دانلود کاملترین فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق امیدواری

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری و پیشینه تحقیق امیدواری

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق امیدواری بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید ها ۲۱
فرمت فایل doc
حجم فایل ۶۵ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۷۳

مبانی نظری و پیشینه تحقیق امیدواری

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود مبانی نظری پایان نامه رشته روانشناسی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق امیدواری

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
توضیحات:
فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc
بدون هیچ تگ و تبلیغات، قابلیت پرینت دارد
منبع و تولید در انحصاری در :فروشگاه ساز فایلینا
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مقدمه مبانی نظری امیدواری

امید
۱-۵-۳-۱-تعریف مفهومی امید
فرآیندی شناختی که افراد به وسیله آن، فعالانه اهداف خود را دنبال می کنند اشنایدر ، (۱۹۹۱،بیه نقل از اشنایدر،۲۰۰۰) امید فرایندی است که طی آن افراد (۱) اهداف خود را تعیین می کنند، (۲) راهکارهایی برای رسیدن به آن هدف خلق می کنند و (۳) انگیزه لازم برای به اجرا درآوردن این راهکارها را ایجاد کرده و در طول مسیر حفظ می کنند. امیدواری راهبردی و عاملی دو مؤلفه الگوی امید شناخته می شوند
(اشنایدر، ۲۰۰۰).

۱-۵-۳-۲-تعریف عملیاتی امید

با استفاده از پرسش نامه امید بزرگسالان اشنایدر سنجیده می شود که یک
پرسش نامه خود گزارشی مشتمل بر ۱۲ سؤال است که توسط اشنایدر و همکاران در سال ۱۹۹۱ ساخته شده و ویژگی های روان سنجی آن مورد تأیید قرار گرفت(اشنایدر،۱۹۹۱؛به نقل از اشنایدر،۲۰۰۰).

۱-۵-۳-۳- تعریف عملیاتی مولفه های امید

امیدواری عاملی: امیدواری عاملی با اظهار به قدرت، تعیین اهداف مناسب، دنبال کردن اهداف تعیین شده با تمام وجود، تکیه بر تجربه های گذشته برای تضمین آینده و اقرار به امکان وجود موقعیت های بزرگ در زندگی مشخص می شود.
امیدواری راهبردی: امیدواری راهبردی با اعتقاد به وجود راه حل های زیاد برای مسائل، فکر کردن به راه حل های زیاد در رهایی از مشکلات و اعتقاد به وجود راه حل در شرایط ناامید کننده مشخص می شود.
اشنایدر و لوپز (۲۰۰۲) می گویند که امید به نحو روشن در دوره نوزادی، کودکی و نوجوانی رشد می کند. در پایان نخستین سال زندگی، پایداری شیء و طرحواره های علّت و معلولی به نوزادان امکان می دهد که در مورد گذرگاه های معطوف به هدف تفکرات پیش بینانه داشته باشند. مهارت اشاره کردن که در پایان سال اول رشد می کند به نوزادان امکان می دهد که هدف های خود را نشان دهند.
کودکان در سال دوم یاد می گیرند که فعالیت های هدفمندی را برای پی گیری گذرگاه ها به سوی هدف های مطلوب به اجرا بگذارند. اندیشه خود به عنوان یک کارگزار در این دوره تکامل پیدا می کند. یکی از مهمترین مهارت های مرتبط با امید که در سال دوم آموخته می شود این اندیشه است که می توان گذرگاه های اطراف موانع را نیز در نظر گرفت و فعالانه آنها را دنبال کرد. این فرایند رویارویی با موانع، در نظر گرفتن راه-های اطراف آنها، و سپس به اجرا گذاشتن فعالانه این نقشه ها هسته تکوین امید را تشکیل می دهند. راتر (۱۹۹۴،به نقل از اشنایدر و لوپز،۲۰۰۲) در مؤسسه روانپزشکی در لندن غلبه بر چنین موانع و ناملایمات را به فرایند ایمن-سازی روانی مرتبط ساخته و بازده آن را انعطاف پذیری خوانده است. احساس ایمنی کودک نسبت به دلبستگی به مراقبان خود و بافت بین فردی که در آن با ناگواری ها کنار می آیند امری حساس و تعیین کننده است. کودکانی که با امنیت به والدین و مراقبان خود دلبستگی دارند و از حمایت اجتماعی کافی برای کنارآمدن با ناملایمات برخورداند انعطاف پذیری و امید را پرورش می دهند(راتر،۱۹۹۴ ؛به نقل از اشنایدر و لوپز،۲۰۰۲).
در دوره پیش دبستانی از ۳ تا ۶ سالگی، رشد سریع زبان، تفکر شهودی پیش عملیاتی، علاقه به داستان گویی، و امور روزمره قابل پیش بینی، امکان رشد بیشتر طراحی گذرگاه های امیدوار در رویارویی با موانع و مشکلات را فراهم می آورد. رشد جسمانی کودک به وی امکان می دهد تا مهارت های پیچیده ای را با اجرای نقشه های خود پرورش دهد. وقتی توانایی ایجاد همدلی با دیگران در اواخر سال های پیش دبستانی شروع به رشد می کند، کودکان آگاه می شوند که برنامه ریزی برای دنبال کردن گذرگاه ها به سوی هدف های باارزش گاهی ممکن است به دیگران کمک کند تا هدف های ارزشمند را دنبال کنند و یا اینکه آنها را از این کار باز دارد. رشد چشم انداز به کودکان پیش دبستانی امکان می دهد که خواسته های دیگران را در
نقشه های خود منظور کنند (اشنایدر و لوپز،۲۰۰۲).
در دوره کودکی میانی و نوجوانی مهارت های تفکر منطقی سریع تر از مهارت های تفکر شهودی، مهارت های حافظه ای، مهارت های خواندن، و مهارت های چشم انداز اجتماعی پیشرفته، رشد می کند. این امر امکان برنامه ریزی امیدوارنه و پیچیده و دنبال کردن گذرگاه ها به سوی هدف های ارزشمند، و اقدام در یک بافت اجتماعی با در نظرگرفتن خواسته های والدین، خواهر و برادر، همگنان و آموزگاران را فراهم می سازد (اشنایدر و لوپز،۲۰۰۲).
در نوجوانی، مهارت های تفکر انتزاعی در نوجوانان رشد می کند. این مهارت ها اداره مسائل پیچیده شامل: افزایش خودمختاری از والدین، ایجاد روابط صمیمی انحصاری، و پرداختن به نقشه های شغلی را آسان می سازند. این چالش ها فرصت هایی را برای برنامه ریزی امیدوارانه و دنبال کردن امیدوار طرح ها به رغم کمبودها و موانع فراهم می آورند (اشنایدر و لوپز،۲۰۰۲).
کودکانی که سرشت امیدوارنه را پرورش می دهند معمولاً والدینی دارند که به عنوان سرمش های نقشی امیدوار عمل می کنند، و در تدوین و اجرای طرح ها برای از میان برداشتن موانع و دستیابی به اهداف ارزشمند، آنان را راهنمایی می کنند. این کودکان، وابستگی ایمن به والدین خود دارند که برای آنها محیط خانوادگی گرم و با ساختاری را فراهم می سازند ودر این محیط، مقررات به گونه ای ثابت و قابل پیش بینی به اجرا در می آید و تعارض ها نیز به گونه ای قابل پیش بینی و مناسب حل می شود (اشنایدر و لوپز،۲۰۰۲).
برخی از کودکان، اما نه همه آنها، که نادیده گرفته شده اند، مورد بدرفتاری قرار گرفته اند، داغدیده اند، یا با تعارض های بین شخصی پایدار و ناشی از جدایی یا طلاق والدین مواجهند، نمی توانند سرشت امیدوارانه را پرورش دهند. کودکانی که در محیط خانوادگی آکنده از استرس بزرگ می شوند احتمال بیشتر دارد که در شرایط خاصی انعطاف پذیر و امیدوار بارآیند. اول اینکه، این کودکان در می یابند که والدینشان مشکل دارند و لذا سرپرستی ناکافی والدین را به جای قصور شخصی، به عنوان کمبودهای والدینی رده بندی می کنند. دوم اینکه، این کودکان سایر بزرگسالان را افرادی می یابند که در شرایط معمول می توانند نیازهای آنان را از لحاظ مراقبت، کنترل و تحریک ذهنی برآورده سازند. سوم اینکه، این کودکان یک استعداد یا موهبت خاصی را در اویل زندگی خود شناسایی کرده و پالایش می دهند که امکان دسترسی به شبکه های اجتماعی حمایتی جدید را برایشان فراهم می سازد. چهارم اینکه آنان برای پرورش استعدادهای خود از انگیزه بالایی برخوردارند که با پایداری و سرسختی مشخص می شود. سرانجام، آنان گرفتاری و ناملایمات را به جای یک مانع به عنوان فرصت و چالش برای رشد و تحول تلقی می کنند ماهونی(۱۹۹۱،به نقل از اشنایدر، ۲۰۰۰).
بزرگسالان امیدوار نیمرخ روانی متمایز دارند (اشنایدر،۲۰۰۰). بزرگسالانی که از سطوح بالای امیدواری برخوردارند، در زندگی خود به اندازه سایرین شکست هایی را تجربه کرده اند، اما این باور را پرورش داده اند که می توانند با چالش ها سازش کنند و با ناملایمات کنار بیایند. آنان یک گفتگوی درونی مثبت مداوم شامل جمله هایی از این قبیل « من از عهده اش بر می آیم، تسلیم نخواهم شد» و مانند آن را اتخاذ می کنند. آنان وقتی در رسیدن به هدف های ارزشمند با موانعی روبرو می شوند،
هیجان های منفی و با شدت کم را تجربه می کنند. این امر ممکن است به این خاطر باشد که وقتی با موانع روبرو می شوند برای دستیابی به هدف های خود مسیرهای جایگزین ایجاد می کنند، یا با انعطاف هدف های قابل دسترس تر را بر می گزینند. افرادی که امید کمتری دارند وقتی با موانع غیرقابل رفع روبرو می شوند، هیجان هایشان یک توالی نسبتاً قابل پیش بینی از امید به خشم، از خشم به یأس و از یأس به بی احساسی را دنبال می کنند. افراد دارای سطوح امیدواری بالا وقتی در زندگی بزرگسالی با مسائلی مواجه می شوند، تمایل پیدا می کنند که مسائل مهم و بزرگ را به مسائل کوچک و روشن و قابل اداره تجزیه کنند ماهونی(۱۹۹۱،به نقل از اشنایدر، ۲۰۰۰).
فهرست مطالب

مبانی نظری و پیشینه امیدواری

مبانی نظری تحقیق امیدواری

۱-۵-۳-امید ۷
۱-۵-۳-۱-تعریف مفهومی امید ۷
۱-۵-۳-۲-تعریف عملیاتی امید ۷
۱-۵-۳-۳- تعریف عملیاتی مؤلفه های امید ۷
۲-۳- امیدواری ۲۸
۲-۳-۱-رشد امیدواری ۳۱
۲-۳-۲-امید درمانی ۳۳
۲-۳-۳-خوش بینی ۳۳
۲-۳-۴- خوش بینی سرشتی یا گرایشی ۳۴
۲-۳-۵- سبک تبیینی خوش بینانه ۳۴
۲-۳-۶-رشد خوش بینی ۳۵
۲-۳-۷-باز آموزی اسنادی ۳۷
۲-۳-۸- خطاهای ادراکی مثبت ۳۹
۲-۳-۹-خود فریبی ۴۰
۲-۳-۱۰-انکار و واپس رانی ۴۰
۲-۳-۱۱-توجه انتخابی و فراموشی مطلوب ۴۱
۲-۳-۱۲- نادیده گرفتن ناتوانی ۴۱
۲-۳-۱۳-خود انگاره منفی ۴۱
۲-۳-۱۴-رشد خطاهای ادراکی مثبت ۴۲
۲-۳-۱۵-اصلاح خطاهای ادراکی مثبت ۴۳
۲-۳-۱۶-خوش بینی،امیدواری و سلامت روان ۴۴
۲-۳-۱۷-پایه های عصبی زیستی خوش بینی و امیدواری ۴۴
۲-۳-۱۸-عصب زیست شناسی بدبینی ۴۴
۲-۳-۱۹- عصب زیست شناسی رفتار هدفمند خوش بینانه ۴۵
۲-۳-۲۰- عصب زیست شناسی تعامل اجتماعی خوش بینانه ۴۶
۲-۴-رابطه معنویت و امیدواری ۴۷
۲-۵- رابطه معنویت و سلامت روان ۴۷
۲-۶-رابطه امید واری و سلامت روان

پیشینه تحقیق امیدواری

منابع

مبانی نظری و پیشینه تحقیق امیدواری – آپارات

▶ ۰:۰۹

۳ روز پیش
دانلود فایل دانلود فایل اصلیhttps://goo.gl/uxnZXF دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق امیدواری بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش امیدواری و امید به زندگی(فصل دوم)

امید ویژگی مثبتی است که به وسیله اشنایدر (۱۹۹۹) معرفی شده است و از مفاهیم بسیار نزدیک به روان شناسی مثبت نگر به شمار می رود. پژوهش های متعدد به امید به عنوان یک مؤلفه ی مثبت که بر پیامدهای شناختی و عاطفی افراد مؤثر است، اشاره کرده اند. سطح بالای امید….

مبانی نظری و پیشینه تحقیق امید به زندگی(فصل دوم پایان نامه)

مبانی نظری و پیشینه تحقیق امید به زندگی(فصل دوم پایان نامه). یکی دیگر از جنبه های روان شناختی اُمید به زندگی می باشد که ارتباط نزدیکی با اضطراب اجتماعی و تصور بدنی دارد که هر چقدر اُمید در افراد پایین باشد به همان میزان اضطراب بیشتری را تحمل می کنند و از نظر شاخص تصور بدنی احساس کهتری بیشتری می کنند.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش

… نامه) مبانی نظری و پیشینه پژوهش موسیقی درمانی(فصل دوم پایان نامه) مبانی نظری و پیشینه پژوهش امیدواری و امید به زندگی(فصل دوم) مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوگیری توجه(فصل دوم) مبانی نظری و پیشینه پژوهش اعتیاد و مصرف مواد(فصل دوم) مبانی نظری و پیشینه پژوهش روان درمانی حمایتی(فصل دوم) مبانی نظری و پیشینه پژوهش …

پیشینه پژوهش | دانلود رایگان فصل دوم پایان نامه ارشد،ادبیات …

… رایگان فصل دوم پایان نامه ارشد،ادبیات پژوهش ،کارشناسی ارشد پیشینه ی،مفهوم ،مبانی نظری،تعریف و نظریه های امید به زندگی ،امیدواری. سرفصل های پروژه شامل موارد زیر است : امید به زندگی. تاریخچه ی امید. نظریه ی امید: یک الگوی تفکر هدف-مدار. هدف. تفکرعاملیت. تفکر مسیریابی. چگونگی شکل گیری امید. پیشینه ی تحقیقاتی.

پیشینه تحقیق و مبانی نظری امید به زندگی – نماشا

▶ ۰:۰۷

۸ فروردین ۱۳۹۶
برای دریافت فایل پیشینه تحقیق و مبانی نظری امید به زندگی……… به صورت ورد به ادرس سایت http://yon.ir/ew7Hhبروید.

تصاویر برای مبانی نظری و پیشینه تحقیق امیدواری

۳ روز پیش

{“clt”:”n”,”cr”:3,”ct”:12,”id”:”Mg3KkzF0yh4C9M:”,”oh”:675,”ou”:”https://static.cdn.asset.aparat.com/avt/10261025-3381-b__267971969.jpg”,”ow”:900,”pt”:”10261025-3381-b__267971969.jpg”,”rh”:”aparat.com”,”rid”:”VxN8KIizZizEpM”,”rt”:0,”ru”:”https://www.aparat.com/v/iadeA/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C_%D9%88_%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82_%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”آپارات”,”th”:92,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcTZyzWcyl5JmX4LxnNSQ0pcC6nXNLXnNqdLkt3W954czVjnxtAgxmNUxw”,”tw”:123}

{“cb”:21,”cl”:3,”clt”:”n”,”cr”:3,”ct”:6,”id”:”G0Y51uos5IEtPM:”,”oh”:675,”ou”:”https://static.cdn.asset.aparat.com/avt/10204481-4966-b__810743962.jpg”,”ow”:900,”pt”:”مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم الگوهای تدریس”,”rh”:”aparat.com”,”rid”:”fOuD01bdZQDN5M”,”rt”:0,”ru”:”https://www.aparat.com/v/deWUA/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C_%D9%88_%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82_%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%81_%D9%88_%D9%85%D9%81%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85_%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AA%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B3″,”s”:””,”sc”:1,”st”:”آپارات”,”th”:96,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcR3WdVzYiox03750vLM2bRD1h7h9xHT1rppwKlj5S5eBkRuA0o8lwcOD2Nu”,”tw”:128}

{“cb”:12,”cl”:3,”clt”:”n”,”id”:”8rWV1gm5nq7xdM:”,”oh”:225,”ou”:”https://file24.ir/temp/image/1518032508_2383.jpg”,”ow”:500,”pt”:”پیشینه پژوهش | دانلود رایگان فصل دوم پایان نامه ارشد،ادبیات پژوهش …”,”rh”:”pishine.file24.ir”,”rid”:”YCQB4LWP_pkr0M”,”rt”:0,”ru”:”http://pishine.file24.ir/info/pro-4600-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D8%8C%D8%A7%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4-%D8%8C%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87-%DB%8C%D8%8C%D9%85%D9%81%D9%87%D9%88%D9%85-%D8%8C%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D8%8C%D8%AA%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D9%88-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D9%8A%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%D9%8A-%D8%8C%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”پیشینه پژوهش”,”th”:90,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcRDaYWrVfnfNceAIhL7v9vfvqTFB68A3uR5vq2J9FW9TZ5kJBTapOG-JcE”,”tw”:200}

{“cb”:18,”clt”:”n”,”cr”:3,”ct”:3,”id”:”F4H43Xxk6Vp7YM:”,”oh”:400,”ou”:”https://www.filimo.com/public/public/user_data/video_thumb_star/7/12111_12111-m.jpg?3906″,”ow”:300,”pt”:”مبانی نظری و پیشینه تحقیق رویکردهای پرخاشگری”,”rh”:”aparat.com”,”rid”:”Nyegg-LCb24bCM”,”rt”:0,”ru”:”https://www.aparat.com/v/eF624/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C_%D9%88_%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82_%D8%B1%D9%88%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%BE%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”آپارات”,”th”:96,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcTCtJFdS2N19R90d3A_1E96RxlV53SBZHVDiIlNFh-u8DZFfEfBp_YdWZo”,”tw”:72}

۶ روز پیش

{“cl”:9,”clt”:”n”,”cr”:9,”id”:”2A5K0sfiFXZBSM:”,”oh”:400,”ou”:”https://www.filimo.com/public/public/user_data/video_thumb_star/7/12199_12199-m.jpg?9384″,”ow”:300,”pt”:”مبانی نظری و پیشینه تحقیق رویکردهای پرخاشگری”,”rh”:”aparat.com”,”rid”:”Nyegg-LCb24bCM”,”rt”:0,”ru”:”https://www.aparat.com/v/eF624/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C_%D9%88_%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82_%D8%B1%D9%88%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%BE%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”آپارات”,”th”:96,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcROGfcMLeJdbdXPbpmdmSF1fS-DAX1nnC5QS5KnVUYuu4m0dd4ZFJZYnA”,”tw”:72}

{“cb”:21,”cl”:12,”clt”:”n”,”cr”:21,”id”:”KyA5M8TX_FwrmM:”,”oh”:400,”ou”:”https://www.filimo.com/public/public/user_data/video_thumb_star/7/12005_12005-m.jpg?2183″,”ow”:300,”pt”:”مبانی نظری و پیشینه تحقیق رویکردهای پرخاشگری”,”rh”:”aparat.com”,”rid”:”Nyegg-LCb24bCM”,”rt”:0,”ru”:”https://www.aparat.com/v/eF624/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C_%D9%88_%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82_%D8%B1%D9%88%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%BE%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”آپارات”,”th”:96,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcS0SLyHgX8u-f0RK3157dfkxfAJxkeorblNo9ZBFzELK4y8yirRwV-8BHE”,”tw”:72}

تصاویر بیشتر برای مبانی نظری و پیشینه تحقیق امیدواریگزارش تصاویراز بازخورد شما متشکریم. گزارش یک تصویر دیگرلطفاًً تصویر توهین آمیز را گزارش دهید. لغوتمام
(function(){var a=document.querySelector(“#taw”),b=document.querySelector(“#topstuff”);if(a&&!a.clientHeight&&b&&!b.clientHeight)for(var c=document.querySelector(“#rso”).children,d=0;d

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *