دانلود کاملترین فایل ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

Published on Author adminLeave a comment

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

هدف از این پایان نامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید می باشد
دسته بندی روانشناسی،علوم تربیتی واجتماعی
بازدید ها ۱۸
فرمت فایل doc
حجم فایل ۳۹۵ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۲۵۴

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روان‌شناسی تربیتی

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

بیان مسئله

زمان، ارزشمندترین سرمایه هر فرد، گروه و سازمان است. در واقع تنها سرمایه برگشت ناپذیر در اختیار انسان، زمان است، زیرا تولید پول، ماشین ، فناوری و حتی نیروی انسانی، وابسته به صرف وقت و تأمین زمان است همجنین تنها سرمایه غیرقابل خریداری و غیرقابل تولید و بازیافت، زمان می‌باشد. برای هر فردی در همه عرصه‌های زندگی وقت ارزشی فرا طلایی دارد ، به جهت تغییراتی که در دهه‌های اخیر در عرصه علوم و فنون انجام شده، زمان اهمیت بیشتری یافته و مردم مجبور هستند با سرعت بیشتری کارهای خود را انجام دهند، به همین دلیل لزوم مدیریت زمان، بیشتر احساس می‌شود.( در حقیقت مدیریت زمان یکی از راهبردهای مؤثر در جهت کاهش میزان اتلاف وقت است ، هدف آن جلوگیری از اتلاف وقت و نظم دادن کارها است (هاشمی‌زاده، ۱۳۸۵)).

همچنین با توجه به اینکه زمان، یک منبع محدود به شمار می‌آید لزوم مدیریت آن به خصوص در محیط‌های آموزشی برای دانش‌آموزان (نوجوانان و جوانان) از اهمیت بالایی برخوردار است، به طوری که به منظور کسب موفقیتهای تحصیلی باید از کارهای غیرمهم صرف نظر کرد و کارها را الویت‌بندی نمود.دوره نوجوانی و جوانی یکی از مهمترین و بحرانی‌ترین زمان زندگی هر فرد محسوب می‌شود.طبق تعریف سازمان ملی جوانان، افراد ۱۱تا۲۹ سال نوجوان و جوان محسوب می شوند.

نوجوان از دوره کودکی گذر کرده و وارد مرحله نوینی از زندگی می‌شود، ورود از دوره کودکی به دوره نوجوانی ،فرد را با مسائل و مشکلات فراوانی مواجه می‌کند. بررسی این مسائل و مشکلات در دنیای امروز از پیچیدگی خاصی برخوردار است ، بررسی این مسائل و مشکلات مستلزم بررسی همه جانبه نسلی است که در حال دگرگونی عمیق شخصیتی است و برای سازگاری، از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کند . با توجه به اینکه تمامی قوای زیستی، روحی، روانی، فکری و عاطفی فرد از دوران بلوغ دچار تغییر و تحول می‌شود، لازم است که به نوجوانان درخصوص مدیریت برخود (مدیریت بر زمان) اطلاعات و آگاهی‌هایی داد ، همچنین با توجه به ویژگی‌های شخصیتی نوجوانان و جوانان با تنوع احوال، دگرگونی‌های رفتار، موضع‌گیری در برابر امور و طغیان، مبارزه ،احساسات گرم و آتشین، سن خودنمایی و غرور، اضطراب و بیقراری، حادثه‌جویی و شرایط خاصی که نوجوانان و جوانان دارند بصورت بالقوه آمادگی انواع آسیب‌های اجتماعی را در خود نهفته دارند .

اگر در این سنین ویژگی‌های مذکور و نیازهای نوجوانان و جوانان از طرف مسئولین ذیربط ، خانواده‌ها و مربیان پرورشی و تربیتی مورد توجه واقع نشود نسل نوجوان و جوان با مسائل و مشکلات فراوان مواجه خواهد شد.یکی از مواردی که در مدیریت زمان نوجوانان و جوانان نقش بسزایی دارد، خود تنظیمی می‌باشد. یادگیری خودتنظیمی[۱] از مقوله‌هایی است که به نقش فرد در فرآیند یادگیری توجه دارد. این سازه ابتدا در سال ۱۹۶۷ توسط بندورا مطرح شد (کدیور، ۱۳۸۰) . این سازه در نظریه‌های مختلف روانشناسی از جمله نظریه‌های رفتاری، شناختی، شناخت اجتماعی، و ساخت‌گرایی مورد توجه قرار گرفته است. صاحب‌نظران مختلف الگوهای متفاوتی از خود تنظیمی در یادگیری ارائه داده‌اند. از جمله این الگوها، الگوی پینتریچ[۲] (۱۹۸۶) است. در این الگو، خود تنظیمی در یادگیری به استفاده از راهبردهای شناختی[۳]، فراشناختی[۴]، و مدیریت منابع[۵] اطلاق می‌شود.

راهبردهای شناختی، به راهبردهایی که دانش‌آموزان برای یادگیری، به خاطرسپاری، یادآوری، و درک مطلب از آنها استفاده می‌کنند ، اشاره دارد، این راهبردها هم برای تکالیف ساده و حفظ کردنی و هم برای تکالیف پیچیده‌تر که به درک و فهم نیازمندند کاربرد دارد(صمدی،۱۳۸۳).

راهبردهای فراشناختی، راهبردهایی هستند که جهت برنامه‌ریزی- بازبینی- اصلاح فعالیت‌های شناختی مورد استفاده قرار می‌گیرند. (براون و همکاران، به نقل از صمدی، ۱۳۷۳).

راهبردهای مدیریت منابع، راهبردهایی هستند که یادگیرندگان از آن برای کنترل و اداره محیط، مثل مدیریت در تنظیم وقت، نحوه تلاش، انتخاب محیط مطالعه، همچنین از افراد دیگر مثل معلمان، همسالان، و مانند آن استفاده می‌کنند. این راهبردها به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با محیط سازگار شده و آن را با توجه به هدف‌ها و نیازهای خود تغییر دهند. (زیمرمن و مارتینز- پونز[۶]، ۱۹۸۶)

در دوره نوجوانی باید به نوجوان خود نظم‌دهی رفتار را آموخت ، اینکار بوسیله آموزش و از طریق رسانه‌ها قابل حل می‌باشد.همانطور که بندورا در مورد خود نظم‌دهی رفتار گفته‌اند، رفتار آدمی عمدتاً یک رفتار خود نظم داده شده است و رفتار شخصاً تقویت شده بهتر از رفتارِ از بیرون تقویت شده، نگهداری می‌شود، باید به گونه‌ای رفتار کرد که نوجوان خود پی به مسئله زمان ببرد (سیف، ۱۳۸۵، ص ۳۷۰). از جمله چیزهایی که نوجوان و جوان از تجربه مستقیم و غیرمستقیم (جانشینی) می‌آموزد، معیارهای عملکرد می‌باشد و زمانی که این معیارها آموخته شده‌اند، پایه‌ای می‌شود بر ارزشیابی شخصی فرد . کارآمدی شخصی تصوری یا خود کارآمدی تصوری، همانند معیارهای عملکرد درونی شده، نقش مهمی در رفتار خود نظم‌دهی ایفا می‌کند.زمانی که به نوجوان و جوان درخصوص خود نظم‌دهی آگاهی داده شود و یادگیری ایجاد کرد ،فرد در تلاش است تا به کارآمدی شخصی تصوری، سطح بالایی برسد، زمانی که به این سطح رسیدند بیشتر می‌کوشد و پشتکار بیشتری از خود نشان می‌دهد و موفق می‌شوند.بندورا می‌گوید که چون افراد دارای کارآمدی شخصی تصوری سطح بالا بر روی امور، کنترل بیشتری دارند، عدم اطمینان کمتری را تجربه می‌کنند و کمتر می‌ترسند (سیف، ۱۳۸۵، ص ۳۷۰).

نوجوانان و جوانان برای مدیریت کردن زمان در انجام فعالیتها باید از یکسری فنون بهره کافی را ببرند تا بتوانند بر زمان خود مدیریت کنند، از جمله برای کارهای خود هدف را مشخص کنند ،برنامه‌ریزی در کارها داشته باشند، کارهای خود را تجزیه کنند و آنرا از کوچک یا کم به بزرگتر یا زیاد انجام دهد ، کارها را اولویت‌بندی کند، کارهای موظفی را پیگیری کند که آیا آن کار انجام شده یا خیر و همچنین نگذارد که تغییرات در برنامه‌ها آن هارا مضطرب کند و استرس ایجاد کند.تغییرات پردامنه و سریع بلوغ موجب می‌شود نوجوان تقدم و تأخر کارهایش را از دست بدهد. او نمی‌تواند برای روزمرگی‌اش اولویت خاصی را برگزیند و از این رو ممکن است در امور درسی به افت و بی‌انگیزگی دچار شود یا تعادلی منطقی میان ساعات بازی،‌خواب و کارهای روزمره برقرار نکند. ممکن است انرژی زیادی برای یکی از فعالیتهای روزمره صرف کند و ازکارهای دیگر باز بماند، مشاوره و دادن اطلاعات و آگاهی در این باره ضروری می‌باشد.

نوجوانان و جوانان از جمله کسانی هستند که با درک اهمیت زمان و استفاده صحیح از زمان می‌توانند علاوه بر اینکه خود، از زمان، بهره کافی ببرند به اهداف مورد نظر در محیط جامعه و مدرسه دست یابند.رسانه‌ها با تحولاتی که در جنبه‌های مختلف از بعد فن‌آوری تجهیزاتی و حجم و روش داشته‌اند به عنوان حاملان و منتقل کنندگان پیام، می‌توانند در باورها و افکار نوجوانان و جوانان موثر باشند. رسانه‌ها بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی، عقیدتی و فرهنگی، امکان حضور در همه نقاط جغرافیایی پیدا کرده‌اند.تاثیررسانه ها بر نوجوانان و جوانان با استفاده از ابزارهایی است که آن ابزارها امکان این تأثیرگذاری را معین می‌کند.

صداوسیما به عنوان یکی از ابزارها در این راستا مطرح است. چون نفوذ، حضور، نحوه بیان و شکل انتقال پیام در رسانه صدا و سیما به طرز ویژه‌ای است که مخاطب را می‌تواند با انواع و اقسام شگردها و روش‌هایی که در آن وجوددارد به خود جلب کند. این رسانه می‌تواند در نحوه تغییر دگرگونی در نوجوانان و جوانان پرنفوذترین و موثرترین عامل باشد. البته نقش و سهم تلویزیون در تاثیرپذیری بر روی جوانان و نوجوانان حائز اهمیت می‌باشد، ضمن اینکه از تلویزیون در همه ساعات شبانه‌روز و در خانه می‌توان استفاده کرد. نقش آموزش رسانه‌ها مهم‌تر از آموزش رسمی مراکز آموزشی می باشد، زیرا دامنه کار مراکز آموزشی محدود است در صورتی که آموزش از طریق وسایل ارتباط جمعی گسترده و همیشگی است. البته وسایل ارتباط جمعی خصوصاً تلویزیون آموزش را همراه با صحنه‌های زنده ارائه می‌دهد که شوق بیشتری را برای یادگیری ایجاد می‌نماید ، رسانه‌ها بخصوص تلویزیون می‌تواند تآثیر خیلی زیاد بر روی نوجوانان و جوانان داشته باشد. حال این پرسش مطرح می‌شود که مدیریت زمان در این میان چه نقشی را ایفا می‌کند؟ همه می‌دانند که زمان ،گذراست و در اختیار ما نیست و فرصت از دست رفته جبران ناپذیر است. پس مدیریت این سرمایه با چنین اهمیتی چه مفهومی می‌تواند داشته باشد؟ بسیاری از صاحبنظران مدیریت، بر این باورند که کاربرد مفهوم مدیریت زمان، صحیح نیست و به جای آن استفاده از برنامه‌ریزی زمان، مطلوب‌تر است. با بررسی‌ها و جستجوهایی که در مراکز پژوهشی و دانشگاهی انجام شد،

تحقیقی با عنوان «بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان و جوانان» به دست نیامده است، عمده بررسی‌ها حول محور مدیریت زمان بوده است که نشان می‌دهد اتلاف وقت زیاد می‌باشد و مدیریت زمان اندک. در این تحقیق سعی شد با بررسی میزان مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، مورد تحلیل قرار گیرد. بنابراین در این تحقیق در پی پاسخ به این سؤال می باشد که آیا برنامه‌ریزی برای کارهای محوله از مدیریت زمان، تبعیت می‌کند؟ آیا توانایی مدیریت زمان در نوجوانان بیشتر از جوانان است ؟ آیا بین مهارت مدیریت زمان در نوجوانان و جوانان تفاوت وجود دارد؟ آیا نوجوانان و جوانان طبقه پایین با نوجوانان و جوانان طبقه بالای جامعه از نظر مدیریت زمان تفاوت دارند؟آیا نوجوانان و جوانان دختر نسبت به نوجوانان و جوانان پسر از مدیریت زمان بهتر استفاده می کنند؟آیا رابطه ای بین اتلاف وقت و مدیریت زمان وجود دارد؟ایا بین میزان مدیریت زمان و میزان تماشای تلویزیون رابطه ای وجود دارد؟۱- Self-Regulation learning

۲- Pintrich

۳-Cognitive Strategies

۴-Metacognitive Strategies

۵-Resource Management Strategies

۱- Zimmerman & Matinez- Pons

واژگان کلیدی: مهارت مدیریت زمان، نوجوانان، جوانان
اهمیت و ضرورت تحقیق
در جامعه ما، الگوی صرف وقت به میزان قابل ملاحظه‌ای کمیاب است. با وجود آنکه همه به یک میزان، زمان در اختیار داریم، ولی دیده می‌شود آنهایی موفق‌ترند که از وقت خود بهتر استفاده می‌‌کنند، الگوی رفتاری صحیح را باید با آموزش ایجاد کرد، مدیریت زمان، دانش، نگرش و رفتار افراد را در جهت بهره‌برداری هر چه بیشتر از عمر ارتقاء می‌بخشد. زمان و چگونگی مدیریت بهینه آن، یکی از مسائلی است که برای انسان‌ها حائز اهمیت است. ارزش زمان برای همه برابر نیست و همه به نحو یکسانی از آن استفاده نمی‌کنند. بسیاری ازانسان‌ها علاقه‌مندند که به نحو احسن از زمان، نهایت بهره را ببرند، در حالیکه برای دیگران این چنین نیست ،در این خصوص که چگونه از زمان استفاده شود، مسلماً به یک‌سری مهارت‌ها و مدیریت‌های ویژه‌ای مورد نیاز است، به عبارتی هر چه میزان آشنایی با این مهارت بیشتر باشد به همان نسبت کنترل و مدیریت آن ساده‌‌تر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد.
تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که مدیریت زمان در اهمالکاری تحصیلی تأثیرگذار است. مدیریت زمان یکی از مسائل مهم و جدی در سطح بین‌المللی است. جوانان و نوجوانان نیز بدون مدیریت زمان گاهی تمامی وقت خود را در امور غیر ضروری از بین می‌برند، استفاده درست و مؤثر از زمان، می‌تواند بعنوان رفتاری در جهت تأیید وجود انگیزش پیشرفت و موفقیت در نوجوانان و جوانان باشد. با این حال موضوع مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، موضوعی است که کمتر به آن پرداخته شده است.
بنابراین انجام پژوهش به منظور شناسایی رابطه و تعامل میان مهارت نوجوانان با مهارت جوانان در مدیریت زمان به مشاوران و برنامه‌ریزان در امور نوجوانان و جوانان کمک خواهد کرد تا در جهت ارائه شیوه‌های مناسب برنامه‌ها و راهکارهاموفق شوندو راهنمایی لازم بدهند ،در اهمیت مدیریت زمان می‌توان گفت که نوجوانان و جوانانی که نتوانند وقت خود را تنظیم کنند ازعهده انجام هیچ‌کاری بر نخواهند آمد. در زمینه مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان تاکنون در کشورمان تحقیقات اندکی انجام شده ،در نتیجه فقدان سابقه تحقیقی در بستر بومی جامعه مورد مطالعه، یکی از دل مشغولی‌های جدی تحقیق می‌باشد.از سوی دیگر مواجه با ازدیاد منابع در به انحراف کشاندن قشر نوجوان و جوان ،دسترسی محدود نوجوانان و جوانان به مشاوران و روانشناسان تربیتی متخصص و ماهر از جمله مشکلاتی است که نشان می‌دهد نوجوان و جوان در چه شرایط بحرانی روبرو می باشند.
مدیریت ضعیف زمان را نمی‌توان پنهان نمود و اثربخشی بیشتری مورد نیار است، زیرا برای موفقیت بیشتر چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه‌ای، نیازمند بکارگیری راهبردهای مدیریت زمان می‌باشیم. این راهبردها برای استفاده بهینه از وقت، تنظیم شده و بعنوان روش‌هایی برای کنترل زمان به کار می‌رود. با استفاده مؤثر از زمان می‌توان اهداف را مشخص کرد و وظایف و فعالیت‌ها را برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی نمود، با برنامه‌ریزی ، درک نوجوان و جوان از زمانِ در دسترس، افزایش یافته در نتیجه می‌توانند از زمان خود به صورت هدفمند و سازمان یافته بهره‌مند شوند. بیشترین کاربرد مدیریت زمان می‌تواند در جوانان و نوجوانان باشد چرا که این قشر از جامعه در آینده بعنوان نسل جدید چرخهای اقتصادی، علمی، فرهنگی کشور را به عهده خواهند داشت. با توجه به اهمیت فراگیری اصول مدیریت زمان و آگاهی از مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، تأثیر آن در سلامت جامعه فردای ما می‌باشد.
این تحقیق شاید وسیله‌ای جهت فراگیری و انتقال آن به دیگران و گامی در جهت رشد و تعامل جامعه برداشته شود. ضرورت توجه به مدیریت زمان بخصوص درکلان شهر تهران که نوجوانان و جوانان زیادی از وقت خودشان را به طرق مختلف از جمله ماندن در ترافیک و استفاده نادرست از اینترنت و بازی‌های کامپیوتری و قدم زدن (پرسه زدن) در کوچه و خیابان و از این قبیل از دست می‌دهند، حائز اهمیت است.از طرفی دیگر، پیچیدگی شرایط زندگی به واسطه ظهور رسانه‌های مختلف، موقعیت‌های پیچیده اجتماعی و اخلاقی، تغییرات اجتماعی، انتظارات و ارزش‌ها، فرصت را برای نوجوانان وجوانان تنگ‌تر و شرایط را بسیار سخت‌تر کرده است. به همین دلیل، آموزش راهبردهای مدیریت درست زمان برای نوجوانان وجوانان در کشور ما یک ضرورت است. از آنجا که نوجوانان و بخصوص جوانان پرمشغله‌ترین قشر جمعیت جوان هستند، همچنین قشر عظیمی از جمعیت کشور مان را تشکیل می دهند،ارائه راهبردهای مدیریت زمان به آنان، بسیار مهم به نظر می‌رسد.
نتابج:
نتایج این بررسی نشان داد که بیش از نیمی از نوجوانان و جوانان به صورت منظم تلویزیون تماشا می‌کنند و از این تعداد بین ساعات ۲۴-۱۹ تلویزیون تماشا می‌کنند. برای ترویج فرهنگ استفاده بهینه از زمان، صداوسیما در این ساعات می‌تواند از طریق پخش برنامه‌های آموزشی در خصوص مدیریت زمان، تولید فیلم و سریال در زمینه فرهنگ استفاده بهینه از زمان، ارائه بحث‌های کارشناسی از طریق متخصصین، مشاوران و روانشناسان، نشان دادن الگوهای عینی از طریق مجریانی که خودشان استفاده بهینه از زمان کنند، می‌توانند در زمینه استفاده بهینه از زمان به نوجوانان و جوانان آموزش دهند.
در بررسی رابطه بین میزان تماشای تلویزیون و مدیریت زمان نشان داد که با افزایش میزان تماشای تلویزیون در نوجوانان و جوانان مدیریت کردن زمان کاهش می‌یابد و نمی‌توانند از وقت خود به نحو احسن استفاده کنند، برای جلوگیری از این کار، صداوسیما باید برنامه‌هایی پخش کند که زمانی که نوجوانان و جوانان وقت خود را به تلویزیون تماشا کردن صرف می‌کنند باید استفاده بهینه از آن زمان ببرند و آن برنامه‌ها باید متنوع و در عین حال جذاب و آموزنده باشد. از آنجا که بیش از نیمی از نوجوانان به ویژه جوانان مهمترین عامل اتلاف وقت خود را نداشتن شغل مناسب، بازی‌های کامپیوتری، نبود برنامه‌ریزی منظم، نبود تفریح و سرگرمی برای اوقات فراغت دانسته‌اند، بنابراین شایسته است فرهنگ استفاده و بجا از امکانات و وسایل در قالب فیلم‌ها، سریال‌ها و برنامه‌های دیگر به نوجوانان و جوانان آموزش داده شود.
با توجه به نقش محوری و پرمسئولیت نوجوانان و جوانان در آینده و با توجه به اینکه شاخص میزان برنامه‌ریزی و نظم در پسرها کمتر از دخترها بوده است، لازم است پسرها متناسب با نقش و وظایف خاصی که برعهده آنها گذاشته می‌شود از حیث اصول برنامه‌ریزی، نظم و مدیریت زمان آموزش داده شوند و دست‌اندرکاران آموزه‌های مبتنی بر اصول برنامه‌ریزی و نظم، مدیریت زمان را در متن برنامه‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها به آنها انتقال دهند.
با توجه به اینکه شاخص میزان برنامه‌ریزی و نظم در گروه نوجوانان کمتر از جوانان بوده است و با توجه به نقش سازنده این قشر (دانش‌آموزان) در آینده این مرز و بوم لازم است صداوسیما در برنامه‌هایی از کارشناسان و مشاوران تحصیلی و تربیتی برای حل مشکلات و پاسخ به سؤالات نوجوانان دعوت کنند.
صداوسیما می‌تواند با معرفی افراد نمونه و شایسته‌ای که در طول زندگی به موفقیت‌های بسیاری دست یافته و موفقیت خود را مرهون برنامه‌ریزی و نظم در زندگی می‌دانسته‌اند، مشوق مخاطبان در این زمینه باشد. به نظر می‌رسد از آنجا که نوجوانان نسبت به برنامه‌ریزی و نظم اقبال نشان داده‌اند، معرفی دانش‌آموزان ممتاز که موفقیت‌هایی کسب کرده‌اند مؤثر باشد.
به تصویر کشیدن آثار و عواقب نبود برنامه‌ریزی، بی‌نظمی و مدیریت زمان، می‌تواند انگیزه افراد را به سمت اجتناب از بی‌نظمی و بی‌برنامگی و اتخاذ هدف و برنامه‌ریزی در کارها و وظایف زندگی سوق دهد.
به نظر می‌رسد به تصویر کشیدن تأثیرات روانی همچون بالا بودن میزان رضایت خاطر و آرامش در افرادی که دارای برنامه‌ریزی و مدیریت زمان در زندگی هستند و فرصت‌های زندگی خود را غنیمت شمرده و در جهت رشد و بالندگی خود و جامعه تلاش می‌کنند، در تقویت و رواج فرهنگ مدیریت زمان در زندگی مخاطبان مؤثر باشند.
فهرست مطالب
چکیده ۱
فصل اول: چارچوب تحقیق ۲
مقدمه ۳
بیان مسئله ۵
اهمیت و ضرورت تحقیق ۱۰
اهداف تحقیق ۱۲
سؤال‌های تحقیق ۱۳
فرضیه‌های تحقیق ۱۳
تعریف مفاهیم ۱۴
فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق ۱۶
مقدمه ۱۷
ماهیت و مفهوم زمان ۱۸
تاریخچه مختصر از زمان ۲۰
مفهوم مدیریت زمان ۲۴
مبانی نظری مدیریت زمان ۲۴
مفهوم نوجوانی ۴۰
نوجوانی و رشد آن در مکتب اسلام ۴۰
نوجوانی و رشد آن در نظریه‌های معاصر ۴۲
نظریه‌های رشد نوجوانی ۴۴
ویژگی‌های نوجوانی ۶۰
جوانی ۶۳
جوانی و رشد آن در اسلام ۶۳
جوانی و رشد آن در نظریه‌های معاصر ۶۴
شرایط زیستی ـ غریزی جوانی ۶۶
شرایط ذهنی جوانی ۶۷
شرایط روانی جوانی ۶۸
شرایط عاطفی و اخلاقی جوانی ۶۹
ویژگی‌های رشد جوانی ۷۲
رشد اجتماعی و اخلاقی ۷۵
ویژگی‌های تفکر دوره جوانی ۷۶
مفهوم روانشناختی مدیریت زمان ۸۰
اصول مدیریت زمان ۸۴
دیدگاه‌های مدیریت زمان ۸۵
تکنیک‌های مدیریت زمان ۸۶
قوانین مرتبط با مدیریت زمان ۹۱
نسل‌های مدیریت زمان ۹۳
عوامل اصلی در عدم استفاده بهینه از زمان ۹۵
عوامل اتلاف وقت ۹۹
مبانی نظری رسانه ۱۰۵
پیشینه تحقیق ۱۱۴
تحقیقات انجام شده در داخل کشور پیرامون مدیریت زمان ۱۱۵
تحقیقات انجام شده در سایر کشورها پیرامون مدیریت زمان ۱۲۲
جمع بندی ادبیات و پیشینه تحقیق ۱۳۰
فصل سوم: روش تحقیق ۱۳۷
مقدمه ۱۳۸
روش تحقیق ۱۳۹
جامعه آماری ۱۴۰
نمونه و روش نمونه‌گیری ۱۴۰
حجم نمونه ۱۴۲
ابزار اندازه‌گیری ۱۴۲
نمره‌گذاری پرسشنامه مدیریت زمان ۱۴۳
روایی ۱۴۳
پایایی ۱۴۴
روش تجزیه و تحلیل داده‌ها ۱۴۴
روش اجرا
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده‌ها ۱۴۷
مقدمه ۱۴۸
ویژگی پاسخگویان نوجوانان و جوانان ۱۵۰
جنسیت ۱۵۰
سن ۱۵۱
میزان تحصیلات ۱۵۲
طبقه اقتصادی ـ اجتماعی ۱۵۳
وضعیت تماشای تلویزیون ۱۵۴
وضعیت زمان تماشای تلویزیون در شبانه‌روز ۱۵۵
وضعیت زمان تماشای تلویزیون در طول هفته ۱۵۶
بررسی چگونگی نقش صداوسیما در ترویج فرهنگ استفاده بهینه از زمان ۱۵۸
بررسی عملکرد صداوسیما در آموزش مدیریت زمان ۱۵۹
بررسی مهمترین عامل اتلاف وقت در بین نوجوانان و جوانان ۱۶۰
بررسی شاخص هدفگذاری در مدیریت زمان ۱۶۱
بررسی شاخص اولویت‌بندی در مدیریت زمان ۱۶۲
بررسی شاخص برنامه‌ریزی در مدیریت زمان ۱۶۳
بررسی نمره شاخص‌های مدیریت زمان ۱۶۴
بررسی رابطه بین میزان تماشای تلویزیون و مدیریت زمان ۱۶۵
بررسی تفاوت میانگین نمره شاخص‌های مدیریت زمان در نوجوانان و جوانان ۱۶۶
بررسی تفاوت میانگین نمره شاخص‌های مدیریت زمان به تفکیک جنس ۱۶۹
بررسی تفاوت میانگین نمره شاخص‌های مدیریت زمان برحسب تحصیلات ۱۷۱
بررسی تفاوت میانگین نمره شاخص‌های مدیریت زمان برحسب طبقه اقتصادی ـ اجتماعی ۱۷۴
فصل پنجم: بحث و بررسی نتایج ۱۷۶
مقدمه ۱۷۷
خلاصه نتایج ۱۷۸
بحث و نتیجه‌گیری ۱۸۷
پیشنهادهای کاربردی صداوسیما ۱۹۰
محدودیت‌های تحقیق ۱۹۲
پیشنهادات ۱۹۴
منابع ومآخذ ۱۹۵
منابع فارسی ۱۹۵
منابع انگلیسی ۲۰۳
پیوست ۲۰۴
فهرست جداول
جدول شماره ۴-۱ توزیع پاسخگویان برحسب جنس ۱۵۰
جدول شماره ۴-۲ توزیع پاسخگویان برحسب سن ۱۵۱
جدول شماره ۴-۳ توزیع پاسخگویان بر حسب میزان تحصیلات ۱۵۲
جدول شماره ۴-۴ توزیع پاسخگویان برحسب طبقه اقتصادی ـ اجتماعی ۱۵۳
جدول شماره ۴-۵ توزیع پاسخگویان برحسب تماشای تلویزیون به صورت منظم ۱۵۴
جدول شماره ۴-۶ توزیع پاسخگویان برحسب زمان تماشای تلویزیون در شبانه‌روز ۱۵۵
جدول شماره ۴-۷توزیع پاسخگویان برحسب میزان تماشای برنامه‌های تلویزیون در طول هفته ۱۵۶
جدول شماره ۴-۸ توزیع پاسخگویان در مورد روش‌های ترویج فرهنگ استفاده بهینه از زمان ۱۵۸
جدول شماره ۴-۹ توزیع پاسخگویان درخصوص عملکرد صداوسیما در آموزش نحوه مدیریت زمان ۱۵۹
جدول شماره ۴-۱۰ توزیع پاسخگویان درباره مهمترین عامل اتلاف وقت ۱۶۰
جدول شماره ۴-۱۱ توزیع پاسخگویان برحسب شاخص هدفگذاری ۱۶۱
جدول شماره ۴-۱۲ توزیع پاسخگویان برحسب شاخص اولویت‌بندی ۱۶۲
جدول شماره ۴-۱۳ توزیع پاسخگویان برحسب شاخص برنامه‌ریزی ۱۶۳
جدول شماره ۴-۱۴ شاخص‌های مدیریت زمان به تفکیک تعداد سؤالات، دامنه نمرات و میانگین شاخص‌ها ۱۶۴
جدول شماره ۴-۱۵ میانگین شاخص ها در پاسخگویان ۱۶۴
جدول شماره ۴-۱۶ رابطه همبستگی بین میزان تماشای تلویزیون و مدیریت زمان ۱۶۵
جدول شماره ۴-۱۷ میانگین نمره شاخص‌های مدیریت زمان برحسب سن پاسخگویان ۱۶۶
جدول شماره ۴-۱۸ نتیجه آزمون تحلیل واریانس برای مقایسه میانگین نمره خرده مقیاس‌های ۱۶۸
مدیریت زمان برحسب سن پاسخگویان
جدول شماره ۴-۱۹ میانگین نمره پاسخگویان در خرده مقیاس‌های مدیریت زمان به تفکیک جنسیت ۱۷۰
جدول شماره ۴-۲۰ میانگین نمره پاسخگویان در خرده مقیاس‌های مدیریت زمان به تفکیک تحصیلات ۱۷۱
جدول شماره ۴-۲۱ نتیجه آزمون تحلیل واریانس برای مقایسه میانگین نمره خرده مقیاس‌های مدیریت ۱۷۳
زمان برحسب تحصیلات پاسخگویان
جدول شماره ۴-۲۲ میانگین خرده مقیاس‌های مدیریت زمان با پایگاه اقتصادی ـ اجتماعی پاسخگویان ۱۷۴
جدول شماره ۴-۲۳نتیجه آزمون تحلیل واریانس برای مقایسه میانگین نمره خرده مقیاس‌های مدیریت ۱۷۵
زمان برحسب طبقه اقتصادی ـ اجتماعی پاسخگویان
نمودار ۴-۱ توزیع پاسخگویان برحسب جنسیت ۱۵۰
نمودار ۴-۲ توزیع پاسخگویان برحسب سن ۱۵۱
نمودار ۴-۳ توزیع پاسخگویان برحسب تحصیلات ۱۵۲
نمودار ۴-۴ توزیع پاسخگویان برحسب طبقه اقتصادی ـ اجتماعی ۱۵۳
نمودار ۴-۵ توزیع پاسخگویان برحسب تماشای تلویزیون به صورت منظم ۱۵۴
نمودار ۴-۶ توزیع پاسخگویان در خصوص زمان تماشای تلویزیون ۱۵۵
نمودار ۴-۷ توزیع پاسخگویان در خصوص میزان تماشای برنامه‌های تلویزیون در طول هفته ۱۵۷
نمودار ۴-۸ توزیع پاسخگویان در خصوص عملکرد صداوسیما در آموزش نحوه مدیریت زمان ۱۵۹
نمودار ۴-۹ توزیع پاسخگویان برحسب شاخص هدفگذاری ۱۶۱
نمودار ۴-۱۰ توزیع پاسخگویان برحسب شاخص اولویت‌بندی ۱۶۲
نمودار ۴-۱۱ توزیع پاسخگویان برحسب شاخص برنامه‌ریزی ۱۶۳
نمودار ۴-۱۲ میانگین نمره پاسخگویان در خرده مقیاس‌های مدیریت زمان بر حسب سن ۱۶۶
نمودار ۴-۱۳ میانگین نمره پاسخگویان در خرده مقیاس‌های مدیریت زمان به تفکیک جنسیت ۱۷۰

مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد – آپارات

▶ ۰:۰۹

۲ روز پیش
دانلود فایل اصلی https://goo.gl/Y7e3rd هدف از این مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و …

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله – آپارات

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله. دانلود فایل اصلی https://goo.gl/yk4jpY هدف از این پایان نامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید می باشد. ۳۱ فروردین ۱۳۹۷٫ علم و تکنولوژی · پایان نامه مدیریت زمان · پایان نامه مهارت مدیریت …

پروپوزال ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ …

۴ روز پیش – عنوان این مقاله : پروپوزال ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن. هدف از این پروپوزال ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید می باشد. دانلود مستقیم فایل. به شما بازدید کننده محترم …

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله – ویدوفا

▶ ۰:۰۹

۲ روز پیش
دانلود فایل اصلی https://goo.gl/yk4jpY هدف از این پایان نامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و …

[PDF]ارزﯾﺎﺑﯽ ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎی ﻓﺮاﺷﻨﺎﺧﺘﯽ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن در دروس ﻣﻌﺎرف اﺳ

توسط امینی – ‏۲۰۱۵
۴ خرداد ۱۳۹۴ – ﻣﻘﻮﻟﻪ، اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ در ﺻﺪد اﺳﺖ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﯿﺰان ﺑﺮﺧﻮرداری داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن. از ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎی ﻓﺮاﺷﻨﺎﺧﺘﯽ. در دروس ﻣﻌﺎرف اﺳﻼﻣﯽ اﻗﺪام ﮐﻨﺪ ﺗﺎ از اﯾﻦ ﻃﺮﯾﻖ، ﺿﻤﻦ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ و ﻣﺸﺨﺺ ﮐﺮدن وﺿﻌﯿﺖ. ﻣﻮﺟﻮد ﺑﻪ اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر اﺻﻼح ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎی درﺳﯽ در اﯾﻦ زﻣﯿﻨﻪ ﺑﭙﺮدازد . ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. اﺳﺘﯿﻮارت. ۱٫ و ﻫﻤﮑﺎران. ) ۲۰۰۷(. ﺗﺄﮐﯿﺪ ﻣﯽ. ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﭘﮋوﻫﺸﻬﺎی اﻧﺠـﺎم ﺷـﺪه. در زﻣﯿﻨـﻪ ﻓﺮاﺷـﻨﺎﺧﺖ. ﻃﯽ. ۳۰٫ ﺳﺎل ﮔﺬﺷﺘﻪ …

[PDF]ﺑﺮﺭﺳﻲ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺎ ﻓﺮﺳﻮﺩﮔﻲ ﺷﻐﻠﻲ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎ

ﺷﻐﻠﻲ» ﻓﺸﺎﺭ ﻛﺎﺭﻱ ﺑﻴﺶ ﺍﺯ ﺣﺪ ﻭ ﻧﺪﺍﺷﺘﻦ ﻭﻗﺖ ﻛﺎﻓﻲ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ ﺍﻣﺎ ﻣﻴﺰﺍﻥ ﻓﺸﺎﺭﻛﺎﺭﻱ ﻭ ﺑﻪ ﺗﺒﻊ ﺁﻥ ﻓﺸﺎﺭ ﺭﻭﺍﻧﻲ … ﺗﺎ ﻫﻤﻴﻦ ۲۰-۳۰ ﺳﺎﻝ ﭘﻴﺶ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ … ﮔﺮﻳﮕﺰ ﻣﻲ ﮔﻮﻳﺪ : ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﺁﻥ ﺩﺳﺘﻪ ﺍﺯ ﺗﻮﺍﻧﺎﻳﻰ ﻫﺎ ﻭ ﻣﻬﺎﺭﺕ ﻫﺎﻳﻰ. ﺍﺳــﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﺑﻬﻴﻨﻪ ﺯﻣﺎﻥ ﺗﻮﺳــﻂ ﻓﺮﺩ ﻣﻨﺠﺮ ﻣﻰ ﺷــﻮﺩ (ﭘﻮﺭ ﻇﻬﻴﺮ، ۱۳۸۰ ). ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺳــﺮﻭﺵ، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﺯﻣﺎﻥ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺷــﻴﻮﻩ ﻫﺎﻯ ﻋﻠﻤﻰ ﻭ ﻣﻮﺛﺮ ﺻﺮﻓﻪ ﺟﻮﻳﻰ ﺩﺭ ﻭﻗﺖ ﻭ ﻣﻬﺎﺭ ﻛﺮﺩﻥ ﺁﻥ ﺟﻬﺖ ﺩﺳــﺘﻴﺎﺑﻰ ﺑﻪ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ ﺑﻴﺸﺘﺮ.

فروشگاه فایل ۲۰۱۸

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت. قیمت: ۱۴۵,۰۰۰ تومان. توضیحات دانلود · مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی. قیمت: ۶۵,۰۰۰ تومان.

پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ …

پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن. ۱۳۹۷/۰۱/۲۹. نویسنده: فرهاد. پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن. هدف از این پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن ی باشد …

آزمون بین المللی CCIE سیسکو- استراتژی و راهکارهای مدیریت …

آیا قصد شرکت در آزمون بین المللی CCIE سیسکو را دارید و در تعیین استراتژی ها و مدیریت زمان خود دچار مشکل هستید؟ … میزان زمان مورد نیاز جهت آماده سازی شما برای شرکت در این آزمون بین المللی به طرز چشمگیری کاهش می یابد و در نتیجه شما می توانید تا در مدت زمان ۳ تا ۱۲ ماه، بسته به میزان تجربه ای که دارید موفق به اخذ این مدرک شوید.

[PDF]مقاله تحقیقی تأثیر مدیریت کیفیت بر کاهش عفونت محل …

میزان وقوع عفونت های بیمارســتانی در ایــران از ۱/۹ درصد تا ۲۵٫ درصد گزارش شده اســت ]۱۲[. در ایالت متحده ۲/۸ درصد اعمال. جراحی به عفونت منتهی می شــود ]۱۳[ و هر مــورد عفونت زخم. جراحی به طور متوســط ۷/۵ روز مدت بستری را افزایش داده است. ]۱۴[. افزایش مدت زمان بســتری بیماران منجر به اشــغال تخت،. افزایش هزینه ها و نگرانی بیشتر …

اخبار – اولین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد …

نرم افزار مدیریت همایش و کنفرانس. … ۱۳۹۶/۱۲/۰۸٫ برنامه زمان بندی سخنرانی ها در روزهای ۹ام و ۱۰ ام اعلام می گردد. برنامه زمان بندی سخنرانی ها در روزهای ۹ام و ۱۰ ام به شرح ذیل اعلام می گردد. لیست سخنرانی های روز …. بر اساس اعلام کمیته اجرایی کنفرانس مقالات به صورت پوستر بر اساس جدول پیوست در روزهای ۹ ام و ۱۰ ام اسفند ارائه می شوند.

همایش های اخیر لیست مقالات همایش نهمین همایش بین المللی …

۶, بررسی میزان مهارتهای دانش آموزان دوره ابتدایی با توجه به اهداف آموزشی درس تربیت بدنی (موردبررسی: شهرستان بابل)_مقاله پوستری, بیشتر. ۷, تحلیل رگرسیونی ….. ۱۴۱, تاثیر ۸هفته تمرینات ریتمیک با وبدون موزیک بر تعادل ایستا و پویای کودکان ۸ تا ۱۲ ساله ی مبتلا به سندرم داون_مقاله شفاهی, بیشتر. ۱۴۲, ارتباط بین …

[DOC]سیستم اثربخش ارزشیابی عملکرد کارکنان

هدف اصلی از ارزیابی عملکرد این است که اطلاعات ضروری در باره نیروهای شاغل در سازمان جمع آوری گردد و در دسترس مدیران قرار گیرد تا آنها بتوانند تصمیمات بجا و لازم را در … بر حسب نیازهای سازمانی، ب) پیش بینی بازخورد به کارکنان در جهت اصلاح یا تقویت رفتار آنها و ج) تخصیص پاداش و ارتقای شغلی افراد، مورد استفاده قرار می گیرد.
وارد نشده: زمان ‏ساله

[DOC]بهره وری نیروی انسانی – مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی

عوامل موثر در بهره‌وری ۱۲٫ الف: عوامل برون سازمانی: ۱۲٫ ۱- عوامل فرهنگی: ۱۲٫ ۲- عوامل اقتصادی: ۱۳٫ ۳- عوامل اجتماعی: ۱۳٫ ب- عوامل درون سازمانی: ۱۳٫ ۱-نیروی انسانی: ۱۳ … مطرح سازید و ارتباط ایجاد کنید ۳۰ … در نهایت از استرس به عنوان یک عامل کاهنده کارایی و انگیزه نیروی انسانی نام بردیم و راهکارهایی برای کاهش استرس را ارائه نمودیم.

صنایع و معادن – فایلینا

fileina.com,فروشگاه ساز فایلینا,صنایع و معادن,مطالعه روش پیاده سازی برنامه ریزی منابع سازمانی در صنعت تولید برق,مبانی نظری مطالعه روش پیاده سازی برنامه ریزی منابع سازمانی در صنعت تولید برق,پروپوزال مطالعه روش پیاده سازی برنامه ریزی منابع سازمانی در صنعت تولید برق,بررسی و رتبه بندی نیازهای سازمان برای پیاده سازی …

صنایع – فایلینا

fileina.com,فروشگاه ساز فایلینا,صنایع,بررسی استقرار برنامه ریزی منابع سازمانی در برق منطقه ای آذربایجان,مبانی نظری بررسی استقرار برنامه ریزی منابع سازمانی در برق منطقه ای آذربایجان,پروپوزال بررسی استقرار برنامه ریزی منابع سازمانی در برق منطقه ای آذربایجان,مبانی نظری و پیشینه تحقیق زیرساختهای ضروری و عوامل …

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی – کارشناسی ارشد

مریم یکه زارع, دکتراصغر دالوندی, پرستاری, بررسی تأثیر اموزش مهارت هوش هیجانی بر مهارتهای اجتماعی و پرخاشگری دختران بی سرپرست ۱۸-۱۲ سال مرکز نگهداری … ارتوپی فنی, مقایسه تأثیر کفش آکسفورد با راکر پاشنه تا پنجه با کفش آکسفورد بدون راکر بر میزان مصرف انرژی افراد سالم, ۹۶/۱۰/۲۷, ۱۳:۳۰, سالن جلسات ابن سینا.

قوانین کار در گوگل بخش دوم

در گوگل سیستمی با عنوان GoogleGeist وجود دارد که به صورت سالانه صدها سوال از کارمندان میپرسد تا بر اساس نظرات کارکنان، گوگل شکل بگیرد. هر سال ۳۰ تا … چرا همه افراد از مدیریت عملکرد متنفر هستند و گوگل چه راهکارهایی را در این زمینه بکاربرده است: بهبود عملکرد با تمرکز روی رشد فردی به جای نمره دادن و ارائه پاداش. شرکتهایی …

[PDF]مهارتهای زندگی، مهارت حل مسئله

اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ دارﻧﺪ . ﺣﻞ ﻣﺴﺌﻠﻪ ﯾﮑﯽ از ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﻓﺮآﯾﻨﺪﻫﺎی ﺗﻔﮑﺮ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ اﻓﺮاد ﮐﻤﮏ ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ ﺗـﺎ ﻣﻘﺎﺑﻠـﻪ. ﻣﺆﺛﺮی ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻼت و ﭼﺎﻟﺶ. ﻫﺎی زﻧﺪﮔﯽ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ و د. ر ﺳﻼﻣﺖ رواﻧـﯽ و اﺟﺘﻤـﺎﻋﯽ اﻓـﺮاد ﻧﻘـﺶ ﻣﻬﻤـﯽ ﺑـﺎزی. ﻣﯽ … ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ دارﻧﺪ . ﻫﺪف از. اراﺋﻪ اﯾﻦ ﻣﻬﺎرت، ﮐﻤﮏ ﺑﻪ اﻓﺮاد در ﺟﻬﺖ ﺷﻨﺎﺧﺖ ﻫﺮ ﭼﻪ ﺑﻬﺘـﺮ ﺧـﻮد، ﺑﺮﻗـﺮاری رواﺑـﻂ ﺑـﯿﻦ ﻓـﺮدی. ﻣﻨﺎﺳﺐ و. ﻣﺆﺛﺮ، ﮐﻨﺘﺮل ﻫﯿﺠﺎﻧﺎت، ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ داﺷﺘﻦ ﺑﺮ ﺷﺮاﯾﻂ ﺗﻨﺶ. زا وﺣﻞ ﮐﺮدن ﻣﺴﺎﺋﻞ و ﻣﺸﮑﻼت …

[DOC]عناوین پژوهشی با مشارکت دانشجویی ردیف عناوین محورها ۱ …

۵, بررسی شیوع بیماری های ایکس لینک در افراد تحت پوشش طرح غربالگری مشاوره ژنتیک در بین دختران ۱۵ تا ۲۵ سال, تحلیل وضعیت و نیازسنجی. ۶, بررسی علل … ۳۰, ارزیابی میزان رضایتمندی معلولین جسمی حرکتی از کیفیت وسایل کمک توانبخشی ارائه شده, ارزیابی،ارزشیابی/اثربخشی اقتصادی. ۳۱, بررسی اثربخشی برنامه …

[PDF]آگاهی و مهارت اعضای تیم مدیریت بحران بیمارستان در مورد …

توسط E Rahmani – ‏۲۰۱۶ – ‏مقالات مرتبط
داده ها پرسشنامه بی نام و محقق ساخته ای بود که پژوهشگر به طور حضوری و با مراجعه به اعضاء تیم مدیریت بحران بیمارستان و. پس از بیان اهداف و دالیل …. تا خرداد. ۳۱۶۰٫ با هدف ارزیابی سطح. آگاهی و مهارت اعضای تیم مدیریت بحران بیمارستان شهید رجائی گچساران،. یاسوج، ایران، از تریاژ در شرایط بحران طراحی و انجام شد. قبل از انجام مطالعه.

[PDF]ارزیابی اسکان موقت بعد از زلزله و راهکارهای بهبود کیفی … – …

توسط آصفی – ‏۲۰۱۶
۱۸ آبان ۱۳۹۴ – ۱۲٫ /. ۱۳۹۴٫ چکیده. هدف پژوهش حاضر ارزیابی و تحلیل مسکن موقت آسیب. دیدگان پس از زلزله به. منظور شناخت نقاط قوت و ضعف. آن در مسیر بهینه …. وانتقال افراد بـه. سرپناه، و ایجاد شرایط زندگی امن و بهداشتی تا زمان بازگشت آنان به موطن اصلی یا زیستگاه. اولیه. شان دانست. زمان اسکان موقت برحسب شرایط، نوع بحران و …

[PDF]ﻛﺸﻮر ﺑﺮرﺳﻲ اوﻟﻮﻳﺖ ﻫﺎ و راﻫﻜﺎرﻫﺎی ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ورزش ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﻲ

توسط علی دوست قهفرخی – ‏۲۰۱۴
۲۳ مهر ۱۳۹۰ – داﻧﺸﺠﻮی دﻛﺘﺮی، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ورزﺷﻲ، داﻧﺸﻜﺪه ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺑﺪﻧﻲ، داﻧﺸﮕﺎه ﺧﻮارزﻣﻲ، ﺗﻬﺮان، اﻳﺮان. ﭼﻜﻴﺪه. ﻫﺪف. از. اﻳﻦ. ﭘﮋوﻫﺶ،. ﺑﺮرﺳﻲ اوﻟﻮﻳﺖ. ﻫﺎ و راﻫﻜﺎرﻫﺎی ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ورزش ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﻲ ﺟﻮدوی ﻛﺸﻮر از دﻳﺪﮔﺎه ﺻﺎﺣﺐ ….. ﺗﺎ. ۳۰٫ ﺳﺎل. ﺑﺎﻻی. ۳۱٫ ﺳﺎل. ﺗﻌﺪاد. ۱۴٫ ۴٫ ۱۴٫ ۸٫ ۱٫ ۵٫ ۲۳٫ ۷٫ ۴٫ ۱۳٫ ۱۳٫ ۹٫ ۵٫ درﺻﺪ. ۳۵٫ ۱۰٫ ۳۵٫ ۲۰ ۵/۲٫ ۵/۱۲٫ ۵/۵۷٫ ۵/۱۷ ۱۰ ۵/۳۲ ۵/۳۲٫ ۵/۲۲٫ ۵/۱۲٫ ﺗﻮزﻳﻊ اﻓﺮاد ﻧﻤﻮﻧﻪ از ﻧﻈﺮ …

[PDF]مطالعات بازی – مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال

عنوان یک ابزار کمکیِ درمانی می نگرند بلکه با آزمون علمی، به بررسی اثراتی در بازی می پردازند که تا قبل از این تنها … Motor Rehabilitation. Stroke Rehabilitation/post-stroke rehabilitation. Brain Injury Rehabilitation. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Impaired balance. Exergames- Exergaming …. آزمایشی بر روی افراد مسن ۸۴ ساله، تأیید.

[DOC]اولویت‌های پژوهشی.docx – سازمان بهزیستی کشور

۱۲, بررسی رابطه بین سلامت روان ، نگرش و دانش مربیان مهدهای کودک بر حوزه های شناختی–اجتماعی و هیجانی کودکان پیش دبستانی ۵ و ۶ سال, تحلیل وضعیت– اثر بخشی. ۱۳, بررسی عوامل موثر بر شیوع کودک آزاری در کشور, تحلیل وضعیت. ۱۴, بررسی میزان اثربخشی آموزش مهارتهای زندگی توسط مراکز روزانه حمایتی–آموزشی کودک و …

[PDF]بررسی و ارزیابی صنعت احداث ساختمان های پیش ساخته بتنی …

توسط هروی – ‏۲۰۱۷ – ‏مقالات مرتبط
نشریه مهندسی عمران امیرکبیر، دوره ۴۹، شماره ۳، سال ۱۳۹۶، صفحات ۶۰۳ تا ۶۱۸ …. کاهش زمان ساخت، افزایش کیفیت و ایمنی در سایت و مدیریت بهتر سایت …. افزایش سطح مهارت و آموزش افراد تیم ساخت وساز. ]۱۲[. Soc4. افزایش رضایت و اطمینان از کیفیت و پایداری محصول نهایی )ساختمان(. ]۲۹[. Soc5. کاهش میزان آلودگی های صوتی، …

[PDF]پرسشنامه انگیزه ی انجام کار در کودکان (نسخه ۲٫۱) – …

توسط RTO DhP
محیط موجب تقویت و ارتقاء یا تضعیف. انگیزه ی انجام کار. ۴٫ کودک. میشود ،. اطالعاتی. را. ارائه. می کند . پرسشنامه. انگیزه ی انجام کار. در کودکان. را کاردرمانگران یا سایر … استفاده می کنند و بر مهارتهای شناختی. ۱۲٫ و کالمی. ۱۳٫ کودک تکیه دارند. پرسشنامه. انگیزه ی انجام کار. در کودکان. از طریق مشاهده. ۱۴٫ به ارزیابی. انگیزه ی انجام کار.

[XLS]لیست پایان نامه های دفاع شده که از سال ٩٣ تا نیمه مرداد ٩۵ … – …

۲۷, ۲۵, صنم خسروی, بررسی میزان اثربخشی کارگاه آموزش CPR (پروتکل AHA2010) بر آگاهی و مهارت پرستاران با سابقه خدمت زیر ۵ سال در بیمارستان شفاء سمنان در سال … ۳۷, ۶, صغری تیمور قلندر آیش, ارزیابی عوامل اثربخشی نظام آموزش کارکنان سازمان تامین اجتماعی استان تهران, کارشناسی ارشد, مدیریت بازرگانی, بیمه, دانشگاه آزاد …

[PDF]Farsi – UNFPA Iran

هدف این گزارش که حاوی چهار مقاله سیاستی است، تدوین و تشریح راهکارهای سیاستی مرتبط با موضوعات فوق الذکر با هدف. کمک رسانی به …. جمعیت و ضرورت تغییر سیاستهای جمعیتی، بر تهیه سند جامع جمعیت توسط متخصصین و صاحبنظران جمعیتی تأکید دارد تا بر مبنای ….. و تا ۳۰ سال دیگر در نیمه دهه ۱۴۲۰ به ۱۵ درصد جمعیت برسد.

دانشکده علوم ارتباطات – سامانه بانک اطلاعات پایان نامه – …

۲, ارزیابی چهار مدل سقف /کف از بعد کیفیت، هزینه و زمان در ساختمان‌های فلزی شهر تهران به روش تحلیل سلسله مراتبی, مرتضی معصومی قهساره, دانشکده فنی و مهندسی, عمران, ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ….. ۸۳, لباسهای بدون پایان (ارائه راهکارهایی جهت افزایش طول عمر استفاده از محصول), محمد رفیعیان کوپایی, دانشکده هنر, طراحى صنعتى, ۱۳۹۶-۰۶-۰۸٫

[PDF]رابطـهی مهارت هـای ارتباطـی بـا عملکرد آموزشـی – پژوهش مدیریت …

فصل نامه پژوهش مدیریت آموزش کشاورزی. ۸۹٫ شماره ۳۰، پاییز ۹۳٫ رابطـهی مهارت هـای ارتباطـی بـا عملکرد آموزشـی- پژوهشـی اعضـای هیأت. علمـی دانشـگاه علـوم کشـاورزی و منابع … اعضـای هیـأت علمـی کشـاورزی و منابع طبیعی بر مبنای یافته های به دسـت آمـده از پژوهش، پیشـنهادها و راهکارهایی در جهت … ۱۳۹۳/۷/۲۳ پذیرش:۱۳۹۲/۱۲/۶ ؛ دریافت: …

اثر بخشی آموزش مهارت های توانمندسازی روان شناختی بر …

۱۵ تیر ۱۳۹۴ – ۲۳٫ اثر. بخشی. آموزش. مهارت. های. توانمندسازی. روان. شناختی. بر. استرس. شغلی. پرستاران. بخش. های. مراقبت. ویژه. بیمارستان. شهید. رجایی. شیراز. در. سال ….. مدیریت. استرس. برای. آرامش. و. بهبود. و. مدیریت. استرس. می. باشند . آموزش. راهکارهای. مقابله. با. استرس. به. کارکنان. در. همه. ی. سطوح. سازمانی. که. می. خواهند. بر.

[PDF]Assessment of Knowledge, Health Belief and Patterns of …

افرادی که در سن پایین مصرف سیگار را آغاز می کنند احتمال تبدیل شدن آن ها به سیگاری قهار بیشتر است. عالوه بر این شانس … ۳۰/۴ از نوجوانان، در ۱۲-۱۵ سالگی %و قلیان ۶۵ %میانگین سنی شرکت کنندگان ۱۶/۴۷ با انحراف معیار ۱/۱۳ بود. شیوع تجربه … سل، ایدز و ماالریاست )۵( و این میزان تا سال ۲۰۲۰ به ۱۰ میلیون نفر. مرگ در سال …

[PDF]بررسی اثربخشی دو روش آموزشی تمرین کار عملی و سخنرانی …

۱۱ آبان ۱۳۹۴ – ﻧﻴﺴﺖ. ).۱۲(. ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ، ﻳﻚ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻧﻴﻤﻪ ﺗﺠﺮﺑﻲ از ﻧﻮع ﻗﺒﻞ و. ﺑﻌﺪ. ﻣﻲ. ﺑﺎﺷﺪ . ﻫﺪف اﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺗﻌﻴﻴﻦ اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ دو. روش آﻣﻮزش اﻳﻤﻨﻲ ﺑﺮق در دو ﮔﺮوه ﻣﺨﺘﻠﻒ اﻧﺘﺨﺎب. ﺷﺪه اﺳﺖ. ﻋﺪم وﺟﻮد ﺷﻮاﻫﺪ ﻛﺎﻓﻲ ﻣﺒﻨﻲ ﺑﺮ اﺛﺒﺎت و. ا. ﻃﻤﻴﻨﺎن اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﺟﻠﺴﺎت آﻣﻮزﺷﻲ ﺑﺎ روش ﺗﻤﺮﻳﻦ ﻛﺎر. ﻋﻤﻠﻲ در ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﺑﺎ روش آﻣﻮزش ﺳﺨﻨﺮاﻧﻲ، ﺳﺒﺐ ﺷﺪه. اﺳﺖ ﺗﺎ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ارزﻳﺎﺑﻲ ﻣﻴﺰان اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ. روش آﻣﻮزﺷﻲ ﺗﻤﺮﻳﻦ ﻛﺎر ﻋﻤﻠﻲ …

[PDF]ارائه‌ی دو روش‌ جدید جهت ارزیابی عملکرد کارکنان: مطالعه‌ی موردی …

توسط M Parsa – ‏۲۰۱۳ – ‏مقالات مرتبط
درجه از میزان اثر آن کاسته می. شود. ۱[ .] در سال. های اخیر مدل. های ارزیابی کارکنان. ۹[. ] و پژوهش. های. مربوط به آن. [. ۱۳،۱۱،۱۲٫ ] اهمیت انگیزه. های ارزیاب در فرآیند. سنجش کارکنان را جدی دانست. ه. اند. مشکالت بیان شده موجب شد تا در این تحقیق روش. هایی ارائه. گردد که قضاوت. های شخصی ارزیاب در سنجش عملکرد دخالتی. نداشته باشد. روش.

[PDF]ﮔﺰارش ﺳﺎل – کدال

۳۰ اسفند ۱۳۹۵ – همکاران سیستم . گزارش کسب و کار. شرکت همکاران سیستم به عنوان بزرگ ترین شرکت دانش بنیان خصوصی. درزمینه ی تولید و ارائه راهکارهای نرم افزاری در ایران از ابتدا نقش خود را کمک به. بنگاه های اقتصادی برای مدیریت و توسعه بهتر آنها تعریف کرده است. حدود ۳۰٫ سال تجربه، همکاری با بیش از ۳۹ هزار سازمان و نهاد …

تأثیر درمان فعال‌سازی رفتاری مبتنی بر تغییر سبک …

درمان فعال‌سازی رفتاری می‌کوشد تا با غلبه بر مسائل روان‌شناختی کودکان مبتلا به دیابت، بهزیستی روان‌شناختی را در این افراد برای مدتی طولانی ارتقاء بخشد. … بازسازی تماس با تقویت مثبت (برنامه‌ریزی فعالیت) و آموزش مهارت‌های لازم برای کسب و حفظ تماس با منابع پایدار تقویت مثبت (آموزش مهارت‌های اجتماعی) متمرکز باشد]۱۲[.

[PDF]ی ﻫـﺎ ﻣﻬـﺎرت ﺷﻨﺎﺳﻲ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ درﺳـﻲ آﺳﻴﺐ در ﻧﻈﺎم آﻣﻮزش ﻣﺘﻮ – دانشگاه شاهد

ﻣﻬﺎرت. ﻫـﺎ. ی زﻧـﺪ. ﮔﻲ ﻣﻄـﺎﺑﻖ ﺑـﺎ. ﻣﺪل ﻋﻠﻤﻲ ﻓﺮاﻧﺴﻴﺲ ﻛﻼﻳﻦ، از دﻳﺪ ﻣﺘﺨﺼﺼﺎن ﺗﻌﻠﻴﻢ و ﺗﺮﺑﻴﺖ، ﻣﻌﻠﻤﺎن و داﻧﺶ. آﻣﻮزان. ﺷﺎﺧﻪ ﻧﻈﺮی دﺑﻴﺮﺳﺘﺎن. ﻫﺎی ﻋﺎدی. -. دوﻟﺘﻲ ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮان و اراﺋﻪ راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳﻲ ﺑﺮای ﺑﻬﺒﻮد ….. ﻫـﺎﻳﻲ ﻛـﻪ در اﻳـﻦ دﺳـﺘﻪ. ﻗﺮار. دارﻧﺪ از ﺗﺄﺛﻴﺮ ﻣﺜﺒﺖ آﻣﻮزش. ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ. ی زﻧﺪﮔﻲ ﺑـﺮ. ﻛﺎﻫﺶ رﻓﺘﺎرﻫـﺎی ﻣﻨﻔـﻲ و اﻓـﺰاﻳﺶ رﻓﺘﺎرﻫـﺎی ﻣﺜﺒـﺖ. ﺣﻜﺎﻳﺖ. ﻣﻲ. ﻛﻨﻨﺪ. [. ۲۴٫ ﺗﺎ. ۳۰٫ ] . .۲٫ ﺗﺤﻘﻴﻖ. ﻫﺎﻳﻲ. ﻛﻪ ﺑـﻪ ارزﻳـﺎﺑﻲ ﻣﻴـﺰان ﺑ. ﻬـﺮه. ﻣﻨـﺪی.

[PDF]State of the World’s Children – Unicef

وضعیت کودکان جهان در سال ۲۰۰۸ یک ارزیابی گسترده، از وضعیت کنونی. بقای کودکان و …. چالش دیگر، افزایش میزان ارائه خدمات اساسی به کودکان و مادران طی ….. جمعیت زیر ۵ سال )۲۰۰۶(. ۶۸٫ ۵۰٫ امید به زندگی در زمان تولد )۲۰۰۶(. مرگ و میر نوزادان )زیر ۲۸ روز(. ۳۰٫ ۴۴٫ در هر هزار تولد زنده )۲۰۰۶(. مرگ و میر کودکان )زیر ۱ سال(. ۴۹٫ ۹۵٫

ﻫﺎی ﺳﺒﻚ و زﻧﺪﮔﻲ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺑﻬﺒﻮد ﺑﺮ زﻧﺪﮔﻲ ﻫﺎی ﻣﻬﺎرت آﻣﻮزش ا

توسط A Beygi – ‏۲۰۱۳ – ‏بیان شده در ۲ یافته – ‏مقالات مرتبط
۲۰ بهمن ۱۳۹۱ – ﺷﻮد ﻛﻪ ﺑﻪ اﻓﺮاد ﻛﻤﻚ ﻣﻲ. ﻛﻨـﺪ ﺗـﺎ ﺗـﺼﻤﻴﻤﺎت ﺧـﻮد را آﮔﺎ. ﻫﺎﻧـﻪ اﺗﺨـﺎذ. ﻛﻨﻨﺪ، ﺑﻪ. ﻃﻮر ﻣﻮﺛﺮ ارﺗﺒﺎط ﺑﺮﻗﺮار ﻛﻨﻨﺪ، ﻣﻬﺎرت. ﻫـﺎی ﻣﻘﺎﺑﻠـﻪ. ای و ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ ﺷﺨـﺼﻲ ﺧـﻮد را. ﮔــﺴﺘﺮش دﻫﻨــﺪ و زﻧــﺪﮔﻲ ﺳــﺎﻟﻢ و ﭘﺮﺑــﺎری ….. ﻫـﺎ روی ﻣـ. ﺴﺎﻟﻪ. ای ﺑـﻪ ﺻـﻮرت ﮔﺮوﻫـﻲ ﻣـﺸﻮرت ﻣـﻲ. ﻛﺮدﻧـﺪ، اﻓـﺮاد. راﻫﻜﺎرﻫﺎی ﺧﻮد را ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺑﺎرش ﻓﻜﺮی ﻣﺘﻨﺎﺳـﺐ ﺑـﺎ زﻣـﺎن ﺟﻠـﺴﻪ اراﻳـﻪ ﻣـﻲ. دادﻧـﺪ و ﻳـﺎ. ﻣﻬﺎرﺗﻲ را ﺑﻪ ﺻﻮرت اﻳﻔﺎی ﻧﻘﺶ ﭘﻴﺎده ﻣﻲ.

توسعه زیر ساخت ها و ارائه محتوا و آموزش الکترونیکی-v.02 …

هدف از پروژه پیشنهادی حاضر، پژوهش برای ایجاد شاخص های ارزیابی میزان سواد اطلاعاتی و رسانه‌ای، پژوهش برای تدوین محتوا و سرفصل‌های آموزشی ویژه معلمین و کارکنان دولت و ارائه محتوای الکترونیکی مبتنی بر محورها و چارچوب‌های سازمان ملل متحد برای ارتقای سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی می‌باشد. مهارت‌های زندگی (استاندارد یونسکو):. از الزامات …

متن کامل قانون مدیریت خدمات کشوری – وزارت بهداشت

۱ آذر ۱۳۹۰ – قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب هشتم مهر ماه ۱۳۸۶ کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه مدیریت خدمات کشوری مجلس شورای اسلامی مطابق اصل هشتاد و پنجم (۸۵) ….. هرگونه ارائه خدمات و برقراری ارتباط با مراجعانی که نیاز به شناسایی افراد و آدرس محل استقرار آنها می باشد از سال ۱۳۸۸ بدون استفاده از شماره ملی و کدپستی …

مروری بر راه‌کارهای افزایش مشارکت سیاسی زنان در جهان – مهرخانه

۱۱ بهمن ۱۳۹۴ – الف) راهکارهای نهاد زنان ملل متحد برای افزایش مشارکت سیاسی زنان بنا بر آخرین آمار ارایه‌شده توسط نهاد زنان ملل متحد تا آگوست ۲۰۱۵، فقط ۲۲ درصد از کرسی‌های پارلمان‌های ملی به زنان اختصاص دارد، که از سال ۱۹۹۵ با روندی کند، افزایش ۱۱٫۳ درصدی داشته است. با این وجود، نهاد زنان ملل متحد، ۳۰ درصد را به عنوان الگوی …

[DOC]جدول پیش بینی عوامل خطر بیماری کرونر قلب

۱۲٫ ارزیابی از مراقبت پیشگیرانه کنونی/ دستیابی به اهداف(Assessment). 12. برنامه ریزی بمنظور اصلاح فعالیتهای روزانه موجود که مراقبت پیشگیرانه راحمایت … رویکرد بالینی پیشنهادی برای افزایش فعالیت بدنی افراد کم تحرک ۲ تا ۱۸ سال …. جداول زیر که به تفصیل در این بسته ارائه شده است می تواند اهداف فوق را محقق گرداند.

[PDF]یک راهنما برای – Droginfo.com

ﺗﻘﻮﻳﺖ ﺣﺴﺎﺳﻴﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. #. اﻓﺰاﻳﺶ. ﺗﻤﺎﻳﻼت ﺟﻨﺴﯽ. #. اﻓﺰاﻳﺶ ﻗﺪرت ﺳﺎزﮔﺎری ﺑﺎ اﻓﺮاد و ﻳﺎ ﻣﻮﻗﻌﻴﺘﻬﺎی دﺷﻮار. #. ارﺗﻘﺎ و ﺑﻬﺒﻮد ﺧﻮد ﺁﮔﺎهﯽ. #. اﻓﺰاﻳﺶ ﺷﻨﺎﺧﺖ از ﺧﻮد و دﻳﮕﺮان. #. اﻓﺰاﻳﺶ ﺑﻴﻨﺶ در ﺑﺎرﻩ ﺁﻧﭽﻪ ﮐﻪ در اﻃﺮاﻓﺘﺎن ﻣﯽ ﮔﺬرد و ﺑﺮدﺑﺎری ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺁن. -۲٫ اﺛﺮات. دراز ﻣﺪت. ﻣﺸﺎهﺪات. ﮐﻠﻴﻨﻴﮑﯽ ﻧﺸﺎن ﻣﯽ دهﺪ اﻓﺮادی ﮐﻪ اﻏﻠﺐ ﺑﻴﺶ. از. ۶٫ ( هﻔﺘﻪ. زﻣﺎن دﻓﻊ. THC. ) ﻣﺎرﻳﺠﻮاﻧﺎ. ﻳﺎ. ﺣﺸﻴﺶ. ﻣﯽ ﮐﺸﻨﺪ. ﺗﻘﺮﻳﺒﺎ ﺑﺮای. ۲٫ ﺳﺎل ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ و ادراﮐﯽ …

[PDF]تغییر سیاست جمعیتی جمهوری اسالمی ایران و پیامدهای امنیتی …

توسط قلی زاده – ‏۲۰۱۰
شروع شد و از سال ۱۳۴۸ به صورت متمرکز ادامه یافت. در همین سال در وزارت بهداری. »واحد بهداشت و تنظیم خانواده« استقرار یافت تا جمعیت را کنترل کند. در سال های بعد. واحد مذکور … در آن زمان میزان رشد جمعیت به طور متوسط ساالنه ۳/۱ درصد بود که با اجرای … و همگانی به عنوان عوامل پشتیبانی و تسهیل کننده پیشبرد این هدف در متن راهکارهای.

هوش هیجانی، پیشینه و رویکردها از نگاه دین و روان‌شناسی | روان …

۲۰ اسفند ۱۳۹۰ – به این اعتبار، علم روان‌شناسی علمی نسبتاً جوان است که تاریخ تأسیس آن به سال ۱۸۷۹م و خاستگاه آن به غرب از جمله آلمان برمی‌گردد، چون بر اساس منابع معتبر، اولین آزمایشگاه روان‌شناسی در این تاریخ و در شهر لایپزیک آلمان توسط دانشمندی به نام ویلهلم وونت۱ تأسیس شد و روان‌شناسی که تا این زمان با عنوان «علم النفس» …

آنچه مدیران باید بدانند – مدیریت اثربخش

برای حفاظت از خود، هنگام ارائه اطلاعات درباره مدیران اجرایی تا آنجا که ممکن است صادق و غیراحساسی باشید؛ به خصوص اگر عملکرد آنها تحت ارزیابی شما است. مترجم: زهره همتیان. برچسب‌ها: …. کشورهای در حال پیشرفت: افراد مادرزادی مدیر هستند و اولین شغلشان در بیست سالگی مدیریت بزرگترین‌های کشور است. کشورهای پیشرفته: برای یک …

[PDF]بررسی موانع و ارائه راهکارهای مناسب جهت برقراری نظام مدیریت …

توسط J Yazdani Chraty – ‏۲۰۱۴
و رضایت شغلی جمع آوری و روایی توسط سه نفر از افراد صاحب. نظرتایید گردید، پایایی پرسشنامه ها، به روش ضریب آلفای کرونبا به میزان ). ۹۴٫ %. ( برای پرسشنامه تفویض اختیار و به میزان. ) ۸۸٫ %. ( برای پرسشنامه رضایت شغلی، تایید گردید. نتایج حاصل از پرسشنامه ها با نرم افزار. SPSS16. مورد ارزیابی قرار گرفت. یافته ها.

[PDF]ارزیابی ریسک های ارگونومی با مشارکت سرپرستان تولیدی – …

۳۰٫ /۸/. ۱۳۹۲٫ ﺗﺎرﯾﺦ ﭘﺬﯾﺮش. /۵: ۱۲٫ /. ۱۳۹۲٫ ﭼﮑﯿﺪه. زﻣﯿﻨﻪ. و. ﻫﺪف. : ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﭘﯿﺸﯿﻦ ﻧﺸﺎن. داده. اﻧﺪ ﮐﻪ درﮔﯿﺮی و ﻣﺸﺎرﮐﺖ ﮐﺎرﮐﻨﺎن در اﻣﻮر اﺛﺮﮔﺬار ﺑﺮ ﺷﺮاﯾﻂ ﮐﺎری آن. ﻫﺎ، ﮐﻠﯿﺪ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﺟﺮای. ﻣﺪاﺧﻼت ارﮔﻮﻧﻮﻣﯿﮑﯽ … ﺎی ﮐﺎری ﺧﻮد، اﯾﻦ اﻓﺮاد ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﻨﺪ راﻫﮑﺎرﻫﺎی ﮐﺎرﺑﺮدی در ﺟﻬﺖ ﮐﺎﻫﺶ ﺳﻄﺢ رﯾﺴﮏ. ﻫﺎی ارﮔﻮﻧﻮﻣﯽ اراﺋﻪ دﻫﻨﺪ . ﮐﻠﯿﺪواژه. ﻫﺎ: اﺧﺘﻼﻻت اﺳﮑﻠﺘﯽ. -. ﻋﻀﻼﻧﯽ، ارزﯾﺎﺑﯽ رﯾﺴﮏ ارﮔﻮﻧﻮﻣﯽ،. ﭘﻮﺳﭽﺮ. *۱٫ (. ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه ﻣﺴﺌﻮل. ).

[PDF]بیش فعالی: راهکارهای مطلوب در تعامل با کودکان بیش فعال

ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ. ﻋﻮاﻣـﻞ ﺧـﺎﻧﻮادﮔﯽ ﻣﺜـﻞ ﺗﻌـﺪاد ﻓﺮزﻧـﺪان. ،. ﺳـﺎﺑﻘﻪ. ی اﺑــﺘﻼی. واﻟﺪﯾﻦ ﺑﻪ ﺑﯿﺶ ﻓﻌﺎﻟﯽ ﯾﺎ ﺳﺎﯾﺮ اﺧﺘﻼﻻت روان. ﭘﺮﯾﺸـﯽ و وزن. ﭘﺎﯾﯿﻦ ﻫﻨﮕﺎم ﺗﻮﻟﺪ ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﺪ از دﯾﮕﺮ ﻋﻮاﻣﻞ ﺑﺮوز اﯾﻦ اﺧﺘﻼل. ﺑﺎﺷــﺪ. ﻫﻤﭽﻨــﯿﻦ. ۳۰٫ ﺗــﺎ … و آﻣﻮزش ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ واﻟﺪﯾﻦ. ۶ … اراﺋﻪ ﺷـﺪه. اﺳﺖ (ﻓﺎﺑﯿﻮ و ﻫﻤﮑﺎران،. ۲۰۰۹٫ ). در ﺣﺎل ﺣﺎﺿـﺮ از ﻃﺮﯾـﻖ ﻣﺸـﺎﻫﺪه. ی اﻟﮕﻮﻫـﺎی رﻓﺘـﺎری. ﻣﻌﯿﻦ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺷﺮح آن ﺧﻮاﻫﯿﻢ. ﭘﺮداﺧﺖ. و ﺑـﺎ اﻧﺠـﺎم ارزﯾـﺎﺑﯽ. از ﮐﻮدک از ﻃﺮﯾﻖ ﻣﺸﺎﻫﺪه ﯾﺎ …

[PDF]قانون مدیریت خدمات کشوری

۱۸ مهر ۱۳۸۶ – :ﯿﻞ. ﺗﺼﺪی در اﻣﻮر ﺻﻨﻌﺘﯽ، ﮐﺸﺎورزی، ﺣﻤﻞ و ﻧﻘﻞ، ﺑﺎزرﮔﺎﻧﯽ، ﻣﺴﮑﻦ و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری از. ﻃﺮح ﻫﺎی ﻣﻨﺪرج در ﻣﺎده. ۱۰٫ اﯾﻦ ﻗﺎﻧﻮن . ﻣﺎده. – ۱۲٫ ﺳﺎزﻣﺎن. : ﻣﻨﻈﻮر از ﺳﺎزﻣﺎن در اﯾﻦ ﻗﺎﻧﻮن ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ و …. -۲٫ اﺣﮑﺎم اﯾﻦ ﻣﺎده ﻣﯽ. ﺑﺎﯾﺪ ﻇﺮف ﯾﮏ ﺳﺎل ﺗﻮﺳﻂ ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. رﯾﺰی. ﮐﺸﻮر اﺟﺮاء ﺷﺪه و از ﺳﺎل. ۱۳۸۷٫ ﺑﻮدﺟﻪ. دﺳﺘﮕﺎه. ﻫﺎی ﻣﻮﺿﻮع اﯾﻦ ﻗﺎﻧﻮن ﻓﻘﻂ ﺑﺎ رﻋﺎﯾﺖ ﻣﻔﺎد اﯾﻦ ﻣﺎده ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻨﻈﯿﻢ و اراﺋﻪ ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ.

چکیده فارسی – موسسه کار و تامین اجتماعی

مدیریت کار. ۱۳۷۹٫ ۳۱٫ ۳۰-۷۹۱۳- Man. ” بررسی عوامل مؤثر در نظام ارزشیابی عملکرد کارکنان و ارائه الگوی مناسب “. دکتر محمد علی حقیقی. دکتر سید محمود حسینی. مدیریت کار …. ۴۵-۸۱۰۴ – Psy. بررسی ویژگیهای هویت و مهارتهای تحصیلی و شغلی نوجوانان و جوانان ۱۴ تا ۲۵ ساله مشهد و آمادگیهای آنان برای ورود به زندگی شغلی بزرگسالی.

بررسی مهارتها و قابلیتهای کتابداران دیجیتال: موردپژوهی …

نتیجه گیری: به طورکلی، میزان توانمندی در مهارتهای دیجیتال در بین کتابداران مورد بررسی پایین بوده است، اما در صد بالایی از کتابداران از اهمیت مهارتهای دیجیتال آگاهند … به دلیل اهمیت نقش کتابداران دیجیتال در محیطهای کتابخانه ای برای ارتقای سطح ارائه خدمات در این سازمانها، پژوهش حاضر بر آن است تا به بررسی مهارتها و قابلیتهای …

[PDF]ارزیابی وضعیت ایمنی بازار همدان و ارائه راهکارهای … – مجله …

توسط I Mohammadfam – ‏۲۰۱۳ – ‏مقالات مرتبط
۲۹ خرداد ۱۳۹۲ – هدف این مطالعه ارزیابی وضعیت ایمنی بازار همدان و ارائه راهکارهای کنترلی جهت جلوگیری از بروز. حادثه می باشد … مدیریت ریسک های ایمنی بازارهای ایران انجام نشده …. جنس کف. عمر بنا )سال(. میزان آسیب. تعداد طبقات. تعداد افراد شاغل. نوع و وضعیت سیم کشی برق. سیستم گرمایشی. لوله کشی گاز. کاشف حریق/ نگهبان شب.

مهارت گوش دادن چیست و چگونه آن را در خود تقویت کنیم؟ – راهکار …

روزنامه همشهری، شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۵، سال پانزدهم، شماره ۴۱۷۶، صفحه ۱۷٫ چکیده. این مقاله به موضوع مهارت گوش دادن می پردازد و اهمیت و کارکرد آن را تشرح می کند و نکاتی ساده برای بهبود و تقویت مهارت گوش دادن ارائه می نماید. کلیدواژه … از این زمان نوشتن ۹ درصد، مطالعه ۱۶ درصد، صحبت کردن ۳۰ درصد و گوش کردن ۴۵ درصد را به خود اختصاص می‌دهد.

[PDF]ارزیابی پیشرفته عملکرد بالینی دانشجویان پزشکی: چالش …

۲۷ بهمن ۱۳۸۶ – ﭘﮋوﻫﺶ در زﻣﻴﻨﻪ ارزﻳﺎﺑﻲ در ﺣﻴﻄﻪ آﻣﻮزش ﭘﺰﺷﻜﻲ را ﺑﻴﺶ از. ﻫﺮ زﻣﺎن دﻳﮕﺮ،. ﻣﻮرد ﺗﺄﻛﻴﺪ ﻗﺮار ﻣﻲ. دﻫﺪ .)۱۵(. اﻫﻤﻴﺖ ارزﻳﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ. )Clinical Performance. Assessment). در ﺑﺮﺧﻲ از ﻛﺸﻮرﻫﺎ ﺗﺎ ﺣﺪی اﺳﺖ ﻛﻪ دوره. ﻫﺎ. و ﻳﺎ ﻛﺎرﮔﺎه. ﻫﺎﻳﻲ. ﺑﺎ ﻋﻨﻮان. ” ارز. ﻳﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ. ” ﺑﻪ ﻋﻨﻮان. دوره. ﻫﺎی ﺗﻜﻤﻴﻠﻲ، ﺑﺮای ﻛﻠﻴﻪ اﻓﺮادی ﻛﻪ در زﻣﻴﻨﻪ آﻣﻮزش و. ارزﺷﻴﺎﺑﻲ ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن ﭘﺰﺷﻜﻲ دﺧﻴﻞ ﻫﺴﺘﻨﺪ، …

علیرضا فارسی – پروفایل

۱۲٫ تربیت بدنی ۲ (کارشناسی). ۱۳٫ رشدوتکامل حرکتی (کارشناسی). ۱۴٫ روانشناسی ورزشی (کارشناسی). ۱۵٫ روانشناسی ورزشی مقدماتی (کارشناسی). ۱۶٫ فوتبال (۱) (کارشناسی). ۱۷٫ …. فارسی, “استحکام ذهنی صفت، یا قابلیتی رشد پذیر ارزیابی اثر بخشی تمرین مهارت های روان شناختی” , مطالعات روان شناسی ورزشی, صفحات:۶۷-۸۸, ۱۳۹۴٫

سربازی در ایران – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در سال ۱۳۹۲ هرگونه بخشش برای افرادی که از سربازی فرار کرده‌اند لغو شده و دلیل آن مشوق بودن برای افزایش سرباز فراری‌ها اعلام شد. طبق این تصمیم، تمامی افراد ذکور که به خدمت سربازی نرفته‌اند تا پایان ۵۰ سالگی همچنان در شمول خدمت وظیفه هستند. هرچند تسهیلاتی برای آنان در نظر گرفته شد تا در محل سکونت خدمت سربازی خود را انجام …

متن کامل قانون مدیریت خدمات کشوری | وزارت تعاون، کار و رفاه …

قانون مدیریت خدمات کشوری مشتمل بر ۱۲۸ ماده و ۱۰۶ تبصره در جلسه مورخ هشتم مهر ماه ۱۳۸۶ کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه مدیریت خدمات کشوری مجلس شورای اسلامی طبق اصل هشتاد و ….. کلیه دستگاههای اجرائی موظفند حداکثر تا پایان سال ۱۳۸۶ انجام آن دسته از خدماتی که از این طریق قابل ارائه می‌باشد را توسط این مراکز ارائه نمایند.

[PDF]ارایه چارچوبی جهت ارزیابی چابکی سازمانی با تاکید بر نقش …

۱۶ آذر ۱۳۹۵ – ﺳﺎل. ﭼﻬﺎردﻫﻢ. ،. ﺷﻤﺎره. دوم. (. ﭘﯿﺎﭘﯽ. ۵۳٫ ،). ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن. ۹۶٫ ،. ص. ص. ۴۰٫ -. ۱۹٫ ﺷﺎﭘﺎ. ۷۲۸۶٫ -. ۲۲۵۱٫ ۱۹٫ اراﯾﻪ. ﭼﺎرﭼﻮﺑﯽ. ﺟﻬﺖ. ارزﯾﺎﺑﯽ. ﭼﺎﺑﮑﯽ. ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ. ﺑﺎ. ﺗﺎﮐﯿﺪ. ﺑﺮ. ﻧﻘﺶ. ﻓﻨﺎوری. اﻃﻼﻋﺎت ….. زﻣﺎن، اﻓﺮاد. ﭼﻨﺪ ﻣﻬﺎرﺗ. ﯽ. و ﻣﻨﻌﻄـﻒ، ﺑﻬﺒـﻮد ﻣﺴـﺘﻤﺮ، ﮐـﺎر ﮔﺮوﻫـﯽ، ﺗﻐﯿـﺮ و ﻣـﺪﯾﺮﯾﺖ رﯾﺴـﮏ، ﻓﻨـﺎوری. اﻃﻼﻋﺎت و ﻗﺪرت اﺳﺖ . ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎی ﯾﮏ ادﺑﯿﺎت ﻣﻌﺘﺒﺮ،. ﮔﺎﻧﺎﺳﮑﺎران. ۱۸[. ] ﭼﺎرﭼﻮﺑﯽ ﺑﺮای ﻃﺮاﺣﯽ ﺳﯿﺴـﺘﻢ.

دستبرد علمی؛ مفاهیم، عوامل و راهکارها Plagiarism; Concepts … …

توسط M Bahadori – ‏۲۰۱۲
با هدف بررسی مفاهیم مربوط به دستبرد علمی، عوامل و ریشه های آن، میزان شیوع آن در دنیا، شیوه های کشف و راهکارهای مقابله با آن به منظور افزایش درک. اساتید ودانشجویان از … این موضوع تا سال ۱۹۹۰، تقریبا پدیده ای نادر بود اما در سال. های اخیر در سرتاسر ….. به موضوع پژوهش، ضعف در مهارت های برنامه ریزی و مدیریت زمان،. توانایی ناکافی در …

[PDF]گزیده تازه های حمل ونقل ۸_۱ – سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

۱٫ آﻣﻮزش اﯾﻤﻨﯽ ﺟﺎده. ای در ﻣﺪارس. ۱٫ آﯾﺎ ﻣﯽ ﺗﻮان ﻣﯿﺰان ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ آن را اﻧﺪازه ﮔﯿﺮی ﮐﺮد؟ ۲۰۰۹٫ Cayle Dipietro. ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ. : ﯾﮑﯽ از ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﺗﻬﺪﯾﺪات ﺳﻼﻣﺘﯽ اﻓﺮاد در ﻣﺎﻟﺰی،. ﺳﻮاﻧﺢ ﺟﺎده ای ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ . در ﺳﺎل …. ﻃﻮرﯾﮑﻪ ﺑﺎ ارﺗﻘﺎء آﮔﺎﻫﯽ و ﻣﻌﻠﻮﻣﺎت ﮐﻮدﮐﺎن وﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن. ، آﻧﺎن را ﻣﻬﯿﺎ. ﺳﺎزد ﺗﺎ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺑﻪ ﮐﺎرﺑﺮان ﺟﺎده ای اﯾﻤﻦ و. ﻣﺴﺘﻘﻞ ﮔﺮدﻧﺪ و. ﺑﺎ اراﺋﻪ ﺑﺮﺧﯽ ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ. ﺟﻬﺖ ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری از ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻓﺮاﻫﻢ. ﺷﺪه ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻬﻨﺪﺳﺎن و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ.

همه دانشکده ها – ورود پایان نامه – واحد رشت

۹, ارزیابی میزان جیوه موجود در آب، خاک و برنج¬های کاشته شده در شالیزارهای گیلان, شیما بیگدلو, دانشکده علوم پایه, شیمی, ۹۶-۱۰-۲۱٫ ۱۰, بررسی … ۲۸, بررسی رابطه بین ساختار هیئت مدیره و ریسک پذیری شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران, هانیه کریم نیا, دانشکده مدیریت و حسابداری, مدیریت, ۱۳۹۶-۱۰-۱۲٫ ۲۹, تاثیر …

mainpage-backup | دانشگاه شهید رجایی

۲ بهمن ۱۳۹۵ – آشنایی با تعداد و نوع سوالات هرآزمون; آشنایی با بخش های هرآزمون; آشنایی با نحوه نمره دهی; ارائه راهکار برای تقویت مهارت های زبانی; ارائه راهکارهای مناسب جهت کسب نمره ی ایده آل; معرفی منابع مفید جهت مطالعه; بخش پرسش و پاسخ در پایان. زمان: یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ از ساعت ۱۲ الی ۱۳:۳۰٫ لطفاً برای شرکت در کارگاه فوق، …

[PDF]: ﺷﻨﺎﺧﺖ ﻣﺰاﯾﺎ، ﻣﻌﺎﯾﺐ و راﻫﮑﺎرﻫﺎی اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ و ﺧﻮاﻧﺪن اﯾﻨ

اﻓﺮاد. ﻣﺸﺎرﮐﺖ. ﮐﻨﻨﺪه. ۲۴٫ ﻧﻔﺮ از. اﻋﻀﺎی. ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ. ﻫﺎی ﻋﻤﻮﻣﯽ. ﺷﻬﺮ. ﺳﻨﻨﺪج. در ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن ﺳﺎل. ۱۳۹۵٫ ﺑﻮدﻧﺪ . ﻧﻤﻮﻧﻪ. ﮔﯿﺮی. ﺑﻪ. روش. ﻫﺪﻓﻤﻨﺪ. اﻧﺠﺎم. ﮔﺮﻓﺖ. و. ﺗﺎ. اﺷﺒﺎع. اﻃﻼﻋﺎت. اداﻣﻪ. ﯾﺎﻓﺖ . ﺗﺤﻠﯿﻞ. داده. ﻫﺎ. ﻫﻢ. زﻣﺎن ﺑﺎ ﺟﻤﻊ. آوری اﻃﻼﻋﺎت ﺑﺎ. رو. ش. ﺗﺤﻠﯿﻞ. ﻣﻮﺿﻮﻋﯽ. اﻧﺠﺎم. ﮔﺮﻓﺖ . ﯾﺎﻓﺘﻪ. ﻫﺎ: ﺑﺮ اﺳﺎس اﻫﺪاف ﭘﮋوﻫﺶ. ﺗﺤﻠﯿﻞ داده. ﻫﺎ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ اﺳﺘﺨﺮاج. ۳۸٫ ﻣﻮﺿﻮع. اﺻﻠﯽ. در. ۳٫ ﻣﻘﻮﻟﻪ. ﮐﻠﯽ. ﺷﺎﻣﻞ. ﻣﺰاﯾﺎ،. ﻣﻌﺎﯾﺐ و راﻫﮑﺎرﻫﺎی. اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ.

میگنا – بهترین و مناسبترین سن برای ازدواج چه زمانی است؟ …

هر زمان این غریزه و فطرت و رشد سنی و عقلی و اجتماعی بیدار شود و دختر و پسر نیاز به ازدواج در درونشان بیدار شود؛ این زمان زمان ازدواج آن شخص است… بهترین و مناسبترین سن برای ازدواج …. سن ازدواج یکی از شاخصه‌های مهم برای ارزیابی میزان سلامت و بهداشت جسمی و روانی افراد یک جامعه محسوب می‌شود. در کشور ما که هنجارهای دینی نزد عموم مردم …

[PDF]1395/1۲/۳۰ – بانک خاورمیانه

۳۰ اسفند ۱۳۹۵ – محترم بانک به اثربخشی کارکردهای مدیریت ریسک، تطبیق، مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، حسابرسی داخلی و ارزیابی. آلمان از مهم ترین اقدامات در این مسیر در سال ۱۳۹۵ بوده است. در همین KPMG مثبت کیفیت آنها توسط موسسه حسابرسی. راستا، به منظور افزایش شفافیت و ارائه اطالعات مربوطه برای تصمیم …

[PDF]تأثیر سیستم مدیریت کیفیت بر درمان بیمار محور در یک …

۹ شهریور ۱۳۹۴ – درمان بیمار محور میزان تعامل بین پزشکان و بیمار است که نیاز به دید و درکی از بیمار مقدمه: به عنوان یک انسان عالوه بر … اطالعات و توضیحات )۱۲ سؤال(، مهارت های(سؤال در ۸ بعد، دسترسی )۲ سؤال -ناباروری با ۴۵٫ ارتباطی کارکنان )۶ سؤال(، …. ۴۱/۱ درصــد زنــان در گــروه ســنی ۲۵ تــا ۳۰ ســال و ۳۱٫ درصـد مـردان در گـروه سـنی …

بلوغ زودرس قد را کوتاه نگه می‌دارد ! – بیتوته

در سال اول ۵ سانت و در سال دوم ۱۲ تا ۱۳ سانت دیگر به آن اضافه می‌شود. بعد از آن سرعت رشد کم می‌شود و تا زمان بلوغ حدودا سالی ۶ سانتی‌متر به طول قد اضافه می‌شود. در زمان بلوغ نیز جهش رشد قد را داریم که در دخترها حدود ۲۰ تا ۲۵ سانتی‌متر و در پسرها حدود ۲۵ تا ۳۰ سانتی‌متر به طول قدشان اضافه می‌شود. زمان بسته شدن صفحه رشد در دخترها …

[PDF]اصل مقاله (۱۴۹۸ K)

۷ تیر ۱۳۸۹ – ﺳﺎل اﻧﺘﺸﺎر. ). ﻋﻨﻮان ﻣﻘﺎﻟﻪ، ﻧﺎم ﻣﺠﻠﻪ، ﺷـﻤﺎره ﻣﺠﻠـﻪ، ﺷـﻤﺎره. ﺻﻔﺤﻪ. ﻋﻠﻴﺰاده، ﻣﺤﻤﺪﺣﺴﻴﻦ. و. ﺗﺠﺎری، ﻓﺮﺷﺎد. ۱۳۸۵(. ). ﺑﺮرﺳﻲ وﺿﻌﻴﺖ اﻳﻤﻨﻲ اﻣﺎﻛﻦ ورزﺷﻲ داﻧﺸﮕﺎه. ﻫﺎی. دوﻟﺘﻲ ﺗﻬﺮان و اراﻳﻪ راﻫﻜﺎرﻫﺎی … ﻧﻮﻳﺴﻨﺪه ﺑﻪ ﺳﺎﻳﺮ ﻧﺸﺮﻳﺎت ﻋﻠﻤﻲ ﻛﺸﻮر، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻧﺸﺮﻳﻪ، ﻣﻘﺎﻻت دﻳﮕﺮ آن ﻧﻮﻳﺴﻨﺪه را ﻣـﻮرد ﺑﺮرﺳـﻲ. ﻗﺮار ﻧﺨﻮاﻫﺪ داد. -۳٫ اراﺋﻪ. دﻫﻨﺪه. ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺗﻌﻬﺪ. ﻛﻨﺪ. ﺗﺎ زﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺟﻮاب ﻧﻬﺎﻳﻲ (ﭘﺬﻳﺮش ﻳﺎ رد) ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺧﻮد را درﻳﺎﻓﺖ ﻧﻜﺮده.

مهاجرت به کانادا : جزییات برنامه کانادا برای جذب مهاجر در سال ۲۰۱۷

۱۲ آبان ۱۳۹۵ – دولت کاندا به تازگی برنامه پیش بینی شده مهاجرتی سال ۲۰۱۷ خود را اعلام کرده است، که به نظر میرسد خبر خوبی باشد برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند. در این برنامه دولت کانادا قصد دارد که تعداد تازه واردین از طریق نیروی متخصص فدرال، نیروی نیمه متخصص (فنی و حرفه ای) و دارندگان تجربه کانادایی را به میزان …

بررسی و ارزیابی سطح بلوغ مدیریت سرمایه انسانی در سازمان …

با توجه به مطالب فوق در این مقاله که حاصل یک پژوهش میدانی از شاخه کاربردی است محققین درصدد برآمدند تا میزان سطح بلوغ مدیریت سرمایه انسانی در سازمان های بخش … تا ۵۳٫۸۳ در نوسان بوده است که بر اساس مدل باسی و مک مورر کلیه سازمان های مورد مطالعه دارای سطح بلوغ ضعیف می باشد که در پایان به ارایه راهکارهایی برای ارتقا سطح …

[PDF]متن کامل قانون مدیریت خدمات کشوری – پژوهشگاه علوم انسانی

سال توسط سازمان مدیریت و برنامه. ریزی کشور اجراء. شده و از سال. ۶۸۳۷٫ بودجه دستگاههای موضوع این قانون فقط با رعایت مفاد این ماده قابل تنظیم و. ارائه می. باشد …. متن کامل قانون مدیریت خدمات کشوری. ۱۲٫ تبصره. ۵٫ -. دستگاههای اجرائی می. توانند متناسب با وظایف و شرایط خاص دستگاه مربوط عالوه بر. موارد فوق. ، مواردی را با رعایت …

[PDF]ﺄﺛﻴﺮ آﻣﻮزش ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﺮس ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﺪل ﺑﺰﻧﻒ ﺑﺮ ارﺗﻘﺎء رﻓ – Bimonthly …

توسط F EbadifardAzar – ‏۲۰۱۲ – ‏مقالات مرتبط
ﻛﻨﺘﺮل و ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﺮس در اﻳﻦ ﺑﻴﻤﺎران ﺿﺮوری اﺳﺖ . ﻫﺪف از اﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ارزﻳﺎﺑﻲ ﺗ. ﺄ. ﺛﻴﺮ آﻣﻮزش. راﻫﻜﺎ. رﻫﺎ و ﺗﻜﻨﻴﻜﻬﺎی ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﺮس. ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﺪل ﺑﺰﻧﻒ درارﺗﻘﺎء. رﻓﺘﺎر. ﺑﻴﻤﺎران. ﻣﻮﻟﺘﻴﭙﻞ اﺳﻜﻠﺮوزﻳﺲ در. اﻳﻦ …. و اراﺋـﻪ ﻋﻮاﻣـﻞ ﻗﺎدرﻛﻨﻨـﺪه. (. ﻛــﻼس آﻣﻮزﺷــﻲ و ﻣﻬﺎرﺗﻬــﺎی ﻋﻤﻠــﻲ. ،). ﻣﻬ. ﺎرﺗﻬــﺎی ﻣــﺪﻳﺮﻳﺖ. اﺳﺘﺮس در ﺑﻴﻤﺎران ام اس ارﺗﻘـﺎ ﻳﺎﺑـﺪ . ﺑﻨـﺎﺑﺮاﻳﻦ در اﻳـﻦ ﺗﺤﻘﻴـﻖ. آﻣﻮزش راﻫﻜﺎرﻫﺎی ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳـﺘﺮس از. ﺟﻤﻠـﻪ ورزش،.

[PDF]آﻣﻮزان در ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ درﺳﻲ ﻫﺎی ﺷﻬﺮوﻧﺪی ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز داﻧﺶ ﻣﻬﺎرت

توسط حسینی مهر – ‏۲۰۱۱
ﻧﻴﺎزﻫﺎ در اﺑﻌﺎد ﻓﺮدی، ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ و ﺳﻴﺎﺳﻲ ﻧﻤﻮد ﺑﻴﺸﺘﺮی دارد. ﻛﻠﻴﺪ وا. ﮋه. ﻫﺎ. : ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺷﻬﺮوﻧﺪی، ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ درﺳﻲ. ،. راﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ. ، ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎی ﺷﻬﺮوﻧﺪی. درﻳﺎﻓﺖ ﻣﻘﺎﻟﻪ: ۱۲/۱۱/۱۳۸۹٫ ﭘ. ﺬﻳﺮش ﻣﻘﺎﻟﻪ: ۲/۸/۱۳۹۰٫ ۱ … ﻧﺎﻣﻪ رﻫﺒﺮی و ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ آ. ﻣﻮزﺷﻲ /ﺳﺎل ﭘﻨﺠﻢ / ﺷﻤﺎره ﭼﻬﺎرم/ زﻣﺴﺘﺎن. ۱۳۹۰٫ ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﻣﻔﻬﻮم ﺷﻬﺮوﻧﺪ. ی. ﻳﻜﻲ از دﻳﺮ. ﭘﺎﺗﺮﻳﻦ ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ ﺳﻴﺎﺳﻲ. -. اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ از دوران ﻳﻮﻧـﺎن ﺑﺎﺳـﺘﺎن. ﺗﺎ ﻛﻨﻮن ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ. ﻋﺪه. ی.

[PDF]Global education monitoring report, 2016 – unesdoc – Unesco

اعالمیـه اینچئـون درمـورد آموزش تا سـال ۲۰۳۰ نقش تعیین کننده ای در شـکل دادن به هدف آموزش در توسـعه پایدارداشـته اسـت: »تضمیـن …. ارزشمندی در چگونگی پایش و سنجش میزان پیشرفت هدف چهارم توسعه پایدار ارائه می کند و با ارائه مثال نشان می دهد که امکان …. آموزش می تواند به افراد مهارت های مشارکت در شکل دادن و حفظ شهرهای پایدار را.

[PDF]تلفیق مدیریت مشارکتی و سیستم های فازی برای ارزیابی …

ﺗﻠﻔﯿﻖ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﺸﺎرﮐﺘﯽ. و. ﺳﯿﺴﺘﻢ. ﻫﺎی ﻓﺎزی ﺑﺮای ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد … اﺑﺰاری ﻣﻨﺎﺳﺐ و اﺛﺮ. ﺑﺨﺶ ﺑﺮای. دﺳﺘﯿﺎﺑﯽ. ﺑﻪ اﻫﺪاف آﻣﻮزﺷﯽ ﺗﻠﻘﯽ ﻣﯽ. ﺷﻮد. ﮐﻪ ﺑﺎ ﺑ. ﻪ. ﮐﺎرﮔﯿﺮی آن ﻣﯽ. ﺗﻮان. ﻣﯿﺰان ﮐﺎراﯾﯽ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. ﻫﺎ و ﺗﺤﻘﻖ اﻫﺪاف را … ﺗﺎ. ﯾﮏ ﻣﺪل ارزﺷﯿﺎﺑﯽ ﮐﺎرآﻣﺪ و ﻣ. ﺛﺮﺆ. ﺑﺮای. ﺗﺨﻤﯿﻦ ﻣﯿﺰان. ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن در ﺟﻬﺖ دﺳﺘﺮﺳﯽ ﺑﻪ اﻫﺪاف. اراﺋﻪ ﺷﻮد . در. اﯾﻦ ﻣﺪل ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ. ﻋﺪم. ﻗﻄﻌﯿﺖ در ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ و روﺷﻬﺎی اﻧﺪازه. ﮔﯿﺮی ﻋﻤﻠﮑﺮد آﻣﻮزﺷﯽ.

[PDF]12- Niro.indd – صفحه مورد نظر یافت نشد

۱ مرداد ۱۳۹۶ – معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت از سال ۱۳۹۵ تا کنون. سوابق علمی، … عنوان کنفرانس های ملی و عنوان مقاله یا سخنرانی. تاریخ ارائه. ۱- نهمین همایش کمیته ملی آبیاری و زهکشی. »موقعیت ایران ازنظر مدیریت منابع آب«. ۷۷/۱۲/۵٫ ۲- دومین همایش ملی انرژی … »راهکارهایی برای تقویت ارتباطات دانشگاه با صنعت«. ۷۸/۹/۸٫

[PDF]اثربخشی آموزش مهارت‌های زندگی بر سرمایه روان‌شناختی و …

مهارت های زندگی. سرمایه روان شناختی. سازگاری. نوجوانان. بدسرپرست. * نویسنده مسئول. نوع مطالعه: پژوهشی. تاریخ دریافت: ۱۳۹۵/۰۹/۱۷٫ تاریخ پذیرش: ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ ….. همدلی. تعریف مهارت همدلی،. ویژگی. های افراد همدل، راه. های تقویت همدلی، تأثیر همدلی در زندگی، فعالیت. گروه. ی. ) تکالیف مربوط به مهارت خودآگاهی(. ارائه تکلیف مهارت.

[PDF]بررسی کیفیت خدمات بهداشتی درمانی ارائه شده در مراکز …

ﺑﺎ ﻫﺪف ارزﯾﺎﺑﯽ. ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﺑﻬﺪاﺷﺘ. ﯽ. درﻣـﺎﻧ. ﯽ. اراﺋـﻪ. ﺷﺪه. در ﻣﺮاﮐﺰ ﺑﻬﺪاﺷﺘ. ﯽ. درﻣﺎﻧ. ﯽ. ﺷﻬﺮ ﺧﺮم آﺑﺎد. ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﺪل ﺳﺮوﮐﻮال. در ﺳﺎل. ۱۳۸۹٫ اﻧﺠﺎم. ﺷﺪ .. ﻣﻮاد و روش. :ﻫﺎ. در اﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ. ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ …. در. اﯾﻦ ﻣﺮاﮐﺰ ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ، ﺗﺎ ﺑﺎ اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎﯾﯽ. ﺑﺮای ﮐﺎﻫﺶ اﯾﻦ. ﺷـﮑﺎف. ، ﮐﯿﻔﯿـﺖ ﺧـﺪﻣﺎت و ﻫﻤﭽﻨـﯿﻦ ﻣﯿـﺰان. رﺿﺎﯾﺖ ﻣ. ﺮاﺟﻌﯿﻦ. اﻓﺰاﯾﺶ. ﯾﺎﺑﺪ . ﻣﻮاد و روش. ﻫﺎ. اﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ ﻣﻘﻄﻌﯽ. در ﺳـﺎل. ۱۳۸۹٫

[PDF]و اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎی ﻫﺎی اﺟﺮاﯾﯽ ﻗﺰوﯾﻦ ﻧﺎﻣﻪ دورﮐﺎری در دﺳﺘﮕ – فصلنامه …

توسط محرابی – ‏۲۰۱۵
ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ اﺟﺮای آﺋﯿﻦ ﻧﺎﻣﻪ دورﮐﺎری در دﺳﺘﮕﺎه. ﻫﺎی اﺟﺮاﯾﯽ ﻗﺰوﯾﻦ و اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎی ﻋﻤﻠﯽ. ۶۶٫ -۲٫ اﻫﻤﯿﺖ و ﺿﺮورت ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﭘﺲ. از. اﺑﻼغ. آﯾﯿﻦ. ﻧﺎﻣﻪ. و. ﺗﺼﻤﯿﻢ. دوﻟﺖ. در. آذر. ﻣﺎه. ﺳﺎل. ۱۳۸۹ … اﻓﺮاد. دورﮐﺎر. ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ . ﻣﺎ ﻧﯿﺰ در اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺑﻪ دﻧﺒﺎل آن ﻫﺴﺘﯿﻢ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮات ﺧﺒﺮﮔﺎن. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ اﺟﺮای ﻗﺎﻧﻮن دورﮐﺎری را ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﻧﻤﻮده و ﻣﯿﺰان ﺗﺄﺛﯿﺮ اﯾﻦ. ﻋﻮاﻣﻞ را ﺑﺴﻨﺠﯿﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮاﻧﯿﻢ راﻫﮑﺎرﻫﺎی ﻋﻤﻠﯽ را در اﺟﺮای …

[PDF]تاثیر اجرای آموزش مبتنی بر د ستاورد بر صلاحیت … – مجله …

اولیه دستاوردها به زمان و افراد زیادی که در. تعیین استاندا. ردها درگیر هستند نیاز دارد ). ۱۲٫ (. امروزه. به. دانشکده. ها. جهت. تغییر نقش. های مراقبین. بهداشتی و ارزیابی آموزشی ). ۱۲٫ ،. ۱۰٫ و. ۱۷٫ و. ۱۸٫ (. فشار وارد می. شود، تا ورای ابزارهای آموزشی. سنتی، به دستاوردهای برنامه آموزشی توجه. نمایند. این حرکت منجر به سازگاری رویکرد. مبتنی بر …

[PDF]اصول و مفاهیم مدیریت ریسک – VePub

سرمایه تعریف می کند. بنابراین، برای تعریف ریسک می توان دو دیدگاه. را ارائه کرد: ریسک به عنوان هرگونه نوسانات احتمالی در بازدهی – دیدگاه اول: اقتصادی در آینده. ریسک به عنوان … اصول و مفاهیم مدیریت ریسک. ۱۲٫ ریسک. یعنی در معرض. خطر قرار گرفتن. ….. را فراهم می نماید تا ارزیابی میزان سرمایه مورد نیاز و تخصیص آن بهبود یابد.

[PDF]روش های ایجاد انگیزه در کارکنان – بانک اقتصاد نوین

علت، صاحب نظران نظریه ها و الگوهای مختلفی در این حوزه ارائه کرده اند. … در ادامــه مهمترین برنامه های ســازمانی بــرای ایجاد، افزایــش و تقویت انگیزش …. افراد. نیــاز دارنــد احســاس کننــد کــه. مدیریت از »ما« است و نه از »آنها«. -توصیــه شــما بــه مدیــران بــرای ایجــاد اشــتیاق و انگیــزه در افــراد. چیست؟ الزم نیســت مدیران کار خاصی انجام دهند؛ …

[PDF]بر میزان احساس فوردایس رفتاری شیوه شناختی به شادکامی …

توسط حسینی – ‏۲۰۱۷ – ‏مقالات مرتبط
Journal of Neyshabur University of Medical Sciences. مقاله پژوهشی اصیل. تأ. ثیر. آموزش. شادکامی. به. شیوه شناختی. –. رفتاری. فوردایس. بر میزان احساس. انسجام روانی … بیماران دیابتی مرکز. انجمن دیابت پارسیان مشهد با میانگین سنی. ۷۵٫ سال .بود. گروه آزمایش تحت آموزش مهارت. های ارتقا شادکامی به روش. فوردایس قرار گرفتند. داده.

[XLS]دریافت فایل

ارایه راه حل, *مقاله. ۴, ۳, آب منطقه‌ای خراسان جنوبی, آسیب شناسی وضعیت کیفیت کار تیمی در شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی و ارائه راهکارهای تقویت کار تیمی, دانشگاه … پروانه نصیری, ۷۵۵۲-۱۲۷۳۴۷, ۱۲ ماه, ۴۰۰, ۹۲, ۹۴, یکی از بارزترین راه‌های مدیریت تقاضای آب (کنترل مصرف آب)، قیمت گذاری صحیح و مناسب منابع آبی می‌باشد که …

[XLS]Sheet1 – دانشگاه اصفهان

۱۲, ۱۰, بررسی میزان انتقال دو طرفی مهارت های منتخب بسکتبال در نوآموزان دختر, دکتر سید محمد کاظم واعظ موسوی, دکتر مهدی نمازی زاده, فرزانه داوری, تیرماه ۱۳۷۸, رفتار …. ۶۶, ۶۴, بررسی علل ناکامی تیم های تکواندی بانوان در مسابقات برون مرزی و ارائه راهکارهای مؤثر برای توسعه ورزش قهرمانی بانوان, دکتر سلطان حسینی, دکتر مسعود …

[PDF]اصل مقاله – فصلنامه مطالعات ملی کتابداری و سازماندهی اطلاعات

حامیت های مالی و سازمانی، مهارت های مدیریت اضطراب و مدیریت. زمان می توانند در … روی اعضای هیئت علمی دانشگاه های ایاالت متحده، عنوان شده است که این اساتید ۵۰ تا. ، ۱۹۹۶(. …. اضطراب صفتی، به زمان و موقعیت های خاص محدود می شود که در میان همه افراد طبیعی. بوده و اگر از حد طبیعی خود خارج نشود، نیازمند درمان نیست. میزان این اضطراب را.

موسسه زبان برچسب ها | موسسه زبان ایران اروپا

۸ فروردین ۱۳۹۷ – موسسه زبان ایران اروپا به پاس اطمینان و رضایت زبان آموزان و مراجعین خود موفق به اخذ عالی ترین نشان در اجلاس رضایتمندی مشتری در سال ۱۳۹۶ نیز گردید. این اجلاس نظر به ….. نظر به اهمیت تقویت مهارت مکالمه و اختصاص زمان کافی به زبان آموزان برای صحبت کردن تعداد نفرات هر کلاس به صورت ۱۲ تا ۱۴ نفره می باشد.

[PDF]بررسی اثربخشی عملکرد سوپروایزران آموزشی از دیدگاه …

توسط M Khodayarian – ‏مقالات مرتبط
۲۵ خرداد ۱۳۹۱ – ارزﻳﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد، ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ. ﻫﺎی ﺧﻮد را اﺛﺮﺑﺨﺶ ﺑﻴﺎن ﻧﻤﻮدﻧﺪ . ﻧﻤﻮﻧﻪ. ﻫﺎی ﭘﮋوﻫﺶ ﮔﺰارش ﻧﻤﻮدﻧﺪ ﻛﻪ. ﻫﻤﻪ ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎی ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺷﺪه ﺑﻪ ﻣﻴﺰان. ۱۰۰-۷۰ %. در اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺳﻮﭘﺮواﻳﺰر آﻣﻮزﺷﻲ ﻧﻘﺶ دارد . ﻧﺘﻴﺠﻪ ….. ۳۰٫ ۴۰٫ ۵۰٫ ۶۰٫ ﻣﺪﻳﺮان. ﭘﺮﺳﺘﺎری. ﭘﺮﺳﺘﺎران. ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ. ﺑﻠﻲ. ﺧﻴﺮ. ﺗﺎﺣﺪودی. ۰٫ ۱۰٫ ۲۰٫ ۳۰٫ ۴۰٫ ۵۰٫ ۶۰٫ ۷۰٫ ۸۰٫ ۹۰٫ ۱۰۰٫ ﺻﻼﺣﯾت. آﻣوزﺷﯽ. ﺻﻼﺣﯾت. ﺑﺎﻟﯾﻧﯽ. ﻣﺣﯾط. ذھﻧﯽ. ﺻﻼﺣﯾت. ﻣدﯾرﯾت. و.

[PDF]اولویت‌های پژوهشی سال ۹۴-۹۳ سازمان بهزیستی … – دانشگاه …

۲ | بررسی مقایسه شیوع آمبلیوپی و سایر اختلالات بینایی در کودکان ۳ ساله و اول | ارزیابی بارزشیایی / اثربخشی اقتصادی …. ۳۰ || بررسی الگوهای اشتغال معلولان دارای مهارت آماده به کار و ارائه راهبردهای قابل اجرا در کشور . …. تا ۱۰ | ارائه راهکارهای افزایش اثربخشی آموزشهای کارکنان در سازمان بهزیستی | تحلیل وضعیت/اثربخشی.

[PDF]هوش مدیریت – نشریه آزمایشگاه و تشخیص

)۱۳و۱۲(. مفهوم هوش مفهومی برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ توسط. Stevens و سپس در سال ۱۹۹۹ توسط Emmons مطرح. Downloaded from labdiagnosis.ir at 13:49 +0430 on ….. ارائه شده است. به همین منظور اوال باید مهارت های ارتباطی. مدیران تقویت ش ود؛ به عبارتی گفت و ش نود با کارکنان و. شبکه سازی را توس عه داد؛ ثانیاً باید …

بانک اطلاعات طرحهای پژوهشی – مرکز آموزش و پژوهش

شناسایی و ارزیابی ارقام و ژنوتیپ های زیتون به منظور بهبود روش مدیریت بیماری پژمردگی ورتیسیلیومی زیتون در استان گیلان. ۳۹ …. آنالیز حوادث شغلی ۱۰ ساله شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان و ارائه راهکارهای کنترلی مناسب با تاکید بر اصلاح فرهنگ ایمنی ….. تاریخچه احزاب سیاسی استان گیلان از زمان مشروطیت تا زمان حال.

[DOC]بررسی نقش مراکز ارزیابی در ترویج فرهنگ نظارت و بازرسی

امر نظارت و بازرسی در سازمانها، یکی از وظایف اصلی مدیریت محسوب می شود که تاریخ آن نیز بسیار طولانی بوده و نشان از اهمیت آن در حفظ دوام و بقاء سازمانهای بشری در ادوار … راهکارهای کنونی ارزیابی در کشور ما بیشتر سنتی بوده و بیشتر بر جنبه تنبیه متخلف تاکید دارند تا بر پیشگیری از وقوع تخلف، بنابر این نیاز به سیستمهای …

دانلود کتاب های الکترونیک مقاله جزوه منبع علمی و پژوهشی …

دانلود کتاب های الکترونیک و منابع آموزشی و تحقیقاتی در زمینه ی مدیریت در گرایش های مدیریت دولتی صنعتی بازرگانی اجرایی مالی آموزشی تحول منابع انسانی استراتژیک مقاله … SA62-بررسی رضایت مندی کارشناسان شرکت توانیر از مسیر پیشرفت شغلی و ارائه راهکارهایی جهت بهبود آن … با میزان رضایت شغلی معلمان در سال ۹۳-۹۲٫

[PDF]ﻧﺎﺷﻲ از زﻟﺰﻟﻪ ﻧﻘﺶ راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳﻲ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺤﺮان در ﺟﻬﺖ ﻛﺎﻫ – فصلنامه …

توسط خمر – ‏۲۰۱۵
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ – ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺤﺮان،. ﻳﻜﻲ از ﻣﻬﻤﺘ. ﺮﻳﻦ ﻓﺎﻛﺘﻮر. ﻫﺎﻳﻲ. اﺳ. ﺖ. ﻛﻪ در اﻓﺰاﻳﺶ و ﻳﺎ. ﻛﺎﻫﺶ ﻣﻴﺰان ﺧﺴﺎرت. ﻫﺎ و ﺗﻠﻔﺎت اﻧﺴﺎﻧﻲ در زﻣﺎن ﺑﺮوز. ﺑﻼﻳﺎی ﻃﺒﻴﻌﻲ. ﺄﺗ. ﺛﻴﺮ ﻓﺮاوا. ﻧ. ﻲ دارد، اﻳﻦ داﻧﺶ ﺑﻪ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ. ﻓﻌﺎﻟﻴ ﺖ.. ﻫﺎ … در آﺳﻴﺐ. ﭘﺬﻳﺮی. ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺤﺮان و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. رﻳﺰی در ارﺗﺒﺎط ﺑﺎ ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎ. ی. ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺑﺤﺮان ﺷﻬﺮ ﺧﺮم. آﺑﺎد اﺳﺖ . ﺗﺎ ﺑﺘﻮاﻧﺪ در ﺟﻬﺖ. ﻛﺎﻫﺶ ﺧﺴﺎرات ﺟﺎﻧﻲ و. ﻣﺎﻟﻲ ﺳﻮاﻧﺢ ﺟﻠﻮﮔﻴﺮی ﺑﻪ ﻋﻤﻞ. آورد . ﻃﺮح ﻣ. ﺴﺄ.

[PDF]ﺎی ﺧﻄﺮ و ﻣﺪاﺧﻼت ﻓﺎﮐﺘﻮرﻫ ﺻﻔﺤﻪ ﻓﻬﺮﺳﺖ ۴ ﻣﻘﺪﻣﻪ ﻣﺘﺮﺟﻢ ۶ ﭘ – World …

توسط M Peden – ‏۲۰۰۴ – ‏بیان شده در ۳۸۸۵ یافته – ‏مقالات مرتبط
۴٫ ﻧﻤﻮدار اﻓﺮادی ﮐﻪ دﭼﺎر ﺻﺪﻣﻪ ﺗﺮاﻓﯿﮏ ﺟﺎده ای ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ. وﺿﻌﯿﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و اﻗﺘﺼﺎدی و ﻣﻮﻗﻌﯿﺖ. ﺳﺎﯾﺮ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎی ﺳﻼﻣﺘﯽ، اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و اﻗﺘﺼﺎدی. ﺳﻼﻣﺘﯽ و ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. ۴٫ ۶٫ ۷٫ ۱۰٫ ۱۱٫ ۱۱٫ ۱۱٫ ۱۲٫ ۱۳٫ ۱۳ ….. در ﺳﺎل. ۲۰۰۱٫ ، دوﻟﺖ ﺳﯿﺎﺳﺖ ﻣﻠﯽ ﭘﯿﺸﮕﯿﺮی از ﺳﻮاﻧﺢ و ﺗﺼﺎدﻓﺎت را ﺑﺎ ﻫﺪف ﮐﺎﻫﺶ ﻣﺮگ و ﻣﯿﺮ ﺗﺎ. ۹٫ در ﻫﺮ. ۱۰۰۰۰۰٫ وﺳﯿﻠﻪ ﻧﻘﻠﯿﻪ اﻋﻼم داﺷـﺖ . اﻗﺪا. ﻣﺎت دوﻟﺖ در ﺟﻬﺖ ﮐﺎﻫﺶ ﺗﺼﺎدﻓﺎت ﺷﺎﻣﻞ وﺿﻊ ﻗﻮاﻧﯿﻦ ﺟﺪﯾﺪ و …

عوامل مؤثر بر توانمندی زنان سرپرست خانوار مورد مطالعه: زنان …

تحقیق حاضر با هدف شناسایی و ارزیابی عوامل جامعه شناختی مؤثر بر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با در نظر داشتن دو رکن مذکور پیش برده شده است. … در این قبیل پژوهش‌ها علاوه بر ارائه بحث های نظری پیرامون توانمند سازی، با تمرکز بر یک یا چند مورد از مسائل مبتلا به زندگی زنان سرپرست خانوار، سعی در ارائه راهکارهایی در جهت …

[PDF]ارزیابی خطر ناشی از مواجهه با جراحات ناشی از اشیای تیز به …

های مورد نیاز به مدیریت ارائه گردد تا اقدام کنترلی در. مورد آنها صو. رت گیرد. تکنیک. های ارزیابی ریسک ممکن است. در یک طیف و از رویکردهای کامالً کیفی، تا انواع نیمه. کیفی و. انواع کمّی. طبقه. بندی شوند. محدودیت. هایی مانند زمان، پول،. نیروی انسانی، مهارت. ها، ادارک مدیریت، ارتباطات ریسک. منتقله به جامعه و فشارهای سیاسی، همگی بر ارزیا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *