیکه مطالعات میدانی نشان دادند که کارکردهای مدیریت منابع انسانی در سازمانها ارتباط … تاریخچه ارزیابی عملکرد به قرن هفتم هجری برمی‌گردد. … نظریه انتظار معلم معلمان گاهی اوقات با رفتارهای خویش به شکل گیری ادراک کفایت در دانش آموزان یاری می رسانند.

پیشینه پژوهش ادراک دانش آموزان (فصل ۲ پایان نامه) :: بانک …

۲۲ آذر ۱۳۹۶ – توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) … نظم و مقررات در کلاس، سازماندهی مطالب آموزشی در کلاس، اهمیت دادن به تلاش و انجام وظیفه دانشآموزان، و همچنین در این جو فراوانی روابط اجتماعی وجود دارد و بین ادراک و انتظار … پایان نامه مقایسه ادراک شنوایی دانش آموزان نارساخوان با ادراک …

پیشینه تحقیق و مبانی نظری مدیریت دانش – فروشگاه ساز …

fileina.com,فروشگاه ساز فایلینا,نظریه های جامعه شناسی در دوران معاصر،جورج ریتزر ، ترجمه محسن ثلاثی,خلاصه کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران (دکتر ولایتی),نظریه های جامعه شناسی در دوران معاصر،جورج ریتزر ، ترجمه محسن ثلاثی,تئوریها و زیرساختارهای مدیریت دانش و فرایندهای لازم برای استقرار آن در سازمان,مبانی نظری سنجش …

[PDF]اصل مقاله (۳۷۹ K)

توسط قدسی – ‏۲۰۱۷
ﻛﻪ ﺑﻪ ﻟﺤﺎظ ﻣﺎﻫﻴﺖ و ﺷﺮاﻳﻂ ﻧﻮﺟﻮاﻧﻲ. ﺷﺎن اﺳﺘﻌﺪاد ﺑـﺮوز و اﺑـﺘﻼ ﺑـﻪ اﻳـﻦ. اﺧﺘﻼل. را دارﻧﺪ،. ﺑﺮرﺳﻲ ﻛﻨﺪ . ﻟﺬا ﻫﺪف اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﭘﺎﺳﺦ ﺑﻪ ﭘﺮﺳـﺶ. ﻫـﺎﻳﻲ. درﺑـﺎره ﺑـﻲ. اﺷـﺘﻬﺎﻳﻲ. ﻋﺼﺒﻲ در دﺧﺘﺮان. داﻧﺶ. آﻣﻮز. اﺳﺖ. : . ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ. وﺿﻌﻴﺖ. ﺑﻲ. اﺷﺘﻬﺎﻳﻲ ﻋﺼـﺒﻲ. داﻧـﺶ. آﻣـﻮز. ان دﺧﺘـﺮ ﻣﻘﻄـ. ﻊ ﻣﺘﻮﺳـﻄ. ﺔ. ﺷـﻬﺮ. ﻫﻤﺪان ﻛﺪام. ا. ﻧﺪ؟ . ﻛﺪام. ﻳﻚ از ﻋﻮاﻣﻞ ﺑﻴﺸﺘﺮﻳﻦ و ﻛﺪام. ﻳﻚ ﻛﻤﺘﺮﻳﻦ ارﺗﺒﺎط را ﺑﺎ اﻳﻦ وﺿﻌﻴﺖ دارﻧﺪ؟ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی ﭘﮋوﻫﺶ. ﺑﻲ. اﺷﺘ.

خرید پستی | فایل چی

… مبانی نظری و پیشینه تحقیق اخلاق ترافیک شهروندی · مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان · مبانی نظری و پیشینه تحقیق وضعیت روانشناختی و سلامت روانی کودکان · مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارتباط خودکنترلی و بهزیستی روانشناختی · مبانی نظری و پیشینه تحقیق بهزیستی روان شناختی · مبانی نظری و …

خوش بینی – سامانه فروش فایل پژوهشگران

۱۸ اسفند ۱۳۹۶ – خوش بینی: دانلود مبانی نظری خوش بینی در قالب فایل word قابل ویرایش ۳۳ صفحه ای با ۳۸ منبع خارجی و داخلی تنها با قیمت ۴۰۰۰ تومان. … ۵-مدل انتظار- انگیزه ۱۶ … بررسی رابطه بین خوش بینی اسلامی، خوش بینی آموخته شده سلیگمن و امنیت روانی، پایان نامه کارشناسی ارشد، مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره).

[PDF]اصل مقاله (۷۲۰ K) – فرهنگ مشاوره و روان درمانی

توسط اسلامی – ‏۲۰۱۷
عنوان یک هدف آموزشی، بلکه به خاطر ارتباط منطقی آن با پیامدهای آموزشی بسیار ارزشمند …. دانشگاه. امیرکبیر. برازنده داده. ها است. مبانی نظری و الگوی مفهومی . با نظر به اینکه نظریه اشتیاق تاکنون عمدتا در حوزه. ش. غلی مورد. بررسی قرار گرفته است و از طرف … شغلی بکار ببریم، می توانیم انتظار داشته باشیم که موجود بودن منابع ش.

[PDF]اﺳﺘﻔﺎده درﻳﺎﻳﻲ ﺑﺎ ﻫﺎی ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺧﺪﻣﺎت آﻣﻮزﺷﻲ داﻧﺸﮕﺎه ﺑﺮر

توسط مجتبی عباسپور – ‏۲۰۱۷
۲۴ خرداد ۱۳۹۵ – در اﻳﻦ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻧﻴﺰ ﻗﺼﺪ ﻧﺸﺎن دادن ﻣﻴﺰان ﻛﻴﻔﻴﺖ. ﺧﺪﻣﺎت آﻣﻮزﺷﻲ و ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﺷﻜﺎف ﻣﻮﺟﻮد در وﺿﻊ ﻣﻮﺟﻮد و. ﻣﻄﻠﻮب اﻳﻨﮕﻮﻧﻪ ﺧﺪﻣﺎت اﺳﺖ. ﻣﻮ. ارد ذﻛﺮ ﺷﺪه ﻣﻲ. ﺗﻮاﻧﺪ از دﻻﻳﻞ. ﺿﻌﻒ در ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺧﺪﻣﺎت آﻣﻮزﺷﻲ ﺳﺎﻳﺮ داﻧﺸﮕﺎه. ﻫﺎی درﻳﺎﻳﻲ. ﻛﺸﻮر ﻧﻴﺰ ﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﺑﻪ دﻟﻴﻞ ﺷﺒﺎﻫﺖ و ﻋﻤﻠﻜﺮد ﻣﺸﺎﺑﻪ در در. داﻧﺸﮕﺎه. ﻫﺎی درﻳﺎﻳﻲ، داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻠﻮم و ﻓﻨﻮن درﻳﺎﻳﻲ ﺧﺮﻣﺸﻬﺮ ﺑ. ﻪ. ﻋﻨﻮ. ان ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﻮردی اﻧﺘﺨﺎب ﺷﺪه اﺳﺖ. . ۳٫ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی و ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ …

تاثیر ارزشیابی کیفی توصیفی بر میزان یادگیری دانش …

۷ آذر ۱۳۹۶ – هدف تحقیق حاضر تاثیر ارزشیابی کیفی توصیفی برمیزان یادگیری دانش آموزن مقطع ابتدایی ازدیدگاه آموزگاران مدارس ناحیه ۴ مشهد است پژوهش حاضرازنوع … ایران زیر فشار انتقاداتی که بر الگوی کمی وارد شده بود ضرورت اجرای مبانی نظری پارادایم ساختن گرایی را احساس کرده؛ که بر این اساس در جریان یادگیری آن چه …

[PDF]متن کامل (PDF)

برنامه درسی پنهان بعد غیرقابل پیش. بینی یادگیری است. طراحی آموزشی بدون توجه به این بعد،. غفلت از بخش. مهم. ی است. که در یادگیری دانش. آموزان تأثیر فراوان دا .رد … داده اند که در این پژوهش سعی شده است تا ازدیدگاه های مختلف صحبت شود تا حتی المقدور شناخت و درک آن را برای ….. پیشینه برنامه ی درسی پنهان و مبانی نظری پژوهش.

و ﻧﮕﺮش ﻣﻌﻠﻤﺎن ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﮐﺎرﺑﺮد ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژی آﻣﻮزﺷﯽ در ﺗﺪرﯾ – فصلنامه فن …

توسط سعیدی – ‏۲۰۱۷ – ‏مقالات مرتبط
ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘـﮋوﻫﺶ، اﻟﮕـﻮی ﻣﻔﻬـﻮﻣﯽ ﭘـﮋوﻫﺶ. در. ﺷﮑﻞ. ۱٫ اراﯾﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ . از. آﻧﺠﺎﯾﯽ. ﮐﻪ ﯾﮑﯽ از اﺑﻌﺎد ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﻣﻌﻠﻤﺎن، ﭼﻪ در ﺗﺪرﯾﺲ و ﭼﻪ در اﻣﻮر ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ آﻣﻮزﺷـﯽ و. ﭘﮋ. وﻫﺸﯽ، ﺑﺮﺧﻮرداری از رﺿﺎﯾﺖ ﺷﻐﻠﯽ اﺳﺖ؛ ﻟﺬا ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿـﺮ در راﺳـﺘﺎی ﻫﻤـﯿﻦ ﺗﺤﻘﯿﻘـﺎت ﺑـﻪ. دﻧﺒﺎل ﯾﺎﻓﺘﻦ ﻧﻘﺶ اﺑﻌﺎد ﭘﻨﺞ. ﮔﺎﻧﻪ ﻧﮕﺮش ﻣﻌﻠﻤﺎن ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﮐـﺎرﺑﺮد ﺗﮑﻨﻮﻟـﻮژی در آﻣـﻮزش و رﺿـﺎﯾﺖ. ﺷﻐﻠﯽ. آﻧﻬﺎ. اﺳﺖ. ﺗﺎ از اﯾﻦ ﻃﺮﯾﻖ ﺳﻬﻤﯽ در ﻣﻌﺮﻓﯽ …

[PDF]تبیین چارچوب نظری ابعاد و مؤلفه‌های نگرش جامع پژوهشگری و …

توسط ASH Yazdi – ‏۲۰۱۴
در دانش آموزان و ایجاد مهارت. های الزم. برای پژوهش. است. ) رضایی،. ۲۹۱۲٫ (. محتو. ا. ی برنامه،. نیز باید. مهارت. های ذهنی، عاطفی و عملی پژوهشگری را تقویت نماید و حس کنجکاوی، تما. یل. و عالقه. مندی به تحقیق، استدالل، حفظ. اعتمادبه. نفس. و اصول اخالقی پژوهشگری را در آنان. رشد دهد . آرنون. ) ۲۹۹۹٫ (. روش. های آموزشی. ازجمله. تضاد مفهومی و محیط …

پایان نامه آماده روانشناسی – پروژه و پاورپوینت آماده

دانلود پایان نامه ادراک دانش‌آموزان از تخطی معلم هایشان درباره‌ رفتار صمیمی‌ کلامی‌ و‌ غیر کلامی‌ مورد‌ انتظار دانش آموزهای سوم‌‌ دبیرستان‌ شهرستان‌ لنگرود چکیده : هدف از …. تحقیق ۷-۱-متغیرهای تحقیق ۸-۱-تعاریف نظری و عملیاتی متغیرها ۱-۸-۱-تعاریف مفهومی ۲-۸-۱-تعاریف عملیاتی فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق ۲-۱-مقدمه ۲-۲- …

[PDF]اصل مقاله (۲۷۲ K) – آینده پژوهی مدیریت – دانشگاه آزاد اسلامی …

توسط قورچیان – ‏۲۰۰۶ – ‏مقالات مرتبط
ﺑﺎ ﻣﺮور ﺑﺮ ادﺑﯿﺎت و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ، درک ﻓﺮاﭘﯿﭽﯿﺪﮔﯽ و ﮔﺴﺘﺮدﮔﯽ داﻣﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﻧﻈﺮی و اﻗﺪاﻣﺎت ﻋﻤﻠﯽ ﺗﺮﺑﯿﺖ ﺷﻬﺮوﻧﺪ ﺣﺮﻓـﻪ. ای در. ﻣﺪارس و داﻧﺸﮕﺎه. ﻫﺎ، ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺪل. ﻫﺎ، ﺗﺌﻮری. ﻫﺎ و ﻣﺆﻟﻔﻪ. ﻫﺎی ﻣﻄﺮح ﻣﻮﺟﻮد، ﻣﺪل ﺗﺮﺑﯿﺖ ﺷﻬﺮوﻧﺪی ﺣﺮﻓﻪ. ای ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻣﺸﺘﻤﻞ ﺑﺮ ﻣﺆﻟﻔـﻪ. ﻫـﺎی. ﻓ. ﻠﺴﻔﻪ، اﻫﺪاف، ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی، ﭼﺎرﭼﻮب ادراﮐﯽ، ﻣﺮاﺣﻞ اﺟﺮا، ﻧﻈﺎم ارزﺷﯿﺎﺑﯽ و ﻣﻬﻨﺪﺳﯽ ﻣﺠﺪد ﺗﺪوﯾﻦ ﮔﺸﺖ . ﻣﯿﺰان ﺗﻨﺎﺳﺐ ﻣﺪل ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدی از ﻧﻈﺮ ﭼﻬﺎر ﮔﺮوه رؤﺳﺎی داﻧﺸﮕﺎه.

[PDF]نظریه و روشهای طراحی

هافی بودن درک عمومی. معمار برای طراحی معماری. باال رفتن سطح انتظار از. طراحان … دانش حاصل از علوم رفتاری می تواند الگوی فعالیتها و ارزشها را. پیش بینی. هند . •. تبدیل … ندارد . نقش علوم. رفتاری در. تدوین مبانی. نظری. طراحی. نظریط ها و مدل ها هط درک. فرایند طراحی و رابطط مردم و. محیط هالبدی را میسر می سازد . روش های تحقیق …

معرفی گوشی جدید هواوی y6 2018 – ویدوفا

▶ ۱:۰۲

۲۴ فروردین ۱۳۹۷
… مارتین آخرین جیمز… khabarit · مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان. ۰۰:۰۹ · مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و… mamadhd · مبانی …

برنامه علمی جزیره دانش قسمت ۱۰ – ویدوفا

▶ ۲۰:۵۳

۷ فروردین ۱۳۹۶
من این همه کلیپ میزارم خوب انرژی بدید دیه نمیزارما جزیره دانش قسمت ۱۰٫

اثربخشی آموزش مهارتهای زندگی بر سلامت روان دانش آموزان دخت …

دانشگاه آزاد اسلامی. واحد کرمانشاه. پایان نامه جهت دریافت کارشناسی ارشد رشته مشاوره و راهنمایی (MA). عنوان. اثربخشی آموزش مهارتهای زندگی بر سلامت روان. دانش آموزان دختر تیزهوش. استاد راهنما … مبانی نظری و پیشینه پژوهش… ۱۴ …. یافته ها اهمیت و لزوم گنجاندن برنامه آموزش مهارتهای زندگی را در بهبود سلامت روان دانش آموزان متذکر می سازد.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش باورهای انگیزشی (فصل۲)|lp4

جزئیات فایل مطابق عبارت مبانی نظری و پیشینه پژوهش (فصل دو)باورهای انگیزشی,دانلود مبانی نظری باورهای انگیزشی,پیشینه نظری باورهای انگیزشی,پیشینه پژوهش باورهای انگیزشی,باورهای … پینتریج و دی گروت (۱۹۹۰) چارچوب نظری برای انگیزش دانش آموز را از یک مدل عمومی انگیزشی به نام انتظار- ارزش استخراج کرده اند. این مدل …

مطالعه بنیادهای فلسفی روش تحقیق اقدام پژوهی (معلّم پژوهنده) | …

۵ بهمن ۱۳۹۰ – طبق «رویکرد مکاتب» هر عملی که در تعلیم و تربیت انجام می شود، بر فلسفه ای مبتنی است و از اصول آن استنتاج می شود. اقدام پژوهی، رویکردی در پژوهش های کیفی است که به معلّمان و کارگزاران آموزشی کمک می کند تا به گونه ای پژوهش را با موقعیت تربیتی تلفیق کنند تا بتوانند نقش مستقیم و فوری در موقعیت تربیتی …

مسایل فرزندان طلاق در ایران و مداخلات مربوطه: فراتحلیل مقالات …

توسط یحیی‌زاده – ‏۲۰۱۶
تحقیقات صورت گرفته در این مورد نشان می‌دهد که این کودکان در طول زندگی خود با آسیب‌های روانی و اجتماعی فراوانی مواجهاند. در این … تاثیر طلاق بر فرزندان بسیار پیچیده است، فرزند تک والد، ناخواسته درگیر تضادهایی می‌گردد که نه توان درک آن را دارد و نه تاب کنار آمدن با آن‌ها را. … پیشینه و مبانی نظری در پژوهش‌های مذکور چه بوده است؟

[PDF]طراحی مدل تعاملی امنیت ادراک‌شده و اعتماد شهروندی و تأثیر آنها …

استادیار، گروه مدیریت و برنامه ریزی آموزشی، دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی،. دانشگاه علامه طباطبایی، تهران، ایران … راستا، تحقیق حاضر به بررسی نقش همزمان امنیت ادراک شده، اعتماد و رضایت شهروندان،. بر پذیرش خدمات بانکداری اینترنتی …. مبانی نظری و پیشینه پژوهش، در رابطه با امنیت. ادراک شده، اعتماد و رضایت شهروندان و …

مقایسه‌ی انگیزش تحصیلی و اشتیاق به مدرسه در دانش‌آموزان با …

نارساخوانی[۱] یکی از انواع اختلال یادگیری است که در آن با وجود هوش نرمال فرد مبتلا، مهارت‌های خواندن و نوشتن به‌علت نقص در عملکرد سیستم‌عصبی مرکزی پایین‌تر از سطح مورد انتظار متناسب با سن است. نقایص ادراکی بینایی و شنوایی، ضایعات مغزی و ژنتیک نیز می‌توانند سبب اختلال یادگیری شوند(برنینگر، نیلسن، ابوت، …

فصلنامه پژوهش در نظام های آموزشی، شماره ۳۷ – Magiran

بررسی پتانسیل های فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در آموزش دانش آموزان و فرایند ادغام آن در مدارس: مطالعه موردی دبیرستان های دخترانه شهر تهران محمد توکل ، مهسا لاریجانی * صص ۱۱-۳۶ چکیده مشاهده متن [PDF 456KB]. هدف پژوهش حاضر بررسی پتانسیل های فناوری اطلاعات و ارتباطات در فرایند آموزش دانش آموزان دبیرستان و فرایند ادغام آن در …

[PDF]خانواده و هویت ملی؛ بررسی موردی دانش آموزان شهر یزد مسئله …

توسط زارع شاه ‌آبادی – ‏۲۰۱۲
تاریخ دریافت: ۹۰/۱۱/۱۵ …. تحقیقی دریافته اند که میزان هویت ملی در میان ۷۸ درصد از دانش آموزان، متوسط و باالست. و همچنین ۲۲ درصد از آنها دارای هویت ملی … مبانی نظری. در مورد هویت و چگونگی شکل گیری آن، اندیشمندان بسیاری از منظرهای متفاوت سخن. گفته اند. جاری بودن این مباحث در بستر زمان نشانه آن است که هویت حصار نمی شناسد و.

[PDF]ی اﻋﺘﯿﺎد ﺑﻪ اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ در داﻧﺶ آﻣﻮزان د

ﺑﺮ ﻫﻤﯿﻦ اﺳﺎس اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ اﻋﺘﯿﺎد ﺑﻪ. اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﻣﯽ ﭘﺮدازد . از آن ﺟﺎ ﮐﻪ آﮔﺎﻫﯽ از ﭼﺎﻟﺶ. ﻫﺎی ﺑﺎزی ﻫﺎی راﯾﺎﻧﻪ ای و. اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ. ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﺪ اراﺋﻪ ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ آﻣﻮزش ﺑﺮای ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن را ﺗﺴﻬﯿﻞ ﮐﻨﺪ. ،. ﻟﺬا ﻣﺴﺌﻠﻪ ﻣﻬﻢ در ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ اﯾﻦ اﺳﺖ ﮐﻪ. ﭼﻪ ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﺑﯿﻦ اﻋﺘﯿﺎد ﺑﻪ اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ در داﻧﺶ آﻣﻮزان وﺟﻮد دارد . ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﻧﺸﺎﻧﻪ ﻫﺎ و ﻋﻼﯾﻢ ﺑﺎﻟﯿﻨﯽ اﻋﺘﯿﺎد ﺑﻪ اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ. اﻋﺘ. ﯿﺎد ﺑﻪ اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ ﺑﻪ …

مبانی نظری – تحقیق و پژوهش

برای درک رابطه بین آنها روش تجزیه و تحلیل همبستگی و تجزیه و تحلیل رگرسیون خطی استفاده شده است. نتیجه این مطالعه نشان می دهد ….. مبانی نظری و پیشینه تحقیق ظرفیت جذب دانش. ظرفیت جذب دانش. مفهوم ظرفیت جذب دانش. در یک محیط پویا دانش منبعی حیاتی برای خلق ارزش و توسعه وحفظ مزیت رقابتی است.اما تغییرات سریع در …

[PDF]دوم ﻓﺼﻞ

و پیشینه. پژوهش در. سه. بخش مبانی نظری. ،. مبانی پژوهشی. و مدل مفهومی پژوهش. ،. مورد بحث. قرار میگیرد. مبانی. نظری. ؛. به بیان مف. اهیمی همچون. سواد،. سواد. اطالعاتی … مهارت کافی در همان زبان و داشتن دانش کافی و به روز برای انجام فعالیت های روزمره، می تواند معنی دقیق تری … سواد قادر به خواندن، نوشتن و درک زبان بومی خود باشد )باودن.

[PDF]888 K – نشریه پژوهش در نظام های آموزشی

تبییــن مدل بومی مدیریت مدارس اســتان کرمان.در این تحقیق، مولفه های مدل مورد نظر از پیشــینه و مبانی نظری … ســطح مورد انتظار نشان از وجود مســائلی دارد که به نظر می رسد یکی از ریشه های آن در. مدیریت مدیران مدارس می باشــد. …. استاندارد: تعهد وارزش های حرفه ای، چشم انداز استراتژیک، درک و دانش حرفه. ای، مهارت ها و توانایی های بین فردی، …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان – دیدئو

دانلود فایل اصلی https://goo.gl/Qs9ANh دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک و انتظار دانش آموزان بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید.

[DOC]بهره وری نیروی انسانی – مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی

جزوه آموزشی. افزایش بهره وری و کارایی کارکنان. تهیه کنندگان: مهندس سیداحمد تبعیدیان. شاهوردی. شهریورماه ۱۳۹۳٫ فهرست مطالب. مروری بر مطالعات پیشین : ۷-۵ … به همین منظور شناخت عوامل مؤثر بر عملکرد کارکنان یکی از اهداف بهسازی نیروی انسانی در مدیریت بخش های دولتی است که برای سنجش دانش، توانایی، انگیزش، رفتار شغلی و …

[PDF]254 K – علوم تربیتی – دانشگاه شهید چمران اهواز

توسط بحرانی – ‏۲۰۱۳
ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ. ی. ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت اﻧﮕﯿﺰﺷﯽ ﮔﻮﯾ. ﺎی آن اﺳﺖ ﮐﻪ ﺳﺎﺧﺘﺎرﻫﺎی ﻫﺪف ﮐﻼﺳﯽ در ﻣﺤﯿﻂ. ﻫﺎی آﻣﻮزﺷﯽ ﺑﻪ. دو ﺷﮑﻞ ﮐﻠﯽ ﺗﺒﺤﺮی و ﻋﻤﻠﮑﺮدی در ﺟﺮﯾﺎن اﺳﺖ و ﭘﯿﺎﻣﺪﻫﺎی ﻣﺘﻔـﺎوﺗﯽ از ﺟﻬـﺎت ﺷـﻨﺎﺧﺘﯽ و …. ﺑﺮ اﺳﺎس ﻧﺘﺎﯾﺞ ﯾﮏ ﺗﺤﻘﯿﻖ. (. ﻓﺮﯾﻤﻦ و آﻧـﺪرﻣﻦ. ۲،. ۲۰۰۵٫ ) ﻧﺸﺎن داد ﮐﻪ اﺛﺮ ﺳﺎﺧﺘﺎر ادراک ﺷﺪه اﻫﺪاف ﺗﺒﺤﺮی ﮐﻼس ﺑـﺮ ﺧﻮدﮐﺎرآﻣـﺪی ﺗﺤـﺼﯿﻠﯽ. داﻧﺶ. آﻣﻮزان اﻓﺮﯾﻘﺎﯾﯽ. ﺗﺒـﺎر آﻣﺮﯾﮑـﺎ ﻣﺜﺒـﺖ ﺑـﻮد. ؛. ﻫﺮﭼﻨـﺪ در ﻣـﻮرد داﻧـﺶ.

[DOC]سیستم اثربخش ارزشیابی عملکرد؛ مبانی، رویکردها و روشها

به عقیده بایرز ورو (۲۰۰۸ص۲۱۷) عملکرد افراد در یک موقعیت می تواند به عنوان نتیجه ارتباط متقابل بین: الف) تلاش، ب) توانایی ها و ج)ادراکات نقش تلقی شود. … همچنین می توان از آن درتصمیمات مربوط به کارکنان (نظیر: ارتقاء، انتقال، اخراج و انفصال از خدمت)، تجزیه و تحلیل نیازهای آموزشی، توسعه کارکنان، تحقیق و ارزشیابی برنامه، …

[PDF]اصل مقاله – دوفصلنامه علمی- پژوهشی شناخت اجتماعی

توسط سپاه منصور – ‏۲۰۱۶
۴ تیر ۱۳۹۴ – ادراک. ﺷﺪه. واﻟﺪﯾﻦ. و. ﻫﻤﺴﺎﻻن. ﺑﺎ. ﻣﺎدی. ﮔﺮاﯾﯽ. در. داﻧﺶ. آﻣﻮزان. دوره. ﻣﺘﻮﺳﻄﻪ. *. ﻣﮋﮔﺎن ﺳﭙﺎه ﻣﻨﺼﻮر. ۱،. زﻫﺮا ﺑﺮاﺗﯽ. ۲،. ﻓﺎﻃﻤﻪ ﺣﺴﯿﻨﻘﻠﯽ. ۳ . ۱٫ اﺳﺘﺎدﯾﺎر داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﯽ ﺗﻬﺮان ﻣﺮﮐﺰ .۲٫ داﻧﺸﺠﻮی دﮐﺘﺮا روان. ﺷﻨﺎﺳﯽ داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﯽ ﺗﻬﺮان … ﺟﺎﻣﻌﻪ ﭘﮋوﻫﺶ ﻫﻤﻪ داﻧﺶ آﻣﻮزان. دوره. ﻣﺘﻮﺳﻄﻪ ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮان را در. ﺑﺮ ﻣﯽ. ﮔﺮﻓﺖ ﮐﻪ از ….. ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ. ﺗﺠﺮﺑﯽ ذﮐﺮﺷﺪه و ﺑﺎ ﻧﻈﺮ ﺑﻪ ﻣﺪل ﻣﻄﺮح.

[DOC]مبانی نظری و پیشینه تحقیق – دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه. طرح پژوهشی. موضوع. رابطه بین جهت گیری ساختار کلاسی و خودکارآمدی با پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه. مجری : کریم افشاری نیا. مکان اجرای طرح: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه. فهرست مطالب. فصل اول : کلیات تحقیق. مقدمه.

دانلود جدیدترین مقالات ترجمه شده مدیریتی – ترجمه فا

جدیدترین مقالات انگلیسی مدیریت با ترجمه : دانلود رایگان مقاله انگلیسی و نمونه ترجمه + خرید ترجمه آماده تایپ شده با فرمت ورد رشته های مدیریتی. … نقش منافع و شفافیت در شکل دادن به ارزش درک شده سبز مصرف کنندگان، ارتباط سلف برند و وفاداری به نام تجاری (نشریه الزویر) The role of benefits and transparency in shaping …

مدیریت آموزشی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

علم مدیریت آموزشی(Educational Management)؛ مجموعه‌ای منسجم از دانش حاصل از کاربرد روش علمی به منظور توصیف خصوصیات و تبیین عناصر سازمانی و روابط فی‌مابین آنها در …. بیلی بلر(Billie Goode Blair): خانم بلر، در مورد نظریه آشوب (Chaos) در مدیریت آموزشی به تحقیق پرداخته است، او معتقد است نظریه آشوب می‌تواند بسیاری از …

[PDF]olom ejtemaee -49.indd – مجلات رشد

ﻧﮕﺮﺵ ﺩﺍﻧﺶ ﭐﻣﻮﺯﺍﻥ ﺑﻪ ﺩﺭﺱ/. /۱۶ﻓﺎﻃﻤﻪ ﺷﻬﺮﺯﺍﺩ. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﺩﺭﺳﯽ ﭼﻴﺴﺘﯽ، ﭼﺮﺍﻳﯽ، ﮐﺎﺭﮐﺮﺩﻫﺎ/. /۲۲ﮔﻔﺖ ﻭ ﮔﻮ ﺑﺎ ﺍﺑﻮﺍﻟﻔﻀﻞ ﻧﻔﺮ. ﻧﮕﺎﻫﯽ ﻓﻠﺴﻔﯽ ﺑﻪ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﯼ ﺩﺭﺳﯽ ﻣﻠﯽ/. ﺣﻮﺯﻩ ﯼ ﻳﺎﺩﮔﻴﺮﯼ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺕ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺩﺭ ﻳﮏ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﯼ ﺩﺭﺳﯽ ﻣﻠﯽ/. /۲۸ﻓﺎﻃﻤﻪ ﺳﻠﻴﻤﯽ. / ۳۴ﻣﻬﺮﻧﺎﺯ ﻋﺒﺪﺍﻟﻠﻬﯽ … ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﺍﺯ ﭘﺮﺩﺍﺧﺘﻦ ﻃﻮﻻﻧﻲ ﺑﻪ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ. ﻭ ﺗﺌﻮﺭﻱ ﭘﺮﻫﻴﺰ ﺷﻮﺩ. ۲. ….. ﺻﺤﺒﺖ ﻫﺎ ﻭ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﻫﺎ، ﻭ ﻧﻴﺰ ﺍﺯ ﻃﺮﻳﻖ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻭ ﭘﮋﻭﻫﺶ، ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﻫﺎﯼ. ﺗﺠﺮﺑﯽ ﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ …

[PDF]آموزش مستقیم و کاربرد آن در حوزه ناتوانی های یادگیری – …

ﻫﺎی ﻧﻈﺮی و ﺗﺠﺮﺑ. ﯽ ﻗﻮی ﺑﺎﺷﺪ. ،. اﯾﺠﺎب ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﭼﻨـﯿﻦ روش. ﻫـﺎﯾﯽ ﺑـﻪ آﻧﻬـﺎ. ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺷﻮد . روش آﻣﻮزش ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﯾﮏ روش ﺳﺎزﻣﺎن. ﯾﺎﻓﺘﻪ و ﻣﻌﻠﻢ ﻣﺤﻮر اﺳﺖ ﮐﻪ ﻃﯽ ﭼﻨـﺪ دﻫـﻪ ﮔﺬﺷـﺘﻪ ﻣﺒـﺎﻧﯽ ﻧﻈـﺮی و ﺷـﻮاﻫﺪ ﺗﺠﺮﺑـﯽ زﯾـﺎدی از … روش. ﻫﺎی آﻣﻮزش، آﻣﻮزش ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ، ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎی ﭘﺎﯾﻪ، ﻧﺎﺗﻮاﻧﯽ. ﻫﺎی ﯾﺎدﮔﯿﺮی. ﻣﻘﺪﻣﻪ. اﻣــﺮوزه ﻣﻌﻠﻤــﺎن ﺑــﻪ ﻣﻨﻈــﻮر ﭘﯿــﺪا ﮐــﺮدن ﻣﺪاﺧﻠــﻪ. ﻫــﺎی. آﻣﻮزﺷﯽ و. ر. اﻫﺒﺮدﻫﺎ. ی ﯾـﺎدﮔﯿﺮی ﮐـﻪ ﻣﺘﻨﺎﺳـﺐ ﺑـﺎ ﻧﯿﺎزﻫـﺎی. داﻧﺶ.

[PDF]) سازمانی ( های اعتماد نهادی مفاهیم و مدل ، ملی بر مبانی نظری أت

توجه به بررسی جامع عوامل مرتبط با آن میسر نیست . بنابراین در این مقاله با بهره. گیری از. روش کیفی شیوه مطالعه اسنادی و بررسی ادبیات و پیشینه موضوع. ،. مؤلف. ه. ها و ابعاد اعتماد. سازمانی با توجه به. جامعه ایران تدوین و ارائه گردیده است . واژگان کلیدی. : مفاهیم و الگوها. ، اعتماد، اعتماد سازمانی. *. استاد دانشگاه عالمه طباطبائی. **.

[PDF]ﭼﮑﯿﺪه ﻫﺪف اﺻﻠﯽ ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ و ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﺗﺎﺛﯿﺮ ا

ﯾﮑﯽ از ﻣﻌﻀﻼت اﻣﺮوز در ﻋﺮﺻﻪ آﻣﻮزش و ﭘﺮورش ﻓﻘﺪان ﻋﻼﻗﻪ ی داﻧﺶ آﻣﻮزان ﺑﻪ ﯾﺎدﮔﯿﺮی ﺑﻪ وﯾﮋه …. ﺗﻌﺎرﯾﻒ ﻧﻈﺮی. -. ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت. ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت. را ﻣﯽ ﺗﻮان ﺑﻪ اﯾﻦ ﺷﮑﻞ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮐﺮد. : ﺗﺮﮐﯿﺒﯽ از ﮐﺎﻣﭙﯿﻮ. ﺗﺮ،. وﯾﺪﯾﻮ و ﻓﻦ. آوری ارﺗﺒﺎط از راه دور،. ﻫﻤﺎﻧﻨﺪ. : اﺳﺘﻔﺎده از ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮﻫﺎی ﭼﻨﺪ رﺳﺎﻧﻪ ای،. ﺷﺒﮑﻪ ﻫﺎ …. ﯾﺎ ﯾﮏ دوره ى ﯾﺎدﮔﯿﺮى اﻧﺘﻈﺎر ﻣﯽ رود اﻫﺪاف آﻣﻮزﺷﻰ از ﻫﺪف ﻫﺎى دروس روزاﻧﻪ، ﻫﺪف ﻫﺎى واﺣﺪ.

[PDF]از مدل پیشنهادی آموزش پیشگیری آموزان و از نظر دانش اعتیاد در …

۱۱ تیر ۱۳۸۶ – طرح مسأله: در بررس. ی حاضر با توجه به. نبود. پیشگیری از اعتیاد مدونی در. مدارس کشور، تالش بر آن بوده است تا مشخص شود که درج. ه. تناسب. مؤلفه. های ضروری مدل پیشنهادی. » آموزش پیشگیری از اعتیاد در مدارس ایران. « )موضوعات و راهبردهای آموزشی( از نظر دانش. آموزان، معلمان و مربیان. دوره. های ابت. دایی، راهنمایی و متوسطه …

[PDF]اصل مقاله (۸۷۰۹ K) – پژوهش در تربیت معلم – دانشگاه فرهنگیان

بدین منظور، پیشینه نظری و پژوهشی مبانی برنامه درسی تربیت معلم، با توجه به هدف اصلی پژوهش،. متون سند و مبانی نظری … تحول در مفهوم شایستگیهای مورد انتظار برای محلمی، جنبشهای بهسازی در تعلیم و تربیت را پدید. آورده است. … و پرورش تأکید بر شایستگی های پایه دانش آموزان برای رسیدن به مراتبی از حیات طیبه است (سند.

[PDF]بررسی تاثیر عوامل فردی و محیطی بر رفتار کارآفرینانه

توسط احمدی – ‏۲۰۱۲
ﺗﺎرﻳﺦ درﻳﺎﻓﺖ ﻣﻘﺎﻟﻪ. :۲۶/۱۱/۱۳۹۰٫ ،. ﺗﺎرﻳﺦ ﺗﺼﻮﻳﺐ. :۴/۴/۱۳۹۱(. ﭼﻜﻴﺪه. ﻫﺪف. اﻳﻦ. ﺗﺤﻘﻴﻖ ﺑﺮرﺳﻲ ﭼﮕﻮﻧﮕﻲ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﻋﻮاﻣـﻞ ﻓـﺮدی و ﻣﺤﻴﻄـﻲ ﺑـﺮ رﻓﺘـﺎر ﻛﺎرآﻓﺮﻳﻨﺎﻧـﻪ. ی. داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن داﻧﺸﮕﺎه ﻛﺮدﺳﺘﺎن اﺳﺖ . اﻳﻦ ﺗﺤﻘﻴـﻖ ….. ﻫﺎی آﻣﻮزﺷﻲ ﻣﺎﻧﻨﺪ داﻧﺸﮕﺎه. ﻫﺎ اﺳﺖ و در ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ. ای ﻛﻪ در ﭘﻨﺞ داﻧﺸﮕﺎه ﻛـﺸﻮر ﺳـﻮﺋﺪ. اﻧﺠﺎم داده. اﻧﺪ ﺑﻴﺎن. ﻣﻲ. دارﻧﺪ، اﻧﺘﻈـﺎرات و ادراﻛـﺎت اﻓـﺮاد از. ﻣﺤـﻴﻂ ﺑـﺮ ﻣﻴـﺰان. وﻳﮋﮔـﻲ. ﻫـﺎ. ی. ﻛﺎرآﻓﺮﻳﻨﺎﻧـــﻪ. ی. داﻧــﺸﺠﻮﻳﺎن و در …

سنجش و آموزش – اقدام پژوهی

به عبارتی اقدام پژوهی یعنی: آزمایش عملی ایده‌ها به عنوان وسیله افزایش دانش پیرامون برنامه و یا در جهت بهبود برنامه آموزشی، روند آموزش و یادگیری(کمیس و ام.س تاگارت[۱]،۱۹۸۲) … معلمان پژوهنده به روش‌ها، برداشت‌ها و ادراک خود بیشتر توجه می‌کنند و به کل موضع خود نسبت به فرایند آموزش دقیقتر می‌نگرند. …. پیشینه ی تحقیق و مبانی نظری :.

تحقیق اضطراب و نظریه های آن، اضطراب ریاضی و … – پیشینه …

رستم اوغلی خیاوی، زهرا (۱۳۹۱).ارتباط حرمت خود و خودکارامدی با اضطراب ریاضی دانش آموزان.مجله روانشناسی مدرسه.۶٫(۱).۷. آقازاده، محرم؛ واحدیان، محمد (۱۳۷۷) ، مبانی نظری و کاربردهای آموزشی نظریه فراشناخت، تهران، نشر نورپردازان. بال، ساموئل(۱۹۹۸). انگیزش در آموزش و پرورش.ترجمه علی اصغر مسدد،(۱۳۷۳).شیراز: انتشارات دانشگاه شیراز.

[PDF]ﺑﻪ ﻧﺎم ﺧﺪاوﻧﺪ ﺑﺨﺸﻨﺪه ﻣﻬﺮﺑﺎن

۶ خرداد ۱۳۸۷ – ﻳﺖ آﻣﻮزﺷﻲ. داﻧﺸﮕﺎه آزاداﺳﻼﻣﻲ واﺣﺪﮔﺮﻣﺴﺎر. ﻣﻘﺎﻻت اﻳﻦ ﻣﺠﻠﻪ. در. ﭘﺎﻳﮕﺎه اﺳﺘﻨﺎدی. ﻋﻠﻮم. ﺟﻬﺎن اﺳﻼم. ISC. ﻧﻤﺎﻳﻪ. ﻣﻲ ﺷﻮد . ﻣﻘﺎﻻ. ت اﻳﻦ ﻣﺠﻠﻪ در ﭘﺎﻳﮕﺎه اﻃﻼﻋﺎت ﻋﻠﻤﻲ ﺟﻬﺎد داﻧﺸﮕﺎﻫﻲ sid. ﻧﻤﺎﻳﻪ ﻣﻲ ﺷﻮد …… ﺑﺮای داﻧﺶ آﻣﻮزان و. ﻛﺎرﻛﻨﺎن. /. ﺑﻬﺒﻮد ﻋﻤﻠﻜﺮد داﻧﺶ آﻣﻮزان از ﻃﺮﻳﻖ ﺷﺎد و ﺑﺎ ﻧﺸﺎط ﻛﺮدن ﻣﺪارس. /. ﺑﺎزاﻧﺪﻳﺸﻲ و. ﻧﻮاﻧﺪﻳﺸﻲ در ﻓﺮآﻳﻨﺪ آﻣﻮزش. /. اﻳﺠﺎد آراﻣﺶ در ﻣﺤﻴﻂ، ﺑﻬﺒﻮد رواﺑﻂ و ﺿﻮاﺑﻂ . ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی.

[PDF]شریف زاده

توسط شریف زاده – ‏۲۰۱۵
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ – ﮔﯿﺮی. از ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﺧﻮداﺟﺮای ﻣﺤﻘﻖ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺑﺎ. ﺗﮑﯿﻪ ﺑﺮ ﻧﻈﺮﯾﻪ. ﻫﺎی. ﮐﺎﺷﺖ. و. ﺳﺎﺧﺖ. ﯾﺎﺑﯽ. ﮔﯿﺪﻧﺰ. ﺻﻮرت. ﮔﺮﻓﺘﻪ. اﺳﺖ . ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣﺎری اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﻫﻤﻪ. ۱۲۷۱٫ داﻧﺶ. آﻣﻮزان. دﺑﯿﺮﺳﺘﺎﻧﻬﺎی. ﺷﻬﺮ. ﻓﺮﯾﺪوﻧﮑﻨﺎر ….. ﺑـﺮ. ﻫﻮﯾﺖ دﯾﻨﯽ داﻧﺶ آﻣﻮزان دﺑﯿﺮﺳﺘﺎﻧﻬﺎی ﺷﻬﺮ ﻓﺮﯾﺪوﻧﮑﻨﺎر ﭘﺮداﺧﺘﻪ ﺷﺪ . ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. ﻗﺴﻤﺖ ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ ﺷﺎﻣﻞ دو ﺑﺨﺶ ﮐﻠﯽ ﭼﻬﺎرﭼﻮب ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ و ﭼﻬﺎرﭼﻮب ﻧﻈﺮی اﺳـﺖ . در. ﺑﺨﺶ ﭼﻬﺎرﭼﻮب ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ دو ﻣﺘﻐﯿﺮ …

[PDF]اختالالت خواندن و نوشتن

اهداف آموزشی. آشنایی. با. اختالالت. یادگیری. آشنایی. با. اختالالت. خواندن. آشنایی. با. روشهای. درمانی. آشنایی. با. آزمون. های. خواندن. و. نوشتن. روش و نحوه اجرای آموزش ….. براین اساس، تعریف و تبیین علل آن نیز از مبانی نظری مختلف متأثر شده است، در نتیجه تاکنون …. الگوهای عصب روان شناختی نظیر آسیب های عصب شناختی و ادراکی.

[PDF]570 K – پژوهش های راهبردی امنیت و نظم اجتماعی

۲۰ فروردین ۱۳۹۳ – در تحقیقی با عنوان. ” رفتارهای پرخیرر. در نوجوانان مدارس راهنمایی و دبیرستان های شرهر تهرران. ،”. تعداد. ۳۱۱٫ دانش آموز دختر و پسر را در مناطق. ،۴۱٫ ۴۹٫ و. ۴۱ …. مواد مورد انتظار را تبییت کرد . مبانی نظری. رویکردهررای مختلفرری در جامعرره. شناسرری، برره تبیرریت مقولرره. بزهکاری. و رفتارهای پرخیر پرداختند که در …

[PDF]وشنود تدوین و اعتبار یابی الگوی طراحی آموزشی مبتنی … – …

ترین روش ارتباطی است که منجر درک و فهم. مشترک و یادگیری می. شود. رویکرد. ها. ی یادگیری سازنده. گرایی و ارتباط. گرایی سهم عمد. ه. ای در توجه به گفت. وشنود به. عنوان یک. شیوه ارتباطی و آموزشی داشت. اه. ند. هدف این پژوهش تدوین و اعتباریابی الگوی طراحی آموزشی مبتنی. بر گفت. وشنود است. روش: روش پژوهش نظریه زمین. اه. ی.

[PDF]عنوان مقاله: چکیده:

در پژوهش حاضر سعی شده است بر اساس نظریه تجزیه یافته رفتار برنامه ریزی شده، عوامل مؤثر. بر پذیرش دولت الکترونیک در بین … مبانی نظری و پیشینه پژوهش. دولت الکترونیک. دولت الکترونیک، در واقع …. مطلوب تر و ادراک بیشتر از کنترل رفتاری، قصد فرد را برای بروز رفتار قوی تر خواهد کرد. کنترل رفتاری درک شده. سازه کنترل …

[PDF]اصل مقاله (۸۵۶۰ K) – تحقیقات مدیریت آموزشی – دانشگاه آزاد …

یادگیری دانش آموزان ابتدایی از دیدگاه معلمان ابتدایی شهر دماوند نقش دارد؟ یا که خیر. مبانی نظری. نظریات اعتماد به نفس در کودکان. نظریه کوپر اسمیت: کوپرا سمیت خویشتن پنداری را عامل بسیار مهمی در ایجاد رفتار میداند و عقیده دارد افرادی که. خویشتن پنداری مثبت دارند، رفتارشان اجتماع پسندتر از افرادی است که خویشتن پنداری آنها …

[PDF]ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﺪﻣﺎت درﺻﻨﻌﺖ ﻫﺘﻠﺪاری از ک ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن ا درا ﻣﺤﯿﻂ ﻓﯿ – مطالعات …

ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﻧﺸــﺎن. ﻣﯽ. دﻫﺪ. ﮐﻪ ﻣﺤﯿﻂ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ ﺑﺮ. رﺿﺎﯾﺖ. ﻧﻬﺎﯾﯽ. ﻣﺸﺘﺮی از ﺧﺪﻣﺎت. ﺗﺄﺛﯿﺮ. ﺧﻮاﻫﺪ ﮔﺬاﺷﺖ . ﻫﺪف از اﻧﺠﺎم اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺑﺮرﺳـــﯽ. ﺗﺄﺛﯿﺮ. ﻣﺤﯿﻂ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ ﺑﺮ ادراک ﻣﺸـــﺘﺮﯾﺎن از ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﺪﻣﺎت در. ﺻــﻨﻌﺖ ﻫﺘﻠﺪاری …. ﻋﻮاﻣﻞ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ(ﻣﻠﻤﻮس) ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﺪﻣﺎت در ﺻﻨﻌﺖ ﻫﺘﻠﺪاری . رﺗﺒﻪ. ﺑﻨﺪی. ﻋﻮاﻣﻞ ﻧﺎﻣﻠﻤﻮس ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﺪﻣﺎت در ﺻﻨﻌﺖ ﻫﺘﻠﺪاری. ﻣﺒﺎﻧﯽ. ﻧﻈﺮی و. ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. -. ﮐﯿﻔﯿﺖ: ﺳــﺎزﻣﺎن. اﺳــﺘﺎﻧﺪارد. ﻫﺎی ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ.

[PDF]خودکارآمدی و انگیزش بررسی رابطه درگیری آ – دوفصلنامه …

توسط سماوی – ‏۲۰۱۷
چکیده. هدف: هدف این پژوهش، بررسی. رابطه. درگیری. های تحصیلی، خودکارآمدی و انگیزش. تحصیلی با پیشرفت تحصیلی در. دانش. آموزان دبیرستانی بندرعباس بود. ….. گذشـته و مبـانی نظـری موجـود،. در. ایـن. تحقیـق. رابطـه خودکارآمـدی. تحصـیلی. ،. انگیـزش تحصـیلی. ، ابعـاد د. رگیـری تحصـیلی. بـا. پیشـرفت تحصـیلی. دانـش. آمـوزان.

[PDF]وزارت بهــداشت ،درمـان وآمــوزش پزشــکی – دانشگاه علوم پزشکی …

بر نامه آموزشی. رشته. تخصصی. روانپزشکی. تاریخچه وسیرتکاملی. دوره در جهان وایران. : الف. : در جهان. : روانپزشکی را بعنوان کهن. ترین فن و تاز. ه. ترین علم در دانش ….. ی آموزشی. : عناوین درو. س نظری عمومی ضروری. ردیف. موضوع. ) syllabus. (. 0-. روش تحقیق شامل. ❖. روش. شناسی پژوهش و مبانی همه. گیر. ی. شناسی در روان. پزشکی. روش.

[PDF]دریافت متن کامل فصلنامه مطالعات راهبردی زمستان ۹۵ – مرکز …

۳۰ بهمن ۱۳۹۱ – ۱- دانشجوی دکترای مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، مرکز تحقیقات مدیریت ارائه خدمات سالمت، پژوهشکده. آینده پژوهی در … داده ها مورد تحلیل قرار گرفته و مدیریت مبانی شناختی – هنجاری صورت می پذیرد در این مرحله، … میرشاه والیتی فرزانه ، نظری زاده فرهاد, آینده پژوهشی مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی، ۱۳۸۹٫ ۲٫

[PDF]بررسی رفتار تسهیم دانش کارکنان در یک سازمان با … – …

تسهیم دانش اثربخش میان کارکنان می تواند به طور قابل مالحظه ای بر زمان،. هزینه و کیفیت فعالیت های تحقیق وتوسعه در چنین سازمان هایی تاثیر بگذارد. پژوهش حاضر با هدف بررسی نحوه. شکل گیری رفتار تسهیم دانش در یک سازمان با فناوری پیشرفته مبتنی بر نظریه رفتار برنامه ریزی شده انجام شد. برای. این منظور ضمن مرور ادبیات، …

[PDF]دریافت فایل

۳ بهمن ۱۳۵۲ – تحقیق، یافته ها، بحث و نتیجه گیری و منابع )درون متنی. و پایانی( به … مقطع تحصیلی. دانش کده و دانش گاه. محل تحصیل. پای گاه اینترنت ی: نام پای گاه اینترنت ی. )تاریخ به روز. رسانی(. تاریخ بازیابی. … در باب فرهنگ، فراچنگ می آید؛ پـرداختن به نظریه فرهنگ در میان فیلسوفان مسلمان پیشینه.

[PDF]اصل مقاله (۱۰۰۷ K) – فصلنامه انتظام اجتماعی‌

توسط جوادیان – ‏۲۰۱۷
یافتهها: نتایج نشان داد که بین حمایت اجتماعی ادراک شده با اعتماد اجتماعی استفاده کنندگان از حمل و نقل … استادیار دانشگاه علوم انتطامی، نویسنده مسئول …. مبانی نظری پژوهش. با واکاوی مفهومی و کارکردی اعتماد اجتماعی می توان استدلال کرد که روابط و مشارکت. اجتماعی خمیره مایه اعتماد اجتماعی است در قالب اعتماد اجتماعی بین شخصی و …

[PDF]ﺧﻼﻗﻴﺖ داﻧﺶ آﻣﻮزان ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ و ﺷﻨﺎﺧﺖ ﺑﺮ آﻣﻮزش راﻫﺒ

۳ مهر ۱۳۸۹ – ﺗﺎرﻳﺦ ﭘﺬﻳﺮش ﻣﻘﺎﻟﻪ. ۲۸/۱۰/۸۹٫ ﭼﻜﻴﺪه. اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺑﺮرﺳﻲ. ﺗﺄﺛﻴﺮ. آﻣﻮزش راﻫﺒﺮدﻫﺎی ﻓﺮاﺷﻨﺎﺧﺖ ﺑﺮ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ و ﺧﻼﻗﻴﺖ داﻧﺶ آﻣﻮزان. ﭘﺴﺮ ﭘﺎﻳﻪ ی ﭘﻨﺠﻢ ﺷﻬﺮ ﺧﺮاﻣﻪ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ . روش ﭘﮋوﻫﺶ، ﺷﺒﻪ …. ﺑﺮآﻣﺪه از ﺑﻨﻴﺎن. ﻫﺎی. ﻧﻈﺮی و. ﺗﺠﺮﺑﻲ ﻣﺴﺘﺤﻜﻢ و. ﻗﺎﻧﻊ ﻛﻨﻨﺪه ای اﺳﺖ. ﻛﻪ ﺑﺮﺧﻲ از ﻣﺒﺎﻧﻲ آن را ﻣﻲ ﺗﻮان در آﺛﺎر ﻣﺮﺑﻮط. ﺑﻪ رواﻧﺸﻨﺎﺳﻲ رﺷﺪی. -. ﺷﻨﺎﺧﺘ. ﻲ ﺟﺴﺘﺠﻮ ﻛﺮد. ﺑﺮ . ﭘﺎﻳﻪ. ی. دﻳﺪﮔﺎه ﭘﻴﺎژه،. ﻓﺮاﮔﻴﺮﻧﺪﮔﺎن.

قدرت نرم و هویت فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران

از این منظور نگارنده از جایگاه «هویت فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران در معادلات قدرت نرم» سؤال نموده و به منظور ارایه پاسخی مناسب برای این پرسش، عناصر نظریه قدرت نرم در … حیدری، اکوانی و کشفی (۱۳۹۲) در پژوهشی با عنوان «رسانه ها و هویت فرهنگی: مطالعه دانش آموزان متوسطه شهر یاسوج» در مورد پیامدهای هویتی رسانه ها براساس دیدگاه نقش …

[PDF]ﮐﺘﺎب اول ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ و رﻫﺒﺮی آﻣﻮزﺷﯽ – مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و …

ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ ﻣﮑﺎﺗﺐ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. اﻫﺪاف آﻣﻮزﺷﯽ. ﭘﺲ از ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ اﯾﻦ ﺑﺨﺶ از ﻓﺮاﮔﯿﺮ اﻧﺘﻈﺎر ﻣﯽ. رود. : -۱٫ ﻣﺨﺘﺼﺮی از ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ ﻣﮑﺎﺗﺐ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. را ﺑﯿﺎن ﮐﻨﺪ . -۲٫ ﺗﻔﺎوت اﺻﻠﯽ و ﻋﻤﺪه ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ در ﻗﺒﻞ و. ﺑﻌﺪ از ﻗﺮن ﺑﯿﺴﺘﻢ را ﺑﻪ زﺑﺎن ﺳﺎده … ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ و رﻫﺒﺮی آﻣﻮزﺷﯽ. ۶٫ ﻣﮑﺘﺐ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻋﻠﻤﯽ. ﺗﺎ ﻗﺒﻞ از ﻗﺮن ﺑﯿﺴـﺘﻢ. ،. ﻣـﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﻌﻤـﻮل در ﻣﺆﺳﺴـﺎت. ﻏﺎﻟﺒـ. ﺎً. ﻣﺘـ. ﺄ. ﺛﺮ از ﺗﺠـﺎرب و. ﻣﺸﺎﻫﺪات ﻓﺮدی و ﻏﯿﺮﻋﻠﻤﯽ ﺑﻮد ﺗﺎ اﯾﻨﮑﻪ. ﺗﯿﻠﻮر. ۱٫ ﺑﺎ اﻧﺘﺸﺎر ﮐﺘﺎب اﺻﻮل …

[PDF]الزامات و راهبردهای اخلاق حرفه‌ای در نظام آموزش عالی – فصلنامه …

دﯾﮕﺮی ﭼﻪ در ﺣﻮزه آﻣﻮزش و ﭼﻪ در ﺣﻮزه ﭘﮋوﻫﺶ، ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﻧﻈﺮی ﯾﺎ ﮐﺎرﺑﺮدی ﻣﻠﺰم ﺑﻪ ﺗﺎﮐﯿﺪ ﺑﺮ ﻣﻔﺎ. ﻫﯿﻢ اﺧﻼق ﺣﺮﻓﻪ … ﻫﺎ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان آزﻣﻮدﻧﯽ. ﻫﺎی. ﭘﮋوﻫﺶ و اﺧﻼق ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ اﺟﺮای ﭘﮋوﻫﺶ و داﻧﺶ. ﭘﮋوﻫﯽ . رﻋﺎﯾﺖ اﺻﻮل اﺧﻼق ﺣﺮﻓﻪ. ای ﺗﻮﺳﻂ اﺳﺎﺗﯿﺪ ﺑﺎ ﺗﻮﺟـﻪ ﺑـﻪ ﻧﻘـﺶ. ﻣـﻮﺛﺮی ﮐـﻪ ﺑـﺮ ﻋﻤﻠﮑـﺮد. ﻓﺮاﮔﯿﺮان دارﻧﺪ از ارزش ﺧﺎﺻﯽ ﺑﺮﺧﻮردار اﺳﺖ . ﻧﺘﯿﺠﻪ. ﮔﯿﺮی ….. ادراک اﺧﻼﻗــﯽ درﺣــﻮزه آﻣــﻮزش ﻋــﺎﻟﯽ ﺑــﺎ ادراک ﺟﻤﻌــﯽ اﺳــﺎﺗﯿﺪ و. داﻧﺸﮕﺎﻫﯿﺎن …

بررسی تاثیر فعالیت های فوق برنامه – مگ تز:::: برگزاری …

هدف مطالعه حاضر بررسی تاثیر فعالیت های فوق برنامه بر خودکارامدی تحصیلی و عملکرد تحصیلی دانش آموزان دختر مقطع راهنمایی شهرستان بندرعباس بود. این تحقیق از … ۱-۶ فرضیه های تحقیق.. ۸. ۱-۷ محدوده تحقیق.. ۸. ۱-۸ تعریف واژه ها و اصطلاحات تحقیق.. ۸. خلاصه فصل اول. ۱۰. ۲-۱- بخش اول: پیشینه مبانی فعالیت های فوق برنامه. ۱۳.

[PDF]personality styles – Baqiyatallah University of Medical …

توسط M Ahanchian – ‏۲۰۱۴ – ‏بیان شده در ۲ یافته – ‏مقالات مرتبط
دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، دانشگاه عالمه طباطبایی، تهران، ایران. ۳٫ گروه …. ای است که خودتنظیمی در یادگیری و به. ویژه یادگیری. آموزشگاهی دارد. ۵۴]. [. در نظام آموزشی کنونی نیز از یادگیرنده. انتظار می. رود. که عالوه بر حفظ دانش، توان درک،. فهم و کاربرد ….. از آنجا که مبانی نظری و پیشینه تجربی تحقیق، در مورد رابطه. متغیرهای …

[PDF]مطالعات بازی – بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

در تاریخچه این موضوع میان رشته ای. نشان می دهد …. درک محتوا می دانند. )کانلی و همکاران،. ۲۰۱۲( به طور مشابه، محققان دانشگاه گِنت. )۲۰۱۰( که حاصل یافته های آزمایشی خود۲۹٫ را طی مقاله ای به نام “ادراکات دانش آموزان. در خصوص ….. هدف نهایی: هدف از بکارگیری یک بازی آنالین برای یادگیری در آموزش عالی، ممکن ساختن دانش نظری پیچیده است.

پایان نامه بررسی رابطه راهبردهای یادگیری خودتنظیمی …

پایان نامه بررسی رابطه راهبردهای یادگیری خودتنظیمی وباورهای انگیزشی با پیشرفت تحصیلی دانش¬آموزان سوم متوسطه ناحیه ۲ شهر بندرعباس در سال تحصیلی ۹۲-۹۱ گروه … بر طبق نظریه گارسیا[۲۰] و پینتریج (۱۹۹۴)، مؤلفه انتظار به باورهای دانش‌آموزان در مورد این که آن‌ها چگونه تکالیفشان انجام میدهند اشاره دارد، مولفهی ارزش به دلایل …

رضایت مشتری و وفاداری – پایان نامه، پروپوزال، مبانی نظری و …

کیفیت مفهومی پویا است، که با تجربه مشتری و تغییر و اصلاح در درک مشتری از محصول تغییر می‌یابد. رضایت مشتری عملکرد متفاوتی از انتظار و درک مشتری است. ارتباط مشتری به ایجاد رابطه‌ای مثبت بین مشتری و شرکت کمک می‌نماید. از این رو تحقیق در مورد رابطه بین ارتباط مشتری و رضایت مشتری بسیار مهم است.

[DOC]فهرست عناوین مقالات فصلنامه تعلیم و تربیت از شماره ۱ الی ۸۰

آزمون چند گزینه ای و تأثیر آن بر یادگیری دانش آموزان، محتوای آموزش و پرورش تدریس معلم ۲۹۷٫ آزمون جامعه … آموزش تخصصی معلمان (دیدگاهی ادراکی در تربیت معلم) ۲۹۱ …. بازنگری تجربه برنامه ریزی توسعه آموزش و پرورش در ایران: فنون و شیوه های برنامه ریزی (تجربه سالهای ۱۳۲۷-۱۳۷۸) بخش دوم: مبانی نظری و پیشنهادهای اصلاحی ‌۵۰۲٫

[DOC]فصل دوم مبانی نظری تحقیق – دانشگاه صدا و سیما

سوالها و گویه ها در پرسشنامه و در پیوست پایان نامه موجود است. در این تحقیق برنامه‌سازی خلاق، توسط مقیاس محقق و بر مبنای طیف پنج قسمتی لیکرت ساخته شده است. فصل دوم. مبانی نظری تحقیق. ۱-۲- تحقیقات پیشین. برای پیشینه تحقیق، که به منظور دستیابی به مطالعات و تحقیقات انجام شده در زمینه خلاقیت صورت گرفت، به …

حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی رضائی تهرانی

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ – .۵ دوره آموزشی زبان تخصصی انگلیسی ویژه پژوهشگران دانشگاه علوم اسلامی رضوی ) ترجمه. متون فلسفه دین ۱۲۰ ساعت (. سوابق پژوهشی : مقالات. -۱ پیامد های فلسفی قضایای ناتمامیت گودل در فلسفه ذهن ، فلسفه ریاضیات … -۸ مبانی نظری مدل سازی و اصول حاکم بر روش شناسی سنجش در دینداری مطلوب ، پژوهشهای.

وبلاگ شخصی فریدون مخانی صدقیانی – روش تحقیق

اما باید توجه داشت که انتخاب یک موضوع مناسب تحقیق در یک رشته از علوم، نیاز به آشنایی با اصول، قوانین و نظریه های علمی تشکیل دهنده ی آن رشته و شناسایی آخرین پیشرفت های آن دارد. بر این اساس ….. را در بر دارد،مثال: «سطح پیشرفت درسی دانش آموزان پایه سوم ابتدایی مدارس تهران در آزمون پیشرفت تحصیلی چگونه است؟ یا «طرز …

[PDF]مطالعه تاثیر کیفیت خدمات بر رضامندی بیماران … – مجله …

دانشیار گروه مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، دانشکده علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسالمی، واحد علوم و تحقیقات تهران، تهران، ایران۲٫ کارشناس ارشد مدیریت … کیفیـت خدمـات نوعـی قضاوت اسـت که مشـتریان بر اسـاس ادراک. خـود پـس از یـک فراینـد …. تخصـص گرایـی هم براسـاس بررسـی مبانی نظری و پیشـینه پژوهش. بـه پرسشـنامه اضافه …

[PDF]بندی عوامل مؤثر بر رضایتمندی مشتریان بانک شهر … – …

۲۷ خرداد ۱۳۹۴ – ها و ارزش ادراکی. فرایند ارا. ئ. ه خدمات. تشکیل شده است . نوع تحقیق توصیفی از نوع همبستگی است. جامعه آماری. پژوهش، کلیه مشتریان بانک شهر. است. که از این تعداد با استفاده. از فرمول … ۱۳۹۴ .۱٫ استادیار دانشکده مدیریت. ،. دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی … مبانی نظری و پیشینه پژوهش. اهمیت دستیابی به رضایت …

مقالات آموزشی – دبیرستان پسرانه بحرالعلوم

بازتولید محتوای آموزشی و کتاب های درسی، زمینه دستیابی دانش آموزان به مراتبی از حیات طیبه و برقراری. جامعه عدل مهدوی … مورد انتظار، کمیته های هفت گانه تخصصی به شرح ذیل تشکیل شد: ۱ کمیته ….. دوره های آموزش عمومی و متوسطه دوم و ساحت های تعلیم و تربیت با استفاده از مبانی نظری سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تهیه و همراه.

روش تحقیق پیشرفت تحصیلی مدارس شبانه روزی دولتی و …

روش تحقیق پیشرفت تحصیلی مدارس شبانه روزی دولتی و غیر دولتی ادبیات و پیشینه تحقیق : نتایج چندین مطالعه، همبستگی شایان توجهی (۶/۰-۴/۰) بین پیشرفت … همچنین بر اساس نظریه خود ارزشی و زنجیره پیشرفت توانایی، دانش آموزان مبتلا به انتظار پیشرفت پایین، ممکن است تدابیر اجتناب از شکست، از جمله طفره رفتن را …

[PDF]بررسی رابطه ی مصرف رسانه های جمعی با میزان دینداری در میان …

در گذشـته سـهم عمـده ای از معـارف دینـی از طریـق چهـره بـه چهـره و در قالـب دانـش … همچنیـن این تحقیق. در پـی پاسـخ بـه ایـن پرسـش های اساسـی اسـت کـه وضعیـت دینـداری دانشـجویان بـه چـه. صــورت اســت؟ میــزان اســتفاده از رســانه های جمعــی در میــان ….. نظـری ایـن انتظـار وجـود دارد کـه از یـک سـو، اسـتفاده از برنامه هـای پخـش شـده از ایـن.

موضوع | پژوهش‌کار: راهنمای پژوهش و پژوهشگران

مبانی فلسفی پژوهش و روش‌های پژوهش کمی; مبانی و روش‌های پژوهش کیفی; مبانی و روش‌های پژوهش ترکیبی; ملزومات طراحی پژوهش; مطالعه و نگارش مبانی نظری; مطالعه و نگارش پیشینه پژوهش; رصد شکاف دانشی و بیان مسئله; طراحی مدل مفهومی پژوهش. روایی و پایایی، همچون سایر روش‌های پژوهش، یکی از ارکان رویکرد کمی حین بررسی یک …

[PDF]ﻫﺎی ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ اﺳﻼﻣﯽ ی ﭘﮋوﻫﺶ ﻣﺠﻠﻪ داﻧﺸﮑﺪه ادﺑﯿﺎت و

توسط نصرتی هشی – ‏۲۰۱۶
ﻣﺒﺎﻧﯽ. ادراک. ﻣﻮردﺗﻮﺟﻪ. ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ. و. ﭘﺮورش. ﺗﻮأم. ﺟﺴﻢ و ﻧﻔﺲ، ﺗﻌﻘﻞ و اﻧﺪﯾﺸﻪ ورزی، ﺗﻬﺬﯾﺐ. ١ . داﻧﺸﮕﺎه اﺻﻔﻬﺎن . ﭘﺴﺖ اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ. ﻧ. ﻮﯾﺴﻨﺪه ﻣﺴﺌﻮل. : co. yahoo. @. 1367 alnosrati. Kam. درﯾﺎﻓﺖ ﻣﻘﺎﻟﻪ. /۳: …. ﺟﺎﯾﮕﺎه. ﻣﻌﺮﻓﺖ. ﺷﻨﺎﺧﺘ. ﯽ. ﻋﻘﻞ ﻓﻌﺎل در اﻧﺪﯾﺸﻪ. اﺑﻦ. ﯿﺳ. ﻨﺎ. ، ﻧﻮروزی و ﺷﻬﺮﯾﺎری. (. ۱۳۹۱٫ ) ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ ﺑﺮ ﭘﯿﺎﻣﺪﻫﺎی. ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﻋﻘﻞ ﻧﻈﺮی از دﯾﺪﮔﺎه. اﺑﻦ. ﯿﺳ. ﻨﺎ. ، ﻧﻮروزی، ﻧﺼﺮﺗﯽ ﻫﺸﯽ و ﻫﻤﮑﺎران. (. ۱۳۹۲٫ ) درآﻣﺪی ﺑﺮ.

مبانی نظری پایان نامه عملکرد تحصیلی – پروپوزال و تحلیل …

مبانی نظری پایان نامه عملکرد تحصیلی: مشخصات این متغیر: شرح متغیر: تاریخچه ارزیابی عملکرد به قرن هفتم هجری برمی‌گردد. این موضوع نخستین بار از سوی خواجه رشیدالدین … نظریه انتظار معلم معلمان گاهی اوقات با رفتارهای خویش به شکل گیری ادراک کفایت در دانش آموزان یاری می رسانند. مثال، دانش آموزی را در نظر بگیرید که در درس …

[DOC]تحقیقات انجام شده در خارج از کشور

ضرورت و اهداف مساله ۲۰٫ نظریه های رفتاری ۲۲٫ نظریه های شناختی ۲۲٫ اضطراب و نوجوانی ۲۴٫ اضطراب و پیشرفت تحصیلی ۲۵٫ اهداف تحقیق ۲۶٫ پیشینه تحقیقات ۲۷ ….. افت تحصیلی صرفاً در تجدیدی خلاصه نمی شود می تواند شامل هر دانش آموز و هر دانشجوی شود که اکتسابهای دانشجویی و آموزشگاهی او کمتر از توان بالقوه و حد انتظار اوست .

[PDF]چالش های آموزش حسابداری در ایران از دید شاغلین حرفه و مراجع …

ﺩﺭ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎ ﻧﻴﺰ ﺧﻼ. ء. ﻫﺎﻱ ﻣﻠﻤﻮﺳﻲ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ . ﺑﻪ ﻋﺒﺎﺭﺕ ﺳﺎﺩﻩ ﺗﺮ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻴﻜﻪ ﺍﺯ ﻳﻚ ﺳﻮ ﻣﺎ ﺑﺎ ﻣﺎﺯﺍﺩ ﻧﻴﺮﻭ ﻫﺎﻱ ﺩﺍﺭﺍﻱ ﻣﺪﺭﻙ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻫﻲ. ﺣﺴﺎﺑﺪﺍﺭﻱ ﻣﻮﺍﺟﻪ ﻫﺴﺘﻴﻢ ﺩﺭ ﺳﻤﺖ ﺩﻳﮕﺮ ﻛﺎﺭﻓﺮﻣﺎﻳﺎﻥ ﻣﺎ ﺩﺭ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﻛﺎﺭ ﺍﺯ ﻛﻤﺒﻮﺩ ….. ﻫﺎﻱ ﺗﺤﻘﻴﻖ. ﻭ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﺁﻥ ﻫﺎ. ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻳﺎﻓﺘﻪ ﻫﺎﻱ. ﺳﻨﺎﻳﻲ. (. ۱۳۸۵٫ ) ﺩﺭ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﺗﺠﺰﻳﻪ ﻭﺗﺤﻠﻴﻞ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﺁﻣﻮﺯﺷﻲ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎ. ﻭ. ﻧﻴﺎﺯﻫﺎﻱ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻋﺎﻟﻲ ﻛﺸﻮﺭ. ﻛﻪ. ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻛﺮﺩ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻋﺎﻟﻲ ﻛﻨﻮﻧﻲ ﺗﺤﺖ ﻳﻚ ﺍﻟﮕﻮﻱ ﻣﻨﺴﻮﺥ ﻭ ﻗﺪ.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *