دانلود کاملترین فایل بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان

Published on Author adminLeave a comment

بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان

هدف از این پایان نامه بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان بصورت کامل و جامع و با منابع جدید می باشد
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید ها ۲۰
فرمت فایل doc
حجم فایل ۲۱۳ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۱۱۱

بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود پایان نامه رشته روانشناسی

بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان

مقدمه
در این نوشتار ابتدا به تعاریفی در خصوص سلامت روانی ،تاریخچه و دیدگاه های مختلف در خصوص آن خواهیم پرداخت و در ادامه بیان اعتقاد به خداوند و سلامت روانی اشاره می شود سپس به سبک ها و شیوه فرزندپروری و نقش خانواده ها در این خصوص پرداخته و همچنین به بیان نظرات روان شناسان در خصوص فرزندپروری پرداخته و در ادامه ضمن بررسی اختلالات رفتاری ، به سازگاری با استرس در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری نیز اشاره می شودو در قسمت پایانی نوشتار به بیان پژوهش هایی که در این خصوص چه در داخل کشور و چه در خارج کشور انجام پذیرفته خواهیم پرداخت و نتایج آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد .
سلامت روانی به معنای سلامت فکر می‌باشد و منظور نشان دادن وضع مثبت و سلامت روانی است که خود می‌تواند نسبت به ایجاد سیستم با ارزشی در مورد ایجاد تحرک و پیشرفت و تکامل در حد فردی، ملی و بین‌المللی کمک نماید. زیرا وقتی سلامت روان شناخته شد، نسبت به دستیابی به آن اقدام می‌شود و راه برای تکامل فردی و اجتماعی باز می‌گردد. به این منظور لازم است معیارهای سلامت روانی مشخص گردند تا بتوان با توجه به آنها بیماری روانی را شناخت و در نتیجه برای احراز سلامت روانی فعالیت نمود و از بیماری روانی دور ماند (حسینی، ۱۳۸۵).
شیوه‌های فرزند پروری، اعتقاد و نظر والدین نسبت به چگونگی ارتباط با کودک است که والدین در رابطه با فرزندان خود اعمال می‌کنند و در شکل گیری شخصیت آینده کودک نقش بسزایی دارد. هدف تمامی شیوه های فرزند پروری ، پرورش کودک و آماده سازی وی برای ایفای نقشی است که گروه و حوزه ی فرهنگی وی بر عهده اش می گذارند. کودکان چنان پرورش می یابند که بتوانند راه و رسم زندگی والدین خود را در ایفای نقش خود پی گیرند. والدین واسطه انتقال آرمان های فرهنگی کودک به اجتماع هستند. آرمان های فرهنگی هر اجتماع تعیین کننده ی نوع و چگونگی آموزش هایی است که کودک باید فرا گیرد و از آنجا که الگوها و ایده آل های خود ، کودکان را به شیوه های متفاوت پرورش می دهند. کودک اولین بارایده آل ها و آرمان ها و بایدها و نبایدها را از محیط خانواده و والدین خود می آموزد. خانواده یکی از عوامل موثر در رفتار افراد است. کودک در محیط خانواده تجارب گوناگونی را کسب می کند و از طریق این محیط کوچک است که با دنیای خارج آشنا می گردد و طرز معاشرت با دیگران را می آموزد (احدی،۱۳۸۱).
خانواده ها از جنبه های مختلف با هم تفاوت دارند، بنابراین تاثیر خانواده در رفتار افراد متفاوت است. در یک خانواده سالم محیط به گونه ای است که شرایط برای تامین احتیاجات اساسی کودکان در زمینه های مختلف فراهم می باشد. رفتار کودکی که در این خانواده پرورش می یابد با رفتار کودکی که محیط خانواده وی، مانع تامین احتیاجات اساسی اوست کاملا متفاوت است (برک،۲۰۰۸).
همه والدین در ایفای نقش والدینی خود دچار استرس می شوند و چالش های زیادی را در رابطه با بزرگ کردن کودکشان تجربه می کنند، اما والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری استرس بیشتری را در این زمینه تحمل می‌کنند. احساس مسئولیت درباره کودک و رفتار‌هایش، نیاز فرزندان به توجه، زمان و منابع مالی می‌تواند حتی از توانایی‌های لایق‌ترین والدین هم فراتر رود (کوئین، ۲۰۰۹). استرس والدینی از جمله مفاهیمی است که توجه بسیاری از نظریه پردازان را به خود جلب کرده و تعاریف متعددی برای آن ارائه شده است. ماش و جانستون (۱۹۹۰) استرس والدینی را یک فرایند برهم کنش فعل و انفعالی می‌دانند که بر تعاملات هیجانی و رفتاری والد- کودک تاثیر می‌گذارد. راجر (۱۹۹۸) استرس والدینی را نتیجه ارزیابی خواسته‌های عینی محیط در ارتباط با نقش والدگری تعریف می‌کند. وبستر- استارتون (۱۹۹۰) نیز استرس والدینی را سطح بالای ناسازگاری عاطفی می‌داند که بر عواطف، رفتار والدین، تعاملات والد- کودک و ادراکات والدین از رفتار کودک تاثیر گذاشته و بر دشواری مراقبت و تربیت کودک به ویژه کودک مبتلا به اختلالات رفتاری، می‌افزاید(استورا، ۱۳۷۷).
علاوه بر تعاریف ذکر شده، الگو های مختلفی برای بررسی استرس والدینی و عوامل موثر بر آن پیشنهاد شده است. یکی از شناخته‌شده ترین این الگوها، الگوی آبیدین می‌باشد. این الگو که در سال ۱۹۷۶ ارائه شد، یک الگوی قدرتمند و عمومی برای استرس والدینی است (شکل ۲-۱). آبیدین استرس والدینی را حاصل اثر تعامل خصوصیات والدین مانند ( افسردگی ، احساس صلاحیت ، سلامت والدینی ، دلبستگی والدینی ، روابط با همسر ، محدودیت های نقش پذیری ، انزوای اجتماعی ) با خصوصیات کودک مانند (سازش پذیری ، پذیرنگی ، بیش فعالی/ بی توجهی ، فزون طلبی ، تقویت گری ، خلق ) می داند. او همچنین معتقد است که ویژگی های والد و کودک همراه با متغیر های موقعیتی بیرونی و عوامل استرس زای زندگی مانند (طلاق، مشکلات شغلی و ….) دلیل افزایش احتمال استرس والدینی است (استورا،۱۳۷۷).
فهرست مطالب
-مقدمه ۱۴
۲-۱- موضع گیری نظری در خصوص سلامت روانی۱۴
۲-۱-۱- تاریخچه سلامت روانی ۱۴
۲-۱-۲-تعریف سلامت روانی ۱۷
۲-۱-۳-دیدگاه های مختلف درباره سلامت روان ۱۸
۲-۱-۳-۱-دیدگا ه زیست شناختی ۱۸
۲-۱-۳-۲ -دیدگاه تحلیل روانی ۱۸
۲-۱-۳-۳-دیدگاه رفتار گرایی۱۹
۲-۱-۳-۴- دیدگاه انسان گرایی۲۰
۲-۱-۴- عوامل تاثیر گذار بر سلامت روانی ۲۳
۲-۱-۴-۱ شخصیت و سلامت روانی۲۳
۲-۱-۴-۲ کیفیت زندگی و سلامت روانی ۲۵
۲-۱-۴-۳ اهداف و سلامت روانی ۲۵
۲-۱-۴-۴ ایمان به خداوند و سلامت روانی ۲۹
۲-۱-۴-۵ هیجانات و سلامت روانی ۳۰
۲-۱-۴-۶ شادکامی و سلامت روانی ۳۴
۲-۱-۴-۷ امید و سلامت روانی ۳۵
۲-۲ موضع گیری نظری در خصوص شیوه های فرزندپروری ۳۶
۲-۲-۱- تاریخچه شیوه های فرزندپروری ۳۶
۲-۲-۲- اهمیت شیوه های فرزندپروری۳۷
۲-۲-۳- کارکرد والدین از دیدگاه نظریه های روان شناختی ۳۸
۲-۲-۴- تعادل والدین- فرزندان ۳۹
۲-۲-۵- شخصیت وروابط والدین با فرزندان۴۳
۲-۲-۶- نقش مادردرتربیت فرزندان ۴۶
۲-۲-۷- انواع شیوه های فرزندپروری ۴۷
۲-۲-۷-۱- شیوه فرزند پروری مقتدرانه ۴۸
۲-۲-۷-۲- شیوه فرزندپروری مستبدانه۴۸
۲-۲-۷-۳- شیوه فرزندپروری سهل گیرانه ۴۹
۲-۲-۸- عوامل موثر برشیوه های فرزند پروری ۵۰
۲-۲-۸-۱- عوامل مربوط به کودک ۵۰
۲-۲-۸-۲- عوامل مربوط به والدین وخانواده ها ۵۲
۲-۲-۸-۳- عوامل فرهنگی ومحیطی ۵۴
۲-۲-۹- نظریه های مربوط به شیوه های فرزند پروری ۵۵
۲-۲-۹-۱- شیوه های فرزند پروری از دیدگاه شفر ۵۵
۲-۲-۹-۲- شیوه های فرزند پروری از دیدگاه مک کوبی ومارتین ۵۶
۲-۲-۹-۳- شیوه های فرزند پروری از دیدگاه گورن ۵۶
۲-۲-۱۰-ارتباط شیوه های فرزند پروری با اختلالات رفتاری – هیجانی کودک ۵۷
۲-۳- موضع گیری نظری در خصوص اختلالات رفتاری کودکان ۵۸
۲-۳-۱- تعریف اختلالات رفتاری کودکان با توجه به مفهوم بهنجاری۵۸
۲-۳-۲- ملاک های اختلال رفتاری ۵۹
۲-۳-۳- شیوع اختلالات رفتاری در کودکان ۶۲
۲-۳-۴- سبب شناسی اختلالات رفتاری در کودکان ۶۲
۲-۳-۵-سلامت روان در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری۶۷
۲-۳-۶- مشکلات ارتباطی والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری ۶۸
۲-۳-۷- استرس والدینی در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری ۷۰
۲-۳-۷-۱- تشخیص اختلالات رفتاری در کودکان ۷۳
۲-۳-۷-۲- مشکلات رفتاری وارتباطی کودکان ۷۳
۲-۳-۷-۳- سن کودک ۷۴
۲-۳-۷- ۴- مسائل مالی ۷۵
۲-۳-۷-۵- واکنش جامعه ۷۵
۲-۳-۷-۶- انزوای والدین ۷۵
۲-۳-۷-۷- ناسازگاری در روابط زناشویی ۷۶
۲-۳-۷-۸- مشکلات خواهران وبرادران ۷۶
۲-۳-۸- سازگاری با استرس در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری ۷۶
۲-۴- یافته های پژوهشی در داخلی وخارجی در قلمرو موضوع مورد بررسی ۷۸
۲-۴-۱- یافته های پژوهشی در داخل کشور ۷۸
۲-۴-۲- یافته های پژوهشی در خارج کشور۸۰
۲-۵- خلاصه ۸۱
منابع

[PDF]مقایسه سبک فرزندپروری والدین کودکان با و بدون اختلال‌ …

گروه، طراحی و اجرای برنامه های آموزش سبک های فرزند پروری برای والدین کودکان با. اختلال طیف اوتیسم ضروری به نظر می رسد. کلید واژهها: سبک فرزند پروری، اختلال طیف اوتیسم. مقدمه. اختلال طیف اوتیسم نوعی اختلال تحولی – عصبی پیچیدهای است که با. مشکلات در تعامل و روابط اجتماعی، الگوهای تکراری رفتاری و علایق و فعالیتهای.

بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختل – …

۴ روز پیش – دانلود فایل دانلود فایل اصلیhttps://goo.gl/hLbP9V هدف از این پایان نامه بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان بصور.

بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و …

بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان-دانلود فایل – |نظریه های سلامت روانی|نظریه های شیوه های فرزند پروری|نظریه های اختلالات رفتاری کودکان|پایان نامه نظریه های سلامت روانی|پایان نامه نظریه های شیوه های فرزند پروری|پایان نامه نظریه های اختلالات رفتاری کودکان|

روش تحقیق بررسی شیوه های فرزند پروری و سلامت روانی – …

روش تحقیق بررسی شیوه های فرزند پروری و سلامت روانی چکیده : این پژوهش به بررسی شیوه های فرزندپروری و سلامت روان می پردازد که – آیا بین شیوه های دیکتاتوری … در سده های اول میلادی شیوه های فرزند پروری تا حدودی تند و خشن بود و بیشتر به والدین توصیه می شد به جای لوس کردن کودک و در آغوش کشیدن کودک با او به جدیت رفتار …

پایان نامه مقایسه ی شیوه ‌های فرزند پروری و سلامت روان مادران …

پایان نامه مقایسه ی شیوه ‌های فرزند پروری و سلامت روان مادران کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری و مادران کودکان بهنجار۵تا ۱۲ ساله شهرستان بندر لنگه و بندرکنگ پایان‌نامه کارشناسی ارشد رشته روان … دوم پژوهش های مربوط به ارتباط والدین با کودک که نگرش ها و اعمال والدین را در فرایند فرزندپروری مورد بررسی قرار داده اند (یوسفی،۱۳۸۶).

بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و …

عنوان این مقاله : بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان. هدف از این پایان نامه بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان بصورت کامل و جامع و با منابع جدید می باشد. دانلود مستقیم فایل. به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد میکنیم برای دانلود مقالات بیشتر به …

[PDF]ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﺷﯿﻮه ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪ ﭘﺮوری و اﺧﺘﻼﻻت رﻓﺘﺎری ﮐﻮدﮐﺎن ﻣﺎ – فصلنامه علمی …

۲۱ اسفند ۱۳۹۱ – اﺧﺘﻼﻻت رﻓﺘﺎری ﮐﻮدﮐﺎن، ﺷﯿﻮه ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری، ﻣﺎدران ﺷﺎﻏﻞ و. ﻏﯿﺮﺷﺎﻏﻞ . *. داﻧﺸﮕﺎه ﺗﺒﺮﯾﺰ، …. ﮐﻮدک اﺳﺖ . در ﻧﻈﺮﯾﻪ. ﻫﺎی ﺗﺤﻮﻟﯽ. « زﻣﺎن. » ﺑﻌﻨﻮان ﯾﮏ ﻣﻨﺒﻊ ﯾﺎ وﺳﯿﻠﻪ. ارزﺷﻤﻨﺪی اﺳﺖ ﮐﻪ واﻟﺪﯾﻦ آن را در ﻓﺮزﻧﺪان ﺷﺎن ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاری ﻣﯽ. ﮐﻨﻨﺪ . ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ. ﻏﯿﺮﻣﻨﻄﻘﯽ ﻧﯿﺴﺖ اﮔﺮ اﯾﻦ ﻣﺎدران از ﻟﺤﺎظ رواﻧﯽ و ﻋﺎﻃﻔﯽ ﺑﺮای ﮐﻮدﮐﺎن. ﺧﻮد ﻏﯿﺮﻗﺎﺑﻞ دﺳﺘﺮس ….. ﺳﻄﺢ درآﻣﺪ و رﻓﺎه، رﺿﺎﯾﺖ ﺷﻐﻠﯽ، ﺗﺤﺼﯿﻼت، ﺳﻼﻣﺖ رواﻧﯽ و.

روش تحقیق بررسی رابطه‌ی شیوه‌ های فرزند پروری با سلامت …

روش تحقیق بررسی رابطه‌ی شیوه‌ های فرزند پروری با سلامت روانی دانش آموزان چکیده مقاله‌ی حاضر به بررسی رابطه‌ی شیوه‌های فرزندپروری با خود کارآمدی و سلامت روانی دانش‌آموزان … ب) کنترل، شامل آن دسته از رفتارهای والدین است که رفتار کودک خود را هدایت می‌کنند مانند: راهنمایی و کنترل، بازدارنده یا تسهیل‌کننده (پل کنین و همکاران؛ نقل …

[PDF]ﺷﻬﺮ ﻓﺮزﻧﺪان در ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﮕﻲ ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری واﻟﺪﻳﻦ ﺑﺎ ﺧﺸ

۳۱ خرداد ۱۳۹۳ – اﺧﺘﻼل. ﻫﺎی رﻓﺘﺎری در. ﻛﻮدﻛﻲ و. ﺑﺰرﮔﺴﺎﻟﻲ دارد . ﺣﺴﻴﻨﻲ. ﻧﺴﺐ. ) ۱۳۸۴(. در ﭘﮋوﻫﺸـ. ﻲ. ﺑـﺎ ﻋﻨـﻮان. ” ﺑﺮرﺳـﻲ راﺑﻄـﻪ. ﺷﻴﻮه. ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﺑـﺎ ﺧـﻮد ﻛﺎرآ. ﻣـﺪی و ﺳـﻼﻣﺖ رواﻧـﻲ. داﻧﺶ …. ﻧﻈﺮﻳﻪ. ﺷﻴﻮه. ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری. ﺑﺎﻣﺮﻳﻨـﺪ. : ﺑﺎﻣﺮﻳﻨـﺪ. ) ۱۹۷۲(. ﻃﻲ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺧﻮد در ﻣﻮرد اﺑﻌﺎد رﻓﺘﺎری واﻟﺪﻳﻦ و ﺗﺄﺛﻴﺮ آن ﺑـﺮ. ﻛﻮدﻛﺎن درﻳﺎﻓﺖ، واﻟﺪﻳﻦ ﻣﺴﺘﺒﺪ و ﻗﺪرت. ﻃﻠﺐ دارای ﻓﺮزﻧﺪاﻧﻲ. ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ از ﻧﻈﺮ ﺧﻮﻳﺸﺘﻨﺪاری در …

[PDF]ﭘﺮوری ﺑﻪ واﻟﺪﯾﻦ دارای ﮐﻮدﮐﺎن ﺑﺎ ﻓﺮزﻧﺪ ﻫﺎی ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺄﺛﯿﺮ – فصلنامه آموزش، …

۶۸٫ / ﻓﺼﻠﻨﺎﻣﻪ ﻣﺸﺎوره و روان درﻣﺎﻧﯽ/. ﺳﺎل. ﭼﻬﺎرم. ، ﺷﻤﺎره. ۱۶٫ زﻣﺴﺘﺎن. ۱۳۹۴٫ ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺄﺛﯿﺮ آﻣﻮزش ﺷﯿﻮه. ﻫﺎی. ﻓﺮزﻧﺪ. ﭘﺮوری ﺑﻪ واﻟﺪﯾﻦ دارای ﮐﻮدﮐﺎن ﺑﺎ. ﻣﺸﮑﻼت ﻋﺎﻃﻔﯽ. -. رﻓﺘﺎری. ۶٫ ﺗﺎ. ۸٫ ﺳﺎل. زﻫﺮا دروﯾﺶ … ﺷﯿﻮه. ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪ. ﭘﺮوری. ﺑﻪ واﻟﺪﯾﻦ. /…. ۶۹٫ ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﺧﺎﻧﻮاده ﮐﺎﻧﻮن اﺻﻠﯽ ﭘﺮورش اﺳﺖ و ﻣﻬﻢ. ﺗﺮﯾﻦ ﻣﺤﯿﻄﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﮐﻮدک در آن از ﮐﯿﻔﯿﺖ رواﺑﻂ اﻧﺴﺎﻧﯽ. آﮔﺎﻫﯽ ﭘﯿﺪا ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ. رﺷﺪ ﻋﺎﻃﻔﯽ و ﺳﻼﻣﺖ رواﻧﯽ ﮐﻮدک ﺑﻪ ﻣﺤﯿﻂ.

تحقیق شیوه های فرزند پروری و سلامت روان | ۳۲۵۴۶ – cd34.ir

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ – ۱۳- دانلود تحقیق بررسی شیوه های فرزند پروری و سلامت روان. فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش. تعداد صفحات: ۸۸٫ فهرست مطالب. – فصل اول. مقدمه. تعاریف نظری و عملیاتی شیوه های فرزندپروری. تعاریف نظری و عملیاتی سلامت روانی. فصل دوم: ادبیات و پیشینه ی تحقیق. الف. نظریه های شیوه های فرزندپروری.

تحقیق شیوه های فرزند پروری و سلامت روان | ۳۲۵۴۶ – cd34.ir

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ – فصل دوم: ادبیات و پیشینه ی تحقیق. الف. نظریه های شیوه های فرزندپروری. – نظریه ی گوردن. – نظریه ی درایکورز. – نظریه ی زیگمن. – نظریه ی وینترباتوم … های اول میلادی شیوه های فرزند پروری تا حدودی تند و خشن بود و بیشتر به والدین توصیه می شد به جای لوس کردن کودک و در آغوش کشیدن کودک با او به جدیت رفتار …

بسته جامع بررسی رابطه بین سبک های فرزند پروری والدین …

روابط صحیح و متعادل والدین وفرزندان یکی از عوامل موثر در سلامت و بهداشت روانـی آنـان اسـت و در بین عوامل مختلفی که در پرورش وشخصیت سالم در کودکان و نوجوانان … از جمله متغیرهایی کـه در ارتباط با شیوه های فرزند پروری والـدین مـورد توجـه و بررسـی محققـان و پژوهشـگران روان شناسـی و متخصصـین تربیتـی قرارگرفته است می توان …

دانلود مقاله بررسی شیوه های فرزندپروری و سلامت روان)

بررسی شیوه های فرزندپروری و سلامت روانچکیده :این پژوهش به بررسی شیوه های فرزندپروری و سلامت روان می پردازد که – آیا بین شیوه های دیکتاتوری از سبک … در سده های اول میلادی شیوه های فرزند پروری تا حدودی تند و خشن بود و بیشتر به والدین توصیه می شد به جای لوس کردن کودک و در آغوش کشیدن کودک با او به جدیت رفتار کنند …

[PDF]ﺑﺮرﺳﯽ و ﻣﻘﺎﯾﺴﺔ ﺳﺒﮑﻬﺎی دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ، ﺷﯿﻮه ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری و

ﺑﺮرﺳﯽ و ﻣﻘﺎﯾﺴﺔ ﺳﺒﮑﻬﺎی. دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ، ﺷﯿﻮه ﻫﺎی. ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری و ﻓﺮآﯾﻨﺪ. ازدواج و ﻓﺮزﻧﺪآوری در. واﻟﺪﯾﻦ ﮐﻮدﮐﺎن در. ﺧﻮدﻣﺎﻧﺪه و ﻋﺎدی. ﻧﮕﺎرش. : ﻧﯿﻠﻮﻓﺮ ﺟﻌﻔﺮی. اﺳﺘﺎد راھﻨﻤﺎ. : ﺟﻨﺎب آﻗﺎی ﺑﺎﻗﺮ ﻏﺒﺎری ﺑﻨﺎب. اﺳﺘﺎد ﻣﺸﺎور …. رﻓﺘﺎری ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ. (. ﯽﻟﻄﻔ. ﮐﺎﺷﺎﻧ. ،وزﯽ. یﺮﯾ. )۱۳۷۸٫ ﮔﺮوﻫﯽ ﮐﻪ ﺗﺎﺛﯿﺮ رواﺑﻂ ﻣﺘﻔﺎوت واﻟﺪﯾﻦ وﮐﻮدک وﻣﺤﯿﻂ. ﺭﺍ ﻣﻮﺭﺩ ﺗﻮﺟﻪ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻧﺪ. ﺩﺭ ،. ﺍﻳﺠﺎﺩ ﺍﻳﻦ ﺍﺧﺘﻼﻝ ﺑﺮ. ﺁﺳﻴﺐ ﺩﻳﺪﮔﻲ ﺭﻭﺍﻧﻲ ﺗﺎﮐﻴﺪ ﻣﻲ ﻭﺭﺯﻧﺪ . ﺍﮔﺮ ﻧﻈﺮﻳﻪ ﻫﺎﻱ ﮔﻮﻧﺎﮔﻮﻥ …

[PDF]رابطه انسجام و انعطاف‌پذیری خانواده و سبک‌های فرزندپروری با …

شیوه های فرزند پروری بامریند، مقیاس انسجام و انعطاف پذیری خانواده و پرسشنامه استرس فرزند پروری مادران را تکمیل کردند. … بعد دوم از نظریه اولسون، انعطاف پذیری …. سؤالی سلامت عمومی۳( ) و سلامت روان کودکان. با استفاده از پرسشنامه رفتاری کودکان راتر- نسخه والدین. بررسی شده بود. این افراد فاقد اختلال روانی و رفتاری بودند.

دانلود پایان نامه بررسی رابطه اختلالات رفتاری کودکان با …

طبق تحقیقات انجام شده نحوه تربیتی والدین، ویژگی های رفتاری خاصی را در کودک بوجود می آورد مثلاً والدینی که در تعامل با فرزندان خود از شیوه فرزند پروری اقتدار منطقی استفاده می کنند فرزندانشان مستقل و با هدف بوده، دارای اعتماد به نفس و مسئولیت پذیر می باشند و از نظر روانی سالم هستند (بوری[۵]، ۱۹۹۱، مارتین[۶] و مک کوبی، …

ساختار عاملی و اعتبار نسخه فارسی پرسش‌نامه شیوههای …

توسط اصغر مینائی
رابطه شیوه فرزندپروری و عزت نفس با سلامت روانی دانش آموزان. فصلنامه خانواده و پژوهش، ۳(۱۶)، ۸۸-۷۱٫ احدی، ح.، و نیک چهره، م. (۱۳۸۶). روانشناسی رشد: مفاهیم بنیادی در روانشناسی نوجوانی و جوانی. تهران: پردیس. اسفندیاری، غ. (۱۳۷۴). مقایسه شیوه‌‌‌های فرزندپروری مادران در دو گروه کودکان مبتلا به اختلال رفتار و تاثیرآموزش مادران در کاهش …

پایان نامه بررسی رابطه اختلالات رفتاری کودکان با بهداشت …

شیوه های فرزند پروری، سلامت روان و رضایتمندی زناشویی در والدین نوجوانان بزهکار. پایان نامه تحصیلی کارشناسی ارشد (چاپ نشده). دانشگاه تهران، دانشکده علوم تربیتی . فرشید نژاد، (۱۳۸۶)، بررسی عوامل موثر در اختلالات رفتاری، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی ، واحد تهران مرکز ، دانشکده روان شناسی و علوم اجتماعی .

بررسی تأثیرآموزش برنامه والدگری بارکلی بر سلامت روان …

توسط کدخدائی – ‏۲۰۱۷
آموزش کودکان با نقص توجه- بیش فعالی، ترجمه؛احمد عابدی،عادله شعرباف زاده(۱۳۹۴)،تهران: انتشارات جنگل. بیرامی،م.(۱۳۸۸). تاثیرآموزش مهارت های فرزندپروری به مادران پسران دبستانی مبتلا به اختلالات برونی سازی شده بر سلامت روانی و شیوه های تربیتی آن ها،مجله ی علمی پژوهشی اصول بهداشت روانی،۱۱(۲)،ص۱۱۴-۱۰۵٫ تقوی، س. م.

[PDF]اثربخشی شیوه‌های فرزندپروری بر خودکارآمدی و سلامت ‌روان …

از. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺘﻔﺎوﺗﯽ از. ﺟﻤﻠﻪ ﻋﻮاﻣﻞ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ، اﺟﺘﻤﺎ. ﻋﯽ، ﺳﯿﺎﺳﯽ. و. اﻗﺘﺼﺎدی اﺳﺖ. ۲(. ). ﺗﺤﻘﯿﻘــﺎت ﻣﻌﺎﺻــﺮ در ﻣــﻮرد ﺷــﯿﻮه. ﻫــﺎی ﻓﺮزﻧــﺪﭘﺮوری از. ﻣﻄﺎﻟﻌــ. ﺎت ﺑﺎﻣﺮﯾﻨــﺪ ﺑــﺮ روی ﮐﻮدﮐــﺎن و ﺧــﺎﻧﻮاده. ﻫــﺎی آﻧــﺎن. ﻧﺸﺄت …. ﻫـﺎی ﭘـﺪر ﺑـﺮ. ﺳﻼﻣﺖ روان ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن ﺗﺄﺛﯿﺮ ﺑﯿﺸـﺘﺮی دارد. (. ۳۲٫ ). ری و ﭘـﻼپ. در. ﭘﮋوﻫﺸﯽ ﺗﺄﺛﯿﺮ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری واﻟ. ﺪﯾﻦ ﺑﺮ ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن ﻣﺒـﺘﻼ. ﺑﻪ اﺧﺘﻼل. ﻫﺎی ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ. ای و رﻓﺘﺎری را ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ ﻗـﺮار داد. وه.

[PDF]تأثیر آموزش مهارت فرزند پروری بر نگرانی، اضطراب و باورهای …

واﻟﺪ ﻛﻮدک ﻣﻲ. ﺷﻮد . ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ ﺗﻨﻴﺪﮔﻲ واﻟﺪﻳﻦ ﺑﺎﻋﺚ رﻓﺘﺎر ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﻣﻨﻔﻲ و ﻧﺎرﺳﺎ. ﻛﻨﺶ وری ﻣﻲ. ﺷﻮد .)۱۵(. ﺷﻴﻮه. ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﺗﻮاﻧﺎﻳﻲ. ﭘﻴﺶ. ﺑﻴﻨﻲ ﺳﻄﺢ ﻋﻼﻳﻢ وﺳﻮاس ﻓﻜﺮی ﻋﻤﻠﻲ و اﻓﻜﺎر اﺿﻄﺮاﺑﻲ. ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن را دارﻧﺪ . ﻋﻼﻳﻢ وﺳﻮاس ﻓﻜﺮی ﻋﻤﻠﻲ و اﻓﻜﺎر اﺿﻄﺮاﺑﻲ. راﺑﻄﻪ ﻣﺜﺒﺖ ﻣﻌﻨﻲ. دار ﺑﺎ. ﺷﻴﻮه. ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﻣﺴﺘﺒﺪاﻧﻪ و. ﺳﻬﻞ. ﮔﻴﺮاﻧﻪ و راﺑﻄﻪ ﻣﻨﻔﻲ ﻣﻌﻨﻲ. دار ﺑﺎ ﺷﻴﻮه ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری. ﻣﻘﺘﺪراﻧﻪ دارد . )۱۶(. ﺳﻼﻣﺖ رواﻧﻲ و ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ …

[PDF]دانلود این فایل پی دی اف

توسط آناهیتا خدابخشی کولایی – ‏۲۰۱۶ – ‏مقالات مرتبط
بنابراین، هدف پژوهش حاضر بررسی سلامت روان، شادکامی و کنترل هیجانی نوجوانان مراکز نگهداری بهزیستی می باشد. روش و مواد: پژوهش حاضر، از … نوجوانان عادی مشغول به تحصیل به شیوه نمونه گیری خوشه ای تصادفی از استان البرز انتخاب شدند. تحلیل آماری با استفاده … مراقبت والدین، کودکان را مستعد اختلال های روانی در. خانوادگی و مالی …

شیوه ‌های فرزند پروری و مسئولیت ‌پذیری نوجوان | معرفت

۲۶ تیر ۱۳۸۹ – شیوه های فرزندپروری و مسئولیت پذیری نوجوان بنت الهدی هدایتی، مریم ‌السادات فاتحی ‌زاده احمد آکوچکیان، فاطمه بهرامی و عذرا اعتمادی۱ چکیده رفتار مسئولانه از … پژوهش اسفندیاری نشان داد والدین کودکان بهنجار در مقایسه با والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری، در برخورد با کودکان خود از نگرش منطقی تری برخوردار …

[PDF]نقش واسطه‌ای ایمنی هیجانی در رابطه بین کارکرد خانواده و …

توسط Z Poursina – ‏مقالات مرتبط
آﻣﻮﺧﺘﻪ ﺷﺪه و ﺑﺎﻋﺚ ﻣﺸﮑﻼت رواﻧﯽ ﮐﻮدک ﻣﯽ. ﺷﻮد. (. ﺑﻨﺪورا،. ۱۹۷۳٫ ). ﻧﻈﺮﯾﻪ ﺑﺎﻓﺘﯽ. -. ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ. ۶٫ ﻧﯿﺰ ﻧﺸﺎن ﻣﯽ. دﻫﺪ ﮐﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ. ﺗﻔﺴﯿﺮ و ﻓﻬﻢ ﺗﻌﺎرض و ﻣﺸﮑﻼت ﺧﺎﻧﻮادﮔﯽ ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﺪ ﺳﻼﻣﺖ و. ﺑﻬﺰﯾﺴﺘﯽ. ۷٫ ﮐﻮدﮐﺎن را ﭘﯿﺶ. ﺑﯿﻨﯽ ﻧﻤﺎﯾﺪ. (. ﮔﺮﯾﭻ و ﻓﯿﻨﭽﺎم،. ۱۹۹۰٫ ). ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻈﺮﯾﺎت ﯾﺎد ﺷﺪه ﺑﻪ. وﯾﮋه ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻧﻈﺎم. ﻫﺎی ﺑﻮم. ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ. و ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻧﻈﺎم. ﻫﺎی ﺧﺎﻧﻮاده ﻧﺸﺎن ﻣﯽ. دﻫﺪ ﮐﻪ ﮐﺎرﮐﺮد ﺧﺎﻧﻮاده. ۸٫ ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﺮ ﻣﺸﮑﻼت رﻓﺘﺎری ﮐﻮدک. ۹٫ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺑﺴﺰاﯾﯽ …

[DOC]483.00 KB – download-thesis.com

پژوهش حاضر با هدف مطالعه و بررسی مقایسه ای ویژگی های شخصیتی والدین کودکان دارای اختلال نافرمانی مقابله ای، سلوک و عادی شهر اصفهان، طراحی و اجرا شد. روش پژوهش ….. ال (۲۰۰۳) دریافتند که مشکلات سلامت روانی والدین می تواند، تواناییهای فرزند پروری پدر و مادر را به مخاطره بیندازد و تهدیدی برای سازگاری کودکانشان باشد. در رابطه …

[PDF]اثربخشی درمان دلبستگی‌محور با استفاده از روش … – …

توسط PS Mousavi – ‏مقالات مرتبط
ﻫﺎی روان. ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ. ﮐﻮدﮐﺎن. اراﯾﻪ ﻣﯽ. ﺷﻮد. وﯾ(. ﺪ. ن،. ۲۰۰۹٫ ). ﺑﺮ اﺳﺎس ﮔﺰارش. اﻧﺠﻤﻦ ﻣﻠﯽ. ﺳﻼﻣﺖ روان. ۱٫ در ﺳﺎل. ۲۰۰۷٫ ، از ﻣﯿﺎن. ۲۰٫ درﺻﺪ. ﮐﻮدﮐﺎﻧﯽ ﮐﻪ دارای اﺧﺘﻼل. ﻫﺎی رواﻧﯽ، ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ و رﻓﺘﺎری ….. ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎی اﺻﻮل ﻧﻈﺮﯾﻪ. دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ. و. ﺗﺮﮐﯿﺐ ﻧﻮﯾﻨﯽ از ﭼﻨﺪﯾﻦ روﯾﮑﺮد دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ ﻣﺤﻮر،. ﺷﺎﻣﻞ ﺑﺎزی. ﻫﺎی درﻣﺎﻧﯽ، ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﻣﺜﺒﺖ ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از. ﭘﺴﺨﻮراﻧﺪ وﯾﺪﯾﻮﯾﯽ. (. ﺟﻮﻓﺮ. و ﻫﻤﮑﺎران. ،. ۲۰۰۵٫ ) ، ﻓﺮزﻧﺪ درﻣﺎﻧﯽ. ۱٫ (. ون ﻓﻠﯿﺖ …

[PDF]ی فرزند پرور رایج ی الگوها ی بررس

پژوهش حاضر با هدف بررسی رابطه الگوهای رایج فرزند پروری انجام شد. روش انجام. این پژوهش … بامریند( ۱۹۹۱) که مطالعات طولی برجسته ای را با مشاهده تعامل های والدین با فرزندان خود انجام داد، شیوه های فرزند پروری. را شامل رفتارهای گوناگون، متنوع، بهنجار و طبیعی می داند که والدین به منظور کنترل اجتماعی کردن کودکان شان به کار می. برند.

[PDF]بررسی مدل علیتی متغیرهای خانواده، ادراک خود نوجوانان و اختلال …

توسط H Rezaeian – ‏۲۰۰۶ – ‏بیان شده در ۱ یافته – ‏مقالات مرتبط
۲۰ مهر ۱۳۸۴ – ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺪل ﻋﻠﯿﺘﯽ ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎی … ﻋﺎﻣﻞ اﺧﺘﻼﻻت رواﻧﯽ و ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ واﻟﺪﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﺑﺮرﺳﯽ. ﻫﺎی. ﻓﺮاواﻧﯽ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ . اﻓﺴﺮدﮔﯽ واﻟﺪﯾﻦ ﺑﺎ ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر،. اﻓﺴﺮدﮔﯽ، ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﺿﻌﯿﻒ ﻓﺮزﻧﺪان راﺑﻄﻪ دارد .)۴(. ﺑﻪ. رﻏﻢ آن. ﮐﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎی ﻣﺘﻌﺪدی ﻧﻘﺶ ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎی ﺧـﺎﻧﻮادﮔﯽ. ﻧﻈﯿــﺮ ﺳــﻼﻣﺖ. رواﻧــﯽ، ﻋــﺪم رﺿــﺎﯾﺖ زﻧﺎﺷــﻮ. ﯾ. ﯽ و ﺷــﯿﻮه. ﻫــﺎی. ﻓﺮزﻧﺪ. ﭘﺮوری. واﻟﺪﯾﻦ را در ﺑﺮوز اﺧﺘﻼﻻت رﻓﺘﺎری ﻣﻮرد …

[PDF]ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ اﺧﺘﻼﻻت ﭘﺴﺮان دﺑﺴﺘﺎﻧﻲ ﻣﺎدران ﺑﻪ ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮور – مجله اصول …

توسط بیرامی – ‏۲۰۰۹ – ‏مقالات مرتبط
اﺧﺘﻼﻻت ﺑﺮوﻧﻲ. ﺳﺎزی ﺷﺪه. ﺟﺰو. اﺧﺘﻼﻻت دوران ﻛﻮدﻛﻲ ﻫﺴﺘﻨﺪ و ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ ﺟﻬﺖ ﺑﺮرﺳﻲ ﺗـﺎﺛﻴﺮ آﻣـﻮزش رﻓﺘـﺎ. ری واﻟـﺪﻳﻦ ﺑـﺮ. ﺷﻴﻮه. ﻫﺎی ﺗﺮﺑﻴﺘﻲ و ﺳﻼﻣﺖ رواﻧﻲ ﻣﺎدران ﻛﻮدﻛﺎن ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ. اﻳﻦ. اﺧﺘﻼﻻت اﻧﺠﺎم. ﺷﺪه . اﺳﺖ … ﻫﺎی ﺗﺮﺑﻴﺘـﻲ و ﺑﻬﺒـﻮد ﺳـﻼﻣﺖ. رواﻧـﻲ ﻣـﺎدران ﻛﻮدﻛـﺎن. ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ. اﺧﺘﻼﻻت ﺑﺮوﻧﻲ. ﺳﺎزی ﺷﺪه اﺳﺖ و ﺑﺎ آﻣﻮزش ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. ﻫﺎی ﺗﺼﺤﻴﺢ ﺷﻴﻮه. ی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﻣﻲ. ﺗﻮان ﮔﺎم ﻣﻮﺛﺮی در ﻛﺎﻫﺶ ﻣـﺸﻜﻼت رﻓﺘـﺎری. ﻛﻮدﻛﺎن ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ …
وارد نشده: نظریه

اصفهان خرید | پایان نامه بررسی شیوه های فرزندپروری و سلامت …

۱ بهمن ۱۳۹۳ – در سده های اول میلادی شیوه های فرزند پروری تا حدودی تند و خشن بود و بیشتر به والدین توصیه می شد به جای لوس کردن کودک و در آغوش کشیدن کودک با او به جدیت … شیوه های فرزندپروری. تعاریف نظری و عملیاتی سلامت روانی. فصل دوم : ادبیات و پیشینه ی تحقیق. الف. نظریه های شیوه های فرزندپروری. – نظریه ی گوردن.

[PDF]مقایسه سلامت روان مادران دارای کودکان با و بدون اختلال کم …

تاکید بسیاری بر روابط کودک با مراقبانش داشته اند؛. آن ها واکنش های متقابل را اساس رشد عاطفی و شناختی. کودکان ذکرکرده اند. رشد شخصیت کودک به شیوه. رفتار مادر و ساختمان منش او بستگی دارد. نظراتی که. برگرفته از دیدگاه روان تحلیلگری است، فرض را بر این. قرارداده که کنش های متقابل ابتدایی میان مادر و فرزند از. کیفیتی …

[PDF]دﺑﺴﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﺑﻪ ﺷﻴﻮه راه ﺣﻞ ﻣﺪار ﺑﺮ ﻣﺸﻜﻼت رﻓ

توسط کیوان زاهدی کسرینه – ‏مقالات مرتبط
۲۵ شهریور ۱۳۹۵ – ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺑﺮرﺳﻲ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ آﻣﻮزش ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﺑﻪ ﺷﻴﻮه راه ﺣﻞ ﻣﺪار ﺑﺮ ﻛﺎﻫﺶ ﻣﺸﻜﻼت رﻓﺘﺎری ﻛﻮدﻛﺎن ﭘﻴﺶ … ﻫﺮ. ﻚﻳ. وﺟﻬ. ﻲ. از. ﻋﻠﺖ. رﻓﺘﺎرﻫـﺎی. ﺑﻧﺎ. ﻬﻨﺠـﺎر. ﻛﻮدﻛـﺎن. و. ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن را. ﻴﻧﻈ. ﺮ. ﺳﻦ. ﺧﺎص. ﻧﻮﺟﻮاﻧ. ،ﻲ. ﻣﺼﺮف. ﻣﻮاد. ﻣﺨﺪر،. اﺳﺘﺮس. ﻫﺎی. ﺷﻐﻠ. ﻲ/. در. دﺳﺘﺮس. ﻧﺒﻮدن. واﻟﺪ. ﻦ،ﻳ. اﺧﺘﻼﻻت. روان. ﻳﭘﺮ ….. اﺳﺎس ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺟﺎﻣﻊ ﻧﻈﺮﻳﻪ درﻣﺎﻧﻲ راه ﺣﻞ ﻣﺪار و ﺑﺮرﺳﻲ ﻛﺘـﺐ و ﻣﻨـﺎﺑﻊ در اﻳـﻦ.

[PDF]ثنایی ی افراد است شناس روان فصلنامه پانزده شماره مقاله شناسی

توسط بابامحمدی – ‏۲۰۱۴
مقایسه میزان شیوع انواع اختلالات رفتاری دانش آموزان دبستانی با حاتم محمدی،. نارساییهای ویژه در یادگیری و عادی شهر اردبیل. عزت الله نادری. بررسی اثر آموزش مدیریت به مادران بر بهبود شیوه های فرزند پروری طاهره بهمنی، حمید. و کاهش نشانه …. نویسندگان. و بررسی رابطه دلبستگی به خدا و سلامت روان در والدین کودکان امین حسن پور، مریم.

[PDF]The Efficacy of Parent Management Training on …

ﺘﻼ ﺑـﻪ. اﺧﺘﻼل. ﻫﺎی. رﻓﺘﺎری ﺑﺮ ﭘﺎﯾـﻪ. ﻧﻈﺮﯾـﻪ. ﯾـﺎدﮔﯿﺮی اﺟﺘﻤـﺎﻋﯽ. ﻣﻮﺟﺐ ﮐﺎﻫﺶ اﺳﺘﺮس واﻟـﺪﯾﻦ و ﺗﻌﺎﻣـﻞ ﻣﺜﺒـﺖ واﻟـﺪ. -. ﮐﻮدک ﺷﺪه. اﺳﺖ. ۱٫ ﻋﻼوه. ﺑﺮ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺑﺎﻻ ﻣﺤﻘﻘﺎﻧﯽ. ) ۱۹(. ﺑﺎ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ روی. ۴۰٫ واﻟﺪ دارای ﮐﻮدﮐﺎن ﻣﺒﺘﻼ ﺑـﻪ اﺧـﺘﻼل ﺑـﯿﺶ. ﻓﻌـﺎﻟﯽ. -. ﮐﻤﺒﻮد ﺗﻮﺟﻪ ﻧﺸﺎن. دادﻧﺪ ﮐﻪ آﻣﻮزش ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﻣ. ﺜﺒﺖ و. اراﺋﻪ ﺷﯿﻮه. ﻫﺎی ﺻﺤﯿﺢ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ رﻓﺘـﺎر ﺑـﻪ آﻧﻬـﺎ ﻣﻮﺟـﺐ. ارﺗﻘﺎی ﺳﻼﻣﺖ رواﻧﯽ ﺧﺎﻧﻮاده و ﮐﺎﻫﺶ اﻓﺴﺮدﮔﯽ، ﺧﺸﻢ. و اﺳﺘﺮس واﻟﺪﯾﻦ ﻣﯽ.

[PDF]٢٣٠ – مجله مطالعات ناتوانی

اﺳـــﺎس ﺷـــﯿﻮه. ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﻣ. ﺒﯿﻦ ﺗﻼش. ﻫﺎی واﻟﺪﯾﻦ. ﺑﺮای رﺷﺪ و آﻣﻮزش و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﮐﻮدﮐﺎن. ﺷﺎن اﺳﺖ؛ زﯾﺮاﮐﻪ. واﻟﺪﮔﺮی ﺿــــﻌﯿﻒ ﺑﺎ اﺛﺮات ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬی ﺑﺮ ﺳــــﻼﻣﺖ. رﻓﺘـﺎری و ﻫﯿﺠـﺎﻧی ﻓﺮزﻧـﺪان ﻫﻤﺮاه ﺧﻮاﻫـﺪ ﺑﻮد ( … ﺟﺴــــﻤی، ﻓﯿﺰﯾﻮﻟﻮژﯾکی و ﺑﺮﺧی اﺧﺘﻼﻻت رواﻧی ﭼﻮن. اﻓﺴــــﺮدﮔی آﺳــــﯿــﺐ. ﭘــﺬﯾﺮ ﻣی. ﮐﻨــﺪ (. ۴٨-۴۶. ). ﺗﻨﯿــﺪﮔی. ﻣﻔﻬﻮﻣی اﺳﺖ ﮐﻪ در ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎﺷﻮﯾﯽ اﺧﯿﺮ ﺑﺪان ﺗﻮﺟﻪ. ﺷﺪه اﺳﺖ (. ۴٩،۵٠. ). در ﯾک ﺑﺮرﺳی ﺑﺎ.

[PDF]اینجا را کلیک نمائید – ISC

رابطه سبک های دلبستگی و سلامت روان در میان دانش آموزان پایه هفتم مدارس منطقه بزینه رود. بهاره غنیمتی، جلال صالحی و پرستوقنبری. پوستر. بررسی پیامدهای روانی اجتماعی کودک آزاری: یک مطالعه مروری. پروانه خفتان، دکتر بروز امیر پور. پوستر. پیش بینی اختلالات رفتاری کودکان بر اساس سبک های دلبستگی و فرزند پروری …

[PPT]آسیب های-تربیتی کودک و نوجوان (آسیب شناسی روانی کودک و …

رویکردهای نظری بر اختلالات روانی و رفتاری کودکان. فواید انتخاب یک نظریه و یا رویکرد برای بررسی رفتار؛. ۱- به تمام پرسش ها فکر نکنیم بلکه بتوانیم انتخاب کنیم؛ زیرا نمی توان به طور همزمان به همه ی پرسش ها پرداخت. ۲- تبیین، پیش بینی و کنترل رفتارهای مورد نظر. نظریه های زیست شناختی. فرض اساسی این نظریه ها در …

[DOC]بررسی رابطه شیوههای فرزندپروری و سبکهای دلبستگی با …

یافته ها: نتایج تحلیل داده ها بیانگر این بود که بین شیوه های فرزند پروری و ابعاد سبک های دلبستگی والدین با خودکارآمدی در دو گروه دانش آموزان زورگو و عادی تفاوت معنادار … بنابراین ضمن تأکید بر چند عاملی بودن، این اختلال رفتاری از زوایهی سبکهای دلبستگی و شیوههای فرزندپروری و خودکارامدی مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد.

[PDF]ناتوانی یادگیری-نهایی (۱)

توسط اسماعیلی – ‏۲۰۱۶
هدف از پژوهش حاضر بررسی تأثیر شناخت درمانی مبتنی بر ذهن آگاهی بر بهزیستی روان شناختی. مادران دارای کودکان … کودک مبتلا به اختلال یادگیری فشار روانی زیادی را بر والدین اعمال می کند و می تواند سلامت روان. آنان را به خطر بیندازد. … نیز اثر می گذارد؛ بر این اساس، اختلال های روان شناختی مادر بر رابطه او با فرزندش اثر می گذارد …

بررسی تاثیر شیوه‌های فرزند پروری بر رشد اجتماعی کودکان | …

۲۳ دی ۱۳۹۶ – پایان نامه بررسی رابطه شیوه های فرزند پروری و استرس مادران با مشکلات رفتاری کودکان ۱-۱ مقدمه طی چند دهه گذشته علاقه و توجه به رشد عاطفی و اجتماعی کودکان پیش … پایان نامه کارشناسی رشته روان شناسی با عنوان بررسی رابطه بین شیوه های فرزند پروری و سلامت عمومی در بین نوجوانان ۱۴ ساله شهر ابهر چکیده: هدف از …

[PDF]اثربخشی آموزش مهارت های فرزندپروری بر پیوند … – مجل …

اﯾﻦ ﺷـﯿﻮه ﻫـﺎ. ﺳﺒﮏ. ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪ. ﭘﺮوری ﻧﺎﻣﯿﺪه ﻣﯽ ﺷﻮد. ﻫﺪف اﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺗﻌﯿﯿﻦ ﺗﺎﺛﯿﺮ آﻣـﻮزش ﻣﻬـﺎرت. ﻫـﺎی ﻓﺮزﻧـﺪ ﭘـﺮوری ﺑـﺮ ﭘﯿﻮﻧـﺪ. واﻟﺪﯾﻨﯽ، اﺳﺘﺮس درک ﺷﺪه و ﮐﯿﻔﯿﺖ زﻧﺪﮔﯽ ﻣﺎدران دارای ﮐﻮدک ﭘﯿﺶ دﺑﺴﺘﺎﻧﯽ ﺑﻮد. … ﻫﺎی ﻣﺘﻘﺎﺑﻞ. را. اﺳﺎس رﺷﺪ ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﮐﻮدک ذﮐﺮ ﮐﺮده. اﻧﺪ و. ﺑﺎور دارﻧﺪ ﮐﻪ ﺻﻤﯿﻤﯿﺖ واﻟﺪﯾﻦ ﺧﻄﺮ اﺑﺘﻼی ﮐﻮدک ﺑﻪ. اﺧﺘﻼﻻت رواﻧـﯽ را ﮐـﺎﻫﺶ ﻣـﯽ. دﻫـﺪ. ۶(. ). راﯾـﺞ. ﺗـﺮﯾﻦ. ﻣﺸﮑﻼت. رﻓﺘﺎری ﮐﻮدﮐﺎن ﭘـﯿﺶ. دﺑﺴـﺘﺎﻧﯽ. دروﻏ.

پایان نامه بررسی رابطه بین شیوه های فرزند پروری و سلامت …

پایان نامه بررسی رابطه بین شیوه های فرزند پروری و سلامت عمومی در بین نوجوانان ۱۴ ساله شهر ابهر پایان نامه جهت اخذ مدرک کارشناسی رشته روان شناسی چکیده هدف از … اینکه نوع تربیت ،برخورد صحیح والدین در کارهای مربوط به کودکان و نوجوانان در ایجاد اختلالات رفتاری –اضطرابی – اجتماعی – جسمانی فرزندان دخالت مثمر ثمری دارد یا نه .

[PDF]منابع و مآخذ – دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه …

مطالعات روان شناختی. دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه الزهراء. ۵ (۴)، ۹- ۲۵. |. احدی، بتول (۱۳۸۸). مقایسه مشکلات رفتاری و پیشرفت تحصیلی در کودکان با و بدون مشکلات … روان شناسی تربیتی (نظریه و کاربست) (ترجمهی یحیی سید محمدی). …. بررسی رابطه شیوه های فرزند پروری والدین و سلامت روانی نوجوانان شهر اسلام شهر.

[PDF]ﻣﺎدران دارای آﮔﺎﻫﯽ ﺑﺮ اﺿﻄﺮاب و ﻧﮕﺮاﻧﯽ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ آﻣﻮزش ﻓﺮز – سلامت جامعه

ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری. ﻣﺒﺘﻨﯽ. ﺑﺮ. ذﻫﻦ. آﮔﺎﻫﯽ. ﻣﺴﻌﻮد ﺻﺎدﻗﯽ و ﻫﻤﮑﺎر. ﺳﻼﻣﺖ ﺟﺎﻣﻌﻪ. ۲٫ دوره دﻫﻢ، ﺷﻤﺎره. ،۴٫ زﻣﺴﺘﺎن. ۱۳۹۵٫ ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﯾﮑﯽ. از. ﺷﺎﯾﻊ. ﺗﺮﯾﻦ. اﺧـﺘﻼ. ل. ﻫـﺎی. ﻋﺼـﺒﯽ. -. رﻓﺘـﺎری. دوران. ﮐﻮدﮐﯽ اﺧﺘﻼل ﺑﯿﺶ. ﻓﻌﺎﻟﯽ … ﺷـﻮد . ﺗﺤﻘﯿﻘـﺎت. ﻧﺸـﺎن داده. اﻧـﺪ ﮐـﻪ اﺧـﺘﻼﻻت ﺑﺮوﻧـﯽ. ﺳـﺎز. ی از ﺟﻤﻠـﻪ اﺧـﺘﻼل. ﺑﯿﺶ. ﻓﻌـﺎﻟﯽ. -. ﮐﻤﺒـﻮد ﺗﻮﺟـﻪ. در ﮐﻮدﮐـﺎن ارﺗﺒـﺎط ﺗﻨﮕـﺎﺗﻨﮕﯽ ﺑـﺎ. ﻣﺸﮑﻼت رواﻧﯽ واﻟﺪﯾﻦ. (. ﺑﻪ وﯾﮋه ﻣﺎدر. ) و ﺷﯿﻮه. ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪ. ﭘـﺮوی. آن.

[PDF]رابطه کیفیت تعامل مادر-کودک در اضطراب جدایی و … – مجله …

مقالات مرتبط
ترس از غفلت، نگرانی افراطی والد نسبت به آنچه کودک قصد. انجام دادن آن را دارد و نگرانی در سلامت روانی کودک ناشی. می شود ۴ فرزندپروری بیش حمایت گر به جای انتقال احساس. ایمنی به کودک، باور آسیب پذیر بودن و نیاز به حفاظت شدن و. حالت هشدار و درنهایت ارزیابی های شناختی سوگیرانه را در. کودک ایجاد می کند ۵ سبک طرد کنندگی …

مقایسه شیوه های فرزند پروری و کارکرد خانواده در خانواده …

توسط صدرالسادات سیدجلال الدین – ‏مقالات مرتبط
زمینه و هدف: در دو دهه اخیر، رابطه بین شیوه های فرزند پروری و کارکرد خانواده توسط پژوهشگران بسیاری مورد مطالعه قرار گرفته است. در پژوهش حاضر رابطه بین شیوه های فرزند پروری و کارکرد خانواده در خانواده های کودکان دارای اختلالات رفتاری، خانواده های کودکان بد سرپرست و خانواده های کودکان عادی مورد مقایسه قرار گرفت. روش بررسی: در یک …
وارد نشده: نظریه

[PDF]The Relationship between Mental راﺑﻄﻪ ﺳﻼﻣﺖ روان ﻣﺎدران ﺑﺎ …

رواﻧﯽ ﻣﺎدر ﻣﻮﺟﺐ اﺧﺘﻼل ﻫﺎی ﻋﺎﻃﻔﯽ. -. ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ و. ﻣﺸﮑﻼت ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﻓﺮزﻧﺪان ﻣﯽ ﺷﻮد . ﭼﻨﺎن ﭼﻪ ﻣﺎدری. دﭼﺎر اﻓﺴﺮدﮔﯽ ﺷﺪﯾﺪ ﯾﺎ اﺧﺘﻼل وﺣﺸﺖ. ۳٫ ﺑﺎﺷﺪ . ﻓﺮزﻧﺪ. او اﺣﺘﻤﺎﻻ دﭼﺎر ﻣﺸﮑﻼت رﻓﺘﺎری. ﻫﯿ-. ﺠﺎﻧﯽ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ . اﻓﺴﺮدﮔﯽ ﻣﺎدر … ۱۹۹۲(. در زﻣﯿﻨﻪ ی ﺗﻔﺎوت ﮐﻮدﮐﺎن ﻣﺎدران. اﻓﺴﺮده ﺑﺎ ﻣﺎدران ﻏﯿﺮ اﻓﺴﺮده از ﺟﻨﺒﻪ ﻫﺎی ﻣﻨﺒﻊ ﮐﻨﺘﺮل ،. اﺿﻄﺮاب و ﻋﺰت ﻧﻔﺲ و ﺗﺎﺛﯿﺮ اﻓﺴﺮدﮔﯽ ﻣﺎدر ﺑﺮ ﻋﺰت. ﻧﻔﺲ ﮐﻮدک ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ای اﻧﺠﺎم دادﻧﺪ. ﻧﺘﺎ. ﯾﺞ ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﺸﺎن.

[PDF]مقایسه سبک های دلبستگی در افراد مبتلا به اختلال هویت …

ﺍﻳﻦ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﺳﺒﻚ ﻫﺎﻱ ﺩﻟﺒﺴﺘﮕﻲ ﺩﺭ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ ﺍﺧﺘﻼﻝ ﻫﻮﻳﺖ ﺟﻨﺴﻴﺘﻲ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺟﻨﺴﻴﺖ ﺩﺍﺩﻩ، ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺟﻨﺴﻴﺖ ﻧﺪﺍﺩﻩ ﻭ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻏﻴﺮﻣﺒﺘﻼ ﺑﻮﺩ. ﺳﻲ ﻭ ﭘﻨﺞ ﻓﺮﺩ ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ ﺍﺧﺘﻼﻝ ﻫﻮﻳﺖ ﺟﻨﺴﻴﺘﻲ ﻣﺬﻛﺮ ﺑﻪ ﻣﻮﻧﺚ (ﺷﺎﻣﻞ ﺑﻴﺴﺖ ﻓﺮﺩ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺟﻨﺴﻴﺖ ﻧﺪﺍﺩﻩ ﻭ ﭘﺎﻧﺰﺩﻩ ﻓﺮﺩ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺟﻨﺴﻴﺖ ﺭﻭﺵ ﺑﺮﺭﺳــﻲ: ﺭﺍ ﺗﻜﻤﻴﻞ (AAI) ﺩﺍﺩﻩ) ﻭ ﺑﻴﺴﺖ ﻓﺮﺩ ﻣﻮﻧﺚ ﻏﻴﺮﻣﺒﺘﻼ … ﺭﻭﺍﺑــﻂ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧــﻪ ، ﺑﻬﺰﻳﺴﺘﻲ ﺭﻭﺍﻥ ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ ﻭ ﺳﻼﻣــﺖ ﺭﻭﺍﻧﻲ ﺑﻬﺘﺮ ﻭ ﺁﻣﺎﺭ. ﺧﻮﺩﻛﺸﻲ ﻭ ﭘﺸﻴﻤﺎﻧﻲ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻋﻤﻞ ﭘﺎﻳﻴﻦ ﺗﺮﻱ ﺩﺍﺭﻧﺪ …

تحقیق نگرش های فرزند پروری و نظریه ها و دیدگاههایی درباره …

بررسی تطبیقی رابطه بین سبک تفکر با سن، جنسیت،رشته تحصیلی و میزان تحصیلات و شیوه های فرزند پروری والدین معلمان مقاطع سه گانه ابتدایی،راهنمایی، متوسطه، فصلنامه روانشناسی و علوم تربیتی دوره ی چهارم، شماره ۲،پاییز ۸۶٫. حسینی نسب، علیرضا. (۱۳۸۷). بررسی رابطه شیوه های فرزندپروری با خودکارآمدی و سلامت روانی …

[PDF]دوﻓﺼﻠﻨﺎﻣﻪ – دانشگاه اصفهان

ﻧﻘﺶ ﺳﺒﻚ. ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪ ﭘﺮوری را در اﻳﺠﺎد ﻣﺸﻜﻼت رﻓﺘﺎری ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن. ،. ﻧﻈﻴﺮ. ﭘﺮﺧﺎﺷـﮕﺮی ﺑﺮرﺳـﻲ. ﻛﻨـ .ﺪ. ﻫـﺪف اﻳـﻦ. ﭘﮋوﻫﺶ. ،. ﺑﺮرﺳﻲ راﺑﻄﻪ ﺳﺒﻚ. ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪ ﭘﺮوری ﺑﺎ ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮی ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﺷﺒﺴﺘﺮ. ﺑـﻮده … ﺷﻴﻮه. ﻫـﺎی. راﺑﻄــــﻪ ﺑــــﺎ ﻓﺮزﻧــــﺪان و اﻣﺜــــﺎل آن وﺟــــﻮد. دارد. (. ﻣﺎﻳﻜﻞ. ۱٫ وﻫﻤﻜﺎران،. ).۱۹۸۷٫ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ﻣﺆﺳﺴﻪ ﻣﻠﻲ. ﺳــﻼﻣﺖ رواﻧــﻲ در اﻳــﺎﻻت ﻣﺘﺤــﺪه ﻧﺸــﺎن ﻣــﻲ. دﻫــﺪ. ﻛﻮدﻛﺎﻧﻲ ﻛـﻪ از ﺟﺎﻧـﺐ واﻟﺪﻳﻨﺸـﺎن ﻣـﻮرد ﺳـﻮء.

روش تحقیق بررسی شیوه های فرزند پروری و سلامت روانی

روش تحقیق بررسی شیوه های فرزند پروری و سلامت روانی چکیده : این پژوهش به بررسی شیوه های فرزندپروری و سلامت روان می پردازد که – آیا بین شیوه های دیکتاتوری … در سده های اول میلادی شیوه های فرزند پروری تا حدودی تند و خشن بود و بیشتر به والدین توصیه می شد به جای لوس کردن کودک و در آغوش کشیدن کودک با او به جدیت رفتار …

تاثیر شیوه فرزندپروری بر مشکلات یادگیری – زردیتا

۶ شهریور ۱۳۹۵ – در رویکرد کلاسیک به فرزندپروری از اصول نظریه روان تحلیلگری فروید استفاده می شود . … ۳.۲ روش های فرزند پروری ۳.۳ اختلال یادگیری ۳.۳.۱درمان و بهبود اختلال خواندن و اختلال دیکته نویسی ۳.۴ تاثیر پرورش بر مشکلات رفتاری و یادگیری … ۳.۵ روش های بازپروری و آموزشی کودکان با نارسایی های ویژه در یادگیری

آموزش مهارت های اجتماعی – فصلنامه سلامت روان کودک

در عصری که فرزندان ما با انفجار دانش و اطلاعات و دسترسی به شبکههای مختلف ارتباطی رویاروی هستند، نقش خانواده در اجتماعی کردن فرزندان با افزایش یافتن سن کودک و ورود به جمع همسالان و … همچنین فقدان یا نارسایی در مهارت ها و رفتارهای اجتماعی، یک بخش عمده ملاک های تشخیص بیشتر اختلال های روان شناختی به حساب می آید.

سبک های فرزندپروری (۷) – نهایی – فرزندپروری

۳۰ آبان ۱۳۹۱ – سبک های فرزندپروری (۷) – نهایی. نظریه» اریکسون: بنابر نظریه» تحول روانیاجتماعی اریکسون، شکل گیری شخصیت بر طبق مراحل و بر اساس رشد بدنی که … هدف اصلی فرزندپروری برای کودکانی که در سنین ۱۸ ماهگی تا ۳ سالگی به سر می برند و در مرحله خود مختاری در برابر شک وتردید می باشند،کنترل رفتار …

[PDF]بررسی رابطه شیوه های فرزند پروری با خﻼقیت و شادکامی در …

با یاری از خداوند متعال جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد آقای محمدآرامش دانشجوی. رشته روانشناسی تربیتی با عنوان. « بررسی رابطه شیوه های فرزند پروری با خﻼقیت و شادکامی در. دانش. آموزان دوره راهنمایی شهرستان میاندرود. » در تاریخ / /. ١٣٩٢. با حضور هیئت داوری. برگزار شد با نمره و درجه به تصویب رسید. نام و نام خانوادگی. سمت.

دانشکده علوم انسانی | کارشناسی‌ارشد – دانشگاه تربیت مدرس

۹, فرهاد, باباپوران, ۱۳۹۴, ماریایوجینیا آگیلامرجن, بررسی رابطه مستعد بودن برای مانیا وخود نظم جویی رفتاری با رفتار پرخطر جنسی. ۱۰, سارا, پیروزی, ۱۳۹۳, کاظم رسول زاده طباطبائی, رابطه بین شیوه های فرزند پروری سبک های دلبستگی و میزان استفاده از بازی های رایانه ای با اختلالات رفتاری دانش آموزان. ۱۱, مریم, جلالی فراهانی …

فرزند پروری و جو عاطفی – Khatereh Banani – خاطره بنانی

واژه های کلیدی: شیوه های فرزندپروری، مادران، کودکان، پرخاشگری. مقدمه. خانواده نخستین نهاد زندگی اجتماعی کودک است که در شکل‌گیری عادت‌ها و اندیشه‌های اجتماعی کودک و رشد ذهنی و روانی و شخصیتی کودک نقش بسیار مهمی دارد (شفیع‌آبادی، تبریزی، رشیدی‌نژاد، ۱۳۹۱). ستیر معتقد است میان اعضای خانواده احساساتی وجود دارد که اگر این …

میگنا – رابطه سبک های فرزندپروری ادراک شده با احساس …

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ – هدف این پژوهش بررسی رابطه ادراک از سبکهای فرزندپروری و تأثیر مولفه های آن بر احساس تنهایی نوجوانان دختر است. … اغلب فرزندان خود را متحیر می کنند و در مورد تنبیه به کار گرفته شده، هیچ گونه توضیحی نمی دهند و اجرای تأدیبهای قوی، سبب اختلال در پردازش کودکان نسبت به پیام ها و صحبت های والدین و دیگران می …

گروه فرزندپروری موفق SPG

ﺑﺮرﺳـﻲ ﻫــﺎ ﻧــﺸﺎن داده اﻧــﺪ ﻛــﻪ ﻛﻴﻔﻴــﺖ ﻓﺮزﻧــﺪﭘﺮوری ﺗــﺄﺛﻴﺮ زﻳﺎدی ﺑﺮ ﺗﻜﺎﻣﻞ ﻃﺒﻴﻌﻲ ﻛﻮدک دارد. … مادری که روشﻫـﺎی ﺳﺨﺖ و آزاردﻫﻨﺪه را در ﺗﺮﺑﻴﺖ ﻓﺮزﻧﺪ خود بکار می گیرد، اعتماد به نفس کودک را کاهش می دهد و مادری که از روش های سهل گیرانه به صورت افراطی استفاده می کند، … این جلسات در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان انستیتو روانپزشکی تهران برگزار می گردد.

پرسشنامه رایگان –

پرسشنامه رایگان اختلالات رفتاری کودکان شنوا و ناشنوا · پرسشنامه رایگان تشخیص اختلال ….. پرسشنامه رایگان شیوه فرزندپروری والدین · پرسشنامه رایگان ترغیب به مطالعه ….. پرسشنامه رایگان بررسی سلامت روان پسران تحت حضانت پدر، پسران تحت حضانت مادر و پسران خانواده های عادی در دانش آموزان · پرسشنامه رایگان عزت نفس …

افرا بلاگ » فرزند پروری و تربیت فرزند

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ – همچنین از تست های شیوه های فرزندپروری دیانابامرنید و تست سلامت روانی GHQ28 بر روی ۷۰ نفر از دانش آموزان فرهنگسرای خانواده جمع آوری گردید با توجه به … میلادی شیوه های فرزند پروری تا حدودی تند و خشن بود و بیشتر به والدین توصیه می شد به جای لوس کردن کودک و در آغوش کشیدن کودک با او به جدیت رفتار کنند …

[PDF]ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪ ﭘﺮوری واﻟﺪﻳﻦ ﺑﺎ ارﺗﻜﺎب ﻧﻮﺟﻮان ﺑﻪ رﻓﺘﺎرﻫﺎی ی

توسط زارعی – ‏۲۰۱۰ – ‏مقالات مرتبط
ﺧﺎﻧﻮاده ﻧﺨﺴﺘﻴﻦ ﻣﺤﻴﻄﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻛﻮدک در آن ﭘﺮورش ﻣﻲ. ﻳﺎﺑﺪ و در ر. ﻓﺘﺎر ﺑﻌﺪی ﻓﺮد ﻓﻮق. اﻟﻌﺎده ﻣﺆﺛﺮ اﺳﺖ . ﻧـﻮع ﺗﺸـﻮﻳﻖ. ،ﻫـﺎ. ﺗﻨﺒﻴﻪ و ﺗﺤﺬﻳﺮﻫﺎ. ، ﺑﻲ اﻋﺘﻨﺎﻳﻲ. ﻫﺎ و رﻓﺘﺎرﻫﺎ در ﻣﺮاﺣﻞ اوﻟﻴﻪ. ی زﻧﺪﮔﻲ ﻓﺮد آﺛﺎری ﺑﺮای دوره. ﻫﺎی ﺑﻌﺪی در او ﺑﺮ ﺟﺎی ﻣﻲ. ﮔﺬارد . ﻫﺪف ﻛﻠـﻲ. اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ، ﺑﺮرﺳﻲ راﺑﻄﻪ ی ﺑﻴﻦ ﺷﻴﻮه. ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪ ﭘﺮوری واﻟﺪﻳﻦ ﺑﺎ ارﺗﻜﺎب ﻧﻮﺟﻮان ﺑﻪ رﻓﺘﺎر. ﻫﺎی ﭘﺮﺧﻄﺮ ﻣﻲ. ﺑﺎﺷﺪ . روش ﺑﺮرﺳﻲ. : روش ﺗﺤﻘﻴﻖ. اﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ، ﺗﻮﺻﻴﻔﻲ از ﻧﻮع …

دانلود جدیدترین مقالات ترجمه شده روانشناسی و علوم اجتماعی – …

در این صفحه لیست جدیدترین مقالات ترجمه شده پیرامون رشته روانشناسی و گرایش های روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی کودک و نوجوان، روانشناسی شناخت، روانشناسی تربیتی، روانشناسی … بررسی اثربخشی ورتکسیتین در بیماران مبتلا به اختلال افسردگی شدید و نشانه های اضطراب سطح بالا (نشریه الزویر)

کتاب ها و مقالات منتشر شده توسط مرکز اوتیسم اصفهان | ایران …

۲- عنوان کتاب: مداخله ی رفتاری در افراد مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم. نویسندگان:طیبه … اثر بخشی برنامه فرزند پروری مثبت بر افسردگی،انزوای اجتماعی و سلامت روان مادران دارای کودکان طیف اتیسم. صابری، جواد … بررسی اثربخشی آموزش تنظیم هیجان بر افزایش مهارت های اجتماعی و کاهش رفتارهای تکراری کودکان با اختلال اتیسم.

[PDF]Parenting and family functioning among irresponsible …

شبانه روزی زندگی می کنند، نسبت به دیگر کودکان. بیشتر است (۵). خانواده ها در پرورش فرزندان خود شیوه های. فرزند پروری متفاوتی را به کار می گیرند. شیوه های. فرزند پروری … این مراکز تشخیص اختلال رفتاری گرفته باشند و دارای. عقب ماندگی، اوتیسم یا اختلالات جسمی و روانی و. حرکتی شدید و معلولیت نباشند. کودکان خانواده های.

انضباط مثبت در فرزندپروری چیست و چه اصولی دارد؟ – روان حامی

۲۶ بهمن ۱۳۹۶ – انضباط مثبت مبتنی بر نظریه آدلر- درایکورس است که بر این باور هستند رفتار انسان، توسط نیاز بنیادین میل به تعلق و مهم‌بودن برانگیخته می‌شود. … این پژوهش همچنین رابطه‌ی میان شیوه‌های تربیتی انضباطی و یا تنبیهی در دوران کودکی این بزرگسالان را با شکل‌گیری مواردی مانند اختلالات برون‌نمود، دلبستگی …

سبک های دلبستگی – پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

چکیده هدف از پژوهش حاضر شناخت رابطه سبک های دلبستگی و شیوه های فرزندپروری با خودکارآمدی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بود. … هدف پژوهش حاضر، بررسی اثربخشی آموزش تکنیک های شناختی رفتاری بر تغییر سبک های دلبستگی و افزایش سلامت روان و افزایش خوشبینی دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد …

[PDF]تبیین فرایند اجتماعی شدن فرزندان در تجارب والدین – مجله …

۱- کارشناس ارشد، مرکز پژوهشهای سلامت مبتنی بر مشارکت جامعه، پژوهشکده کاهش رفتارهای پرخطر، دانشگاه علوم پزشکی تهران، تهران، ایران … از این رو، در متون بررسی … “آیا در این روشها تجدید نظر کرده اید؟ چرا و چگونه؟”، “چه عواملی در انتخاب روشهای. فرزندپروری شما تأثیر داشته است؟”و “دغدغه های اصلی. شما در مورد فرزندپروری چیست؟

کامران یزدانبخش – صفحه شخصی – دانشگاه رازی

جهانگیر کرمی, کامران یزدانبخش, پروانه کریمی ,بررسی نقش میانجی گری سبک های دلبستگی در تبیین رابطه ابعاد سرشت، منش شخصیت و اختلال جسمانی سازی در …. با سلامت روان زوجین معلم شهر کرمانشاه ,اولین همایش ملی روانشناسی و خانواده ,۱۳۹۱/۰۸/۱۰ ,; کامران یزدانبخش, علی مولایی پارده, ستار کریمی ,رابطه شیوه های فرزند پروری …

[PDF]ﻓﺮزﻧﺪ ﺑﺎ ﻣﻴﺰان اﻋﺘﻴﺎدﭘﺬﻳﺮی و ﮔﺮاﻳﺶ ﺑﻪ ﺟﻨﺲ ﻣﺨﺎﻟﻒ در دا

توسط AA Hosseinkhanzadeh – ‏۲۰۱۴ – ‏بیان شده در ۱ یافته – ‏مقالات مرتبط
۱۰ آبان ۱۳۹۲ – ﻓﺮزﻧﺪ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ در دوره ﻛﻮدﻛﻲ ﺣﺎﻳﺰ اﻫﻤﻴﺖ اﺳﺖ، ﺑﻠﻜﻪ در دوره ﺑﺰرﮔـﺴﺎﻟﻲ ﻫـﻢ. رواﺑﻂ ﺑﻴﻦ واﻟﺪﻳﻦ و ﻓﺮزﻧﺪان ﺑﺴﻴﺎر ﻣﻬﻢ اﺳﺖ . ﭼﻨﺎن ﻛﻪ. ﺗﺄﺛﻴﺮ. رواﺑﻂ واﻟﺪ. -. ﻓﺮزﻧﺪ در ﺑﺰرﮔﺴﺎﻟﻲ. روی ﺳـﻼﻣﺖ روان و ﭘﺮﻳـﺸﺎﻧﻲ روان … ﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺷﺪت اﺑﺘﻼ ﺑﻪ اﺧﺘﻼل. ﻫـﺎی. ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد اﻓﻴﻮﻧﻲ را در ﻣﻌﺘﺎدان ﭘﻴﺶ. ﺑﻴﻨﻲ ﻛﻨﻨﺪ. (. ﺑﺸﺎرت، رﻧﺠﺒﺮ ﻧﻮﺷـﺮی و رﺳـﺘﻤﻲ،. ). ۱۳۸۷٫ ﺑﻴﻦ ﺳﺒﻚ ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﻣﻘﺘﺪراﻧﻪ ﭘﺪر و ﻣﺎدر ﺑﺎ ﺗ. ﻤﺎﻳﻞ ﺑﻪ اﻋﺘﻴﺎدﭘـﺬﻳﺮی …

تحقیق شیوه های فرزند پروری و سلامت روان

انواع خانواده ها ۳۵ نقش خانواده و تاثیر آن بر شخصیت کودک و نوجوان ۳۸ رابطه بین والدین و فرزندان و نقش آن در بهداشت روانی خانواده ۴۱ نظریه های سبک های فرزند پروری ۴۴ ۱- نظریه گوردن ۴۴ ۲- نظریه درایکورز ۴۵ ۳- الگوی زیگلمن ۴۶ ۲- والدین سهل گیر : (همتای ربع دوم درالگوی شیفر) ۴۷ ۳- والدین مستبد : (همتای ربع سوم در الگوی شیفر) ۴۸

بررسی رابطه سبک های دلبستگی و سبک های هویت با سلامت …

بررسی رابطه سبک های دلبستگی و سبک های هویت با سلامت روان و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دختر پیش دانشگاهی شهر قزوین یکی از مسائل مهم دوره نوجوانی هویت است … های فرزند پروری والدین، شخصیت نوجوان و محیط اجتماعی_ فرهنگی قرارمی گیرند ، ازطرفی این سبک ها خود نیز بر ادراک فرد از خویشتن، بروندادهای رفتاری و شیوه های …

سومین کنفرانس بین المللی نوآوری های اخیر در روانشناسی، …

-رویکردهای درمانی و تشخیص بیماری های روانی -راهکارهای بهبود سلامت روان -راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی محور دوم: _خانواده و مشکلات روان شناختی – خانواده و ارتباطات بین فردی خانواده و کودک خانواده و کودک با نیازهای ویژه -خانواده از هم گسیخته محور سوم: کودکان با نیازهای ویژه پیشگیری،تشخیص و درمان (اختلال یادگیری، نقص توجه و …

ﻛﻮدک) و ﺑﺮرﺳﻲ – اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ (واﻟﺪ ی آﻣﻮزﺷﻲ اﻓﺰاﻳﺶ ﻋﻼﻗﻪ ی ﺗﺪو – مجله …

توسط خباز – ‏۲۰۱۷
در ﻣﻴﺎن. ﻧﻈﺮﻳﻪ. ﻫﺎی. روان. ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ. ، ﻧﻈﺮﻳﻪ. ی. روان. ﺷﻨﺎﺳﻲ ﻓﺮدﻳﻨﮕﺮ آدﻟﺮ ﺑﻴﺶ از ﻫﻤﻪ اﻫﻤﻴﺖ ارﺗﺒﺎط ﻓﺮد ﺑﺎ ﻣﺤﻴﻂ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ را ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ ﻗﺮار. داده اﺳﺖ؛. ﺑﻪ. ﮔﻮﻧﻪ. ای. ﻛﻪ ﻳﻜﻲ از. ﻣﻬﻢ. ﺗﺮﻳﻦ. ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ اﻳﻦ ﻧﻈﺮﻳﻪ، ﻣﻔﻬﻮم. « ﻋﻼﻗﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋ. ﻲ. ۱٫ » اﺳﺖ. آدﻟﺮ. ﮔﺮاﻳﺎن. ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﻛﻪ. ﻓﻬﻢ اﻧﺴﺎن. ﺗﻨﻬﺎ در ﺳﺎﻳﻪ. ی. ﺑﺮرﺳﻲ ارﺗﺒﺎط. او. ﺑﺎ. ﺳﺎﻳﺮﻳﻦ. اﻣﻜﺎن. ﭘﺬﻳﺮ. اﺳﺖ. (. ﺑﻨﺠﺎﻣﻴﻦ. ،. ).۲۰۰۴٫ اﺳﺎس روﻳﻜﺮد. آدﻟﺮی. ﻓﺮض اﻳﻦ ﻣﻮﺿﻮع اﺳﺖ ﻛﻪ ﺗﻤﺎم رﻓﺘﺎر. ﻫﺎی.

مقاله در مورد رابطه بین عزت نفس و شیوه های تربیتی والدین – …

دو پرسشنامۀ شیوه های فرزند پروری و عزت نفس کوپر اسمیت به عنوان ابزارهای پژوهش مورد استفاده قرار گرفتند. …. ناشی از رشد کثیر جمعیت، فقر و مهاجرت های بی رویه و مهمتر از همه، ناآگاهی های دیر پای والدین برای مقابلۀ عملی و عاقلانه با فشارهای روانی وارد بر کودکان، ازمهمترین علل بروز اختلالات به شمار می روند (لطف آبادی، ۱۳۶۶).

[DOC]پیش بینی میزان افکار خودکشی با توجه به شیوه های فرزند …

پژوهش های زیادی به بررسی رابطه سبک های فرزندپروری و عملکرد والدین با علائم اختلالات روانشناختی و رفتارهای مختل پرداخته اند(پریوات[۱۵]، ۲۰۰۳؛ هیدگرکن[۱۶]، ۲۰۰۴؛ فرزاد فرد و هومن، ۱۳۸۷). همچنین حجم وسیعی از پژوهش ها به بررسی اثرگذاری طرحواره های ناکارآمد در علائم اختلالات روان شناختی پرداخته اند(مارمون و همکاران[۱۷]، ۲۰۰۴؛ …

برترین‌های پایگاه – مجله پیشرفت های نوین در علوم رفتاری

مقالات منتشر شده در نشریه با بیشترین تعداد مشاهده. رابطه سبک های فرزندپروری والدین با خلاقیت دانش آموزان مدارس ابتدایی شهر کنگان (۸۳۴ مشاهده). پیشگیری از اعتیاد با رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و بهره‌مندی از ظرفیت سازمان‌های مردمی (۸۱۲ مشاهده). آموزش فلسفه برای کودکان (۶۶۹ مشاهده). بررسی رابطه بین یادگیری خود …

سبک های فرزندپروری (۷) – نهایی – جمعیت بهروزان

۲۳ دی ۱۳۸۹ – سبک های فرزندپروری (۷) – نهایی. نظریه» اریکسون: بنابر نظریه» تحول روانیاجتماعی اریکسون، شکل گیری شخصیت بر طبق مراحل و بر اساس رشد بدنی که … هدف اصلی فرزندپروری برای کودکانی که در سنین ۱۸ ماهگی تا ۳ سالگی به سر می برند و در مرحله خود مختاری در برابر شک وتردید می باشند،کنترل رفتار …

[PDF]ﺗﺄﺛﯿﺮ آﻣﻮزش ﺑﺮ اﺳﺎس ﺗﺌﻮری رﻓﺘﺎر ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰی ﺷﺪه ﺑﺮ ﻣﯿ – مجله دانشگاه …

ﻨﺘﺮل ﻧﺸﺪه ﮐﻮدﮐﺎن از ﺗﻠﻮﯾﺰﯾﻮن، آﻧﺎن را در ﻣﻌﺮض ﺧﻄﺮاﺗﯽ ﻫﻤﭽﻮن اﺧﺘﻼﻻت ﺗﮑﺎﻣﻠﯽ، اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و رواﻧﯽ ﻗﺮار ﻣﯽ دﻫﺪ . ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ … ﮐﻮدک و ﺗﻠﻮﯾﺰﯾﻮن. ” در ﻗﺎﻟﺐ. ۳٫ ﺟﻠﺴﻪ. ۶۰٫ -. ۴۵٫ دﻗﯿﻘﻪ. ای ﺑﺮای واﻟﺪﯾﻦ داﻧﺶ آﻣﻮزان ﮔﺮوه ﻣﺪاﺧﻠﻪ در ﭼﻬﺎر ﮔﺮوه. ۱۵٫ ﻧﻔﺮی. ﺑﻪ ﺷﯿﻮه ی ﺑﺤﺚ ﮔﺮوﻫﯽ ﺑﺎ ﺗﻤﺮﮐﺰ ﺑﺮ ﺳﺎزه ﻫﺎی ﺗﺌﻮری رﻓﺘﺎر. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰی ﺷﺪه اﺟﺮا ﺷﺪ . ﺳﭙﺲ داده ﻫﺎ ﺑﺎ …. ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻫﺎی رﻓﺘﺎر ﺳﻼﻣﺖ و آﻣـﻮزش ﺑﻬﺪاﺷـﺖ ﮐـﻪ ﺑـﺮای آﻣـﻮزش. ﻧﺤﻮه ﻧﻈﺎرت …

لیست جدید پرسشنامه های روان شناسی – مرکز خدمات روانشناسی …

پرسش نامه بررسی تا ثیر قشر اجتماعی بر پیشرفت تحصیلی بر پایه برخی از متغیر های اقتصادی اجتماعی و فرهنگی پرسش نامه بررسی تاثیر انسجام …. نامه شیو ه های فرزند پروری بامریند پرسش نامه شیوه فرزند پروری پارکر … پرسشنامه ارزیابی سلامت روان کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۴ ساله (فرم والدین) پرسشنامه ارزیابی عملکرد …

نیری – مهدی – دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام

عنوان پایان نامه : ” بررسی رفتارهای سازگارانه در مبتلایان به اختلالات یادگیری”. دانشجوی دکترا روانشناسی … زناشویی والد مادر کودکان پرخاشگر و بهنجار، دومین همایش ملی روانشناسی خانواده ،ایران ،مرو. دشت. – علیرضا رجایی،مهدی … شیوه های فرزند پروری بر عزت نفس حساس خود کار امدی و سلامت روان دانش اموزان پسر. متوسطه شهرستان …

بررسی نقش جمعیت خانواده بر ابعاد روانی ‌فرزندان: امید به …

توسط صادقی – ‏۲۰۱۷
با توجه به نتایج این مطالعه، که نوجوانان خانواده¬های تک فرزند، از بین متغیرهای مورد مطالعه، میانگین کمتری را نسبت به نوجوانان خانواده¬های چند فرزند نشان دادند، لازم است زمینه¬ کسب آگاهی بیشتر در مورد ویژگیهای نوجوانان خانواده¬های تک فرزند و چند فرزند و همین¬طور شیوه¬های فرزندپروری مناسب برای والدین این کودکان در جامعه فراهم …

[PDF]اﺧﺘﻼﻟﻬﺎی دروﻧﯽ ﺳﺎزی و ﺑﺮوﻧﯽ ﺳﺎزی ﻓﺮزﻧﺪان و ﺻﻔﺎت ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ – انجمن …

ﺑﺮﺟﺴﺘﻪ ﺗﺮﯾﻦ ﻋﺎﻣﻞ در ﺑﺮوز ﻣﺸﮑﻼت ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ و رﻓﺘـﺎری. در ﻓﺮزﻧﺪان ﻣﺤﯿﻂ ﺧﺎﻧﻮاده اﺳﺖ. “. ﻣﺤﯿﻂ ﺧﺎﻧﻮاده. ” ﺷﺎﻣﻞ اﻋﻀﺎی ﺧﺎﻧﻮاده. (. ﻏﺎﻟﺒﺎً واﻟـﺪﯾﻦ. ) و ﻧﯿﺰ ارﺗﺒﺎﻃﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﺑﯿﻦ اﯾﻦ اﻋﻀﺎء وﺟﻮد دارد ﻣﯽ ﺷﻮد. وﯾ. ﮋﮔـﯽ ﻫـﺎی ﺷﺨﺼـﯿﺘﯽ ﻣـﺎدر،. ﻣﺸﮑﻼت روان ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ آن ﻫﺎ، و ﻧﻮع ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﮐﻪ ﺑﯿﻦ ﻣﺎدر و ﮐﻮدﮐـﺎن وﺟـﻮد دارد، ﮐـﻪ. ﺧﻮد را در ﻗﺎﻟﺐ ﺷﯿﻮه ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﻧﺸﺎن ﻣﯽ دﻫﺪ، ﺳﻬﻢ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬﯽ در اﺑﺘﻼی ﻓﺮزﻧﺪان. ﺑﻪ اﺧﺘﻼﻟﻬﺎی دروﻧﯽ ﺳﺎزی و ﺑﺮوﻧﯽ …

[DOC]جدول شماره بررسی همبستگی بین سبک‌های تربیتی (مقتدرانه …

بررسی رابطه بین سبکهای فرزند پروری والدین با سلامت روان دانشجویان روانشناسی بالینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز. علی ربیعی فر،دانشجویی …. پورای در سال ۱۹۹۱ پرسشنامه ای برای اندازه گیری شیوه های فرزند پروری براساس نظریه بامریند در سه سطح اقتدار منطقی، استبدادی و آزادگذاری تهیه کرده است. که این پرسشنامه توسط …

مروری بر سبک های متفاوت فرزندپروری – سایک نیوز

رتبه: ۴٫۳ – ‏۳ رأی
۲۰ فروردین ۱۳۹۶ – براساس بررسی‌های روان‌شناس معاصر «دیانا بامرپند» شیوه‌های تربیتی و فرزندپروری والدین را می‌توان با دو محور توقع و درخواست‌هایی که. … بااقتدار: رفتار گرم، قاطعیت، داشتن هنجارها و ارزش‌های مشخص، انتظارات و توقعات متناسب با توانایی‌ها و نیازهای تحولی کودک، بهادادن به استقلال فرزند، انجام بحث‌های منطقی و روشن، …

SP2-Training Packages – United Nations Office on Drugs …

این بسته آموزشی به منظور ارتقای سلامت خانواده و فرزندان زندانیان از طریق آموزش مهارت¬های زندگی به اعضای خانواده و فرزندان زندانیان تدوین شده است. …. در این بسته روش‌های پیشگیری از گرایش افراد به مصرف مواد، مهارت رشد و شکوفایی با معنویت، مهارت‌های تاب آوری، مهارت‌های فرزند پروری، مهارت شیوه‌های بهبود بخشی روابط بین فردی، …

اریک برن : نظریه تحلیل رفتار متقابل (TA) و حالتهای والد …

تحلیل رفتار متقابل نظریه ای است در مورد شخصیت و روش منظمی است برای روان درمانی به منظور رشد و تغییرات شخصی . این تعریفی است که به وسیله انجمن بین المللی رفتار … وظیفه دیگر حالت بالغ منظم کردن فعالیت های کودک و والد و واسطه شدن عینی میان آنهاست(شفیع آبادی و ناصری،۱۳۸۰ ). کار مداوم بالغ شامل بررسی اطلاعات قدیمی، …

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی – دکتر پروانه محمدخانی

م ،محمدخانی.پ،پور شهباز.ع ،خوشابی.ک.(۱۳۸۸) اثر بخشی آموزش مداخله ترکیبی درمان دلبستگی و آموزش فرزند پروری در مادران دلبسته ناایمن بر نشانه های کودکان مبتلا به اختلال فزون کنشی/نارسایی توجه،فصلنامه روان شناسی بالینی ،سال اول شماره سوم ، ص۶۳-۷۶٫ ۲۰-خوشابی.ک.،فروزان.آ.س.،مرادی.ش.، محمدخانی.پ.(۱۳۸۵) بررسی عوامل خطر ساز …

روانشناسی چیست؟ | مجله روان‌شناسی فول فکر

شیوه‌های تعامل والدین با فرزندان ، شیوه‌های فرزند پروری ، درمان مشکلات روانی و خانوادگی ، گزینش افراد مناسب برای یک کار ، تعلیم و تربیت دانش آموزان استثنایی و … … در قسمت اول با مفهوم روانشناسی و اهمیت آن برای سلامت روان آشنا شدید و حال با توجه به گوناگونی رفتار های بشری، لازم است آن را در شاخه های مختلف تخصصی کنیم، تا …

دکتر فرحناز کیان ارثی(متخصص روان شناسی و عضو هیئت … …

دوره های جامع تربیت رواندرمانگر کودک و نوجوان (مقدماتی و پیشرفته); – اجرا و تفسیر آزمون وکسلر؛ انجمن روانشناسی تربیتی ایران: مرکز مشاورۀ راز; – فرزند پروری ؛ شرکت پلیمر آریا ساسول ( ۱۸/۵/۱۳۹۵); – فرزند پروری ؛ شرکت پتروشیمی جم( ۷/۷/۱۳۹۵); – نظریه های یادگیری (ویژۀ دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ); – دوره های …

دکتر رزیتا ذبیحی | پرتال جامع مجموعه مدارس سلام

(۱۳۹۰). بررسی نظریه میدان شکل ساز در یادگیری زبان. فصلنامه … تأثیر بازی¬درمانگری کودک¬محور بر کاهش نشانه-های رفتاری کودکان با اختلال نارسایی¬توجه/ فزون جنبشی. فصلنامه …. بررسی مقایسه¬ای تعارضات زناشویی خانواده های دوشغلی و تک شغلی و سلامت روان فرزندان دختر دوره متوسطه سال تحصیلی ۹۰-۱۳۸۹ شهر تهران. فصلنامه …

[PDF]ﭼﮑﯿﺪه – مشاوره و روان درمانی خانواده

توسط ملک پور – ‏۲۰۱۵
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ – از ﻣﺆﺛﺮﺗﺮﯾﻦ ﺷﯿﻮه. ﻫﺎی درﻣﺎﻧﯽ ﮐﺎﻫﺶ ﻧﺸﺎﻧﻪ. ﻫﺎی ﺑﯿﺶ. ﻓﻌﺎﻟﯽ. -. ﺗﮑﺎﻧﺸﮕﺮی در ﮐﻮدﮐﺎن ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ اﯾﻦ اﺧﺘﻼل، آﻣﻮزش واﻟﺪﯾﻦ و ﮐﻮدﮐﺎن ﺑﻪ ﺻﻮرت. ﻫﻤﺰﻣﺎن و ﻣﺪاﺧﻼت ﺧﺎﻧﻮاده ﻣﺤﻮر ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. واژﮔﺎن ﮐﻠﯿﺪی: اﺧﺘﻼل ﻧﻘﺺ …. ﮐﻮدک و. اﻓﺰاﯾﺶ اﺳﺘﺮس در ﻣﯿﺎن واﻟﺪﯾﻦ اﯾﻦ ﮐﻮدﮐﺎن ﻣﯽ. ﺷﻮد (. ﺟﺎﻧﺴﻮن و. ﻣﺎش. ۷،. ۲۰۰۱٫ ). ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﯾﮏ. ﺟﺰء درﻣﺎن ﮐﺎرﮐﺮدن ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺑﺎ واﻟﺪﯾﻦ ﺑﺮای اﺻﻼح رﻓﺘﺎرﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﺟﻬﺖ اﻓﺰاﯾﺶ. ۱٫

ادامه مقالات پذیرفته شده – فصلنامه رویش روان شناسی (علمی …

بررسی ارتباط سلامت معنوی با هوش اجتماعی و سلامت روان دانش آموزان مقطع متوسطه ناحیه یک شهرستان زاهدان – پذیرفته شده در ۱۳۹۷/۱/۲۷ …. نقش پیش بین افسردگی در نقص نظریه ذهن – پذیرفته شده در ۱۳۹۶/۶/۲۵ ….. پیش بینی حالات روان شناختی مثبت دانشجویان دختر بر اساس سبک های فرزند پروری والدین – پذیرفته شده در ۱۳۹۶/۴/۳.

Tabtiz university of medical sciences

تاثیر سازش یافتگی دوتایی(والدین) و سبک های فرزندپروری والدین در سازگاری اجتماعی و عاطفی دانش آموزان مقطع متوسطه. ۶۵٫ … نگرش فرزند به شیوه فرزند پروری با سازگاری اجتماعی و سلامت روان دانش آموزان دوره سوم. ۱۱۶٫ … بررسی رابطه طرح واره های ناسازگار اولیه مادران وشیوه های فرزند پروری آنها با نشانه های اختلالات رفتاری کودکان.

خانواده ها و استقلال و سازگاری فرزندان – انسان شناسی و فرهنگ …

این پژوهش با عنوان بررسی تأثیر شیوه های فرزند پروری والدین بر استقلال و سازگاری دختران نوجوان سوم دبیرستان شهر تبریز در مقطع کارشناسی ارشد (روانشناسی … به اعتقاد لطف آبادی (۱۳۷۸) عدم توجه والدین به سالم سازی محیط روانی و عاطفی کودکان و نوجوانان و فقدان روابط مناسب در بیشتر موارد آنان را با کمبودهای عاطفی، انگیزشی …

دکتر رسول روشن – کلینیک تخصصی روانپزشکی …

۲۲- تاثیر برنامه های آموزش فرزند پروری مثبت بر کاهش شکایات جسمانی کودکان؛ الناز پور احمدی، محسن جلالی، دکتر رسول روشن، علیرضا عابدین، مجله علمی و پژوهشی … ۲۵- بررسی مقایسه ای اختلالات عاطفی – رفتاری و عملکرد تحصیلی کودکان هفت تا ۱۱ ساله محروم از پدر و عادی؛محسن جلالی، الناز پور احمدی، علیرضا عابدین، دکتر رسول …

ﻫﺎی ﺳﻼﻣﺖ و دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ ﻣﺤﻮر ﺑﺮ ﺷﺎﺧﺺ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ ﯾﮏ ﻣﺪل ﻣﺪاﺧ – CiteSeerX

توسط FD Arani – ‏مقالات مرتبط
ﻧﻈﺮﯾﻪ ﺗﺤﻠﯿﻞ. رواﻧﯽ. (. ﻓﺮﺑﺮن،. ۱۹۶۳٫ ) و ﻧﯿﺰ روﯾﮑﺮد آﻣﻮزش. رواﻧﯽ. ﺑﺮ اﺳﺎس ﻧﻈﺮﯾﻪ ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ. -. رﻓﺘﺎری. (. ﺗﺎﻣﻠﯿﻨﺴﻮن،. ۱۹۴۱٫ ؛. دوﻧﻠﯽ،. ۱۹۱۱٫ ) ﻃﺮاﺣﯽ ﺷﺪ و ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ در ﺻﺪد ﺑﺮرﺳﯽ. اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ ﻣﺪاﺧﻠﻪ ﻣﺬﮐﻮر ﺑﺮ ﺑﻬﺒﻮد ﺳﯿﺴﺘﻢ ارﺗﺒﺎﻃﯽ و. دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ ﻣﺎدر. -. ﮐﻮدک و ﻣﺘﻌﺎﻗﺒﺎ ﺷﺎﺧﺺ. ﻫﺎی ﺳﻼﻣﺖ ﮐﻮدک .ﺑﻮد. روش. ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣـﺎری، ﻧﻤﻮﻧـﻪ و روش اﺟـﺮای ﭘـﮋوﻫﺶ. : ﭘـﮋوﻫﺶ. ﺣﺎﺿﺮ از ﻧﻮع ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺷﺒﻪ آزﻣﺎﯾﺸﯽ ﺑـﺎ ﻃـﺮح ﭘـﯿﺶ. آزﻣـﻮن.

دانلود فایل ( پایان نامه بررسی میزان تاثیر آموزش رفتارهای …

۱ فروردین ۱۳۹۷ – از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورددوست گرامی سلام.برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| پایان نامه بررسی میزان تاثیر آموزش رفتارهای سازشی در رشد اجتماعی و اختلالات رفتاری کودکان کم توان ذهنی آموزش پذیر || روی دکمه ادامه مطلب کلیک فرمایید…

[PDF]ﻣﺸﺎوره ﺑﺮ ﺳﺒﮏ ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﻧﻘﺶ

اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺑﺮرﺳﯽ. ﻧﻘﺶ. ﻣﺸﺎوره ﺑﺮ ﺳﺒﮏ ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪ ﭘﺮوری ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ. و روش آن از ﻧ. ﻮع. ﻣﺮوری ﯾﺎ. ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ای. اﺳﺖ . ﺧﺎﻧﻮاده ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﭘﺎﯾﮕﺎﻫﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﭘﯿﻮﻧﺪ ﺑﯿﻦ ﻓﺮزﻧﺪ و ﻣﺤﯿﻂ را ﺑﻪ. وﺟﻮد ﻣﯽ. آورد . ﮐﻮدک در. ﺧﺎﻧﻮاده ﭘﻨﺪارﻫﺎی اوﻟﯿﻪ را درﺑﺎره ﺟﻬﺎن ﻓﺮا ﻣﯽ. ﮔﯿﺮد، از ﻟﺤﺎظ ﺟﺴﻤﯽ و ذﻫﻨﯽ رﺷﺪ. ﻣﯽ. ﯾﺎﺑﺪ، ﺷﯿﻮه. ﻫﺎی ﺳﺨﻦ. ﮔﻔﺘﻦ را. ﻣﯽ. آﻣﻮزد، ﻫﻨﺠﺎرﻫﺎی اﺳﺎﺳﯽ رﻓﺘﺎر را ﯾﺎد ﻣﯽ. ﮔﯿﺮد و ﺳﺮاﻧﺠﺎم ﻧﮕﺮش. ﻫﺎ، اﺧﻼق و روﺣﯿﺎﺗﺶ ﺷﮑﻞ ﻣﯽ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *